17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:15:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:40:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
6:22:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!Ismét elindul egy hét..........
6:54:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
6:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:38:am kutyus :
Jó reggelt! fúúúúúúj a szél rendesen
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szomorú vagyok (11)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szomorú vagyok (11)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.09, 12:20    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fiatal orvosok, akik már nem láttak ilyet.
Az állattenyésztés nagyüzemekbe szorulásával egyre kevesebbszer fordult elő ez a fertőzés és nem is volt módjuk élőben látni.
Még a falusiak, akik állattenyésztéssel is foglalkoztak, jobban hallottak róla, mert ez régen egy gyakori és rettegett betegség volt.

Az antibiotikumoknak nagy szerepe van abban, hogy így kitolódott, amíg evilágon rontjuk a levegőt.
Régen rendkívül kiváló immunrendszer és ritka nagy szerencse kellett ahhoz, hogy valaki megérje a 70-80 évet. Igaz, a háborúk és következményeik is tizedelték az embereket. Az életkörülményeik is sokkal gyengébbek voltak a mostaninál. És az egészségügyi ellátás sehol nem volt a mostanihoz képest.
És volt sok járvány. Régen pl. egy vakbélgyulladás nagy eséllyel kivégezte a beteget. De a tüdőgyulladás is életveszélyes volt.
Akkor nem nagyon voltak rákosok, mert mire az megjelenhetett volna a szervezetükben, már régen elporladtak.

Ehhez képest most meg a gazdagok az agyuk adatállományát transzplantálni akarják fiatal testbe. Nem én találtam ki, a napokban olvastam róla.
Tehát a szegénységnek is vannak előnyei, nem gondolhat az ember akármilyen őrültségekre.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2022.01.08, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom milyen orvosok voltak akik nem ismerik fel az orbáncot, én láttam mindjárt ahogy zsupapa megmutatta pedig csak 1x láttam egy betegen. Ráadásul diplomám sincs Very Happy
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.08, 13:18    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

A méhész barátnőm 3 évig járt orvostól orvosig (házi orvos, bőrgyógyász, belgyógyász, ideggyógyász, autoimmunos orvos, természetgyógyász, de ebben még a debreceni klinika is benne volt) és nem ismerték fel az orbáncot. Csak mindig panaszkodott. Egyszer mondtam, most már mutasd meg a lábad, nagyon kíváncsi vagyok rá. Egyből láttam, hogy orbánc. Rákerestünk az interneten, pont olyan volt.
Utána azzal ment a háziorvoshoz, hogy orbánc és neki ezt az antibiotikumot írja ki. Az kiírta + szteroidot. 3 hét múlva lényeges javulás állt be és fokozatosan teljesen meggyógyult. Újra tudja hordani a korábbi cipőit. Újra életkedvet kapott.

Ő kint a méhesben szedte össze, mindig papucsban, pucér lábszárral mászkált. De a vadak is bejárnak a méheskertbe.
Azóta nyáron is bakancsban és nadrágban dolgozik a méhesben. És ahol csak lehet kesztyű.

Szerintem van, amikor tabletta is kell, mert nem elég hatékony a kenőcs, mert az csak kívülről támadja az orbáncot.
De ti látjátok.

A tejes ügyfelemnek is volt orbánca, az is nagyon megszenvedett vele.
Ráadásul akkor Bécsben dolgozott, feketén, mint utólag kiderült. Már haza se tudott jönni, 42 C-os lázzal magatehetetlen. Úgy mentek ki érte. Szerencsére az ő házi orvosa már idős, látott már ilyet és azonnal felismerte és helyesen kezelte. De ő, ha 24 órával később kerül orvoshoz, már aligha élne.
Ő az egyik hét végén ahogy haza jött, nagy gyorsan minél több munkát el akart végezni a kis gazdaságban. Egy nagyobb vizes tartályt tisztított ki, amiben sok mocsok volt. Esővíz, falevél, a port belehordta a szél, stb... Az ott erjedt benne, büdös volt. Pucér kézzel beleért, ahogy meregette ki a trutyit. Aztán látta, hogy a kezén lévő seb is beleért a trutyiba. Gondolta, ha tiszta a tartály bemegy, lefertőtleníti. De elfelejtette. Este fürdés után már fáradt volt, gondolta, jól kimosta a sebet, majd elég lesz az. Visszament Bécsbe, de pár nap múlva ott a munkahelyén már roszsul lett és felszaladt a láza. Az egész karja feldagadt, lila lett. De ő akkor még nem tudta, hogy orbánc, csak azt, hogy azonnal haza kell jutnia, mert a kinti kezelési költséget ők nem bírnák kifizetni. Ja, mert az akkor derült ki, hogy nincs bejelentve, amikor kérte a munkáltatót, hogy hívjanak orvost, mert ő már nem tud magán segíteni. Igaz hogy irattak vele alá papírokat a belépéskor, de nem tud németül, nem tudta, miket ir alá. Elég logikus volt, hogy szabályosan veszik fel. Hát nem az volt!

Régen ez nagyon-nagyon komoly betegség volt, mert nem volt antibiotikum. Most kezelhető, csak legyűri az embert, azt mondják, akik átestek rajta.
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2022.01.08, 08:58    Hozzászólás témája: Re: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Zsuzsok!

Gondolom, elsőre nem ismerték fel az orbáncot.

Még én is felismertem pedig senki nem vagyok az orvosokhoz képest, egyértelmű volt a látszat
Antibió kenőcs , mosakodó krém

Köszi mindkenkinek
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.08, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok!

Jobbulást kívánok a férjednek!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.08, 04:44    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok!

Megy az antibiotikumos kezelés?
Mert ha a megfelelőt kapja, azzal gyorsan gyógyul. Persze azzal is hetekbe telik, mire teljesen meggyógyul.

Gondolom, elsőre nem ismerték fel az orbáncot.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 19:06    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mielőbbi gyógyulást Zsupapának,neked meg sok türelmet szivem. simi puszi2
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönjük a jó kivánságokat, kis nyugalom már jó lenne
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok
KÍvánok mielőbbi gyógyulást, csúf betegség az orbánc, vigyázzatok nagyon!
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsók!

Mielőbbi gyógyulást és jó egészséget kívánok Nektek.
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok kedves sajnálom szegény Zsupapát mert biztosan fájdalmai is vannak.
Bizony neked / nektek is kijut a rosszbol a bajbol a betegsegekböl.
Kivánom hogy mostmár inkább valami jo jusson nektek és kivánom hogy Zsupapa minél elöbb gyogyuljon ki ebböl a betegségböl.

Emmylie
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2022.01.07, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

orbáncos zsupapa egyik lába ,
Mi jöhet még??

Legutóbb zsuzsok szerkesztette (2022.01.07, 14:07), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.05, 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aszokfa kedves köszönöm szepen.
Hat igen azokat a szineszeket ismertem inkabb akik mar 1974 elött szineszek voltak.

Emmylie
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2022.01.05, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Babicsek
Ismerd meg Emmylie!
Mondjuk sorozatokat én se...
Ha ezt hosszúnak találod, a végét mindenképp nézd, hallgasd meg.
https://youtu.be/ZHlzEhatop0
Itt, lejjebb egy színházi részlet.
https://youtu.be/av41Na3iV-w
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2022.01.05, 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyugodjanak bekeben.
Dobos A. hat igen szep kort ert meg es sikeres elete volt azt hiszem.
Babicsek nevü szineszt nem ismertem Sad

Emmylie
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban