15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
A Tudat keresése (3)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(16)
2019-es nyári abádszalóki tali
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
12:34:pm bau :
Szécsike! MERRE VAGY?
5:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:39:am Bojta :
Jő reggelt!
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Hogyan lettem virágkedvelő
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hogyan lettem virágkedvelő
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
fa
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.05.04, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyszer volt,hol nem volt, talán 100 évvel ezelőtt egy kicsit én is kertészmérnök szerettem volna lenni, de ebbéli vágyaimban sekélyes matematika tudásom(akkor még ez is kellett) megakadályozott igy lettem biológia rajz szakos tanár. Egészen 7 évvel ezelőttig csak a szobai növényekkel kísérleteztem, majd "hívott a vadon szava", kiskertet vettünk, most itt vagyok a többi "növénybolond" között.Hát így!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
citrom
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.05.04, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is oda szeretnék menni!Még csa 7.-es vagyok! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Virág
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.05.04, 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kertes házban lakunk, úgyhogy kicsi koromtól segíthettem a kertben anyának és a mamámnak:) Aztán egyre jobban megszerettem a virágokat,
és kertészeti egyetemre szeretnék menni.. talán Rolling Eyes
s_kata
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.04.26, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én a gyerekkoromat Kaposvárott töltöttem egy kertes házban. Nálunk is sok gyümölcsfa, zöldség és virág volt. Sajnos édesanyámék eladták a házat és felköltöztek Bp-re. Nagyon sajnáltam, mert itt bérházban laktunk, ugyan volt erkély és voltak azon is virágok, de már közel sem volt olyan, mint gyerekkoromban, amikor húsvét idején anyukám a kertben dugdosta el az ajándékokat a bokrok alá és nekem ott kellett megkeresni. Amikor férjhez mentem egy lakótelepi kis lakásban laktunk közel 20 évig. Erkélyem akkor is tele volt mindenféle növénnyel.
Most 6 hónapja újra kertes házban lakom, és elmondhatatlanül örülök, visszajönnek a gyerekkori évek, most újra belevetettem magam a kertészkedésbe.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pampazsuzsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.04.26, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok.
Én 9 éves koromig Rákoshegyen laktam kertes házban.
Amióta csak emlékszem a gyerekkoromra mindig volt kiskertem.
Este amikor Apukám hazajött a munkából kijött velem az én kiskertembe és megnézte hogy mit csináltam.Mindig megdicsért.És az olyan jó volt.
Hatalmas gyümölcsfáink voltak és a szomszéd fiúval aki egy évvel volt idősebb nálam, mindig a fa tetején lógtunk.Így történt hogy egy rossz mozdulat után lezúgtam a körtefáról és eltört a kezem.Akkor voltam 3 éves.
Nagy ribizli bokraink voltak nagy szemű ribizlivel.De lehet hogy csak én voltam kicsi.Anyukám minden délután adott egy tálkát pici cukorral és én beültem a bokor alá és csak ettem ettem a ribizlit.Most a kertemet is úgy alakítottam hogy minden legyen benne ami akkor volt.És a mai napig imádom a ribizlit.Most is van 10 bokorral.
És még valami eszembe jutott.
Mindig voltak tyúkok is.Én voltam a felelős hogy amikor megtojtak a tyúkok össze kellett szednem a tojást.Volt úgy hogy még a fészkén ült a tyúk, én odamentem felemeltem és ha nem volt még tojás csak úgy elengedtem.Féltek is tőlem tisztességesen.Ha pedig volt tojás, Anyukám úgy frissibe kikeverte cukorral a sárgáját.Bevallom őszintén még ma is rámjön időnként.Csak az íze már nem olyan.Egész más az amikor a friss tojást eszi az ember.
De a kert és a természet szeretete ott került belém.
És jó volt olvasni Pili elbeszélését is mivel én a mai napig itt lakom a Terézvárosban, a Hunyady tér közelében.
És nemrég derült ki hogy Pilivel egy iskolába jártunk, ugyanazok a tanárok tanítottak bennünket, és még a ház ahol lakott is ismerős.

Pampazsuzsi
Vissza az elejére
beszand
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2007.04.26, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tulajdonképpen én is mindig szerettem a növényeket, mert az egyik Nagymamám idén lesz 91 éves mindig csodálatos kertet varázsolt a háza köré. Gyönyörű rózsái és a magas phloxok még most is az orromban érzem illatukat. Másik Nagymamám ő már meghalt más jellegű kertet igazi pihenő kertet alakított ki Széplakon terülő tujákkal, cserjékkel, csüngő eperfájára a mai napig emlékszem milyen jó búvóhely volt. Szóval két fajta kert volt a családban.
6 éve építkeztünk és ennek hatására tulajdonképpen most jöttem rá amikor nektek írok, hogy a kettő kert tulajdonképpen ötvözve van az enyémben. Ill. kezdem (4-5 éve) így kialakítani.
De jó volt ezt így felismerni! Very Happy
Kedvem még nagyobb lett ahogy itt Benneteket olvaslak, mert a képeket amiket felraktok újabb és újabb 5leteket ad. Szóval újra leírom én is nagyon jó kis csapat van itt! Jó közétek tartozni, örülök hogy Solya70 révén itt lehetek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.04.26, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is azok közé tartozom, akik születésük óta szeretik a növényeket.
A Terézváros kellős közepén nőttem fel, de mindig szerettem a Ligetbe, a Margitszigetre, a budai hegyekbe kirándulni.
Első virágos emlékem kb. 4 éves koromból való, Kispesten látogattuk meg nagymamám egyik régi barátnőjét, akinek kertjében éppen akkor nyíltak a babarózsák körbe a kerítés mentén. Olyan volt, mint egy tündérkert! És az öreg néni hagyta, hogy a kerti bútorokat feldíszítsem babarózsaágakkal, megdicsért, milyen szép csokrokat készítettem, pedig hát az igazat megvallva elég nagy pusztítást vihettem végbe. Akkor volt először a kezemben metszőolló.
Aztán egyszer anyukám egyik kolléganőjétől kaptam egy kis kaktuszt, nekem kellett cserépbe ültetnem. Igen ám, csak a kis kaktusz sehogy sem akart megmaradni, egyre jobban senyvedt, aztán egyszer csak elpusztult. Sírva magyaráztam anyunak: Pedig minden nap kihúztam, hogy van-e már gyökere...
Elsős voltam, mikor a Hunyadi téri piacon egy néni, akinél mindig vettük a zöldséget, így szólt anyukámhoz:
-Nagyságos asszony, jöjjenek ki hozzánk egyszer Kerepesre, majd meglátják, mindig oda fognak járni!
Meglátogattuk a nénit, akinek egy 1200 négyszögöles telke volt, a közepén a Szilas-patak völgye akácossal. Én, aki addig maximum a Hunyadi téren láttam élő akácfákat, teljesen belebolondultam a virágzó fákon zümmögő méhtömeg látványába, egész nap fára másztam. A család többi tagjának is megnyerte tetszését, mert attól kezdve tényleg 17 évig béreltük a telek egy részét, a néni haláláig az volt a "telkünk". Eleinte zöldséget is termesztettünk, nekem is volt külön kiskertem, kerti szerszámokat kaptam születésnapomra (az egyik kiskapa a mai napon megvan, veteményezéskor azzal húzom a sorokat, persze fa nyele van és fémből készült, nem törik el a harmadik használat után, mint a maiak...)
A kezdeti láz elültével egyre több virág és fű került a fák alá, zöldség egyre kevesebb volt, de paradicsomot, zöldhagymát mindig tartottunk. A szomszédék mindig hozzánk jöttek pihenni, náluk "nagyüzemi termelés folyt", krumpli, kukorica, répa, szegény szomszéd néni napokig görnyedt a szemüveggel az orrán a répát, petruskát egyelve. Délutánonként lejöttek hozzánk egy kis sütivel, egy üveg borral, szörppel, nálunk is mindig volt kínáló, így mondták: Jövünk hozzátok a ligetbe!
Nagyon sokféle gyümölcsfa volt, isteni zöldringló, ropogós sötét cseresznye, meggy, vörösszilva, muskotályszilva, aztán egy csodálatos almafa, amelyet akkor is megtartottunk, mikor már kiszáradt , mert minden évben harkályfészek volt az odvában, szemmagasságban, be lehetett nézni a fiókákhoz, a felnőttek teljesen hozzá voltak szokva, hogy mi ott vagyunk, hiszen csak hétvégén bolygattuk meg őket, akkor sem folyamatosan.
Volt egy olyan diófa, amelyiknek az ágai között aztán később az érettségire készültem a fekvőhelyemen, mint egy szoba, olyan volt, teljesen "berendezve", volt akasztó a kulacsomnak, a rádiómnak, tartó a könyveimnek, rajztábla az íráshoz, egy ágat mintha könyvtartónak tervezett volna a Tervező, mindig fel volt akasztva egy távcső, hogy ha jönnek a ragadozó madarak, vagy a fácántyúk a csibéivel, észrevétlenül meg tudjam lesni őket - a Paradicsom ilyen, ha nagyon szép!
Mikor a néni meghalt, a fia eladta a telket, el kellett jönnünk, de ezek az emlékek mindig megmaradnak bennem, Kerepes nekem azóta is a választott szülőfalum.
Most is a közelben lakunk, Csömörön, kb. 8 kilométerre Kerepestől, és - micsoda véletlen! - a Csömöri-patak folyik a kertünk alatt, hatalmas akácfák vesznek körül minket, meg egy jegenye, két rezgőnyár, itt is a sárgarigó füttye jelzi a nyár kezdetét az ablak fölött, itt is van fácánmama és csibéi, csak a diófa olyan kicsi, hogy most hagyta le a hétéves lányomat - igaz van még két másik, de azok a szomszédtól hajolnak át a kerítésen hozzánk.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
eda
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.04.20, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem is tudom, én ebbe a kertes házba születtem, ahol ma is élek a férjemmel és a fiaimmal. Valaha a nagymamám művelte a kertet, de akkoriban még nem igazán érdekelt. Aztán úgy jó tíz éve, nem is tudom pontosan, elkezdtem olvasni Vavyan Fable könyveit, és az az ember,- állat,-és növényszeretet, ami belőlük árad, elindított a spenótok felé (többek között). De a mai napig is ez érdekel a legjobban.Bár a férjem néha fellázad, hogy a fürdőkád szélén, a tányérjába lógva is és minden talpalatnyi helyen növények vannak. Mégis minden szülinapomra, nőnapra stb... virág, virág, virág! Aki ismer, az tudja, hogy nekem csak cserepes virágot szabad venni, szálasat nem. Azért a kertből sokszor vannak lakói a vázáknak.

Eda
Vissza az elejére
mepici
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.03.24, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk minden nő virágmániás! Laughing
A nagymamám Szentes mellet dolgozott a virágkertészetben.
Aztán anyusom is mindig növényekkel töltötte meg a házat és
amikor már elég nagy voltam /11/ én is elkezdtem. persze minden szülinapra egy cserepest kaptam. Razz
Aztán mikor dolgozni kezdtem az szolgálati lakásom egy virágbolt mellet volt.
Gondolhatjátok! Very Happy
Nem volt olyan nap, hogy ne vittem volna haza valamit, vagy ne csorgattam volna a nyálamat órákig.
Szerencsére az eladóval jó viszonyba kerültem így nem volt ciki, hogy mindig ott esz a f.ne.
Röviden ennyi! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Gabi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.03.21, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát, én nem vagyok annyira új, de mesélek. Igazából fogalmam sincs hogyan lettem virágkedvelő, valószínűleg anyai nagyanyámtól örököltem a hajlamot, nameg a virágaimnak egy részét is. Érdekes módon anyámnál nem alakult ki ez a növényimádat igaz, ő is szereti (ha nem is ilyen szinten) a növényeket. Arra emlékszem, hogy már gyerekkoromban is nagyon szerettem a kertben szöszmötölni, kivéve, mikor gyomlálni kellett, azt nagyon utáltam (ez azóta sem változott)... Viszont imádtam ültetni, meg vetni és állandóan lestem, mikor kel ki, mikor nő már meg, amit elvetettem. Borzasztó érdekesnek találtam, hogy hogyan lesz egy pici magból egyméteres növény. Hát így kezdődött. Very Happy
Vissza az elejére
citrom
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.03.21, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én igy születem! Laughing (tényleg)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Sámán
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.03.21, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Túl sokat voltam "inteligens" emberek között, és egyre inkább megkedveltem, sőt értelmesebbnek tartottam a növényeket... -most mondjuk hogy a házivadállatok mellett fej-fej mellett haladnak az élen -ha valaminek látom értelmét még az életben, akkor az a növénytermesztés (jó, és még a házivadállattartás, bár velük sosem tudnék pl üzletelni) virág röhög
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.03.21, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen csak mélyre sűllyedt ez a topik! Crying or Very sad
Mesélhetnének az újak,-hogyan lettek virágkedvelők! Wink
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.12.02, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igazából én is pályatévesztettnek érzem magam. Számviteli területen végeztem és így irodában éltem az életem,de már régóta érzem, hogy ez nem az én közegem. Egyre jobban a természet felé fordulok és ezen belül is a növényeket szeretem a legjobban.Ha mégegyszer kezdhetném, biztos, hogy másként döntenék.Van abban valami igazság, hogy minél jobban megismerem az embereket , annál jobban szeretem az állatokat és a növényeket. Crying or Very sad Wink

Üdv:
Orchidea
Vissza az elejére
másikkriszti
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.12.02, 00:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is már az óvodában, bibiii! Nekem gereblye volt a jelem... Különben panelgyerek voltam. De az áttörés első osztályban volt. A szovjet hősök emlékművéhez vonultunk ki valami ünnepen, és mindenkinek vinnie kellett egy szál szegfűt. Én aztán (persze szigorúan véletlenül-khm...) az öltözőszekrényben felejtettem a sajátomat. Aztán hazavittem. Persze kikaptam a tanító nénitől meg otthon is, de hát szegény elhervadt volna... és én annyira sajnáltam...

Egyébként komolyabban azóta "gazolok", hogy a gyerekek már kicsit nagyobbak. Mondta is a párom, hogy a virágokon látszik leginkább, hogy megnőttek a gyerekek (már iskolások). Már igazi dzsungel van itthon (meg egyre nagyobb szakkönyvtár), és közben a telken is alakul...gat... valami. De még folyik az építkezés.

Egyébként pályaválasztáskor nagyon érdekelt volna a kerttervezés, de 20 éve valahogy még nem tűnt olyan reális szakmának. Ki az az elvetemült, aki ilyet igényel, és ebből meg lehetne élni? De még mindig irigylem, aki hivatásszerűen foglalkozhat növényekkel. Én már csak amolyan amatőr maradok.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Következő
9 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban