15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Luffa
Orchideák otthonunkban (111)
Konyhakerti növények (14)
Egzotikus és különleges növények (15)
Vendégeink a kertben(17)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (73)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (63)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Eladnám..........Vennék (11)
Vicces történetek,...képek(17)
A Tudat keresése (3)
Valaki segítsen (22)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
Milyen öröm ért ma? (37)

- Műhely téma:
Technikai segítség (3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:15:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt! Indul a január végi hét.....
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
2:21:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:40:am Bojtárgazdi :
Ha a fiam nappalos, ilyenkor indul a buszhoz.
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...Bojtik ám, de korán látlak - vagy neked épp este
4:35:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hetet, Gazország!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:55:pm pili :
Azért köszönöm. Közben kaptam gyors segítséget egy hozzáértőtől, úgyhogy holnap műtét!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Cerrito
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.05.25, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnárka instrukciói, amit én elmentettem:

Mesevirág- Achimenes

A csuporkafélék családjába tartozik, rokona az afrikai ibolyának és a gloxiniának is.
Pikkelyes rizómája van,ami egy apró lúcfenyőtobozra hasonlít.
A szobanövényes könyvemben is rátaláltam, de mi a szabadban tartjuk nyáron.
Ő díszíti az ablakainkat, virágládákban.
Szereti az árnyékos helyeket, legszebbek az északi ablakokban, de függőcserépben is jól mutat.
Februárban, márciusban ültetjük a kis rizómákat, ládákba, cserepekbe, virágföld és folyamhomok 5.1 arányú keverékébe.
Egy 40 centiméteres ládába, 20-25 rizómát.
A földkeverékkel megtöltjük a ládákat, ceruzavéggel kis lyukakat szúrunk a földbe, 3-4 centiméter távolságra és ebbe a lyukba tesszük a rizómát, a vékonyabb végével lefelé, kb.2 cm mélyre.
A ládákat meleg helyre rakjuk és amikor nagyon száraznak találjuk a földet vizzel permetezzük.
A férjemnek egy kis szórófejes locsolója van ,ezzel szokta megpermetezni a földet, hetente talán egyszer.
Amikor ránézek ezekre a ládákra szinte mindíg száraznak látom a tetejét.
A sok víztől biztosan kirohadna az egész! Érdemes erre odafigyelni.
A növények kibújása után már bátrabban bánhatunk az öntöző vízzel, de a leveleket semmiképp ne érje a víz mert foltosak lesznek. Hetente tápoldatozni is szoktuk a kifejlett növényeket.
Nyáron a nagy melegben bőségesen öntözünk, tápoldatozzunk és védjük a növényt a tűző naptól!
Szeptemberben csökkentjük a locsolást és hagyjuk a lombot leszáradni.
A rizómák a cserepekben maradva, mennek a pincéba, az első fagyok előtt.
Tavasszal pedig kezdődik minden előlről,de már sokkal több rizómával,mert nagyon szapora kis növény.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Azalea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.05.25, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pókliliom és egyéb, nem télálló hagymások

Laza, homokos talajba, cserépbe ültetem őket. Nem veszem ki ősszel a cserépből, csak beszüntetem a locsolást, mikor már leszáradtak a levelek, úgy szeptember végén, szépen eldugom valahová cserepestől és ottfelejtem. Lehet sötét, de fagymentes, pl. speizban az alsó polcon. Aztán március közepe felé előszedem, de még mindíg nem locsolom, csak amikor már kezdenek kibújni, akkor jól belocsolom tápos vízzel és utána megint hagyom 2-3 hétig békében, de már világos helyen. Mikor már 5-10 centisek a levelek és olyan az idő, mint idén, kiteszem a kertbe cserepestől és már ugyanúgy locsolom, mint a többit, igény szerint, de ne álljon vízben, ki tudjon folyni a fölös víz a cserép alján, mert elrothad. Nálam majdnem egész nap tűző napon van, de már korán ki lett szoktatva.
Hát én így, nem tudom, segítettem-e. Ja, ha tápozni szoktátok, azt ne hagyjátok el, én nem tápozok, földet szoktam cserélni, ha szükséges, úgy a hagyma mélységéig, hogy a gyökereit ne sértsem meg. Ugyanígy tartom a Nerinét, a kálákat, az összes nem fagyálló(tűrő) különleges hagymásaimat.
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.05.20, 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kiegészítés:
A hagyományos piroson nálam tavaly lett vagy 15 termés, néhány még most is rajta van.
A levágott szártagot akár egy hónapig is lehet szikkasztani, ha úgy jön ki a lépés, nem lesz baja.
Tavaly kalocsai mintát rágott bele a meztelen csigabiga.
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.05.20, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Epiphillum-hibridek
....Laposlevél kaktusz
http://www.cactuspro.com/photos.php?action=afficher&id=1205

Tulajdonképpen sem kaktusz sem pozsgás.Epifita,fán lakó,de azt nem károsító növény.Emiatt szártagjai lógnak,ne kényszerítsed egyenes tartásba.
Ma már csak a nemesített hibrideket lehet kapni.
A levél lehet lapos vagy 3élű;2-3 ujjnyi széles.Közepén vastag ér fut végig.A levélszélek "könyökéből" nőnek a virág- és hajtásrügyek.
Hajtásrügyek Inkább a csúcsokon nőnek.A rügyek a főérhez csatlakoznak,emiatt szártagokat csak vágva lehet levenni.
Az elnyílt virágokat is leszedem,magot úgysem érlel,csak esztétikailag ront a növényen.Nekem legalábbis a tizenx év alatt nem sikerült magot látnom belőlük

Talaj
nálam broméliaföld és átlagos kertiföld feles keverékében van.Nagyobb edénybe tedd,mert nem szereti a sűrű bolygatást,viszont idővel a növénynek súlya lesz,ami boruláshoz vezet.Friss földnél az ültetés évében nem adok tápoldatot
Hely
Tavasztól őszig szabadban vannak.Ez annyit jelent,hogy sem éjjel sem nappal nem mehet 5C alá a hőfok.A fiatalok félárnyékban,keleti vagy nyugati oldalon,ahol védve vannak az erős déli Naptól.Az idősebbek kezdeti szoktatás után már bírják a Napot,bár faárnyékban zöldebb marad a szártagjuk.
Idősebb példányokat kaktusztápoldattal lehet öntözni virágzás végéig.Az utolsó virág elnyílta után,de legkésőbb aug.első hetében a tápoldatozást megszüntetem.
Ha nem a tűző Napon van a növény,elég hetente 1x alaposan locsolni lehetőleg este.Napon lévőket 2naponta locsolni köll.A locsolást is október végére befejezem
Mikor éjszaka 5C köré megy a hőfok,hasonló hőfokú,max 15C-os helyre teszem és nem locsolom márciusig.
15C körüli helyen 1x/hó locsolni köll..én cca másfél dl-nyi vizet öntöttem rá egyszerre.Ha fényszegény vagy sötét helyen van,nem szabad locsolni,mert csúnya vékony hajtásokat fog hozni.
Ezeket le szoktam vágni,mikor kiteszem őköt az udvarra.
Szaporítás:
Levágott szártagokkal.1 napi száradás után a földbe teszem.Feltétlen árnyékos helyen legyen az edény az első évben.Napon megég a hajtás.Locsolni elég hetente 1x.Az új hajtások a levél tövéből nőnek ki.Az első 2 évben nem engedem virágozni,hogy erősődjön.
Kártevők:
Sajátomon még nem találkoztam semmilyen kártevővel.
Öregebb szártagokon parásodás előfordul

Saját:
http://img0.tar.hu/yulduz/size2/30073126.jpg

múltévi:
http://img0.tar.hu/yulduz/img/30082933.jpg#3
a dátumévszám ezévi lenne Embarassed

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2007.02.17, 21:41    Hozzászólás témája: Gloriosa rothschildiana Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gloriosa rothschildiana

Én tavasszal (márc vége) enyhén nedves talajra teszem, csak rá! Kevés öntözés, tartós meleg helyen kezd el hajtani, egy esti lehülés vagy hideg öntöző víz vissza veti jó néhány napra.
2007-ben körülbelül 2 rész kerti föld, 2 rész kókuszrost, 1 rész szárított marhatráya, 1 rész palántaföldben voltak, olyan 10 liter körüli edényben.

Mikor már látszik a rűgy, akkor teszek még rá jó puha homokos földet és el kezdem takarni, nyáron kint a keleti erkélyen, tehát viszonylag árnyékos helyen van, délután nem kap közvetlen napfénytfut fel a fikuszra (így annak is van haszna...) 50 cm magasan elágazott, majd még 20-30 cm-re újra. 10 - 12 virág volt a legnagyobb kb.: 13cm, 3cm átmérőjú "szivaron".
A bimbókat szoktam a délutáni melegben sprickolni. Néhány így is be sült! Csak a felfelé növő száron jön virág, ha a szár eldől és a végén van bimbó az nem fog kinyilni!

Ősszel ahogy szárad a növényke úgy vágom vissza,majd ha már teljesen beszáradt még mindig öntözgetem, de nem nagyon. A gumó elhal, átalakul egy másik gumóvá!!! Decemberben szoktam kivenni a szivarokat a földből! Így tutik a hagymák (a régiekből újak lesznek talán 2 is...), télen papirba csomagolva pihennek sötét hűvös, száraz helyen, eredeti helyzetében, mozgatás nélkül.
Na ennyi.

2007. dec. 15.

2 gumóból indultam 3 éve:
http://www.fotokep.hu/d/303176-2/koronas+liliom_Gloriosa+Rothschildiana03.jpg
http://www.fotokep.hu/d/303172-2/koronas+liliom_Gloriosa+Rothschildiana02.jpg
http://www.fotokep.hu/d/303168-2/koronas+liliom_Gloriosa+Rothschildiana01.jpg
most így fogom elrakni:
http://www.fotokep.hu/d/303164-2/koronas+liliom_Gloriosa+Rothschildiana00.jpg

Ez van...

Legutóbb isyka szerkesztette (2007.12.16, 13:47), összesen 7 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2007.02.17, 21:39    Hozzászólás témája: Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ide mindenki csak a növény tartásáról írjon!

Adjon meg címet is! a növény nevét és, akkor könyű megkeresni!
Idővel hasznos lehet! Nem kell egymilliószor leírni!

Kérdéseket - kéréseket pedig a megfelelő topicba!!!

OKÉ?

Legutóbb isyka szerkesztette (2007.02.20, 21:29), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
7 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban