17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Dézsások (20)
Vendégeink a kertben (18)
Hawaii rózsa - frangipani
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Kertünk meglepetései (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Dézsások (19)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hibiszkuszok (32)
Árnyékliliom (Hosta) 2

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (78)
IDŐJÁRÁS (68)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
Vicces történetek, képek....(20)
Írj bármilyen témáról (17)
Versek, költemények (4)
A Tudat keresése (4)
Kedven filmem, színészem (2)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Nagyik és Ők....(4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....bár esősnek ígérkezik
6:19:am kutyus :
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm kutyus :
Szp napot mindenkinek!
8:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. BAU-rol még mindig nincs semmi hir?????
5:15:am kutyus :
6:17:am aszokfa :
Jaóó reggel!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (78)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (78)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.10.01, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bableves. Magvas minilángos.
Almakompót, kakaós fonott kalács
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.01, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

Meglepődtem az alma árán, mert szép, egészséges és nem is nagyon apró. Lehet, hogy sok termett, és így biztos el tudja adni a termelő, nem marad meg neki.
Köszönöm a receptet, feltétlenül kipróbálom. Sok gyümölcslé fogy nálunk, nem győzöm gyártani. Van otelló szőlőnk, már érik, abból is készül lé az almához hasonlóan. Nagyon finom Very Happy

Capsella!

Most olvastam vissza az írásaidat, remélem jól sikerült a paradicsom eltevése.
Nekünk is jó lett a paradicsom termésünk, kb. 50 kg tettem el télire ivólének.
Nekem is egy tekerős passzírozóm van, műanyag. Nyersen szoktam átdarálni a paradicsomot, Nagyon jó, mert kiadja a magot és a héját is, egy szitán jön át a tiszta lé.Utána forralom fel és rakom üvegbe.
Nagyon jó egészséget kívánok, vigyázz Magadra Very Happy

Ma rántott csirkecomb, párolt rizs, birsalma kompót volt az ebédünk.
Sok birsalma termett, szinte minden nap van valamilyen formában Very Happy
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.30, 17:21    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húúú Betti de ügyes vagy! Shocked puszi2

Jaaa,és 100-ért alma? Nemtom'

Ma lecsó volt a hamika,de egész nap dolgoztam a konyhában, Crying or Very sad
Holnap megyünk Pipishegyre és szombaton én bográcsozok 20 főre. Megint hülyére izgulhatom magam,hogy ehető lesz-e. hódol
Babgulyást főzök,megpucoltam a zöldségeket,összevágtam a húst,a sima és füstölt csülköt,előkészítettem a szükséges fűszereket,stb.stb. A csipetkét lefagyasztva viszem,mert öléggé macerás nomád körülmények között előkészülni és a bab is mirelit fejtős lesz.

Betti ezt a KUBU receptet valami főzőcskés izébe láttam,jól hangzik.
1/2 kg.sárgarépa,1/2 kg.alma épp hogy ellepje vízben megfőzni,turmixolni 1 banánnal és egy citrom levével. Hűtőben 1-2 hétig eláll.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.09.30, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma birsalma leves, paprikás csirke nokedli, cékla volt az ebédünk.

A termelői piacon vettem 6,5 kg szabolcsi almát, 100,- Ft volt kilója.
5 l nagyon finom almalé készült belőle
Very Happy
Most próbálkozom a befőző automata használatával, az alapgéphez, van lényerő kiegészítő tartozék. Nagyon praktikus, nagyon finom gyümölcslé készíthető vele. Nem kell bele tartósítószer, cukor ízlés szerint használható, el is hagyható a gyümölcs édességét figyelembe véve.
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.29, 18:36    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma "potya" ebédünk volt,Ágika főzött nekünk körömpörköltet. Laughing
Kökényt és csipkebogyót szedtünk Vilinek. Very Happy
Évek óta ez a mániája,hogy lekvárt főz belőlük. A pálinkát is megkökényesíti. Wink Laughing /nekem nem jön be/
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.27, 17:18    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tegnapi maradékon tengődtünk,csináltam elé gyümölcslevest.

Még holnapra is maradt. Confused
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.26, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi. Puszi

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.26, 17:01    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili ez nagyon jól hangzik! Gratulálok. puszi2

Én ma tepertős pogácsát sütöttem és palacsintát. Vártuk a gyerekeket.
Sütögetés volt a program,-gondolom idén utoljára. Crying or Very sad

Mire megsültek a húsok,fele pogi és palacsinta eltünt,így aztán maradt a sült húsokból -csomagolás után is-holnapra. Édeskrumpli és rántott rizsgolyó volt a köret. /netről lestem/
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.26, 07:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap a szüreti mulatságon pillanatok alatt elfogyott az általam sütött ipari mennyiségű krumplis pogácsa. (A krumpli főzése 5 órakor kezdődött, fél 12-kor készült el az utolsó pogácsa... Mennyiségek: 4 kg krumpli, 3 kg liszt...)

A recept: a krumplit héjában megfőztem. Mikor kihűlt, lehéjaztam, megtörtem, ment bele 5 tojás, 4 kávéskanál só (ez egy kicsit kevésnek bizonyult), apránként a liszt, apróra vágott savanyú káposzta, pici kockákra vágott füstölt szalonna. Mikor összeállt, 3 részre osztottam, 1 cm vastagra kinyújtottam, közepes pogácsaszaggatóval kiszagattam, forró olajban kisütöttem. Érdemes kipróbálni, csömöri recept. Persze magunknak is hagytam belőle, ahhoz ma készül egy tejfölös-hagymás mártogató.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.26, 07:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
most olvastam vissza, amiket írtál.......nem semmi!
Nem elég a saját bajod, még a "hozzáadott" is nehezíti

Remélem, a következő orvosi vizsgálat már jónak fogja találni.......csak pont akkor kell vigyáznod, nehogy hirtelen túlerőltesd!!!

Kitartást addig is!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.26, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már elkészült a mai ebéd Wink
Csak egy egyszerü krumplipaprikást föztem.
Már ujra a házban vagyok korán keltem mert van megint elég tenni valom. Wink

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.25, 18:53    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húsleves,zúzapörkölt és dinnye volt a hamika. Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.09.24, 21:05    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, tervezehetek, de felülterveznek.
Korábban biztosan írtam, hogy a férjem asszem 2 hete lesz szombaton elment Pestre lovasversenyt lesni. Másnap már nem volt jól, fájt a gyomra. Gondoltam, bezabált, mert szokott. Aztán kijöttt rajta a takonykór, akkor azzal heverészgetett, mert annyi ereje alig volt, hogy az állatokat ellássa. Közben jött hátul a melléképület építése, akkorra már kezdett kikecmeregni. Hátul rálépett egy vasdarabra, azóta fáj a talpa.
Viszont a takonykórt átadta, már én is túl vagyok rajta. Most a lányom van gyengén, de annyira, hogy ma este sem passzíroztunk. Remélem, reggelre lesz annyi ereje, hogy egy kicsit segítsen. Ha nem, akkor jön úgyis a barátnőm és együtt megcsináljuk.
Beüvegezni is tudnám egyedül, de a passzírozót nem bírom felcsavarozni és a lapkákat nem tudom rácsavarni elég erősen.

Nagyon jó lett volna, ha már dunsztban tudhatnám a paradicsomot.

Este paradicsomkörúton voltam, néhány szomszédnak ajándékoztam belőle. Koktélparadicsom négy fajta van, jól néznek ki és finomak is és a nagy fajtákból is vittem.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.24, 16:19    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Crying or Very sad Nem elég a bajod,még ilyen "apróságokkal" is terhelnek. Crying or Very sad

Ma kaptam ebédet Anikótól,székelykáposztát. hami nyali

/tudjátok,káposztát káposztával ennék Wink Laughing/
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.09.23, 22:37    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nem tudok töltött paprikát főzni. Amikoe egyetemista koromban előjött az autoimmun betegségem, az a többek között a vesémre ment. Ha paprikát ettem, akkor fájt a vesém. Úgy megundorodtam a paprikától, hogy lecsót se főztem, nemhogy töltött paprikát tanuljak meg főzni.
Sok év múlva elmaradt ez a zöldpaprika undor, lecsót újra eszek, de töltött paprikát nagyon sokáig nem tudtam enni. Pár éve a lányom viszont főz, egyszerre két napra valót. Tavaly izgatott az illata, megkóstoltam és egyet-egyet megettem. Az idén már többet ettem belőle. Így mindig készül csupasz gombóc is, hogy ne maradjak éhen.

Az egyetemen úgy adták, hogy egy paprika megtöltve, a másik pucér gombóc volt. Így én mindig elcseréltem csupaszra.

A befőző automatában 10 l paradicsom fő, a gáztűzhelyen 5 liter, egy másik edényben sárga paradicsom 5 liter.
Holnapra még újabb 2 vödör vár rám, azt is kifőzöm és majd a lányom segít passzírozni, akkor az összeset kipasszírozzuk és beüvegezzük.
A befőző automata erre is nagyon jó, mert nagyobb mennyiség mehet egyszerre és nem kell kavargatni benne. A lekvárfőző üstben van a paradicsom.

Azért nem felhőtlen minden. A kartörésem óta nem bírok pakolni, emelni. A papírjaim nincsenek teljesen a helyükön. Amikor a törés után a kórházból hazajöttünk, mondtam, hogy nekem a tv-s fotel kell, mert abban lesz a karom, vállam legjobb pózban. A férjem szarjait kicseszték nagy gyorsan belőle, egy részét a könyvelési anyagomra. Utána bizony keleltt elővenni ezt-azt, csúszkáltak a papírok dossziék.
20-án délután egyik ügyfél 21-es dossziája kellett, erre nem találtam. Végül küldtek hozzá interneten anyagot és tudtam belőle segíteni, megoldódott.
Este 7-kor telefonált a másik ügyfél, hogy éjfélig be kell adnia a tenyészbika vásárlási támogatási kérelmet, kell a számla. Erre nem leltem a dossziét. Tudom, hogy a törés után előszedtem, mert a hitelkérelmet szerettem volna megcsinálni, de most nem leltem a dossziét.
(Viszont megleltem a másik ügyfélét, nem volt a helyén, lökte rá szarokat a férjeméből.)
Nyilván akkor éjjel valahová áttették. A férjem nem is sejtette, hogy súlyos a helyzet. Amikor felfogta, már ő is kereste, majd a lányom lejött, ő is kereste. Enélkül adták be a kérelmet. Most látom, hogy jött a levél az MVH-tól, hiánypótlásra szólítják fel. Nem nyitottam meg, de valószínűleg kell a számla is. Az ügyfelem ezt nem tudta teljesen biztosan 20-án. De az is lehet, hogy egyebet kell hiánypótolni.
Úgyhogy a holnapi adrenalin löket és az összes égi szent felsorolása biztosított.
20-án este ballal, amit csak elbírtam, repítettem, hullottak a cuccok. Attól durrant el az agyam, hogy kukorica vetőmag is be volt rakva a könyvelési polcra és kisebb szerszámok is, az én dolgaim meg kicseszve.

Óh, csak egyszer jöjjön helyre a karom, cudar idők fognak jönni! A zember szarjainak mennie kell a közelemből!

Ja, mert lesz a villanyszerelés, gyűjtjük a dobozokat, hogy majd valahogy pakolhassunk. Az előszoba tele vele,most a nappaliban is gyűlik, ahol könyvelek, hogy majd a dossziékat is bedobozoljuk. Úgy volt, hogy 10.20. után,, ÁFA után kezdjük. Sajnos, mot ez is csúszni fog.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Következő
3 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban