15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
IDŐJÁRÁS (61)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kávéház (40)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt
5:06:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kerti gépek
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kerti gépek
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.05.31, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Tényleg jó,hogy itt vagy!

Ha a komposztapritóra összegyülik a pénzem,majd megkérdezlek hogy milyen tipusut vegyek.Lehet,hogy addigra a mostaniak már nem lesznek forgalomban!

Már egy régi szecskavágót szereztem,de szörnyű rusnya és nagy és hiányzik egy alkatrésze. Szóval nem fogok apritani egyideig még.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.31, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Molnarka, sajnos most ilyet nem tudok, de ha ráakadok valahol, akkor értesítelek. huh

Katica, nagyon köszönöm az elismerő szavakat, de már megint zavarba hozol! Embarassed
A gépekhez értek, ebben tudok segíteni. Ti pedig nagyon sok információval halmoztok el a kertészkedést, szörpfőzés és minden egyebet illetően. A jó hangulatról nem is beszélve! Very Happy
Én legalább ennyi köszönettel tartozom mindannyiótoknak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2004.05.30, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Te annyi mindent tudsz!
Nem ismersz olyan helyet,ahonnan egy komposztapritót vehetnék olcsón,használtan ,feláron stb?
Nagyon szeretnék egyet,nagy szükségem is lenne rá,de még előtte sokkal nélkülözhetetlenebb dolgokat kell kispórolnom!

Ha esetleg más tudja a választ azt is fogadom!
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.30, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dudibá!

Ez így szokott lenni! Ha egyszer valami elromlik, akkor biztos lehetsz benne, hogy követi még néhány dolog. Hogy ez miért van így?! Rolling Eyes

A szivattyú gyártmánya az Einhell de kell, hogy legyen valami típuszáma is. Lszi nézzed meg, mert az is kellene.

Nagyon nem tudlak bíztatni, mert az Einhell nem a legendás alkatrészellátásáról híres, de ennek ellenére lehet esélyünk rálelni a "kincsre".
Kedden utána nézek! Addig lszi mondd be a típusszámot!

Üdv gépdoki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dudibá
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.29, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megnéztem Gépdoki!
Einhell a szivattyú,gondolom valami gagyi dolog lehet.
a szegélynyíró meg valami 10éves asszem cseh csoda!De azt megoldom sztem,lemérem a tárcsát benne,azt veszek hasonló méretet,aztán rábütykölöm.
De hogy egyszeere romoljon el 3 dolog...
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.27, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Dudibá!

Ha pontosan leírod, hogy milyen gyártmányú, és típusú szivattyúd van, pontosabb információkat is tudok adni, ugyanis nem minden szivattyús bolt forgalmaz minden szivattyúhoz alkatrészeket.

Ugyanez a helyzet a fűszegélynyíró géped orsójával is.

Pontos gyártmány, és típus (Pl. AL-KO TE251). Ha ez meg van biztosan tudok segíteni a beszerzés helyét illetően, esetleg még árakat is tudok mindani.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.27, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magnolia, köszönöm az elismerő szavakat, még zavarba hozol! Embarassed
A közös vásárlásban benne lennék, de ha csak a véleményemet kéred ki előtte, természetesen akkor is segítek, ha tudok.

Ha vásárolt fűnyíróddal egyébként elégedett vagy, akkor a kalkulációt felejtsd el. Az nem minden esetre törvényszerűen igaz!
Vissza az elejére
Dudibá
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.26, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki,tudsz a XXII. ker közelében szivattyú lakatrész boltot?Az a belső,ventillátorszerű rész eltört.
Meg saroknyíró tárcsa,amiben a damil van.
Vissza az elejére
magnolia
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2004.05.26, 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gépdoki,
olyan frankón leírtad a kalkulációt, hogy még én is azonnal ki tudtam számolni, hogy nem a megfelelő típust vettem meg tavaly, hanem drágábban egy kevésbé megfelelőt. Legközelebb veled megyek vásárolni!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.25, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ismerőseim többen kérdezgették tőlem, hogy mekkora fűnyírót érdemes ide, meg oda venni? Rolling Eyes

Ha nem bánjátok, most közreadom a fűnyírókiválasztás gyakorlati számításainak alapelveit - amit persze nem kötelező betartani, de jó támpont lehet:

A gyakorlatban az alakult ki, hogy 10 cm vágásszélességenként 1 LE motorteljesítmény indokolt. Ugyanis ilyen viszonyszámmal lehet elérni átlagos fűmagasság esetén egy elfogadható nyírási sebességet, ami elegendően nagy teljesítményű motor esetén 1 m/s, kb. 3,5 km/h.

Most már könnyen kiszámítható, hogy egy adott területre mekkora fűnyírót kell vásárolni:
1. A fűnyírást "illik" 1 óra alatt elvégezni, utána ugyanis már kezd nagyon nyűgös lenni a "kuncsaft". A fűgyűjtő ürítgetésével kb. a teljes idő 1/3-át töltjük el, tehát a nyírásra marad 40 perc, azaz 2400 s.
2. A terület nagysága példánkban legyen 1000 m2.
3. Így a szükséges vágásszélesség: 1000/2400=0,42 m, azaz 42 cm + 5cm az átfedésre, összesen 47 cm.
3. A szükséges motorteljesítmány: 4,5-5 LE

Ha a fűnyíró önjáró, akkor +1 LE indokolt.

Ugye milyen egyszerű!? Very Happy

Üdv. gépdoki
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.23, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó tanács:

A kerti kisgépek motorjaiban - főleg a kisebb teljesítményűekben - gyakran alkalmaznak szivacsos légszűrőbetéteket.
Sajnos sokan ezeket benzinben mossák, ami kifejezetten TILOS! Mosószeres (ultrás) vízben a szűrőt jól mossuk ki, árnyékban szárítsuk meg, majd egy kevés motorolajat gyúrjunk bele.
Ha a szivacsos légszűrőbetét már nem ruganyos, esetleg "össze van esve" - ki kell cserélni!

A papírbetétes szűrőket sürített levegővel lehet kifuvatni.

Főleg száraz, meleg időben érdemes a légszűrőt gyakrabban ellenőrízni, és tisztítani.
Ha a szűrő el van dugulva, megnövekedik az üzemanyagfogyasztás, extrém esetben a motorba a levegő szűretlenül kerül be, ami annak idő előtti tönkremenetelét okozza.

Jó karbantartást!

Üdv gépdoki
Vissza az elejére
Dudibá
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.20, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van akár kölcsön kézi orosz jégfóró volt,de alkalmas gödörfúrásra.
Csak hatalmas tricepszed lesz a tekeréstől.
Én azzal ültettem leylandikat.
Mondjuk ez csak kb 30 cm átmérőjű!
Vissza az elejére
magnolia
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2004.05.19, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gépdoki,
addig nincs baj, amíg csak a torkát köszörüli...
Találtam gépkölcsönzőt, sajnos csak egyfajta gépük volt benn szabad és így az a helyzet alakult ki, hogy a karót kellett a lyukmérethez igazítani,
vagyis kisebb átmérőjű oszlopok lesznek végül is felállítva. Embarassed
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2004.05.18, 06:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Magnolia!

A szerelőnek biztos beindított valamit a múltkori köszörülés. Lehet, hogy áttvitt értelemben is szeretné gyakorolni? Very Happy

Földfúró gépet valóban nem érdemes egy-egy alkalom miatt megvásárolni. Kölcsönözni viszont nagyobb kölcsönzökben lehet. A földfúró gépek külömböző átmérőjű fúrószárakkal lehet használni, tehát mielőtt a kölcsönzőbe mész, mérjed meg a legvastagabb karót. (Nem a kölcsönzős ember karójára gondoltam!) Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
magnolia
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2004.05.18, 06:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gépdoki,
a szerelő egyelőre a szerelést szeretné randevúzásra cserélni, de ez nem fog neki összejönni (legalábbis velem nem)
Nekem most egy talajfúró gépet kell szereznem. Van egy hetven méter hosszú telekoldal, ahol -bár a szomszéd kötelezettsége lenne- de nincs kerítés és a környező erdőkből a szarvasok minden új hajtást lerágnak.
Úgyhogy a vadak ellen egy akácoszlop+vadháló kombinációjú kerítést akarok felállítani, de az oszlopok alapjának a kifúrásához valami gép kéne. Tavaly láttam a környéken hasonlót, úgy emlékszem, valami kisebb honda motor hajtotta és elég termelékenyen haladtak vele. Lehet ilyesmit kölcsönözni szerinted? Venni nem éri meg, mert csak erre az egy feladatra kell.
üdv. magno(lia)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Következő
22 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban