15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Találd ki (29)
Szomorú vagyok (10)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Versek, költemények (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
9:53:am pili :
S.O.S.!!! Nézzetek be a szakácsosba, lécci!
5:32:am Etimami :
Jó reggelt. Bojti, ez azért van, mert engem minden reggel 5-kor kidob az ágy
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Húsevő növények 2
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Húsevő növények 2
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2007.04.10, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Látom jó sokat írtatok,megtelt a topik!
Folytatás a következőben

Folytatás itt.Húsevő növények (3)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2007.04.10, 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Citrom!

Jók, szépek csak nem látom őket... Gondolom léccsapó, meg 2 harmatfű.

Cat!

A tőzeglegyet írtsd ki mert megeszi a gyökereket.

Yukina!

Köszi.

Ehez mit szóltok? Ennyi a gépem makrója állvány nélkül...

Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.10, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

isyka!
mit szolsz hozzájuk! http://www.fotokep.hu/v/citromma/husi/husi3+002.jpg.html
Ma vettem!Picik még!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mytra
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.04.10, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi? Az a 2 nem ugyanaz? Ugy értem, nyilván nem, de én nem tudtam, hogy ami ott kavarog folyton, az nem muslinca Neutral
Hát én nem tudom kipusztitani őket, és tényleg eteti magát a virág vele...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2007.04.10, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cat!

Az a muslinca az tőzeglégy.

Aniko42!

Amit tudsz venni, az mind egyforma tartású. Könnyen tartható.

Yukina!

Egy kis kiindulópont: http://palanta.fplanet.hu
Nagyobb kertészeti árudában szokott lenni.
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2007.04.10, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

aniko42 írta:
Mániások segítsetek Laughing Szeretnék kancsókát ,de olyat ami nem kívánja a nagy párásítást.Nevekkel nem vagyok tisztában lécci adjatok tanácsot.Mivel ez lesz az első valami nagyon igénytelen kéne ami kibirná a gondoskodásom.

Anikó, sajnos általában, amennyire tudom, a kancsókák (Nepenthes) páraigényesek, de kis párásítással panellakásban is gyönyörűen elél, nekem is van, sajnos kicsit megdőlve, úgy tűnik, nem kapott elég fényt. Nyúlni nem nyúlt meg, csak az ablakhoz hajolt Smile De általában elmondható, hogy viszonylag strapabíró növények Wink

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
citrom
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.10, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

400ft volt 1!És ez nem akcio és kiálitás volt!Hanem csak volt szaporitványuk!És ha majd nőnek akkor szétválasztom őket mert sok van a harmatfűböl!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
citrom
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.10, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mai szerzeményeim: http://www.fotokep.hu/v/citromma/husi/husi3+002.jpg.html bocsi a rosz képért!Ezek nagyon picik,2 féle harmatfű és 1 v.légycsapó!
Vissza az elejére
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2007.04.09, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én meg megpróbálom jó meleg fényes és párás helyen tartani és az új leveleken mindig nő kancsó.

Smile Cool
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.04.09, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isyka!
A szakértő rovatban a húsevőknél(most a 16. oldalon) uknak tanácsolták, hogy vágja le a kancsóka tetejét, a hajtást, és akkor jön az uj kancso. Na én is ezt csinálom, csak annyit tettem hozzá, hogy nekem az a tapasztalatom, hogy a vágás alatti 2 felső levél hoz kancsót, ugyhogy én ugy vágom, hogy lenyisszantom valahol, akkor jön egy uj hajtás rajta, és azt csak addig engedem nőni, mig lesz rajta 2 olyan levél, ami már elég nagy, és biztos fejleszt kancsót, és efölött megint levágom. Igy haladok 2 levelenként, igy minden uj levélen lesz kancsó. Very Happy
Vissza az elejére
biopite
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2007.04.09, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ma kinyilt a D.spathulaten egy virág....Smile..hát nem szép?Smile

http://www.mandurateam.biz/feheragoo/
http://www.fotokep.hu/v/biopite/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2007.04.09, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gabor!

Az első 3-ból el vagyok látva bár csak 1-1...

Mytra!

Nem értem a levéllevágós módszered, de ez van...
Te dugványozod a kancsókákat? Ügyi vagy.
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.09, 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mániások segítsetek Laughing Szeretnék kancsókát ,de olyat ami nem kívánja a nagy párásítást.Nevekkel nem vagyok tisztában lécci adjatok tanácsot.Mivel ez lesz az első valami nagyon igénytelen kéne ami kibirná a gondoskodásom.

Anikó

...........................

skype van kérd el
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
mytra
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.04.09, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kislevelűt( Rence) A Kőbányai úti Oas.sban vettem az április 1.-i akcióban. Amugy valaki irta, hogy ott kancsókából csak alata van, hát volt az is, meg egy miranda, meg olyan, amit mondtál. Illetve, ami nekem is van. Egyenlőre nem tudom, hogy nálam fog-e kancsót hozni, ott még nem tartok... Viszont ugy vettem, hogy a két új levelén már nő a kancsó, remélem nem áll meg.
Viszon azt hiszem teljesen kitapasztaltam, hogy tudom rábírni az Alatát, hogy ontsa a kancsókat. Ugye, ha levágom a tetejét, akkor hozza az új kancsót. Én két kifejlett levelenként vágom le, és akkor mindkét levelen hoz egy-egy kancsót. Még TÉLEN IS! Eddig hozott 4et, most hozza a következő 4et. Amit meg a tetejéről levágok, azt meg eldugványozom. De szerintem ez csak akkor működik, ha megvan a tartós 70% pára. Nekem télen 80% is megvolt, nyáron éppenhogy 65-70%. Szoval oda raktam be az uj kancsókát is, remélem tetszik neki a hely. Na, elég már belőlem... itt vannak a képek. Ja, és ezek tényleg saját tapasztalatok, nem tudom, másnál hogy válik be.
http://www.fotokep.hu/v/mytra/husik+039.jpg.html
Vissza az elejére
citrom
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.04.09, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

mytra!
Végignéztem a képeket(ami még volt)!Nagyon szépek!Hol szerzted azt a kis levelüt?(bocsi a rosz kifejezéssel!)és ilyen fehér virágja van!Régota vadászom!És tudnál segiteni hogy a kancsoka amit láttam,nekem is olyanom van,felföldi!Nekem nem hoz kancsót!miért?és hogy csinálhatnám hogy legyen!Mert most indult be,már 3 levelet hozzott és nincs rajta semmi! Confused
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő
1 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban