15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Kávéház (40)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Komposzt és ami vele jár
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Komposzt és ami vele jár
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.04.15, 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt érdemes elolvasni
http://hetszinvilag.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1186765
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
olati42
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2015.03.21, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dodo nezd csak most lett odom feltenni ezeket a tapokat mert mar a kertet turom mint egy szorgalmas vakond

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.03.15, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A pálmákra azt olvastam, hogy 2:1 v. 3:1 arányban N,P,K, Mg műtrágya kell nekik. Nézd meg, hogy mi van a zacsira írva!
olati42
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2015.03.14, 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szepen koszonom kedves Dodo akkor ugy fogom hasznalni feltem nehogy artsak ha masra hasznalom eldobni mert azert csak nem szerettem volna ja meg egy kerdes a palmak megharagudnanak vajon mert abbol van a legtobb jo 30 folott
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.03.14, 23:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A rododendronra való tápsót még használhatod pl. hortenziára, áfonyára . Tulajdonképpen a savas talajt szerető nővényekre. A tűlevelűre valót pedig örökzöldekre.
olati42
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2015.03.14, 21:13    Hozzászólás témája: info Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elnezest lehet nem jo topikba irok de volna egy kerdesem hatha tud seggiteni valaki .
Megkertem egy nagyon jo baratomat hogy hozzon nekem nemetbol valami olcso univerzalis tapot viragzokra meg fure meg zoldekre erre fel szegeny mivel o nem temabeli gondolom bement az elso uzletbe es hozott nekem vagy 10 kilonyit ,edddig minden okes csak kimondottan mondtam neki hogy tulevelule nem kell mert azt hozott a multevben is 6 kilot erre fel msot mit hozott 2,5 kg tulevelure 2,5 kg ridodenronra akkor 2.5 kg rozsara mondjuk ezt el tudnam hasznalni de az elso kettot vajon masra ratehetem e es ha igen mire ja meg egy paradicsomra azt is el tudom hasznalni a tamarilora .
\igy jartam minden infot nagyon megkoszonnek .
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2015.02.24, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tőlem????Embarassed Embarassed
Írj privát üzenetet itt a nevem alatt
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.02.24, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kismonika!

Úgy örülök, hogy írtál. Annyi mindent szeretnék tőled kérdezni /nem komposzt témában/, hova írjak, hova írhatok?
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2015.02.24, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Marika csodaszépek a virágok. Én is úgy látom, hogy amióta készítek komposztot és ősszel rászórom a virágoskertre, majd betakarom az egészet lombbal, azóta megbolondultak. Májusban akkora dzsungel van a virágoskertben, hogy valami csoda.

Pajor nekem is rengeteg van benne. Van 3db 1 köbméteres keretem. Ősszel kettőt átpakoltam. Akkor számoltam is a pajorokat, azt tudom, hogy 100 felett volt a számuk. A tyúkok nagyon örültek a gyűjtésemnek....
Szerintem rózsabogár pajorok, mert az itt rengeteg van, cserebogarat viszont elvétve látok csak
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.02.23, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia bau!
Köszönöm a figyelmességed.
Szóval, most meggyőzött zozo, hogy valóban kell rostálni. Elsősorban nem a szemcsézettsége miatt, hanem a cserebogár lárvák miatt. Egyből eszembe jutott, hogy ősszel, amikor az egyik konténert ürítettem ki, a középső egyharmada tele volt lárvákkal, de valami eszméletlen mennyiséggel. Kb.20-25 lehetett benne. Azért is tűnt nagyon soknak, mert undorító volt. Eddig még nem láttam ilyen tömény mennyiségben soha. Kézzel /kesztyűben/ kiszedegettem egyenként. Érdekes, hogy a benne lévő növények nem sínylették meg a jelenlétüket. Ezért azt gondoltam, hogy valamikor ősszel kerülhetett bele, de most már egyértelmű, hogy a rostálatlan komposztból. Csak ebben az egy edényben találtam, pedig minden cserépbe, ládába tettem beültetés előtt. Az biztos, hogy csodálatos fejlődést biztosít a növényeknek. Hátha még egy kis érett birka, /nekem ez volt/ vagy marhatrágyával is keverjük.
A képeken az említett konténer. Csak azért küldöm, mert érdekes, ahogyan egyik növény átveszi az uralmat a másik felett. Szinte felfalják egymást.
Marika

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.02.22, 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Előrehoztam ezt a topikot!

Itt lehet folytatni a témát!
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.10.29, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

yulduz!
Ha én ezt már a múlthéten tudtam volna Rolling Eyes , nem tettem a komposztba az először összeszedett cseresznye leveleket, mert össze volt keveredve a szomszéd diófájáról a szél által átjött levelekkel. Ezeket vittem egy szakadékos gödör feltöltésére 2 szomszéddal arrébb!
A második adag már ment a komposztba.

A hétvégén megszórom komposztgyorsítóval az összegyűjtött leveleket.
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.10.28, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Diólevél-témában találtam egy újabb "fejleményt":

ITT

(egyébként általános tilalom van a levélégetésekre.Bírság minimum 50ezer Ft.Nálunk nem lehet,megnéztem az önkormányzat honlapján.Annak ellenére esténként csukott ablaknál sem lehet lehet megmaradni sokszor.Főleg hétvégeken,amikor ezelőtt sem volt szabad égetni )

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.05.05, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zozo! Érdemes időnként meglevegőztetni, ugyanis minőségi komposztot az oxigén jelenlétében tevékenykedő mikroorganizmusok készítenek. Oxigén nélkül olyan folyamatok mennek végbe, amiknek nem kívánatos vegyületeket a végeredményei.
Ha több nedves anyag kerül bele, akkor érdemes többször átrakni, vagy ha nagyon esős az idő és nincs tökéletesen takarva. Arról nem is beszélve, hogy így jobban megkeveredik, a széle középre megy, stb....
Szóval nyugodtan pakolászhatod, nem fog megártani neki, csak a nagy kánikulában (bár akkor meg kinek lenne hozzá kedve) ne szárítsd ki.
Egyébként a melegedés úgy is az elején történik, aztán lassan elkezd hűlni, úgyhogy szerintem egy megbontással ebben sem lehet kárt tenni.
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.05.05, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

tercsi
A komposzt minőségét nagyban javítja a belerakott krumplihámozó, ill. metszőolló.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő
1 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban