15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
10:55:pm pili :
Kátya - nézz be az időjárásosba!
4:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Hogyan lettem virágkedvelő
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hogyan lettem virágkedvelő
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.04.11, 07:02    Hozzászólás témája: Hogyan lettem virágkedvelő? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csaklakozom az előttem szólóhoz!Anno elsős kerésztanulóként pénzért vett(nem beszerzés) virágaim törpe gömbkaktuszok voltak.Életemet végig kisérik a növények (oviban jelem tulipán,farsangon bazsarózsa voltam,keresztmamám virágboltos volt,dísznövénykertész szakmunkásbizonyítványom van),de kötött pályás mukahelyen dolgozom.Kaktuszok azóta is hűtársaim,nem sok van (10-20db)de mindig vannak velem.Más virágok is jönnek-mennek ,van amit én szeretek de a virág nem szeret engem(sokvirágú jázmin,orhidea,ciklámen,rovaremésztők)elpusztulnak.Vannak a hűségesek ,melyek a szakmai igényüktől nagyon eltérő körülmények ellenére is ragaszkodnak hozzám(sheffera,ficus benji,billbelgia,gránátalma,golgota,iszalag).Annyi apró meglepi örömöt tunak okozni,hogy vannak,virágoznak ,hajtanak,a mindennapi munka,mérgelődések mellett.Ők is (állat bolond is vagyok,hörcsögös)az élet apró örömei.Csodásak!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
timi2012
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2013.04.10, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is a kaktuszokkal kezdtem gyerekként,közel 150kaktuszom volt. Aztán egyre többet nyaraltam mamánál,ahol kint is és bent is virágok vettek körül.Aztán ahogy nőttem,kaptam alkalmakra virágokat,egyre több megtetszett,így néha-néha vásárolgattam,aztán azon kaptam magam,hogy "szerelmes" lettem a virágokba Razz
Vissza az elejére
Judit20
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.04.10, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is a kaktuszokkal kezdtem, 10 éves koromban, az utóbbi kb. 3-4 évben viszont már a többi virágért is rajongom, persze ez a Gazlap hatása Smile.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.04.10, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ilyenkor tavasszal,mindig elgondolkodom,hogyan is lettem virágkedvelő Smile

Érdekes módon engem nem a hagyományos virágok fogtak,meg,hanem a kaktuszok Smile

Elmesélitek,a Ti élményeiteket?
Vissza az elejére
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.06.05, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Reméljük egyszer ránk is így gondolnak!
Vissza az elejére
linterneszegedieva
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2012.06.04, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak ismételni tudom önmagamat Embarassed ..de kénytelen vagyok , mert te is nagyon szépen írtad le a történetedet !
Úgy látszik mindenki életében , nagyon fontos szerepet játszott a nagymama !
Sajnos én még nagyon pici koromban elvesztettem a nagyszüleimet Crying or Very sad
csak néhány emlékképem ugrik be róluk néha ! Crying or Very sad

Üdv : Éva Pá-pá
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.06.04, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

És most ÉN!

Volt egyszer egy aranyos nagymami, aki felnevelt, mert a szüleim 3 műszakban dolgoztak. Ha beteg voltam Ő volt mellettem, vigyázott rám. Megtanított varrni és persze a kertészkedést is elleshettem tőle.
A virágok és a konyhakert szeretete a szívéből jött. Már idős korában, bár nem vagyok fodrász, ült előttem és én vágtam a haját.

Minden növényt el tudott ültetni, ami a kezébe került. Általában mind megfogta és virított.

Anyukámtól ma is gyakran hallom: Olyan kezed van, mint MAMI-nak, ha az ujjad a földbe dugod, az is kihajt.

Régen elment, de még mindig hiányzik. Van még anyukám, családom, de úgy érzem amióta Ő nincs velem, egyedül vagyok.

A NÖVÉNYEKET ÖRÖKKÉ SZERETNI FOGOM. Hiszem, hogy Ő is gondozza még őket.

Hát ennyi!! (Bocsi!)
Vissza az elejére
mertcsak
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.06.04, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kisandi! A mamád rád örökítette a virágok szeretetét, te pedig átadod másoknak. Több ilyen ember kellene erre a világra!
Vissza az elejére
linterneszegedieva
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2012.06.04, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megható , szép a történeted !

Üdv : Éva Pá-pá
kisandi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2012.06.04, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már egészen kicsi koromban természetessé vált,hogy virágos az udvar. A mamám az első kinyílt virágait /nárcisz,tulipán,gyöngyvirág,rózsa/ elhozta nekem. Amerre jártam mindig hoztam egy-egy újabb fajta növénykét, mondanom sem kell anyum sokat morgott,morog velem,viszont amikor már látja őket a helyükön virulni megenyhül. Évek óta folyamatosan gyűjtöm a rózsákat,igyekszem új színeket beszerezni. Most 16 fajta van,sokat sikerült már kis fává átalakítani. Párommal idén költözünk új házba,nagyobb kertű mint az itthoni. Oda fokozatosan telepítgetem át a növényeimet. Hortenziák, nőszirmok, rózsák, kardvirágok már ott virítanak. A leanderek iránti rajongásom 2 éve kezdődött. A szobai növényeket nem is részletezem. 5 évet dolgoztam virágboltban,úgyhogy próbálkoztam sokféle növénnyel.
Ha az ember szeretettel veszi körül a virágjait meghálálják,nagyon megérzik az ember lelkiállapotát. Amikor hirtelen munkanélküli lettem elkeseredtem nagyon. Gondoztam én a virágaimat,ahogy azelőtt de valamiért az egész orchidea állományom /16 cserép/ és az ibolyáim /7cserép/ napok alatt elpusztult. Most kezdem újra gyűjtögetni őket.
Már anyósomat is sikerült megfertőzni,folyamatosan küldtem neki a növénykéket,mostanra virágos az udvara.
Mamimra visszatérve... sajnos 2 hónapja már nincs köztünk,most én viszem neki az első kinyílt virágokat a temetőbe. Magam előtt látom ahogy a virágok közt vagy a kertben gyomlál... szerette a virágait.
Vissza az elejére
mertcsak
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.06.04, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Igen, fogok feltölteni, mert már segítettetek a többiek a növények meghatározásában. Very Happy
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.06.03, 05:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mertcsak

Sokan így kedvelik meg a kertészkedést Laughing Laughing Laughing
Az árokparton szedett növényed talán a csillaghagyma lehet, de ha teszel be képet a Kertészt ......Milyen növény ez? topicjába, tudunk segíteni a meghatározásban
Vissza az elejére
mertcsak
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.06.02, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha már van ilyen téma, én is leírom a történetemet.
Sokatokhoz hasonlóan én is növények között nőttem fel. Volt egy hatalmas udvarunk és kertünk, és mivel a mamám nagyon szerette a szobanövènyeket, ezekből is rengeteg volt. Gyerekként ezek nagyon tetszettek, de nem foglalkoztam velük, nem locsoltam vagy gyomtalanítottam
6 éve egy jóval kisebb udvarú házba költöztünk. A ház előtt van egy zárt előkert, a járda mellett is van egy virágos rész, és persze ott az udvar. Itt kezdtem el rendszeresen kiszedni a gazt a virágok közül, és locsolni őket.
Igazából tavaly kezdtek el jobban érdekelni a növények, amikor egy ismerősöm elküldött a boltba krókusz hagymákért, és akkor magamnak is vettem belőlük. Azonnal cserépbe ültettem őket, és minden nap lestem, hogy kihajtottak-e már. Az összes szépen kihajtott, és később ki is ültettem őket.
Ezután a Körös-parton megláttam egy apró, de csodálatos fehér virágot, aminek a nevét azóta se tudom. Kiástam pár tövet, és elültettem őket a ház elé. Ezek is mind megmaradtak, és idén már gyönyörűen virágoztak.
Ettől kezdve folyamatosan szèpítem az előkertet és az udvart. Idén mini konyhakertet és fűszerkertet is kialakítottam.

Valóban érdemes gondozni a növényeket, mert meghálálják, és így egyre több ember gyönyörködik bennük, aki látja őket. Very Happy
Vissza az elejére
Gemini23
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2012.05.22, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is elmesélem, hogy hogyan szerettem meg a növényeket. Kicsi korom óta a szüleimmel együtt dolgoztunk a földeken. Anyukám már 4-5 éves korombam elvitt epret szüretelni. Kertes házban laktunk messze vidéken. Otthon a kertben termeltünk konyhakerti növényeket. Aztán lett "földbirtokunk is" és oda is ki kellett járnom dolgozni. Istenem de utáltam akkor. A nagy kánikulában fölforrt az ember, még a vizet sem kívántam, sokat sírtam. De amikor hazamentem az első az volt, hogy megetettem, megitattam az állatokat, majd a kis virágos kertembe mentem és gyönyörködtem a holland tulipánjaimban és ott meg is nyugodtam. Aki arra járt mindíg benézett hozzánk, hogy lássa a kis különleges tulipánjaimat (fodros szélű, papagáj, fekete). A szobámban is a cserepekben megannyi virág ( amarilisz, tulipán, diffenbachia, hibiszkusz, futókák és sok különleges virág). Elköltöztem és most helyszűke miatt 3 cserép virágom van. De a föld az nagyon hiányzik, bárcsak megint ott lehetnékSmile
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2012.03.07, 07:01    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

pili! Köszönöm,akkor csomagolok! Wink

virágoskert!
Bízok...bízok...és köszönöm a szurkolást.

Húzok innen gyorsan,/ittsevóóótam/mert popón leszünk billentve ,hogy mé'nem a musisban taglaljuk a témát. Wink

Embarassed Bocs! Embarassed
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Következő
2 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban