17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:22:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!Ismét elindul egy hét..........
6:54:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:38:am kutyus :
Jó reggelt! fúúúúúúj a szél rendesen
6:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:45:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (79)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (79)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.19, 05:23    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az alábbiakat érdemes elolvasni.

https://www.agroinform.hu/szantofold/kostoltad-mar-tonke-es-alakor-tajfajta-bio-liszteket-is-vasarolhatsz-53640-001

A pestiek kitudakolhatják, hol lehet majd ezt a lisztet megvenni. Azaz már igyekezni kell!
Recept is van mellékelve.

Ha valaki áttanulmányozza, megérti, milyen az, amikor a kevesebb több.
Ezek a régi búzafajták sokkal kevesebbet teremnek, de lényegesen egészégesebben lehet velük táplálkozni, mint a mai fajtákkal. Ha még azt is hozzávesszük, hogy vegyszermentesen termelik, akkor jobb, mint bármilyen gyógyszer.

Az árát nem tudom, de nyilván sokkal-sokkal drágább a szokásos hibridbúzák lisztjeinél.

Várom, hogy mikor tudunk már ilyet vetni bioban. Van 20 ha szántó, amit tavaly már nem ért vegyszer. Zab volt benne és nem csáváztuk a vetőmagot és műtrágyát, növényvédelmet se kapott. Aki a feleslegünket megvette, nem is adta el, hanem a marhái etetésére használta fel.

Milyen az igazi gazda? Eszi a bolti szart, de a lovai biozabot esznek.
Hiába, mindenki hülye, csak mindenki másképpen hülye.

Apropó!
ÁszokLaci linkelt be üres élelmiszerpolcos boltot.
Sajnos, semmi jó hír nincs, de nemcsak itthon, más országokban sem.
Ahogyan az emberek betegek a vegyszerektől, a rossz levegőtől, a víztől, ez ugyanúgy árt a növényeknek, állatoknak. természetesen a termesztett, tenyésztett élőlények viselik a legnehezebben a környezet szennyeződését és a klíma változását is.

Egy másik szakmai cikk foglalkozik a kukorica üszöggolyvájával. Csak egy apró összefüggés a sokból: a spórák a kukorica sérülésein keresztül fertőznek. A spóra gyakorlatilag mindenütt és mindig jelen van a talajban, együtt kell vele élnünk, mint innentől a coviddal.
A nagyüzemi termesztéstechnológia legengíti akukorica immunrendszerét és kevésbé tud védekezni, mint régen. Ehhez jön a klamaváltozás által kiváltott sok szél, homokvihar. Amikor bejött a szocializmus, akkor a mezőn szinte minden fát kivágtak a dülőutak és mocsarak mentén. De ez a táblásítás a anyg teljesítményű gépek kihasználása miatt a kapitalizmusban ugyanígy zajlott.
Ahol a szántóik vannak, kb. 500 ha-on van 2 db gleditsia akác, azok talán még a maszek világból valók. Talán csak azért nem vágták ki őket, mert sekinek nem fűlött a foga ahhoz, hogy a nagy tövisek között dolgozzon.
Következésképpen nincsenek fák, hogy mérsékeljék a szelet, erért a fasorok hiánya maitt jobban kiszáradnak a talakoj, cssínylődik a növény, ehhez jön a szél és a homokverés.
Szép kis öngól!

Tehát igencsak újra kell tanulnom a mezőgazdasági szakmámat. Meg kell érteni a nagy összefüggésekt, ha az meg van értve, akkor ott a a nagy kérdés, hogyan tovább?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.18, 21:13    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ok Jó kis elfoglaltság! Very Happy Puszi

Már én is gondoltam egy kis kocsonya főzésre. Laughing

Rántott gomba rizzsel,tartárral volt az ebédünk.

Bau fényevő lett? Wink Very Happy

Se sütés,se főzés. Crying or Very sad
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.17, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mit csinál az ember, mikor majdnem elfújja a szél a házat?

Disznólkodik. Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.17, 19:51    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Paprikás krumpli volt a hamika csalamádéval.Alátettem a s.kacsacomb szaftot,nem ártott meg neki. Wink Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.16, 19:10    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma úgy döntöttem megpróbálok rétest sütni,tésztát húzogatni. Nagy mellénnyel indultam,de közben rá kellett jöjjek,nem olyan ecccerű ez. Shocked
Csak "valamennyire" sikerült kihúznom,de a széleit abszolut nem. Levágni nem akartam,mert akkor nem marad semmi. Crying or Very sad Sülés után a vastagabb rész kemény maradt. Crying or Very sad A zuramnak ízlett, ízre szerintem sem volt rossz.
Szóval ezt még gyakorolnom kell. Laughing
Mivel a kotta rendesen kinyújtott tésztához adta meg a tölteléket,így maradt ki resz.almám és meggybefőttem,azzal ettük a kacsahúst. Laughing
Egyébként is kifutottam az időből,nem lett volna időm még köretet is csinálni. Very Happy
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.16, 10:58    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau, de jó, hogy itt vagy!

Úgy látom, a paradicsomleves közkedvelt, főleg tél közepén. Tényleg, azt a nyári zöldszezonban aligha szoktunk főzni.
Amikor gyorsat akarunk és mindenkinek jót, akkor nálunk is paradicsomleves (krumplival) és grízes tészta készül. Sőt, ha sanyarúbb, értsd, több napi alg főzés van mögöttünk, akkor tojást is szoktunk ereszteni a paradicsomlevesbe, hogy fehérjedúsabb legyen. Úgy már azért eléggé komlett takarmány. De ha netán van kéznél kockázott bacon vagy házi szalonna, azzal jól meg lehet bolondítani. Hogy a paradicsomleves finom étek, azt mi sem bizonyítja jobban, hogy a sokat emlegetett Havas kutyánk is nagyon szerette.

No, most is inkább paradicsomlevest főznék, de egy hete kábítom a lányomat, hogy tojáslevest főzök. Most végre megfőzöm.
Kacsadarabokat vettem ki a fagyasztóból (kacsa sütni.így feliratoztam ősszel), megsütöm és nem nagy fantáziával, de krumplipüré lesz hozzá.

Újra ínséges idők járnak. 20-án csütörtökön ÁFA-bevallás lesz, nagyon güzülök. Így napok óta nem főztem. A többiek főztek valamiket, én még ettem a korábbi főztjeimet. Nem dugtam el a hűtőben, de aligha vették észre, mert pl. a császármorzsát megették volna, de én így napokig rájártam. Jó választás volt előzőleg a kukoricás borsós rizs is köretnek, mert a férjem kevésbé eszi, abból is volt. Sült hús és pörkölt sok volt, tegnap fogyott el az utolja.
De hogy főzésileg és mosogatásilag nagyon hosszú lesz ez a négy nap, az biztos! Lehet, hogy az éhhalál is beköszönt! Hiába, szarul főzök, de ha nem főzök, mintha felértékelődne. Ilyenkor somolygok magamban, hogy ilyen kis móreske talán többször is rájuk férne! Na, ilyenkor van az, hogy akármilyen egyszerű ételnek nagyon tudnak örülni.

A munkámban amennyire lehetett, most is előre dolgoztam, de még van, akitől várhatóan holnap érkeznek számlák. A nagy része már neki is itt van, feldolgoztam. Egy ügyfélnek ugyan kevés az anyaga, de még ahhoz is hiányzik néhány dolog.Több bevallás kész, elküldésre vár, elküldöttek is vannak.
Máskor is mindig előre dolgozok, de mégis mindig történik valami és necces vagy majdnem necces a határidő. Talán most nem.
Jó lenne még két nap alatt kész lenni minddel, mert a mi cégünkben is rengeteg januári határidős munkám van.
A költői kérdés változatlan: Na, ki a világ hülyéje?
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2022.01.16, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igazi otthoni kuglóf. Bormártással ( borsodo? )
A kazánba régi kiszolgált hordódongák adják a meleget..
Ezek az illatok repítenek...Tiszta gyönyörcorrások mind..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.16, 05:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma utazo napom van gyors kaja lesz Wink kirántok pár szelet hust és zöldköretet készitek hozzá.
Holnap a fiamnak megint paradicsom levest és palacsintát fogok késziteni Wink ö kérte .
Ha haza megyek mindig ez az elsö ebéd Very Happy Wink

Emmylie
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.15, 19:22    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap jött a kisfiam Very Happy pizzával vártam.
Mára vettem ki mell nélküli kacsát,előre fentem a fogam a farhátra,de mikor kiolvadt elszontyolodtam. Crying or Very sad Egy nagy adag szárnytő volt. Shocked Crying or Very sad
/és én írtam rá rosszul!!! Twisted Evil / Megsütöttem,így holnapra is megvan a hamikánk. Ma s.krumplival,holnap meg még nemtom. Nemtom'

A pizzára az Univer által gyártott pizzaszószt tettem,írgalmatlan sós. Twisted Evil Szerencsémre megkóstoltam és inkább csak "megmutattam" a tésztának,nem tettem rá annyit mint a saját készítésűből szoktam. Evil or Very Mad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.15, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma paradicsom levest csináltam ebédre, beleütöttem egy tojást.

Utána ananászos-gombás-tejszínes csirkemell csíkok voltak rizzsel

Desszertnek gyümölcs salátát ettem
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.14, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma pizzát sütöttem meg sok sooook sóskiflit.
Örülnek a gyerekek. yes
Krumplileves van előtte.

Hétvégén vadas lesz.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.14, 06:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
Tényleg remek receptek, de CSAK ezért nem gyűjtöm Very Happy......Sőt! többnyire nem egész csirkét veszek, elkerülendő a mell beszerzését Very Happy

Én egyébként gombás-ananászos-tejszínes csirkemellet szoktam néha csinálni, amikor csirkemell csíkokat veszek a piacon.................érdemes ezt is kipróbálni
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.13, 19:27    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mélyhűtőből ebédeltünk,én káposztát,a férjem lencsét. Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.12, 17:25    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi sem szeretjük a mellet,de így elkészítve imádjuk. Laughing

http://katarigo.blogspot.com/2013/07/csirke-falatok.html

Most azon rötyögök,hogy annyi jó recipét kapott Kutyus,hogy gyűjteni fogja Wink a cs.mellet. röhög2

Ma disznótoros volt pirított sav.káposztával. Mind ELFOGYOOOOTT! ugra

https://portal.nebih.gov.hu/-/hianypotlo-lejarati-utmutatot-allitott-ossze-a-nebih
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.12, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Csak a mellével nem tudom, mit csináljak - nem szeretem, száraz hús Sad

Próbáld ki ezt!
Isteni, gyors ,-nem bánod meg!
Magadnak nem kell sok.
Én csak 2 fél mellett szoktam kockázni és 1 alma is elég!

https://cookpad.com/hu/receptek/7010678-csirkemell-saslik-almaval-rantva

Itt egy másik: Almával töltött rántott csirke
https://receptkiraly.hu/almaval-toltott-rantott-csirke/

Én ma paradicsomos-gombás tésztát ettem sajttal a tetején.
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban