15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)

- Tábortűz témák:
Valaki segítsen (22)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (15)
Események........kiállítások....programok (4)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kedvenc filmem, színészem
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:38:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Emmylie Kedves!
9:43:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Komposzt és ami vele jár
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Komposzt és ami vele jár
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.06.10, 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia rFeri!

Kicsi kertben, nem nehéz hogy mindehol legyen virág!
Most a kedvetekért két nuskátlit még odatettem,de tényleg nem látszik anélkül sem!

Még csak félig van rakva,a tavalyi pedig már elkopott!Az melette volt,ha ez tele lesz rakhatom majd oda is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.06.10, 07:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát ez már megint Hihetetlen!
Nem is látszik a komposztáló! Smile
Nálad TÉNYLEG mindenhol virág van????? SmileSmileSmileSmileSmile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.06.10, 07:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lefényképeztem a komposzttárolómat! Jól elrejtettem,mert a férjem nyaggatott hogy hogyan fog ez kinézni a mi kis kertünkben.

Nem is nagyon látszik!Amikor használom,akkor a nyitott oldáláról elszedem a virágokat.
A raklapot úgy tettem,hogy a tartódeszkái kivül vannak,ez olyan mint ha polc lenne,virágláda vagy kisebb virágok elférnek rajta.

Vissza az elejére
Kisördög
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.06.09, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja és az akadás!

Én szitaagy ezt elfeljtettem. Wink
Na szóval épp elég nagy ahhoz , hogy négy oldalról kényelmesen kisebb zökkenőkkel ugyan de meg lehet forgatni. A baj az lehet ennél a megoldásnál ha nagy lyukú "hálót" veszel a gallyat meg nagyon összeaprítod, érthető okokból. a fűnyesedékkel szemben ez nem gond mert az "összeáll" megtartja magát ha egyszerre nagyobb mennyiséget teszel bele.
Of this resurrection"

Blogom Képtáram
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kisördög
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.06.09, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vackor írta:

Nagyon tetszik a drótkerítéses ötlet ( Kiskrampusz?). Ez egyszerűen megvalósítható. A kiszedéséhez nyilván az egyik oldal - legalábbis részben - nyitható. Ezt hogy oldottátok meg? A forgatás során a drótkerítés nem nehezíti a munkát? Nem akad bele a mindenféle?

Szia Vackor!
Nahát igen hallgatok arra a névre is Laughing
A nyithást +oldása pofon egyszerűen lett: fémlezből vágtunk 4 "csíkot" azokat U alakban behajlítottuk és a 2 tartóvázra rögzítettünk 2-2db-ot. így az egyik oldal teljesen kiemelhető.

Megjegyzem Molnárka raklapos és téglás ötlete nekem is elnyerte a tetszésemet

De szerintem írnak még ide hogy ki hogyan oldotta meg ezt a problémát, érdemes lesz majd azokat is olvasni
Of this resurrection"

Blogom Képtáram
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
galagonya
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.06.09, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem egy csonkagúla alakú, fedeles, de alul nyitott komposztáló ládám van. Újrahasznosított polisztirol oldallapokból lehet kis, összeakasztható fülek segítségével összerakni, elég könnyen. Az oldalán vannak szellőző nyílások, a teteje lezárható. Nagy lelkesedéssel vettem meg, de amikor használatba vettem, kiderült, hogy egy átlagos kertecske is túl hamar megtölti a komposztálható hulladékkal és utána kampec dolores, várhatunk min.fél évet-nyolc hónapot, míg kiüríthető. Úgyhogy végül is maradtam a földbeásott gödörnél, amit deszkakerettel és négy karóhoz rögzített csirkeháló vesz körül. Ahol van elég terület, ott talán ez a legcélszerűbb megoldás, mert egy sávban le lehet rakni a különböző korú és állagú növényi hulladékokat, és mindegyik rakatot az aktuális státuszának megfelelően lehet kezelni(locsolni, trágyázni, átforgatni). A kitermelhető és felhasnálható komposzt helyébe meg mindig megy a legfrissebb hulladék. Csak így meg összesen túl nagy helyigény alakul ki, én is csak a "felső kertben" (ami 2400 m2) tudtam neki helyet szorítani, ahol lakunk ott változatlanul megoldatlan a probléma.
Vissza az elejére
Dudibá
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2004.06.09, 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogájkám,a levágot fű bemelegedik,a sejtek sérülnek,hő termelődik.
Azon kívül ráugranak bacik,sugárgombák.
Tényleg forró.
Amikor otthon a komposztra teszem,fgiliszták eltűnnek napokra.
Mélyebbre mennek.
Vissza az elejére
katica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.06.09, 07:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

rferi írta:
Ma reggeli tapasztalásom:
A kukába beszórom az utcai levágott füvet (ne anyázzatok annyira, majd elmondom miért), és reggel két kézzel felmarkoltam a vasárnap levágott adag felét, és el is dobtam, mert megégetett!!!!!!!
Nem vicc!Legalább 45-50 fokos volt a felszín alatt tíz centivel!

feri,mi van???a felszín alatt mi 45-50 fok??És miért égetett meg??Remélem nem csak én vagyok ennyire érthetetlen!! Crying or Very sad
Vissza az elejére
rferi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2004.06.09, 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma reggeli tapasztalásom:
A kukába beszórom az utcai levágott füvet (ne anyázzatok annyira, majd elmondom miért), és reggel két kézzel felmarkoltam a vasárnap levágott adag felét, és el is dobtam, mert megégetett!!!!!!!
Nem vicc!Legalább 45-50 fokos volt a felszín alatt tíz centivel!
(azért dobom ki, mert egyszer régebben a kertben újra kellett telepítenem a füvemet, mert rászórtam a kétéves érett komposztot, amire ráhordtam annó a gyomlálás eredményét is.Azt a gaztengert!!Huhúú Sad
Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.06.09, 06:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én tárolómnak raklapból vannak az oldalai.
Előbb téglából próbáltam,de nem voltam alapos és összedőlt a tákolmámy!

Az tetszene egyébként a legjobban.
Úgy láttam rakva,hogy l rés is volt a téglák között, a levegőzés miatt.

A raklap már eleve hézagos,ingyen kaptam és nem is annyira csúnya mint első hallásra gondolnánk.

A diófa alatt van a komposztáló,virágokkal van körbe rakva.Az anyaktrombitámat az idén nem volt kedvem kiültetni és ez van előtte.
A vadszőlő pedig már kezdi a raklapot befutni.

A tetejét két régi szőnyeggel szoktam letakarni.
Vissza az elejére
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2004.06.09, 06:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló!
Dubidá, írtad ezt a lélegzőpadlót a kompót alatt. Ez miből van, hogy néz ki? A funkciója annyi, hogy járjon a levegő a kompót alatt is? Erre miért van szükség? A jobb oxigénellátás miatt, esetleg a pangó víz elvezetése, vagy még más is? Ez teljesen új dolog, azért érdekel ennyire.

Nagyon tetszik a drótkerítéses ötlet ( Kiskrampusz?). Ez egyszerűen megvalósítható. A kiszedéséhez nyilván az egyik oldal - legalábbis részben - nyitható. Ezt hogy oldottátok meg? A forgatás során a drótkerítés nem nehezíti a munkát? Nem akad bele a mindenféle?

Kutyáim mindig bogarásznak a komposzthalmon. Így megvan a szükséges növényi kiegészítőjük is Smile
Ezzel a keresgéléssel viszont széttúrják az egészet. Ezért is jó lenne végre nekidurálnom magam és gyártani egy rendes komposzttárolót...
Vissza az elejére
Kisördög
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.06.08, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dudibá neked is igazad van a locsit kifelejtettem, pedig most este locsoltam meg Rolling Eyes
Of this resurrection"

Blogom Képtáram
Vissza az elejére
Dudibá
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2004.06.08, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja,igen Krampi igazad van,forgatás.
Fontos.
Hogy ne anaerob legyen.
Locsolni is kell néha.
De ne agyon.Mert attól anaerob büdös dzsuva lesz.
Nálunk a telepen lélegzőpadlók vanVentillátor átnyomja a levegőt.
3-4 hét alatt kész a komposzt.
Vissza az elejére
Kisördög
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.06.08, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi úgy csináltunk komposztálót a birsalma árnyékába, hogy valamilyen tarós fémhuzalból megcsináltuk a keretet, és arra ráhuztunk egyszerű drótkerítéshálót. Azt még jó tudni, hogy ne érinkezzen az alja a talajjal,tudjon ott is szellőzni.
Mindent beledobálok-kivétel persze a beteg. stb.növényt-kávézacctól kezdve amit a kutya, macska meghagyott kaját stb. minden mehet bele ami szervesanyag.

Átforgatni meg azért érdemes, hogy az aerob és anaerob bacik egyensúlyban legyenek.

Ja és nem árt egy kevés műtrágyával is felturbózni, de nem létfeltétel.
Of this resurrection"

Blogom Képtáram
Vissza az elejére
Dudibá
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2004.06.08, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Olvastam diplomát ezzel kapcsolatban,a vadgesztenye,és dió sem árt, a növekedésgátló anayagok lebomlanak idővel.
Akár nem árt kis sitt sem,apróra őrölve,a mikroelem tartalma miatt.
Meg kell nagy nitrogén tartalmú anyag is,adott esetben nitrobén műtrágya,hogy a szén nitrogén arány ne tolódjon el.
Ugyanis a mikroorganizmusok nem tudnak N nélkül felszaporodni,mert kell a testfehérjéjükhöz.
Aztán megdeglenek,és az meginy felszabadul.
Én a halbelet,ilyesmit rá szoktam küldeni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Következő
37 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban