15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
A Tudat keresése (3)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(16)
2019-es nyári abádszalóki tali
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
12:34:pm bau :
Szécsike! MERRE VAGY?
5:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:39:am Bojta :
Jő reggelt!
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Hogyan lettem virágkedvelő
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hogyan lettem virágkedvelő
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.24, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok

Én kb 5 éve folyamatosan szerettem bele a növénykékbe, de akkor még lakótelepen laktunk és ott mindig meghaltak a virágaim. Tők szomorú lettem, ja és csalodótt. 3 éve családi házat vettünk és újra megpróbálkoztam a szobanövényekkel, sikerérményem lett, mert nem haltak meg. Jelenleg már teljesen bevagyok zsongva ha nem vagyok a növényeim mellett. Igaz még mindig csak sziobanövényeim vannak most rendezem a kertet, mert a kertinövénykék is nagyon tetszenek. Szeretnék sok-sok növénykét. Már azon is gondolkodtam, hogy elmegyek tanulni kertésznek, mert érdekelnek a növények, imádom öket.
blumiii
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.24, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsarg írta:
Úgy látom, sok embernek volt annyi esze, hogy mezőgazdaságot tanuljon.
Csak nekem nem. Sad

nyugi, nekem annyi eszem sem volt... ott voltam a szie-mkk-n tanulhattam volna növénytermesztést, átmehettem volna a kertészeti egyetemre is, erre mit csináltam?? elmentem vegyésznek...

én amúgy az egyetemen szerettem bele a növényekbe
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.24, 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy látom, sok embernek volt annyi esze, hogy mezőgazdaságot tanuljon.
Csak nekem nem. Sad
A pályaválasztás időszakában 2 hobbim volt az olvasáson kívül: a növények és a barkácsolás.
A városban 2 szakközépiskola volt: mezőgazdasági és műszaki.
Mivel akkor panelban laktunk, és csak pár cserép növényem volt, úgy gondoltam, ez jó lesz hobbinak, de jobban meg lehet élni egy műszaki pályán. Ez tulajdonképpen így is van, de azóta kiderült, hogy a mezőgazdaság érdekel sokkal jobban, és így csak munka mellett, kontárként (nem szakképzettként) félhobbiból őstermelgetek mindenfélét a fűféléken kívül.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Arien
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.24, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szépek a történetek amiket igy visszaolvasok. Az enyém talán nem annyira.
Nekem már kisgyerek koromtól a kertben kellett dolgoznom, gyomlálni kapálni, öntözni a fóliába mivel a szüleim meg a nagymamám is földből tartott el bennünket. Hatalmas fóliasátraink 3 kertünk volt és van is. Ráadásul a helyi TSZ- ből is vettünk ki földeket a fokhagymának meg dinnyéknek. Szóval nekem a növények eleinte csak nyűg meg gond volt. Azután már lement a láz a zöldségekről és igy kicsit több teret kapott a disznövény is.
Mindig is egy gyönyörő tóról álmodtam a kertünkbe. 9-10 éves koromban ki is ástam egy nagy gödröt teleöntöttem vizzel és dagasztottam a sarat, mert hát nem tudtam miként kell rendes tavat csinálni. Nagyanyám meg azt használta télen veremnek..
Majd minden elcsitult mert sosem volt helyem a növényeknek és minden próbálkozásom, hogy saját növényes sarkot alakitsak ki kudarcba fulladt.( A hely kellett valami másra ) Inkább a szobanövénykékben élem ki magam abból viszont van nyakig.
Álmom, hogy kialakitsak ama kertünkből egy szép oázist amit mindenkivel meg lehet osztani aki bejön.
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.24, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cicához hasonlóan én is az általános suliban kedveltem meg a növényeket... Pontosabban a biológiát és a földrajzot. Biológiából jó voltam, az eredeti álmom biológus volt, de ahhoz kemény fizika és kémia, no meg matek kell, ezekből meg nem voltam a legjobb Sad Eljött a pályaválasztás, s én végülis a dísznövénykertész mellett döntöttem, amiben a biológia tanárnőm is 100%-osan egyetértett, s segített mindenben. Smile Főként neki köszönhetem, hogy eme szép szakmát megtanultam.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Cica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.09.24, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

/Hogyan lettem virágkedvelő? Confused ???

Hát ez még ovis koromban kezdődött Wink ! Ki sem találnátok, hogy mi volt az ovis jelem Razz ? Mi, más lehetett, ha nem egy tulipán Very Happy Very Happy ....és ez volt 3 éven át! No szóval , már itt közel kerültem a virágokkal....

Aztán eljöttek az iskolás évek, ahol a környezet és élővilág tantárgy a a kedvenceim lettek!
Aztán egyszer véletlenül a kertünkben eltörtem egy virág szárat/ hogy milyen virág volt arra már nem emlékszem Nemtom' : nagyon rég volt már Embarassed / ....na szóval az a virág szára teljesen nem tört le, ha nem én visszakötöztem és valahogy a növényke szára összeforrt, tehát élve maradt Shocked . Ekkor gondolkoztam el azon, hogy kertész szeretnék lenni Rolling Eyes .AZ általános iskolai tanító nénimmel, még a mai nap is , ha találkozok, még mindig emlékszik, hogy én ,már 2. osztályos koromban, azt mondtam, hogy kertész leszek ásó ......
Elég kitartó voltam. A kertészeti szakközépiskolát elvégezve sikerült az álmom.....dísznövénykertész lettem freddy freddy
Aztán még többet szerettem volna tudni, mint, ahogy a mondás tartja A jó pap is holtig tanul...., hát tovább tanultam a Kertészeti Egyetem Kertészeti Főiskolai karán, ahol kertész üzemmérnöki diplomát szereztem! Tan
A főiskola elvégzése után, még egy pár évig sikerült a szakmámban dolgoznom, de aztán a sors úgy hozta hogy más jellegű munkát végeztem Sad , de a növény szeretetem az megmaradt Smile és itt köztetek, még mindig a régi kertész vagyok!!!! Cool Virágot

Cica cica
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Azalea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.09.24, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már úgy születtem, Very Happy Az előző életemben is az voltam, Virágot és a következőre is ezt tervezem Rolling Eyes !
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.24, 07:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam már egészen apró koromban elkezdődött a növényezés, ezen belül a virágozás.

Persze, kicsi gyerekként engem is először a látványosabb, mozgó dolgok kötöttek le, gyakran mentem haza az óvodából úgy, hogy békákkal volt teli a zsebem. Később is mindenféle állataim voltak.

Ám ezek mellett a színes kerti virágok is tetszettek. De mivel olyan gyerek voltam, aki mindenféle apróságot megfigyel, mindennel képes elmolyolni, ezért pl. még a krumpli is nagyon érdekelt, hogy leteszünk egy aprót, és aztán csodálatos módon, minden ráhatás nélkül lesz belőle egy növény, és egy csomó nagy krumpli. Vagy egy magból lesz egy retek.
Ehhez a növényes vonulathoz tartoztak a virágok is.
Volt egy eset, lehettem vagy 6 éves, amikor a szomszédból kapott kerti gerbera frissen kikelt magoncait én vettem észre, mivel ilyen szikleveleket korábban még nem láttam sem virágnál, sem gyomnál.

Cserepes virágunk is nagyon sok volt a helyi viszonyokhoz képest. Akkoriban falun általában volt muskátli, szanzaviéria, aszparágusz, és kész. Nálunk meg csupa akkor még különlegesnek számító növény.
Én mindig ott lábatlankodtam, ha valami fennforgás volt velük, és nagyon örültem, amikor valamit én ültethettem át.

Aztán panelba költöztünk, és mindenki csodájára járt, hogy északi szobában hogy lehetnek olyan szép növények. Pedig csak arról volt szó, az alapvető hozzáértésen túl, hogy ami nem bírta a kiképzést, azt elajándékoztam vagy kidobtam.

Aztán a családi háznak azért örültem elsősorban, mert RENGETEG hely van virágoknak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.09.23, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kezdem én.

Kiskoromtól fogva érdekeltek az állatok. Annyira, hogy mindenféle állatot és főleg bogarakat gyűjtögettem. Volt rovargyűjteményem is.
Vallami állatokkal foglalkozó szakmában szerettem volna elhelyezkedni. Gyakran jártam a közelünkben lévő tavakhoz halat, és szitakötő lárvákat fogni. Egyszer hazafelé a nagy gazban el is gondolkoztam azon, hogy hogy szeretheti valaki a növényeket. Milyen elvetemült ember képes erre.

1997-ben anyukámnak rendeltem egy csomagküldőtől virághagymákat. Elültettem, utána virágzott. Igazából ekkor kezdődött minden. Bár nagyon sok növényem pusztult el, minden évben rendeltem. Később egyre többeket, és már a mezőgazdasági boltba is jártam vásárolni. Persze ezzel egy időben egyre több növényem is pusztult el, dehát ez egy ilyen bicikli...

Aztán csak azt vettem észre, hogy kertészetire akarok menni. Aztán már oda is jártam. Végül bejutottam 4-5 éve egy nagykerbe is. Na az első tavasz végére, már 150 féle hagymásom volt. Azóta egyre többet vásárolok, meg most már kapok is hagymákat, és jelenleg több, mint 800 féle van. Pontos számot nem tudok, mert sokat veszek, de pusztul is...

Hát ennyi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.09.23, 20:06    Hozzászólás témája: Hogyan lettem virágkedvelő Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok,

Ezennel megnyitom ezt az új topikot.

Ide várjuk azokat a történeteket, sztorikat amiben azt írjátok le, hogy hogyan is leetek virágkedvelők.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
11 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban