15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Bonsai-bonszáj (2)
Páfrányok (3)

- Tábortűz témák:
2019-es nyári abádszalóki tali
GAZLAP szakácskönyv (71)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (61)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Szomorú vagyok (10)
Vicces történetek,...képek(17)
Kávéház (40)
Slideshow & Videó
Milyen öröm ért ma? (37)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt!
7:43:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 2 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 2 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.10.15, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!

Ami közös a két pálmánál: tavasztól őszig világos, félárnyékos helyen legyen, télen világos helyen. Egész évben meleg hely jó neki. Vízigényük tavasztól őszig sok, a földjük legyen állandóan nyirkos, télen csak kissé legyen nyirkos. Érdemes őket nedves kavicságyra helyezni és/vagy gyakran spriccelgetni a növényt a magas pára miatt. "C" típusú földet kívánnak. Arra ügyelj, hogy lágy, szobameleg vízzel legyen öntözve és spriccelgetve. Annyi a különbség, hogy a kencia pálma a legjobban 16-21 fokon fejlődik.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
anya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.10.15, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor !
Szeretném a segitségedet kérni. Van egy Leea rubram, most már fa.
Szeretném szaporitani, mert már kinőtte a téli helyét. Tudom, nevelni
sem könnyü. Próbálkoztam a vizben gyökereztetéssel, a cserép+fólia
módszerrel, de egyik sem sikerült. Előre is köszönöm. üdv.:anya
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.10.15, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Rubi!

Sajnos a kérdésedre csak annyit tudnék válaszolni, hogy cseréld ki a földet savas földre, de nálad ez nem szükséges, mivel olyan helyen laksz, ahol a föld eleve savas kémhatású. A tőzeggel szerintem csak lazítod a talajt, bár tény, hogy az is enyhén savas kémhatású. Kérdezd meg Évelőágit is, ő talán többet tud mondani. Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni Embarassed

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.10.15, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor

Lécci segíts, kaptam a férjemtől halfarok pálmát és kencia pálmát, de nm tudom mit szeret.
Lécci segíts????

Köszike

ui: a vásárolt növénykéid csudi szépségesek /ibolyafa stb./
Rubi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.10.15, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Szeretném ismét a segítségedet kérni. Áfonya bokrokat szeretnék ültetni. Szombathelyi vagyok úgyhogy a talaj elvileg savas, de a kertem talaja nem a legjobb. Komposztal megdúsítottam az áfonyák helyét.
Hogyan érhetném el, hogy savasabb legyen a talaj? keverjek bele tőzeget? De mennyit vagy vannak még megoldások.
Előre is köszönöm.
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.10.13, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Napsi és Crew!

Lényegében a madagaszkári pálmához csak annyit tudnék még hozzáfűzni, hogy akkor is elszárítja a levelét, ha kevés vizet kap. De ilyenkor már természetes, hogy kezdi dobálni a leveleit, majd tavasszal újra hajtja őket.

A Gloriosát meg lényegében ugyanúgy lehet tartani, mint a mesevirágot, pár kivétellel: napos, világos helyet szeret, májustól ki is kerülhet a kertbe. Rendszeres öntözést és tápozást igényel. Gumós növény, télire visszahúzódik, ekkor nem kell öntözni, a cserépben kell 13 fokon átteleltetni. Kora tavasszal át lehet ültetni B virágföldbe (a gumóval óvatosan, könnyen törik!) s először csak enyhén, ha elkezdett hajtani, kicsit jobban lehet öntözni.
Minden évben át kell ültetni. Végülis a tartása nem nagy ördöngősség, csak jó helyet kell neki találni Wink
A beszerzésével kapcsolatban ilyenkor szerintem talán bezacskózva lehet megvenni úgy, mint a virághagymákat. Idénye inkább kora nyáron van, mikor virágzása teljében van. De kérdezd meg Virághagymászt, hogy tudnak-e szerezni gumót. Smile

Vissza az elejére
crew
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2006.10.13, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A madagaszkári pálmát tavasszal kiteheted a tűző napra, ott jól érzi magát.
Ha bent tudod csak tartani akkor tedd az ablakba, minél több fény éri, annál jobb neki.
A levélhullás az természetes dolog, télen ált.ban leesik az összes levele, ez természetes. (ha hűvös helyen tartod). Viszont az összekunkorodás az nem biztos, hogy jó jel... Képet, ha tudsz akkor tegyél fel, úgy könnyebb okoskodni.
Bocs Gábor, hogy én válaszoltam ,de mivel nekem van egy mad.pálmám, ezért írtam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
napsi
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.10.13, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még egy kérdés:
beleszerettem egy Gloriosa nevű gyönyörűségbe.
Meg tudja valaki mondani, hogy hol lehet venni és hogy mik az igényei. Bár van egy olyan érzésem, hogy különleges ápolást igényel. De remélem tévedek... Very Happy
Vissza az elejére
napsi
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.10.13, 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kaptam egy gyönyörű madagaszkári pálmát és azt szeretném megtudni, hogy milyen körülmények között kell tartani, mik az igényei télen?
Néhány levelének a vége összekunkorodott és kezd elszáradni. Még nem vészes a helyzet, de jobb félni, mint megijedni...
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.10.11, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rubi!

Utánanéztem az Alizia julibrissin 'Summer Chocolate' nevű növénynek. Lényegében ugyanúgy tartható, mint a sima selyemakác. Egy, most vagy angol, vagy amerikai oldal az USDA Zone 6b-10b télállósági kategóriába sorolja, ami annyit jelent, hogy a minimum (6b) -20,5 fokig fagytűrő. Hogy hol lehet kapni? Sajnos nem tudom, érdemes lenne egzotikus növényekkel foglalkozó helyeken megkérdezni, esetleg kertészetekben, tudnak-e szerezni.

Vissza az elejére
Rubi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.10.11, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Az Albizia juribrissin felől érdeklődnék. Tudom nem szobanövény, de remélem tudsz segíteni. Tavasszal szeretnék ültetni egyet a kertembe. Gyönyörűek az ágai és a virágok! Jó télállósága és ellenállóképessége közismert. Én azonban szeretnék valamilyen fajtát ültetni, valami igazi különlegességet. Láttam vörös levelűt Albizia juribrissi 'Summer Chocolane', és hallottam vörösebb virágúrol is.
A kérdésem : mennyire télállóak? Hallottál-e róluk? Be lehet-e szereni ezeket Magyarországon?
segítséged előre is köszönöm.
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.10.08, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Biopite!

Ha nem tudsz teleltetni, akkor nincs más, kénytelen leszel a szobában tartani... Tavasszal meg majd megnyírod kicsit, mert biztos, hogy meg fog nyúlni, télen nincs annyi fény, hogy kielégítően fejlődjön. Lépcsőházban nem tudod kiteleltetni? Vagy rokonnál, akinek van mondjuk fűtetlen verandája vagy hasonló helysége?

Vissza az elejére
biopite
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.10.08, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

...Gábor...az hogy az egyik szára elszáradt...azt jelenti..hogy az egész hosszú szára..kb másfél méter...teljesen tőböl megadta magát..nem tudtam a drótrol csak ugy leszedni...ha kihuztam alóla...ha 10 fok kell neki...akkor nagyon..de nagyon bajban leszek....nálunk duplája van télen kb a lakásban..Te mit tennél vele a helyemben?..Smile

http://www.mandurateam.biz/feheragoo/
http://www.fotokep.hu/v/biopite/
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.10.08, 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Biopite!

Végülis a jázminnak mindegy, hogy hogyan futtatod, de körbe futtatva mutat a legszebben.
Az, hogy elkezdett az egyik szára elszáradni, pontosítanád? Hirtelen dobálja a leveleit? Ha csak pár levél potyogott le, az nála természetes folyamat, télire részlegesen "felkopaszodik", ezzel csökkentve a párologtatási felületét. Ami valószínűleg hiányzik neki, az a teleltetés, 8-10 fok körüli helységben kell teleltetni, ez feltétlenül szükséges számára a virágzáshoz. Ez, mármint a teleltetés hiánya előidézhet szárelszárítást.

Vissza az elejére
biopite
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.10.08, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor...lebontottam a jázminomat mert kezdett egyik szára Lszáradni..most igy néz ki...nem lesz gond neki hogy nem koszorúba fut???..eddig még csak olyat láttam mindenhol..

http://www.mandurateam.biz/feheragoo/
http://www.fotokep.hu/v/biopite/
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Következő
36 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban