15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Vicces történetek,...képek(16)
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Találd ki (28)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Vélemények, Javaslatok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Vélemények, Javaslatok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.28, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát ha Zsusa moderátor, az se baj, de így jelent meg....Nem szidok senkit, de ilyen magyartalanul tán mégse....
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mother
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.28, 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy a biztos,Zsusa nem modi!! Wink
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.28, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti, olvasd el figyelmesebben, Zsusának semmi köze az egészhez....... az ő hsz-ába írt bele a moderátor.
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.28, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én úgy látom, hogy a helyesírás nagyban függ attól, mennyit olvasunk. Sajnos, már én is szinte csak a neten.
A "lett már" rémes szófordulat, és sajnos semmilyen helyesírás-ellenőrző nem észleli.
Köszönöm, hogy elfogadtátok az észrevételemet, én úgy érzem, a moderátori "testület" tekintélyét rontja az ilyesmi. Újra mondom: Nem Zsusa ellen szólok, ilyesmibe sajnos "beleszaladhat" bárki. Valószínűleg Zsusa zavarban volt, hogy is fejezze ki magát. Én azt mondanám: simán és bátran vállalja a moderátori közösséget, és írja úgy: Szóltunk már....
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.28, 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A helyesírás fontos, égetheti magát az ember, ha rosszul ír.
Viszont vagy tudunk helyesen írni vagy sem. Sok mindentől függ ez!

Valamikor én voltam helyesírási versenyen is, kaptam jutalom könyvet is, az elért eredmény miatt. Very Happy
A gyerekem nagyon jól szórakozik ha hallja, mert gyakran hibásan irok már.
Amikor hozzászólást irok, néha átkiabálok a másik szobába a férjemnek,aki híresen jó helyesíró, hogy miként irjak le egy-egy szót. Ő is felhördül néha. Very Happy
A helyesírásom nem a fórumokon romlott el. Elromlott, nem tudom mi az oka.
Így van, de talán még elviselhető. Embarassed
Próbálok odafigyelni, de nem szeretném, ha szólongatnátok emiatt, ahogy azt sem vállalom, hogy egy gyors hozzászólásnál egy fórumban, használni fogom a helyesírás ellenőrzőt.
Egyébként ha a leirt szöveget elolvasom, sok hibát észre veszek, ahogy a máséban is meglátom a hibát. ( Gerendás mondás!)
Nagyon "jól szórakoztam",amikor többen is irtak ennek a dolognak a fontosságáról, elítélően és hibásan!
szabolcs
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2009.09.28, 08:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hkati írta:
És igen, sajnos le lettünk hurrogva, hogy a helyesírás nem fontos.

Fontos. Gyerekek, iskolások is írogatnak, olvasgatnak. Innen is tanulnak, vagy észrevétlenül ragad rájuk a tudás. És azért, mert valaki szól, hogy ez így nem helyes, ne legyünk már felháborodva, inkább köszönjük meg az észrevételt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.28, 06:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, Bojti! Nyelvhelyesség! Teljesen jogos az észrevételed, de most erre mit mondjak? Mentegetőzhetnék, hogy anno 5-ös voltam magyarból, de mint a példa mutatja, ma már nem mennék át az érettségin. Ha azt mondom, hogy a rossz példa ragadós, akkor az én esetemben bizony így van. Mondjuk nem dicsőség Confused

Amikor nekem is meg kell néznem, hogy egy szót hogyan is kell leírni, mert a létező összes variációval találkozom itt a fórumon...
Helyesírás....szóval, akkor abból olyan felhördülés van, hogy inkább meg se szólalunk. Épp a napokban volt rá példa. És igen, sajnos le lettünk hurrogva, hogy a helyesírás nem fontos. Pedig az. Nem hogy javulna a helyesírás, hanem épp ellenkezőleg... Szóval, jogos az észrevételed, és köszönöm, hogy szóltál.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.27, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem a tartalommal van a bajom, hanem azzal...(és emiatt elnézést is kérek) , hanem a nyelvhelyességgel!!!
Az eddigi moderátorok példát mutattak e téren is.

Semmi bajom Zsusával...biztosan igen komolyan veszi a feladatát, és nagyon határozott akart lenni.

"lett már szólva" ???
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.27, 06:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti, akkor olvasd el az előzményeket is. Az eladnám/vennék topikba többen írták az adósságukat amit eladnának. Míg mások, értelem szerűen használnák a topikot. Pár hsz.-al lejjebb már szóltam, hogy ne offoljanak. Mit kell ezen még ragozni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.09.26, 23:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem járok errefelé, de lehet, ezután fogok.

Tudjátok, én nem akarok moderátor lenni, de ha elvállalnám ezt a feladatot, nem ilyen stílusban írnék:

zsusa írta:
Lett már szólva, hogy elég az offolásból. Légyszíves, hagyjátok meg a topikot annak, amiért létre lett hozva.

Amennyiben Zsusa az új moderátor, kérem, ha ki lett nevezve, kérdezzétek azt is meg, miért lett...a magyar stílusa ilyen....
hedi101
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2009.09.19, 15:03    Hozzászólás témája: előzmény gomb Hozzászólás, az előzmény idézésével

idézet kezdődik!
"Ászokfa
az igazság az hogy a kertünk végében már a nagy mezőgazdasági határ van , már szántanak

Javítva.Nem az IDÉZET-tel válaszolunk,hanem az ÚJ HOZZÁSZÓLÁS-al.És elég a név is,ha pár válasszal elébb van az Illető.Köszönöm.Moderátor Idézet vége! Smile

Erre jutott eszembe, ha felmerült már, akkor csak linkeld be nekem a régi választ , kérlek, szóval, hogy
.....Miért nincs egy olyan gomb, ami "előzmény" -ként egy gombnyomásra megmutatja, mire is "válasz" a leírt pár sor, akkor nincs ez a millió idézés, meg rész-idézés... vagy nem?

Hedi

Mint idegen vetődtem partodra, vendégül éltem házadban
és barátként lépek ki ajtódon ó Föld!
/R.D. Tagore/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.08.24, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos egész nap nem volt érkezésem elmondani a véleményemet,ezért tettem most meg, azt hiszem jó helyen.

Egyébként ez a téma nekem már évek óta lerágott csont,de ha már újra előástuk ,akkor én is rágódhatok egy picit, személyeskedni pedig egyáltalán nem volt szándékomban.
katasok
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2009.08.24, 20:38    Hozzászólás témája: üzi Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én azt hiszem ez a téma lezárásra került "lerágott csont" . Molnárka irhatnék sokmindent milyen atrocitások értek itt eleinte. Személyeskedésnek semmi értelme. Zárjuk le a témát no comment.

"A mosoly vidáman világitó kis ablak a közöny sötét éjszakájában"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.08.24, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Yulduz irta:
"semiféle utólagos reklamációt,morgást,megjegyzést,szomorkodást nem vagyunk hajlandóak nyilvánosan figyelembe venni,ha nincsen válasz avagy cserenövény-akció.Ilyen hozzászólások azonnal törlésre kerülnek még a szomorkodósból is.Az esetleges "károsult" vonja le csöndben magának a konzekvenciákat a cserepartnerről"

Hát én ezt sem értem!
Miért kell ilyen cenzurázás???
Ha valaki csalódott valakiben, miért ne irhatná le véleméynét nyilvánosan is, ha ő úgy szeretné!
Miért ne okulhatna ebből más is?
Miért kell az ilyesmit törölni? Elfogadható az ilyen törlés?
Miért gond az, pl: ha Robancs keresi azt, aki nem küldött neki daturát?
Legalább megtudta, hogy nyaral az illető!
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2009.08.24, 20:14    Hozzászólás témája: Re: üzi Hozzászólás, az előzmény idézésével

katasok írta:
Több gazostársam kérését szeretném tolmácsolni. Szeretnénk ha megszünne a " mIlyen növényekre vágyakozom " cimü topik. A csere berésbe lehet vágyakozni vagy cserélni.
Köszönöm.

Én nem értek egyet ezzel. Nagyon nem! Bár a véleményem most sem változtat a dolgokon,de mégis leirom!

Az, hogy vágyakozunk valamire nem azt jelenti, hogy kérünk XY-tól, de azt sem jelenti, hogy meg akarjuk venni, talán nem telik rá, a másik földrészen él, hasonlók.
Egyszerűen vágyakozunk rá, mert megláttuk valakinek a kertjében, egy könyvben, újságban és szeretnénk a magunknak is egy hasonló virágot, növényt.
Vágyakozunk! Miért baj ez??? Akit ez idegesít, egyszerűen ne olvassa ezt a topicot!
Talán már sokszor leirtam a mocsári hibiszkuszos dolgomat,de most újra megteszem, még indexes történet.
Soha nem halllottam erről a növényről, ámuldozva hallgattam a tányérnyi virágról szóló történeteket, rákérdeztem és leirtam, hogy mennyire vágyom egy ilyen növényre. Senki nem rohant, hogy küld nekem ,meghallgattak, meséltek még róla, raktak fel képet, adtak tanácsot! Én pedig találtam növényt, vettem és már rég meg is untam!
A virágaim többségét így kívántam meg, másoktól a neten.
Hogy ez viszont is így van? Nem gond!
Ha van időm és kedvem és sok virágom, akkor küldök, ha nincs akkor nem!
Attól, hogy nekem hétköznapi a sudárzsálya, vagy kristályvirág, másnak újdonság lehet és vágyakozhat rá! Viszont senkinek nem kötelező kielégíteni ezt a vágyat.
Nincs minden virágnak külön topicja, de ha esetleg van és ott kezd el valaki vágyakozni,akkor az lesz a gond!

Attól pedig külön ideges vagyok, hogy gazos társak kérését tolmácsolni kell! Ők miért nem tudják leirni a kérésüket?
Szerintem nem kell mindenért moderátorért kiálltani, egy jó fórumot a tagok, a hozzászólók tesznek azzá!

Néha arra sem árt gondolni, hogy amikor esetleg hasonló ügynek a szenvedő alanyai voltunk, mit is éreztünk.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Műhely Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Következő
3 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban