15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
IDŐJÁRÁS (61)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kávéház (40)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt
5:06:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kerti gépek
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kerti gépek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.12, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Magnolia!

Szép egy szervíz lehet, aki nem tudja a kést megélezni! Rolling Eyes

Keressél egy jobb kisgép szervízt, esetleg autoszervizt, vagy lakatost. A legszakszerűbben asztali, vagy állványos köszörőn lehet megélezni a kést, de ha ezek nincsenek, a sarokköszörű is megteszi, ahogy Dudibá mondta.
A lényeg, hogy a köszörülés után a kést ki kell egyensúlyozni (centírozni), egyébként erősen rázni fog, és károsíthatja a fűnyírót.

Üdvözlöm Galagonyát! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
magnolia
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2004.05.11, 07:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gépdoki!
Galagonya kérdezteti:
"Hol lehet a fűnyíróm kését megéleztetni? A szervíz azt mondja, vegyek újat, a köszörűsök meg nem szívesen vállalják el a profil fazonja miatt"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.05, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Figyelem!!!

Ha valaki elfelejtette volna, a kerti gépének a négyütemű motorjában idén lecserélni az olajat - ne habozzon! öreg

A kerti gépek motorjaihoz nem igazán megfelelőek az autókban használatos motorolajok, ugyanis azok nagyon hamar megfeketednek, elégnek.

Használj API SAE 30 besorolású olajakat. Ezek csereciklusa kb. 20-25 űzemóra. A gyári BRIGGS olajjal 50 üzemóránként elég az olajat lecserélni, de évente legalább egyszer. A jobb szaküzletekben, vagy gazdaboltokban beszerezhető.

Üdv. gépdoki Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.04, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Galagonya!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de a tavaszi elfoglaltságok ... Embarassed

A komposztaprító gépek esetében is igaz az - mint általában minden gépfajta esetében, hogy egy kicsi erősebbet vegyél, mint amilyet először gondoltál.
Főleg ha többen is használjátok, és a kertben keletkező minden nyesedéket, ágat is komposztálni akartok, akkor a jobbak közül válasszál. Azok sajnos nem a legolcsóbbak, viszont komposztaprítót az ember nem minden évben vásárol. Very Happy

Tehát 2,2-2,5 kWatt teljesítmény már nagyon jó. Az adagolható ágátmérő ne legyen kevesebb 30 mm-nél.

Kétféle aprítószerkezet létezik:
1. Forgókéses kivitel, amikor egy tárcsára egy vagy több kés van felszerelve, és ezek 1000-3000 ford/perc forogva szeletelik fel a nyesedéket. Ez a régebbi és igénytelenebb, olcsóbb megoldás.

Forgókéses kivitelű komposztaprítók:
VIKING G 103, G 105
MTD 322 E
AL-KO Dynamic Micro

2. Zúzóhengeres kivitel. Itt egy élekkel ellátott henger kis fordulattal (30-40 f/p), de nagy nyomással feszül az ágnak és szinte összeroppantja azt. Ez a jobb, lényegesen csendesebb, de drágább megoldás.

Zúzóhengeres aprítók - ezek közül javasolnék:
VIKING GE 35 L - nagyon jó
AL-KO Silnet Power 5000

Na, már megint nagyon hosszú voltam! Rolling Eyes

Üdv. gépdoki
Vissza az elejére
galagonya
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.04.30, 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki,
köszönöm a jótanácsot. A helyzet közben módosult. Egy közelben lakó barátom vesz egy nagyobb teljesítményű rotációs kapát, amit időnként kölcsönad nekem is. Én meg ágdarálógéppel kvittelek majd (aminek a beszerzéséhez szintén kérnék Tőled útmutatást)
Lassan feltaláljuk a gépállomást! Ha így lesz, meghívunk tanácsadónak!
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.04.29, 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves galagonya!

Ha a kapálandó növények között van legalább 50-60 cm, akkor egy 4,0-4,5 lóerős Briggs&Stratton motoros kapálógép is megfelel.

Ha ennél szűkebb a hely, esetleg ágyásokat, bokrok közvetlen környezetét kell kapálni, akkor elektromos ágyástisztító kapát javasolnék, ami a kézi kapát kiválóan helyettesíti.

Üdv. gépdoki
Vissza az elejére
galagonya
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.04.28, 05:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki,
köszönöm a kimerítő választ. Nálunk a talaj kifejezetten kötött, kb. a barna erdei talaj erősebben agyagos változata. Nem is igen alkalmas konyhakertnek, bár ezt nem erőltetem. A világ legdrágább zöldsége lenne, amit én termesztenék.
Szóval főleg díszfák és cserjék vannak, némi gyep, már amennyi a méretes fenyők alatt megmarad. A kapa leginkább a bokrok és facsemeték sorai közti rendbentartásra kéne.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.04.27, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello galagonya!

Korrekt választ adni csak akkor tudok, ha ismerem a konkrét feladatot, amire a kapáló gépet használod.
Ezek: talaj keménység, munkaszélesség-igény, milyen kultúrát művelsz, stb.
Persze ismernem kellene az igényidet is, hisz kapálógépek között is elég nagy a minőség és árbéli külömbség.

Ha konkrét választ vársz tőlem - kérlek írjad le a fenti kérdésekre a válaszaidat.
Nézzünk azonban néhány általános elvet a kapálógép kiválasztásához.

A kapálógép gyárak általában három motorgyár motorjait szerelik a kapáikra, ezek: a HONDA, a BRIGGS&STRATTON és a TECUMSEH. Ez a sorrend a minőség szempontjából is igaz - véleményem, és sok szakmabeli véleménye szerint. Ha csak nem nagyon laza, homokos a talaj, 4 lóerő alatti motort ne válasszál, mert csak szenvedés lesz neked és a motornak is. 60 cm munkaszélesség felett legalább 4,5 LE, teljesítmény kell.

Ha homokos a talaj, akkor a szögletes, ha kötött, akkor a hajlított kapakésű kapálógépek a nyerők.

Röpsúlyos kuplungúak helyett a kézi kuplungosak a korszerűbbek, és a megbízhatóbbak.

A minőség, gyártási precizitás, megbízhatóság szempontjából a legjobb az osztrák VIKING. Az árfekvése miatt elsősorban igényes kertészkedőknek ajánlható.
A hazaiak közül a szegedi SZEVAFÉM által gyártott kapálógépek a legjobbak, de a hazai árakhoz viszonyítva elég drágák.
Árban kb. együtt van a Szentkirály Kft. és a ROBIX kapálógépei, de minőségben a Szentkirály kicsit jobbnak tűnik.
Új üdvöske a MARCI kapálógépek, amelyek árban és minőségben is megfelelő választás lehet.

Amint láthatod, elég nagy a választék.

Üdv. gépdoki Pá-pá
Vissza az elejére
galagonya
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2004.04.27, 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gépdoki,
abban adjál tanácsot, hogy milyen rotációs kapát érdemes venni? Nem túl nagy területet kéne gondozni vele, mindössze 6-700 m2-t, de mégis jobb lenne már gépi erőre váltani.
Vissza az elejére
katica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2004.04.26, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egész jó ötlet ez a topic.Az én fűnyírom márkátlan,csörög,zörög,mert persze spóroltam annak idején a dolgon.Ha ez tönkremegy,mindenképpen jobb minőségűt fogok venni,az tutti.Ez a régi tönkre még nem ment,de nem az igazi a munka vele,az biztos. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.04.26, 20:30    Hozzászólás témája: Kerti gépek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azért hoztam létre ezt a témát, mert úgy gondolom, hogy a kertészkedést hatékonyan ma már csak kerti gépek alkalmazásával lehet végezni. Sokan használnak kerti gépeket, de csak kevesen akik az adott feladathoz legmegfelelőbb gépet választják ki, még kevesebben, akik ezeket az ügyes gépeket szakszerűen tudják üzemeltetni, és főleg karbantartani.

Imádok kertészkedni, de alapvetően műszaki ember vagyok, mezőgazdasági gépész és autógépész üzemmérnök.
15 éve foglalkozom kerti gépekkel, ismerem kis hazánk kerti gép választékát. Ez alatt a tizenöt év alatt számtalan kisgépet javítottam, felújítottam vagy alakítottam át - tehát nem csak kívülről láttam ilyeneket.

Szívesen segítek, a gépkiválasztásában, adok tanácsot a helyes üzemeltetés és karbantartást illetően - ha van rá igény.

Kérdezz, vagy mondjál véleményt, ha érdeklődsz a gépek iránt.

gépdoki

Legutóbb gépdoki szerkesztette (2004.08.21, 18:56), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
23 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban