17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Dézsások (20)
Vendégeink a kertben (18)
Hawaii rózsa - frangipani
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Kertünk meglepetései (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Dézsások (19)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hibiszkuszok (32)
Árnyékliliom (Hosta) 2

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (78)
IDŐJÁRÁS (68)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
Vicces történetek, képek....(20)
Írj bármilyen témáról (17)
Versek, költemények (4)
A Tudat keresése (4)
Kedven filmem, színészem (2)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Nagyik és Ők....(4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....bár esősnek ígérkezik
6:19:am kutyus :
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm kutyus :
Szp napot mindenkinek!
8:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. BAU-rol még mindig nincs semmi hir?????
5:15:am kutyus :
6:17:am aszokfa :
Jaóó reggel!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (78)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (78)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.09, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma karfiol levest főztem, utána disznótoros volt krumplival, paradicsomsalátával és egy kis pohár borral Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.07, 05:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma a frankfurti leves után töltött gömb-cukkini lesz az ebéd.
A csülkös körömpörköltöt kevertem rizzsel, tejföllel, betöltöttem a kettévágott, előfőzött cukkinikba........épp most sül (Hajni is ezt viszi ma ebédre)
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.06, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igazi melegítő őszi levest csináltam.

Olajon megpirítottam apróra vágott céklát, narancssárga és lila édesburgonyát, zellert és répát, felengedtem. Mikor felforrt, tejfölös habarással sűrítettem egy kicsit és forrón ettük. Nagyon finom volt, a színe miatt volt, aki gyümölcslevesnek nézte. Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.06, 18:35    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti Puszi Puszi Puszi

Ma faros cs.combból készült az ebéd. A csontos részből egy kis gulyásleves,a combokat meg megtöltöttem és a többlet töltelék volt a köret. Very Happy
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.06, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma lebbencs leves, töltött káposzta volt az ebédünk.

Szécsike!

Köszönöm az új ötleteket, a céklásat kipróbálom. Mi is nagyon szeretjük a céklát minden formájában Very Happy
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.06, 05:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma frankfurti levest főzök, utána pörkölt lesz krumplival,kovi ubival
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.05, 17:41    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rántott sajt,hagyma,s.krumpli és forró olajban sült alma.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.05, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
ez az a két kérdés, amikre sajnos mi sem tudjuk a választ!
Azt csak remélni tudom, hogy nincs valami nagy baj náluk!!!!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.04, 22:33    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, én minden nap nagyon csalódottan nyitom meg ezt a topikot, mert Bau még mindig nem főz itt. Meddig még? Miért nem?
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.04, 18:11    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Paradicsomleves és paprikáskrumpli volt az ebédünk, kovászos uborkával.

Volt egy kis kolozsvári szalonnám,kolbászom,szalámim amit már többször megutaztattunk,felhasználtam hozzá. Ez tünt a legjobb ötletnek. Laughing

Holnapra rántott sajtot tervezek két paprika közé betéve,úgy panírozva,mert a paprika is kéri a felhasználást. Aztán meg valami sok tejfölt igénylő valamit kell készítsek ha nem szeretnék kukázni. /márpedig nem fogok/
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.04, 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap rántott szelet és panirozott csillagtök volt az ebédünk+sültkrumpli.
Fokhagymaleves is készült és gezemice saláta. Wink

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.03, 18:40    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti örülök hogy tetszett a Kubu recept,efeletti örömömben írok még kettőt,amit szintén ugyanott olvastam. Hátha hasznát veszed.

Ötletként:

Cékla,alma,citromlé pici fahéjjal. /arányok nem voltak/

1 kg.s.répa,3 narancs leve,1 kg.cukor,5 dk.citromsav. "Ellepi" vízben főzni,turmixolni. Fogyasztáskor vízzel hígítani.

Egyiket sem próbáltam,de a céklást ki fogom próbálni,mert imádom.
Télen mindenféle Very Happy zöldséget,gyümölcsöt szoktunk centrifugázni, /mikor mi a megfizethetőbb/azzal indítjuk a napot. Ez a vitamin szükségletünket kielégíti,nem tablettában szedjük. Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.03, 18:00    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húúú de szorgosak vagytok lányok,elismerésem! Ok Puszi Puszi

Velem nemtom mi lesz,mert az elrakott 40 l.,paradicsom ivóléből már 5-t megittam. Ha így folytatom,karácsonyra már nem is lesz. Nemtom' huh Laughing

Boldogságos vagyok,mert a szombati bográcsom ehetőre sikerült. dofor
Mikor már lehetett, kivettem a csülökcsontokat és a zöldségeket,hogy legyen helye a babnak és csipetkének. Nem tudtam másképp megoldani hogy elég legyen 22 embernek,nagyobb bogrács meg nem volt. Very Happy
Mindenki nagyon dícsérte! Mondhatnám hogy udvariasságból,de többször is szedtek./vagy hetek óta nem ettek Wink röhög2 /
Jövőre már magabiztosan Shocked Nemtom' vágok neki a főzésnek.Vagy nem! Wink Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.02, 04:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Tényleg fantasztikus dolgokat hajtasz végre!!

Betti.......Capsella

nagyon ügyesek vagytok a befőzésekkel!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.02, 01:10    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti08!

Már korábban befőztem 6 litert. Most 15 liter lett. Vasárnap d.e. a barátnőm és a férje eljöttek és kipasszírozták a saját passzírozójukkal, utána azt vitték el, mert ők is befőztek.
Én nem tudtam volna egy kézzel megcsinálni. A lányom vasárnap még feküdt a takonykórjával, a férjem meg a passzírozás alatt jött haza a "lófingolásból". A passzírozás után mentem ki a férjemmel Ostorosra, mert volt, amihez kellettem és már tudtam segíteni. Elláttuk az állatokat és gyorsan hazajöttünk. Akkor felforraltam a paradicsomlét (jó sűrű lett) és beüvegeztem, a férjem rácsavarta a lapkákat és az elkészített dunsztba betette.
Mire kész lett, pihentetni kellett a karomat.

Holnapra is tervezek vagy 5 litert főzni, de most a lányom fog passzírozni, már jól van.

Itt a környezetünkben mindenkit elkap ez az influenzaszerű nyavalya.

Az olasz passzírozót utálom. Ezért a most vett műanyag tekerőset gondoltam, hogy használatba vesszük. Másfél kézzel nem tudtam beállítani. Olyan gondolatom is van, hogy ennek a tengelyén nincs egy hüvely a rés beállításához, ami a régi fajta fémpasszírozókhoz van.
Majd kiderül, hogy anélkül is jó vagy nem.

...........
Ma hatalmas fegyvertényen vagyok túl.
09.20-án este óta keresek egy dossziét. Akkor teklefonált az ügyfelem, hogy éjfélig be kell adnia egy támogatási kérelmet tenyészbika vásárlással kapcsolatban és kell a számla.
Nyúltam a dosszié helyére, de nem volt ott. Több órás keresés, de a dosszié sehol nem volt. A nappaliban könyvelek 1997. óta. A dosszié mennyisége és egyéb kellékek, eszközök egyre több teret töltöttek be. Na, most amik nem voltak fent a polcon, fél kézzel szerte-szana röpködtettem mérgemben. Amit nem bírtam el, azokat vagy arrébb rúgtam, ha nem tudtam, ott maradt. 20-a óta ezt a nemes cselekedetet többször megismételtem, egyre nagyobb kétségbeeséssel.
Már hiánypótlásra felszólítás is jött az ügyfelemnek, amit a levelező programból láttam. Mondtam az ügyfelemnek, az MVH honlapján addig ne nyissák meg, amíg nem telefonálok, hogy megvan a dosszié.
Szóval, kellő stresszel teltek az előző napok. A múlt hétem egy alkalommal a férjem és a lányom újra segítettek keresni, mégjobban széthúztuk a "szemétdombot". Semmi. Tegnap megint nekiestem. Hosszú órákon át kerestem, pakoltam. Több olyan papír előjött, amit már kerestem, mert volt néhány helyére nem rakott kupac. De a keresett dosszié sehol.
Ma ebédfőzés közben eszembe jutott, hogy amikor valamit keresek, mindig a helyén van. Na, akkor a kis szekrényke polcán hátracsúszva lehet, mert eddig nem bírtam úgy lehajolni, hogy oda jól belássak. Kipakoltam és a dossziék mögött megtaláltam a keresett dossziét. Telefonáltam az ügyfelemnek, hogy nyissák meg az MVH-s levelet. Délután beszkenneltem és elküldtem az öszes dokumentációt, előlegbekérő, előlegszámla, végszámla, átvételi elismervénnyel együtt.
Na, de ami itt van, az horror. Ebben csak egy végleges, de célirányos pakolás segít. Mert eddig legalább csoportosítva voltak, de most nem.
Viszont sürgősen hitelkérelmet kell csinálnom 10 éves prognózissal ugyanennek az ügyfélnek. 12-re járulékbevallás, 20-ra a hat legnagyobb határidő egyike, havi és negyedéves ÁFA-bevallás.

A karom egyre jobban van, már sokszor azon lapom magam, hogy reflexből jobb kézzel akarok dolgokat megcsinálni. Megy is, kivéve az emelés.
Az külön jó, hogy törzsizomzat görcse elmúlt. A balesetkor olyan görcsbe rándult a testem, hogy az legalább akkora fájdalmat okozott, mint a törés. Akkor rögtön elmentem a kozmetikushoz, ő az arckezelés után UH-gal megmasszírozta szokásosan a törzsemet és a vállaimat, ami a nagy görcsöket szépen fellazította, de azért még nem volt az igazi. Ez minden mozdulatomat is nehezítette. De az sem segített a mozgásabn, hogy a jobb karom korlátozásával nehéz volt a törzsemet egyensúlyozni. Viszont hogy már egyí hete nem kell viselni a kartámaszt, egyre jobban alakul a törzs egyensúlyozása, így könnyebb a mozgás, még a lábaimnak is. Minden nap jobb a helyzet, már le tudok hajolni a földig akár jobb kézzel felvenni egy könnyű tárgyat.
Ez mind kellett ahhoz, hogy be tudjak kukkolni a dossziék mögé. A vicc, hogy ilyen esetet elkerülendő, a dossziék mögé be van téve egy doboz, hogy oda ne csússzon be semmi sem. Igen, csak a doboz nyitott és súlyánal fogva a dosszié becsússzant.

Szóval, ha keresek, FORGÓSZÉKRE LE KELL ÜLNI ÉS 1 M-EN BELÜL KELL KERESNI!
Csakhogy megvan! Már nem tudtam aludni miatta! Mondtam a családnak, hogy számolni sem merek,mekkora kártérítési kötelezettségem lesz és erre a szakmai felelősségbiztosításmom nem vonatkozik. A tenyészbika vásárlás támogatás a kisebb. A földvásárláshoz, ha nem tudjuk idejében beadni a hitelkérelmet, akkor az beláthatalan károkat okoz.
Aztán gondolkotam, hogy majd telefonálok, hogy kérjenek az eladótól másolatokat. A 2021. I. és II. féléve le van könyvelve. Ha volt is a dossziéban néhány III. névi számla, az nem sorsdöntő értékű. Tehát menekülés előre. Miután láttam a csapásvonalat, megvilágosodott az elmém, hol lehet a dosszié?
Néha, ha ilyen ramazuri van, elcsodálkozom, hogy hogy tudnak így összevágni a dolgok? Ha úgy 10 évente van ilyen eset, akkor az nagyon sarkallja az embert arra, hogy mindent azonnal a helyére! (Kivéve, ha akadálya van.)

A nagy keresés egyik hozadéka, hogy a 2015. óta keresett diplománk megvannak. Akkor kellettek a paraszti bejegyzséhez és utána eltűntek. Azaz csak az enyémet kerestük, mert megiont kellett volna, de a földhivatalban a náluk lévő másolat alapján leigazolták a náluk folyó eljáráshoz.
Két napja éjszaka arra riadtam fel lefőve, hogy az összes 2021. évi támogatást, bár megszolgáltuk, mégis elbuktuk, mert egy új fajat regisztrációhoz megint kellett a zöld diploma és nekem nem volt. Hiába mondtam, hogy ott van a szakmérnöki diplomám, az az alapra épül, az nem jó. És már nem volt időm másolatot kérni az egyetemről és elbuktuk az idei támogatásokat. Na, szuper, amikor féltermés volt. Erre mondták, ez nem minden, idén decemberben kell beadni a 22-es támogatási kérelmeket és az ú regisztráció hiányában nem tudom. Nem csoda, hogy lefőve ébredtem fel, majd örültem, hogy ez csak álom.
A férjem erre asszongya, lásd be, be kell fejezned a könyvelést. Nem azt mondja, hogy a saját papírjaink kezelésében részt vállal. Ő olyan trehány, hogy soha nem rakja el a papírjait. Pl. az okmányaiból pár éve 3 garnitúra volt, mert mindig újakat keleltt kiváltani, mert elpakolta és nem lelte. Azaz újabb papírokat rakott rá és beépítette. Kb. 20 éve nem pakolok utána. Mindennek van határa. Tegnap megtaláltam a TAJ-kártyáját is. Ha valahová mennie kell, visz magával egy záró jelentést és valahogy elboldogul vele.
Sajnos, az állattenyésztési papírokat is nekem kell kezelni. De még az eboltási igazolásokat is. Kint, ha van ellenőrzés, a kutyákkal kezdik.
Elönt a papír.
Ha egyszer megszabadulok ettől a sok papírtól, az hatalmas ünnep lesz!

Zöldbablevest főztem és rizsfelfújt akart lenni a második, de csak a rizs főtt meg. Ninc sitthon túró hozzá és nem mentem a boltba, mert dagadt a karom és nagyon fáradt voltam. Majd holnap. És holnap, azaz ma, krumplipüré és fasírt lesz. Leves még maradt.
Gácsért kelelne vágni, de ettől még megkímélném a karomat és a hitelkérelem is sokkal sürgősebb.
Jövő ilyenkor már boldogan fogom a kertet felkészíteni a következő évre, más csak magunkat fogom könyvelni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Következő
2 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban