15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Bonsai-bonszáj (2)
Páfrányok (3)

- Tábortűz témák:
2019-es nyári abádszalóki tali
Slideshow & Videó
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
Szomorú vagyok (10)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek,...képek(17)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:18:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (3)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Gremi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.01.11, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szóval itten vagyok megint újból Laughing

2./ Folytatás a kis bemutatkozásomnak:
Papmpazsuzsikám, kérdezted a következőket:
Idézet:
A repülőtér környéke alatt mit kell érteni, mégis hol?

Budapest XVIII. kerületében lakom elég aközel a repülőtérhez, az az utca a Honvéd utca, mely a Szemeretelei vasútállomáshoz visz ki. Repülőtéren dolgoztam nyugdíj előtti koromig, mig lehetett, s öregnek nem tartottak Very Happy .Aztán kis munkanélküli cca.13 hónap és utánna a 40 év utáni megérdemelt nyugdíj jött. Na az se sikeresen, mert ugye felbuzdulva, hogy nyögis lettem... húúú de nekiláttam a kertnek addig,... mig 2005.junius 9-én egy esős napon, bent a szobában a csillárt töröltem és a létra tetejéről lent landoltam a földön. Boka feletti törés, operációk, majd december elején ujabb, de túléltem, mert az a típus vagyok Very Happy . Jött a tavasz újból kertezés 2006-ban, ment is szépen júliusig, aztán jött az ujabb áldás, a nagy áradásban elöntötte a pincénket a szennyvíz, s megroggyant az épület sarka, kis fetrőzés is még hozzá a takarításból kifolyólag, melyet még mindig szenvedek. De ezt is túléltem ugye.Most már elhatároztam megint, hogy a kiskertemet szeretném rendbehozni ha már idáig csak itt, ott tudtam részlegesen mindig a két éven keresztül. De azért tavaly ültetgettem és hozok is képeket nektek belőle, mert van ám na nem sok, de azért a mobilommal csinálgatok néha.
Imádom a rózsákat, az orgonát, az árvácskát, a muskátlikat, tehát mindent ami szép és könnyen gondozható, csak kapálni ne keljen, mert akkor egy derékszögű vonalzóhoz hasonlítok egy jó darabig. Very Happy
Hát így élem én a minden napjaimat, a párommal és a kutyámmal, na meg a fiammal a kis kertes családi házunkban. Időnként meglátogatnak az unokák, mert 5 van belőle, most 2006.dec.2-án született a legkisebb a lányoméknál Levente, ott van még a Mikikém, mely 12 éves, Ádám 9 éves. Fiamnál van az Jani 13 éves, Anna 10 éves. Tehát már jó nagyok kivéve most a legkisebbet... Very Happy .Imádom őket, ők meg az én sütijeimet Very Happy .
Tehát ha kiszámítottátok, akkor most biza 59-et fogom 1 hónap és 11 nap múlva tölteni, de ez nem kóóóór, hisz 104 évig fogok élni Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .
Enmnyit röviden magamról, az utóbbi éveimről, és kis, népes családomról.

Most ha segíteni tudtok nekem, akkor eláruljátok, hogy képeket hova lehet pakolászni.... addig is kívánok nektek további szép délutánt Laughing Laughing Laughing
Gremimama
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gremi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.01.11, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Először is nagyon szép napot mindenkinek Very Happy Very Happy
Másodsorban, köszönöm néktek a szíves fogadtatást itt a gazlapon Anya, Olga, Pampafű,Biópite, nagyon jólesett a figyelfmességetek Very Happy Very Happy

Rövid bemutatkozásom :
Budapesten a repülőtérhez közel lakom, családi házban, férjemmel, fiammal és Gremi németjuhász keverék kutyusommal. 2 éve nyugdíjas vagyok, 1 lányom van, férjével és 3 gyerköcével, 1 fiam van 2 gyerköcével, de ők sajnos elváltak, s csak a fiam él itt velünk.
Imádom a kertet, növényeket, állatokat, tehát minden ami szép, és most kezdem felfedezni azt, amit kihagytam több évtizede az életemből.
Véletlenül tévedtem e lapra, mert éppen a "rózsagyökérről" szerettem volna többet tudni, s belelapozgattam a forumba is....hát itt ragadtam úgy néz ki... Very Happy Very Happy Very Happy
Férjem szerint már nettfüggő vagyok, de nem is bánom ezt, mert olyan sok szép érdekes dolgot fedezek fel nap, mint nap.
Most csak ennyire tellett időm, mert nem lessz ebéd, de kapok én majd a zuramtól Very Happy Very Happy
Továbbiakban azért majd írok bővebben, addig is mindenkinek szép napsütéses napot kívánok mára Laughing Laughing Laughing
Gremi
Vissza az elejére
Tyukanyó
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2007.01.08, 21:01    Hozzászólás témája: KicsiSolya Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Budapesti Gazdasági Főiskola ahol tanul,vállalkozásszervező,közgazdász
lesz ha befejezi
Vissza az elejére
Tyukanyó
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2007.01.08, 20:40    Hozzászólás témája: Bemutatkozás. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeretnék bemutatkozni,a nevem tyukanyo /különben Ilona/ elmúltam 50 éves. Három lányom van Brigitta, Barbara, Boglárka és egy férj.
Kettő már kirepült, egy van itthon a Bogi, ődolgozik és mellette tanul a
B,G,F, en.Én nem dolgozom ,itthon vagyok és ápolom az anyukámat.
Mellette nyáron a kertben teszek ,veszek,télen meg kötök ,horgolok .
Vagy is eddig ezt csináltam, de amióta rákaptam a netre,azóta itt ülök és
lapozgatom a gazt.Örülök hogy a lányom megmutatta ,mert így köztetek lehetek. Very Happy Very Happy Very Happy Sok szeretettel üdvözlök mindenkit. Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
csopke
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.01.07, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

2 éve költöztünk családi házba/Decsre/,még az előző tulajok hagytak itt virágokat és gyümölcsfákat.Minden nagyon elhanyagolt volt,ráadásul a nárcisz és jázmin hagymák kb.5 éve lehettek már a földben/ha nem több/.Most ősszel mindent kiszedtem,és újult erővel akarok nekilátni az új kertemnek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
csopke
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.01.06, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Gazosok!
Csöpke vagyok/a becsületesnevem Judit/.Én kb.egy hónapja csatlakoztam hozzátok,de eddig még nem sikerült bemutatkoznom,mer lányaim /lilla 13,Rea 10/soha nem engednekide a gép elé.Szeretem a virágokat meg a kerteket,de nem igazán értek hozzájuk.Nővérem anya9 mutatott be benneteket,és ezzel függővé tenne/ha ugye a lányaim hagynának kibontakozni./Amúgy 34 éves vagyok,asszisztensnőként dolgozom egy főorvosnő mellett.Remélem sokat lehetek köztetek,és jól kijövünk majd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
csucsesz
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.01.06, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyerekek!!!

Köszönöm szépen a szíves fogadtatást....

ELfelejtettem pár dolgot,amit még bele akartam írni a bemutatkozásomba..
Na hát van még sok dolog a növényeken kívül,amit nagyon szeretek...Egyszer azt gondolom,hogy szerencsére,mert ugye milyen jó is az,ha érdeklődőek vagyunk,gazdagítjuk a tudásunkat,máskor meg,amikor meg a sok "érdeklődéstől",hobbitól nem jutok a munkám végére,akkor meg azt gondolom,hogy sajnos.... Very Happy Így van már csak ez nálam,az egész életem a szélsőségek közti csapongásokból,az arany középút keresésével telik.... Very Happy
Na szóval ,a növényeken kívül....Másfél éve íjászom,a www.szip.hu -n (szabad íjász portál)tanultam ki a fórumozás tudományát,és tudom,rohadt sok idő,amire az ember végigolvas mindent,ami érdekli...Meg persze biztos itt is vannak szakmai viták,vannak talán itt is amik vérre mennek a makacskodás meg a büszkeség miatt....Úgyhogy sok energiát vesz el a mazsolázás is....
Most lesz vége a gyes-emnek,és folytatom teljesidőben újra a mozaikot és az ólomüveget....Imádom az üveget,a fémeket,főleg a rezet,meg a drótokat....
Kirándulni is szeretek,meg olvasni,Gabriel Garcia Marquez-t,Paolo Coelho-t,Feldmár András-t,biokertészeti szakkönyveket...,barkácsolni is szeretek..,biciklizni,meg minden természetes dolgot....

Amit nem szeretek:Permetezés,metszés,taracktalanítás mechanikusan,ásónyomonként,vakondtalanítás,emberi gyarlóság,erkölcstelenség,aljasság,stb,meg az ostobaság magabiztossággal spékelve

Ja,és még van valami,amire,amire nagyon büszke vagyok...
Van egy fantasztikus vakondálló komposztálóm...Amikor még voltak disznóink,ez a 2 méter mély,2x4 m-es betonfalú gödör volt a trágyagödör...A disznók elmentek,a gödör maradt,elkezdtük beledobálni a gazokat,bioszemetet a konyhából,ilyesmiket,és valahonnan beletelepültek a bordó kis fürgegiliszták....És rengeteg van,egy egy aktív helyen a massza 1/3 része giliszta!!!!

Légyszi mondjátok meg,hogy kell képeket feltenni topicokba...Vagy van valahol Galéria is?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
csucsesz
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.01.06, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!!!

Csucsesz vagyok,aka Török Zsuzsanna

Születtem 1976 .08.09

Székesfehérváron lakok a három éves kislányommal,Árnikával,és anyukámmal egy kertes házban..

Elvileg szőlő-,gyümölcstermesztő szakképesítésem van,de ezekhez konyítok a legkevesebbet...Kertészeti tudásom sokhelyen hiányos és felületes....Én csak egyzserűen szeretem a növényeket....

A növényeken belül az érdeklődési köröm:Orchideák,broméliák,van egy floráriumom,azokban nagyon jól érzik magukat a drágák...,szeretem a régi fajta kultúrnövényeket,2 éve sok régi fajta magját szereztem be külföldről az "Arche Noah" szervezeten keresztül..Kapcsolatba kerültem a tápiószelei Agrobotanikai Intézettel,ahonnan szintén sok ősi fajtát sikerült beszereznem....Tavaly 20 féle paradicsomot(zöld,sárga,naranssárga,csíkos,bordázott lila,körtealakú,vadparik,stb...),és kb 15 féle babot neveltem a kertemben...Nagyon szeretem ezeket az ősi fajtákat,sokkal ellenállóbbak,pl tavalyelőtt,amikor mindenkinek elvitte a paradicsomát a nyavaja,az én vadparadicsomjaim egész fagyokig ontották a gyümölcsöt...
Van egy kicsike kerti tavam is,egész pici,egy 1,5 m átmérőjű parabolaantenna-kezdeményből alakítottam ki...

Majd írok a csere-bere topicba is,sokminden van,amit szívesen megosztanék másokkal,és egy pár dologra meg nekem lenne szükségem...

Ezúton szeretnék mindenkinek kártevőktől mentes,jóidőben,egészséges gyümölcsben,zöldségben gazdag,boldog új kertészévet kívánni!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
syl33
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2007.01.01, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát szia mindenkinek!Kicsit elkésve de ami késik nem múlik bepótolom a bemutatkozásomat.
Igaz tavaly oktoberbe regisztráltam magam de a hozzászolásokból is látjátok, hogy nem igazán van sok időm.
Szóval a lényegre térek:Miskolcon élek családommal 38 éves leszek és becses nevem Sylvia.
3 gyermek édesannya vagyok fiam 16 éves lányom 12 és a picurka lányom 18 hónapos.
Imádom a növényeket és az állatokat. 10 éve kutya tenyészettel is foglalkozom de most megszállt az Amarylis lázSmile
Ha a képtárba sikerült képet felpakolnom akkor majd küldök sok szép dolgot nektek.
Mindenkinek kivánok Boldog új esztendőt!
Vissza az elejére
laurka
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2007.01.01, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mivel 1 napja fent vagyok a Gazlapon gondoltam ideje lenne bemutatkoznom! 31 éves vagyok,Győrtől 20 km-re lakom egy kertes házban édesanyammal és a párommal. Mögöttün építkeztek idősebbik nővéremék. Náluk két baba van,úgyhogy nem unatkozunk. Páromnak egy másik kis faluban van egy háza és ha rendbetettük mi oda fogunk költözni. Hatalmas telek van és úgy tervezzük,hogy teleültetjük rengeteg fával és virággal. Egyébként varrónőként dolgozok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
gombi46
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.12.20, 22:35    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Akkor essünk túl rajta:
Mikor nyugdíjba kerültem, elhatároztam,. hogy az addig elnyomott hobbijaimat megvalósítom.Több már funkcionál, következett a szobakert egzotikus növényekkel. Mielőtt vmibe belekezdek, igyekszem alaposan körbejárni a témát.Azelőtt könyből, manapság a netről. Így akadtam rátok, és nagyon megörültem.Figyelem a topicokat, ha fontosnak érzem hozzászólok.Nemrég tanulom a számítógépet.Igyekszem,de néha vétek hibákat.Kérem, hogy ne vegyétek a fejem ha hibázok.

Budapesten élek családi házban.Egy kislányom van, aki férjével és két unokámmal velünk egy házban lakik külön lakásban.
Mi feleségemmel, gombóc(gombi) nevű kutyának látszó tárggyal(yorki),
7 pinttyel, melyeknek most vannak fiókáik, lakunk a földszinten ők az emeleten.Sokat barkácsolok, szeretem magam megcsinálni a vágyaimat.
Azt hiszem sikerrel.
Szeretek kérdezni, de szivesen adok tanácsot is, ha tudok, és KÉRNEK.

Nos röviden, vagy hosszan ennyi.Nehogy megszóljanak megint, hogy foglalom a tárhelyet. haha hahaha
VKrisz
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.12.20, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem olyan régen olvaslak Titeket, a letört karácsonyi kaktuszom ágai miatti aggódás hozott erre. A fórum nagyon megtetszett, egyelőre azonban még csak csendben figyelek.
35 éves vagyok, két leánygyermek édesanyja. A virágok iránti vonzódásom pedig ezen az oldalon nem lehet kétséges. Sajnos jelenleg még panellakásban lakunk, de remélem ez nem marad így sokáig, mert kertészkedni szeretnék. Addig - lehetőségeim szerint - minden szabad vízszintes felületet megtöltök virágokkal, a férjem nagy örömére:)
Vissza az elejére
csilla68
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.12.16, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Néhány hónapja naponta olvasom az oldalt, szívesen vagyok itt. Székelyudvarhely közelében lakom ezért a közös programok, a csere-bere kimarad az én életemből, de nagyon sok hasznos információt kapok tőletek a növényekkel kapcsolatosan .
Óvónő vagyok, kertes házban élek családommal. A kert nem nagy és elég lassan alakul mivel a növények egy része nem birta az itteni éghajlatot, de olyan is van ami nekem nem tetszett és ezért nem maradhatott.
Vissza az elejére
cicamama
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2006.12.16, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretnék egy keveset írni magamról, miután egyre többet beleszólok a fórumokba, és már azt is kiérdemeltem, hogy hajtás lettem. Razz
Idén februárban mentem nyugdíjba, és nagyon élvezem a szabadságot. Szabadidőm szinte semmi, eléggé pörgős életet élünk férjemmel. 5 gyerekünk, eddig 3 unokánk és 2 macskánk van. A társasház, lakók által alig használt közös kertjében élem ki egyik szenvedélyemet a kertészkedést. Amikor még kicsi lány voltam, nagypapám kertjében egész nyáron gyomlálnom, gyümölcsöt szednem kellett, pedig én mással akartam játszani. Azt morogtam, hogy ha nagy leszek felé sem megyek a kertnek. Sad Óriásit tévedtem! Embarassed Úgy látszik be kellett nőnie a fejem lágyának, hogy meglássam mennyi örömmel jár egy kert. És természetesen a lakásunk is zsúfolásig van virágokkal, hogy férjem már csak sóhajtozva mondogatja, lassan kiköltözhetünk a kertbe egy sátorba, hogy a virágjainknak legyen hol telelni.
Hát most ennyit magamról. Hiszen minden egyes újabb hozzászólásomból mindig egy kicsit jobban megismerhettek.
tothl2
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.12.11, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szervusztok Gazlaposok!
Elmaradt adósságomat törlesztve néhány szót magamról.59 éves nyugdíjas
vagyok.Szeretek a növényekkel foglalkozni.Az eredményt szép fotókon megörökíteni.Örülök ,hogy erre a jó társaságra ráakadtam itt a neten. Smile
Hobbym még a csendes őrütek sportja a horgászat.Egyenlőre ennyit.
Üdvözletem minden régi,és új Gazlaposnak:
Tóth László
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Következő
11 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban