14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Szárazkert
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Vendégeink a kertben(17)
Sziklakerti növényeink (13)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Paprikák, chilik (5)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (59)
Szomorú vagyok (9)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
Vicces történetek,...képek(16)
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
Kedvenc filmem, színészem
2019-es Böllér fesztivál Abádszalók

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:56:pm Emmylie :
Jo éjszakát.
5:37:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
10:45:pm Emmylie :
Jo éjszakát
Jó reggelt mindenkinek
4:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:49:am kutyus :
Jó reggelt!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:55:pm Emmylie :
Jo éjszakát
5:07:am kutyus :
Jó reggelt! vastag hópaplan van a kertben
Jó reggelt mindenkinek
5:19:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép napot, 1 cm hó esett az éjszaka
12:05:am Emmylie :
Jo éjszakát .yes:
5:10:pm bau :
Neked is! szépet!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - BONSAI, BONSZÁJ - Bérces András szakértő rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

BONSAI, BONSZÁJ - Bérces András szakértő rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
lucifer05
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2007.04.15, 08:29    Hozzászólás témája: Kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözlet mindkinek!
Olyan kérdéssel fordulnék azokhoz az emberekhez akik nagyon jártassak a bonsai témakörben, és meg tudják nekem mondani, hogy a serissa seroides pontosan milyen környeztet szeret milyen éghajlatú növény, hol érdemes tartani, milyen időközönként kell öntözni, és mennyire legyen nedves a talaj. Ha bárki tud ebben nekem segíteni kérem írjon!
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.03.26, 20:57    Hozzászólás témája: fikusz Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Krisz

Egy ekkora lánynál ellenőrizni kell, hogy az öntözést ne hagyja ki, főleg a hétvégeken, vagy nyaraláskor. Soha ne száradjon ki a föld, de ne is locsogjon. Inkább egy picit szikkadt legyen. A kapható bonszáj föld megfelelő. Átültetéskor csak a negyedrészét szabad eltávolítani a hajszálgyökereknek. Ezért az első tálba ültetésnél púpos lesz a föld. Jövő évben újabb kevés gyökéreltávolítással már szebb lesz. Persze nem látom most a gyökereket. Óvatosan kell öntözni, kis sugárral, hogy a föld ne mosódjon le, ha szükséges akkor pótolni kell. Április 20 – 22 közt a Kertészeti Egyetem dísznövény kiállításán File Zoltán keramikus árusít a „Zsibongónál” A mi kiállításunk a főépület legfelsőbb szintjén lesz ott megtalálsz. Eggyel lejjebb szintén bonszájokat láthatsz.
File Zoltán pestközelben lakik, hívhatod a 06- 70-217-5345 számon. Még talán segít is az átültetésben, ha ráér.
Tomlinson bonsai könyvét ajánlom, de az alapok színte mindegyikben megvannak,
üdv András
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
VKrisz
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2007.03.26, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kedves Ginko!

Nálunk a 11 éves lányom bonsai rajongó, mivel még kissé szeleburdi, ezért 2 viszonylag olcsó fikusz boldog tulajdonosa.
Olyan problémánk van, hogy az egyiket át kellene ültetnünk, mert normál cserépben vettük (amit elkezdett szétfeszíteni), ez egy Ficus Ginseng, azt szeretném megkérdezni, hogy ültethetjük ezt bonsai tálba és ha igen, akkor esetleg tudnál tippet adni, hogy merre keressünk tálat kereskedelmi forgalomban, aminek az ára esetleg nem haladja meg a bonsai-ét ?
Ezen kívül milyen földbe ültessük? Az O.i-ban láttam pl bonsai földet, az jó?
És milyen szakirodalmat tudnál ajánlani, amivel érdemes kezdeni?
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.02.24, 11:35    Hozzászólás témája: táp táp Hozzászólás, az előzmény idézésével

Izleo
Ha trágyát kapartál/kevertél a földbe, és még wuxálozol akkor biztosan túltápozol, és erős növekedésre számíthatsz. Mindkét szer magas nitrogéntartalmú, ez megdobja a zöldet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.02.22, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi! Még szerencse, hogy rákérdeztem, mert valószínűleg túltrágyáztam volna. Még egy kérdés: Tápozást hogy csináljam? Most néhány hónapig még ne használjam a Wuxalt?
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.02.20, 19:39    Hozzászólás témája: trágya Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia izleo
A gazlap gazdáival régi jó kapcsolatom van, ezért megkértek a szakértőnek. Remélem tudok segíteni a hozzámfordulóknak, de még be tudom vonni néhány barátomat, ha olyan kérdés merül fel.
Szokták a marhatrágyát bonszájnál is felhasználni. Én tavaly próbáltam ki, vettem egy zacskó szárítottat. Csak módjával ajánlom, egy tálba (mondjuk 2 - 3 liter földhöz) egy-két kávéskanál. Szobabonszájnál nem célszerű mert nem szagtalan, és a legyek is megtalálják.
Vissza az elejére
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.02.20, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Endru!
Nem is tudtam, hogy beszálltál ide szakérteni. Most is csak véletlenül kattintottam a szakértői részre, erre látom, hogy saját topikod van.
Múltkor leszúrtak, hogy az ilyen a topikokban ne beszélgessek, úgyhogy nem is szaporítom tovább a szót, rátérek a lényegre.
Vettem egy zsák szart (érett marhatrágyát) a kertbe, de arra gondoltam, hogy talán a bonsaiok átültetésénél is adagolok egy keveset. Szerinted jó ötlet? Félek, hogy nehogy kiégjenek, vagy elkezdjenek "óriás" leveleket hozni.
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.02.04, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mario
Fütőtt szobában fikuszféléket ajánlom, leginkáb a Ficus retusát. Ha egy kicsit figyelsz a gondozására, megmarad. Olyan helyre tenni egy fát ahol idegenek is járnak semmiképpen nem szabad, a lépcsőházból olyan vacak fikuszomat emelték el, hogy a cserép többet ért.
A másik fa amelyet évek óta tartok fűtőtt helyen (panelban) az a Murraya paniculata (narancsjázmin, narancsvirágfa), ritkán kapható és nem olcsó, legutóbb 6 ezerért láttam. A kínai szil (Ulmus parvifolia) kiszámíthatatlan fa, vannak szobák, ahol megmarad, máshol (pl. nálam) nem. Ha túlfűtött a szoba akkor akváriumedényben, fóliasátorban ajánlott tartani.
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.02.01, 20:39    Hozzászólás témája: füge Hozzászólás, az előzmény idézésével

Boja.
Olvasgasd a honlapomat: www.bonsaivilaga.dox.hu
A növényismertetésnél válaszd ki az ajánlott fajokat, könnyebb dolgod lesz, hamarabb kapsz szép növényt.. Nem akarlak semmiről lebeszélni, egy másik fórumban mindennek elmondtak, csak nem úriembernek, mert lebeszéltem őket bizonyos fajokról.-
A füge mediterrán éghajlatról való, nyilván tudod, hogy a fagyokat nem bírja, télen fagymantes, hűvös helyen kell tartani. A levelei nagyok, furcsán hatnak, pl egy 30 cm-es fán 20 cm-es levelek. A leveleket nem könnyű lekicsinyíteni. Ezért a fügét nagyobb méretre nevelik. 60 - 80 cm az ajánlott méret, amikoris már elfogadható a levél-fa arány. Viszont egy ilyen fának 5 - 10 cm-es törzsátmérőre lenne szükség.
Persze kisérletezhetsz, ne várj csodát, viszont szép a levélalakja.
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.01.31, 19:32    Hozzászólás témája: mivel kezdjem? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mario.
Írj egy részletes leírást a lehetőségedről, hol tudod tartani, teleltetni a fádat. Van-e kerted, erkélyed, pincéd, valamilyen nem (alig) fűtött helyiséged, vagy csak egy szobád. Annak is milyen a fűtése, mennyire van meleg, milyen égtájra néz, Vannak-e növényeid, melyeket te gondozol, ültettél-e át már valamit, ültettél-e fát a kertben?
Aztán hogy neked mi az, hogy nem drága, azt majd megbeszéljük.
A bonszájt olyan körülmények közt kell tartani, amit évmilliók alatt hazájukban megszoktak, különben hosszabb-rövideb haldoklás után elpusztulnak.
3 fő klímáról származnak a fáink
1 mérsékelt égövi, (hazai kertek, erdők fái). Ezeket szabadban kell tartani, télen kell nekiük a hideg helyen való pihenés.
2 Szubtrópusi (mediterrán) növények, ezeknek is kell télen a hűvös hely, de a fagyokat többnyire nem bírják
3 Trópusi (egyenlítői) klímáról származó fák. Ezek tarthatók lennének szobában, de mivel hazájukban igen magas a levegő páratartalma, ezt megkívánják, lakásban ez nem valósítható meg, üvegházban, akváriumedényben, fólisátorban marad csak meg nálunk.
A kereskedelemben kaphatók zöme ebbe a kategóriába tartozik.
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.01.31, 19:17    Hozzászólás témája: mogyoró Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Boja.
A törzseket, ágakat az idő, az évek vastagítják. Írnak technikákat, de azok nem válnak be. Mindenfelé írom, hogy ne hurkapálca vékony csihatagokkal kezdjetek, mert a hamut is mamunak mondjátok mire valamirevaló fátok lesz. Egy vékonyka dugvány még nem bonszáj. Mogyoróból lehet már vastagabb törzsüt is kiásni, hiszen gyökérről állandóan jönnek a hajtások. De ha már van egy mogyoród, akkor ültesd ki szabadba, vagy egy jó nagy vödörbe, ahol sok földben pár év alatt vastagodni fog. Ez az idő nem hiábavaló, mert az alakítást, metszést, drótozást már csinálhatod.
A mogyorónál állandóan figyelni kell a növekedést, mert képes arra, hogy egy év alatt félméteres hajtásokat hozzon, azzal pediglen nem tudsz már mit csinálni. Egy évben többször is vissza kell vágni, ilyenkor sűrűsödik a fa.
A bonszájhoz bárakármilyen tápszert használhatsz, azt is amit a többi növényedhez használsz. Ha majd tálban lesz, akkor majd hígabb szert kell használnod.
A tápozást márciusban kezd és augusztusban fejezd be.
A mogyoró nem szobanövény! Télen - nyáron szabadban kell tartani.
Könnyebben, hamarabb jutsz bonszájhoz, ha madárbirssel, tűztövissel kezdsz, a legtöbb kertben találkozol ezekkel, de faiskolában is kapható, mérsékelt áron.
Vissza az elejére
mario2
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2007.01.31, 17:01    Hozzászólás témája: sziasztok.... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha szeretnék bonsajt, akkor hol kell kezdenem, mit tegyek, honnan szerezzek be és milyet, ami nem tul drága igy kezdetnek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
d.boja
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2007.01.31, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

van egy mogyorófácskám amit bonsainak szeretnék nevelni csak azt nem tudom hogy hogyan tudom megvastagíti az ágait illetve a törzsét meg azt hallottam hogy tápoldatozni is kéne csak nem tudom hogy milyen tápoldatra van szüksége?a választ előre is köszönöm
Vissza az elejére
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.01.20, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ginkgo írta:
2007.01.20. 17:58
Acsutak!
először is tudnom kellene, hogy rendes földben van-e a fád. gyakori, hogy kemény agyagban, vagy szemcsés, szálas "termesztőközegben" van. Ha normál földben van, akkor ilyenkor télen havonta egyszer elegendő a tápozás, bárakármilyen szerrel, mit a többi növényedhez használsz, csak a töménység (mennyiség) fele legyen a szerre előírtaknál. Tavasztól 2 hetente. Ha nem rendes földben van, akkor mielőbb át kell ültetni. Én wuxalt használok, de amikor kaktusztápom volt, azt használtam.
Öntözésnél meg az a lényeg, hogy a föld SOHA ne száradjon ki, de ne is locsogjon. Ujjacskáddal megtapogatod, és érezni fogod ha szárad. Száradást jelez, ha kiszürkül a föld felszíne.
A kínai szil nem szobanövény, a meleg, esetleg túlfűtött szobát nem szívleli. Ha tudod 20 fok alatt tartsd, nagyon világos helyen. Ha valami nem tetszik neki, akkor levélhullással jelzi. Ha felkopaszodik, akkor könnyen lehet, hogy elpusztul.
tegyél alá egy nagyobb tálat, tele kaviccsal, vagy agyaggranulátummal, töltsd meg vízzel. erre tedd a fádat úgy, hogy az alja ne érjen a vízbe.
Ezzel párás mikoklímát biztosítasz, amit fokozhatsz ha állott vízzel időnként megpermtezed a lombját.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.01.20, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Acsutak írta:

A minap kaptam egy bonsai-t ajándékba, szilfácska ( ha jól látom). Tudom hogy nagy szakértelmet és türelmet igényel a gondozása. Mivel még soha nem volt ilyen növényem és természetesen nem szeretném, ha elpusztulna, kérném a segítségét, tanácsait. AZ van ráírva, hogy 14 naponta speciális bonsai-tpszerezést igényel és naponta frissen nedvesített földet. Milyen tápszert ajánl? Mit jelent pontosan ez a nedvesítés?
Előre is köszönöm a válaszát: Acsutak
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Következő
31 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban