15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (61)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
2019-es nyári abádszalóki tali
Vicces történetek,...képek(16)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Valaki segítsen (22)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 2 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 2 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
haraplak
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.10.07, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, igen, az lesz az. ugra

Köszi Ginkgo, neked is Gábor. Rákerestem a guzmániára és beleszerettem a sárgába. szív De most pihentetem az ember idegeit, a tegnapi cserépvásárlásnál már ráncolta a szemöldökét. Laughing Pedig csak még egy hiányzott.
(Azelőtt már megvettem 10-et, de ő nem volt ott. Elszámoltam magam.) aranyoskám
ginkgo02
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.10.07, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Haraplak virága valószínű Kohleria
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
haraplak
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.10.07, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Gábor a segítséged. Két angyaltrombita hajtásom van, egyik marad vízben, másik megy zacsi alá. Smile
Rákerestem a díszcsalánra, egyikre sem hasonlít. Annyit tudok még róla, hogy kb. két centis, tölcsérszerű piros virága van. nemtudom
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.10.07, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Haraplak!

Igen, az angyaltrombita gyökereztethető vízben, de földen is könnyen meggyökerezik a szokásos módon (földbe beledugni a dugványt és zacsit rá, aminek a csücskét lecsippented, hogy tudjon levegőzni).
A képen lévő növény viaszvirág. Nézd meg alaposan a leveleket, a hajtásokat, nem-e látsz rajtuk valami kis élősködőt, bár nem hiszem, hogy ez lenne a gond. Szép egészségesnek tűnik, az ezüstös foltok is azt jelzik, hogy megfelelő mennyiségű fényt kapnak.

A növények:

1. Huh, elsőre a Coleus - díszcsalán jutott róla eszembe, bát ilyen sima zöldet még nem láttam belőle Nemtom'
2. Guzmania

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
haraplak
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.10.07, 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Jövök hozzád a kérdéseimmel. Smile Az angyaltrombita hajtást gyökereztethetem vízben? Másik kérdésem pedig, hogy a képen látható növény viaszvirág-e. Láttam rajta néhány barna foltot, remélem nem halálos betegség első jelei. Nemtom'

És kik ők?
1.

2.

Köszönöm szépen. Rolling Eyes
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.10.06, 05:10    Hozzászólás témája: Hedera helix Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi a választ!
"Olyan 10-15 fok körüli, világos, tűző naptól védett helyen átteleltetheted" - Az az én gondom, hogy sajnos ilyen helyiségünk nincs, a lakásban mindenütt 20 fok felett van a hőmérséklet. Na mindegy. Majd kitalálok valamit.
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.10.05, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Izleo!

Ő biztosan kerti Hedera. Olyan 10-15 fok körüli, világos, tűző naptól védett helyen átteleltetheted, de jövőre kiültetheted a kertbe, árnyékos-félárnyékos helyre, oda, ahol idővel ki tud kúszni a napra is, mert akkor fog virágot és termést is hozni Wink

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.10.05, 10:25    Hozzászólás témája: Borostyán Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!
Egy kérdésem lenne:
A képen látható borostyánt szobában át lehet valahogy teleltetni?
A párom egyik szülinapi csokrába volt belefűzve, aztán úgy gondoltam, hogy megpróbálom megtartani, vízben kigyökerezett, most pedig beültettem cserépbe. A kertbe kiültetni nem mertem, mert gondolom az nem lenne túl jó ötlet, hiszen még nem elég erős.

Előre is köszi a választ!
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.10.01, 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!

Ő egy Hedera helix. Akitől kaptad nem mondta, hogy ültesd ki vagy szobában lehet tartani?
A kroton-féle növénykédet elég nehezen lehet kivenni, de ha száradnak a levelei, az alacsony párát, esetleg huzatot jelezhet. Az öntözésnél meg inkább azt vedd figyelembe, hogy mennyire nyirkos a földje. Ha érzed, hogy kezd kiszáradni, akkor öntözd meg.
A Guzmániát meg inkább tavasszal ültessétek át "A" földbe.

Vissza az elejére
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.30, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor

Bocs, hogy újra zavarlak, de újra lécci segíts

Kaptam egy borostyánt, de nem tudom melyik fajta

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Van egy azt hiszem kroton féle növénykém, de szerintem nem jól tartom, mert kicsit száradnak a levélkéi /sajnos/
Én világosba tartom, kb 3-4 naponta öntözöm.
Ez jó????

Anyosómnak van egy guszmániája, aminek most elég sok gyereke van.
Ülatessem át most vagy csak tavasszal???

gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.29, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!

Ha minden igaz, ő egy KAlanchoe lesz, elevenszülő. Sok fényt igényel, öntözés szempontjából az nem baj, ha kiszárad a földje, kicsit ki lehet, de ne sokáig. Télen 15 fok körüli hőmérsékleten teleltesd, szintén minél világosabb helyen, mint minden pozsgást. Párára nem érzékeny, nyáron a szabadban is állhat. Amire figyelj, hogy a sarjnövénykéi képesek akár a szőnyegben is meggyökeresedni. Ezekkel könnyen szaporítható.

Vissza az elejére
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.29, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor

Lécci újra segíts. Kaptam egy növénykét, nem taudtam mi a neve és, hogy mit szeret. A nevét már yulduzka mgtalálta, de, hog mit szeret még mindig nem tom.
Szerinted nincs felmagasodva???

eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.09.29, 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

dalia63 írta:

Kedves Gábor!Nekem van egy erythrina crista -galim de sajnos csak egy ágán hozott virágot,pedig jó meleg volt a nyár.Téli kertben telel 10-fokon nem locsolom, tavasszal átültetem földdé érett marhatrágya és savanyú föld keverékébe.Mit csinálok rosszul?

dalia63 írta:
A másik növényem a paradicsommadár fám,ő szintén nem virágzott,tudom hogy megkéne metszeni de nem tudom mennyire. Félek hogy úgy elintézem hogy soha nem látom a virágát./pointiana/ Please help mee!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
detto
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.09.28, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor,

köszi szépen a gyors választ, kezdek megnyugodni, hogy nálam is megmarad a szégyenlősvirág.
Olyanokat olvastam róla, hogy helyváltoztatásra annyira érzékeny hogy lehullatja a leveleit; télen 13-15 fokos hőmérsékleten kell pihentetni (ezt nem tudom biztosítani); és alapjában véve nagyon érzékeny, nehezen tartható növény...

De ha nem így van, annak nagyon-nagyon örülök ugra
A tanácsaidat köszi, követni fogom őket!

A legmagasabbat, a legnagyobbat keresed? A növény megtaníthat rá. (Schiller)
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.27, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Sanity Puszi Ezek szerint olyan messze nem voltam, lényegében ugyanaz a tartása a Colocasiának is és az Alocasiának is Smile

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Következő
37 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban