17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:15:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:40:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
6:22:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!Ismét elindul egy hét..........
6:54:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
6:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:38:am kutyus :
Jó reggelt! fúúúúúúj a szél rendesen
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (79)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (79)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.24, 05:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÁszokLAci
Nincs és nem is akartam volna.
Hely se lenne, pici a konyhám......és úúúúúúúútálom az egészet.

Az ablak jó nagy, de minuszokban nem szeretem nyitva tartani - ezért is csinálok kevés rántott kaját télen

Ma rakott krumplit készítek és paradicsom levest

Utána koccintottam is.............gondolatban

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.23, 20:36    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is beállok a szagelszívó hangját úúútálók közé. Embarassed
Bármit megcsinálok,de nem kapcsolom be,csak PUCC-nak van. Wink Crying or Very sad A fejem szétmegy tőle. Nahát
Palacsintasütés,zsírszaggal járó műveletek nyitott ablaknál. A konyhaajtót becsukom mert az érzékelő a nappaliban van. Laughing
Ilyenkor minden esetben eszembe jut,hogy amerikai konyhát szerettem volna,csak a 80-as évek elején nem adtak ki rá lakhatási engedélyt. Még szerencse. Laughing
Ettől függetlenül én is hallgathatom a férjemtől Ászoklaci intelmeit. Wink Sad

Cs.far volt rántva,rántott zöldséges rizsgolyóval,meggyszósszal. Wink Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.23, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Meg "hangos"

Ászok! röhög
Nem én vagyok az ismerősöd véletlenül? röhög
Én is utálom a hangját.
Nem sűrűn kapcsolom be! Nono
Ráadásul nem is szív olyan jól,mint ígérték Nono Wink
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2022.01.23, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A konyhánk alapterületének egynegyede a szellőzőkürtő tölcsére. Több fokozatú .
Van egy ismerősöm aki azért nem kapcsolja be mert "fogyasztja az áramot"...Meg "hangos".
Na ehhez képest, a "hadműveletek" után, húszperces teljes kereszthuzazatba rakva az egész ház, és az én fűtési automatikám cigánykerekezik! Laughing És dobálhatom a nem olcsó fahasábokat a kazánba! Twisted Evil
Kutyus! Nálad nincs elszívó?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.23, 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau
a zsírban sütögetést.......hideg van ahhoz, hogy nyitott ablaknál csináljam, és utána az orrom nem tud szabadulni a szagtól Sad

Ma a disznótoros mellé főztem 2 szem krumplit, és a frissen készült almás káposztát ettem hozzá
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.23, 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
de pont a bűzölést akartam elkerülni

Question Question Question Question Idea Rolling Eyes Laughing

Elkészült a vargabéles a gyerekeknek,-mindjárt jönnek érte.
Nekem maradt a kínaiból cukkini meg padlizsán is, azt kirántotta magamnak a rizshez.

Felhívott az unokám ,hogy mondjam el hogyan kell "olyan finom teát főzni, mint amit nálam szokott inni" Vigyor
Elmondtam Neki..-de azt is, hogy csak annyi titok van benne, hogy én IGAZI CITROMOT HASZNÁLOK HOZZÁ!!! Laughing Laughing -nem citrompótlót.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.23, 06:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Szécsike, de pont a bűzölést akartam elkerülni a csirkemellnél és a rizsnél is Sad

Így jobban is jártam, mert van desszertem és a rizs is eltűnt Very Happy
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 19:26    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus dinsztelj a rizshez egy kis hagymát,zőccséget Wink ,gombát,-amit szeretsz-,hozzá 1 tojást,fagylaltos kanállal /kézzel /gombóc és kirántod. Csúcs köret. Holnap én is ezt tervezek a rántott cs.farhoz. Laughing

Capsella mi az első 15 l.savanyúkáposztát pikkpakk felettük,megismételtem,de most meg alig fogy. Crying or Very sad Ha kezd sárgulni majd lefagyasztom,csak nemtom mit szól hozzá. Wink
Én mindig teszek a kocsonyába bőrt,mert szeretem is,no meg attól lesz olyan kemény,h.szeletelni lehet. Laughing
Az ízületeknek tényleg jót tesz,most mi adtunk neki rendesen a körmökkel. Laughing
/inkább ez mint a zselatin meg a zacskós kollagén Laughing /

Gratulálok az önmegtartóztatásodhoz. Ok Szeletelj fel répát,karalábét,almát,azt tedd a kezed ügyébe. Wink röhög2

Bauka szivem,már agggódtam Wink h. leszoktál a főzésről. Wink Laughing
Jó hogy itt vagy. puszi2

Csináltam ma krumplispogácsát,lett 142 db. a 4 cm-es szaggatóval. ugh Ahogy sült,úgy ettem. röhög2 Forrón. Azután már úgy sem klell. Crying or Very sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Bau fényevő lett?

Akkor a héten éhen haltam volna!
Egész végig sötét volt, borús volt. Sad
Most némi havazás után süt a nap.... Very Happy

De szerencsére volt mit ennem: paradicsom leves, mákos tészta, gyros salátával sült krumplival, persze nem bolti Nono és sárgaborsó főzelék sült hússal.
Mára kínait főztem kurkumás rizzsel.
Holnap VARGABÉLES lesz .
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 10:38    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

19-én este megfőztem a kocsonyát. Én 10 l-re készültem, ahhoz vettem 4 körmöt, egy csülköt és füstölt bordaporcot 2 db-ot. Erre a férjem is hozott dobozos kocsonyahúst, amiben bőr is volt és ragaszkodott ahhoz, hogy a bőrből tegyek ebbe is. Így már nem fért el a 10 l-es fazékban, még egy fazékba keleltt tenni. Ja, én krumplit, srépát, petrezselymet, zellert is szoktam beletenni. Nekem kell, hogy könnyebb étek legyen.
Mivel este későn tettem fel, éjfél felé főtt meg, de még utána várni kellett a kicsontozáshoz, szűréshez. Mire ezekkel is végeztem, hajnali 4 volt, jó, közben dolgoztam az ÁFA-bevallásokhoz.
10 adag, ebből 6 nagy-nagy adag a zembernek, a tetején csípős őrölt paprikával. Nekünk 4 db féladagos, kevés hússal, pusztabőr nélkül, a tetején édes paprikával. Erre a lányunk nem eszi, fene nagy fogyóba kezdett, 3 hét alatt 3 kiló ment le. Meg nyüvi az én ÁFA-s idegeimet.

Viszont én most jöttem rá, miért is lehet ennyire szeretni a kocsonyát. Már több éve eszem, mert az álatorvosunk azt mondta, inkább kocsonya és körömpörkölt az izületeknek, mint tabletta. De hogy ez nagyon finom, most rájöttem. Tegnap reggel is ettem, de este is. Estére már olyan jól összeértek az ízek, hogy ez tényleg mennyei étek! Na, ez azt jelenti, hogy a féladagot kétszeriből ettem meg. Még van három adagom. Jó, hogy hideg van.

Most zöldbab főzeléket főzök fasírttal, de azt Bogi nem eszi, mert ő nem szereti a zöldbabot. De ezt most találta ki az utóbbi hónapokban. Így tejfölös gombát és nokedlit is főzök.
Levesnek kifejtő bablevest, kicsit furcsán. Van egy kevés kockázott bacon, azt megpiriítom, azon sk savanyúkáposztát dinsztelek, ebbe megy a bab és a zöldségek. Rántás, tejföl, nokedli.

Most megyek kenyeret venni. Utána kezdek főzni, gondolom, a holdvilág a konyhában talál majd.

A savanyúkáposztámból már csak 15 l van. Ha így fogy, nemsokára lehet újat készíteni.

Hú, nagy hírem van! Amióta elkezdtem könyvelni, ez az első negyedéves ÁFA-bevallás, hogy a szokásos 3 kilómat nem szedtem fel! Nem mondom, volt amikor a levesgyöngyöt ettem nasiként. Meg kukoricapelyhet magában, meg mindent, amit leltem. De most nem volt itthon datolya, füge és más aszalt gyümölcs. Valami nagyon nem hízlalót kellene a továbbiakra kitalálni az adóbevallási stresszoldásra.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pilikém, inkább te kaptál ihletet tőlem.......a krumpli levest már harmadik napja eszem Very Happy
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Naaaaa... Kátya - lemásoltad a menünket. Wink

Mindjárt elindulok a henteshez disznólkodnivalóért. A krumplileves meg itt rotyog mellettem... Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.22, 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma disznólkodni fogok: a krumpli leves után disznótorost sütök, mellé céklát eszem

A hét elején túl nagy adag rizst főztem meg köretnek........ettem belőle 2x, de még ott figyelt a többi.

Erre főztem fél liter tejben rizst, összekevertem a kettőt, bele tojás.......usgyi a sütőbe
lett belőle finom rizskoch Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.21, 20:17    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma nagykanállal főztem. Wink Nagy adag körömpörkölt,kocsonya készült. /volt egy összefagyott 7 kg.-os köröm csomagom,nagy helyet foglalt,de Vili vette és egyben rakta be hozzájuk/ A körmöt már be is "borítékoltam" megy a mélybe/
Mivel voltunk piacon a csirkésnél,nanááá,hogy megloptam Pocok kajáját. Embarassed Farból és nyak bőrből főztem levest és vasárnapra is tettem el cs.farát rántani. Laughing /A zuram majd kap combot Wink / aranyoskám

/lesz a mélyben tartalék/

A falusi csirke árusnál is megnéztem a cs.láb árát,ott 600/kg. Shocked Evil or Very Mad Igaz,az manikűrözött volt. Elé vagyok képedve. egó
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.21, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Küldök Emmylie.............

aranyoskám aranyoskám
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő
1 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban