16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....indul nak a munkás napok!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Szép Húsvét hétfőt!
7:56:am Etimami :
Szép napot mindenkinek. Kellemes húsvétot.
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Húsvétot kívánok!
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt! Mindjárt itt a Húsvét!!
6:37:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....ismét egy újabb hét indul
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (77)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (77)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.02.18, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Semmi különös probléma. A tojásosfasírt elkészült, és nagyon finom ( volt )! Király Puszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.18, 17:51    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Very Happy Ezt a kifejezést sosem hallottam. Shocked Laughing Puszi Puszi

Azannnya Wink volt a hamika. Az előkészített cuccosból és 1 kg. lisztből lett 5 nagyobb adag a gyerekeknek -lefagyasztva- ami maradt a hozzávalókból, az ment a mi részünkbe. Sikerült ügyesnek lennem,csak a besamelt méreteztem felül,így a mi hamikánk kissé tocsogósra sikerült. Laughing Kihülve már nem az! Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.18, 05:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk a tojáspörkölt Keletlen csirkepaprikás néven futott - amikor még a Nagymamám főztjét ettük
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.17, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

tercsi írta:
...Egy adag cékla megint....

Dettó! Laughing

pili írta:
... Én nagyon szeretem a tojáspörköltet is,

Nálunk is "nyerő". hami

Ma a felhalmozott Wink maradékokat pusztítottuk el,csináltam utána almáspitét. Gyönnnyörűséges almát kaptam a piacon 300-ért. Shocked /a banán is annyi volt/
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.17, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon jók ezek a tojásalapú ételek. Én nagyon szeretem a tojáspörköltet is, meg a mindenféle spanyol fazonú tortillákat.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.02.17, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is köszönöm bau holnapra tojásfasírtot rendeltem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.17, 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Bau
még sose hallottam Smile de biztosan finom lehet
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2021.02.17, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hagymás-krumpli saláta, rántott hús.

Egy adag cékla megint.

tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.17, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus

Itt a recept, de lehet sült tojásból is készíteni, -prézlivel sűríted és panírozod.

https://www.nosalty.hu/recept/gyors-tojasfasirt

Tovább ízesítheted mustárral,zöld fűszerrel.

De van itt Barna lencse fasírt is

https://izeselet.hu/receptek/barnalencse-fasirt/

Legutóbb bau szerkesztette (2021.02.17, 14:02), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.17, 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau
milyen az a TOJÁSFASÍRT?
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.17, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam ma, lencsefőzelék készült tojásfasírttal.
De van töltött káposzta is,-elvitelre.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.17, 05:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap találtam egy jó receptet: Almás-zablisztes palacsinta............meg is csináltam. Elég jó lett, de legközelebb másféle lisztből készítem, mert nekem mellékíze volt

Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.16, 19:56    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ne mérgelődj Capsella,a pasik már csak ilyenek...Shocked Nem tudok kiérdemelni nála 50 év alatt egy dícséretet sem. Very Happy Az is igaz,hogyha valamit nem találok jónak,Ő azt is belapátolja -nincs ennek semmi baja-megjegyzéssel. Laughing

Ma gyümölcsleves,sült oldalas volt a hamika friss salátával.
Holnapra hűtő ürítést tervezek,mert az utóbbi napokon főzöttekből van egy-egy kisebb adag maradék, amit már el kellene fogyasztani.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.16, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elkészült a hájas, a frankfurti leves és a gombás szelet nokedlival .
Jöhetnek a kosztosok Smile
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.02.16, 00:17    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igaz! Nagyon igaz! ETESD A BESTÁT! Márrmint a férjet!

A férj egy rettenet tud lenni! Hogy mennyire a hasa a fontos, én ezt nem is tudom megérteni.

Mostanában nagyon nem is bántam, ha kicsit móresre tanítgatom a főzés szempontjából. Ez alanyi jogon nem jár tőlem! Azért nem, mert nem tűröm el, ha valamire, ami tényleg finom és én órákig dolgozok vele, azt mondja, egyszer meg lehet enni. Hát akkor főzzön magának többször is ehetőset!
Tegnap reggel, amikor elment, megkérdezte, hogy mire hazajön, kész lesz-e a rántott hús. Mondtam, hogy igen. De én éjszaka dolgoztam, nappal aludtam, este meg korán hazajött. Akkor akartam elkezdeni a főzést. Idegbeteg lett és elkezdett kotyvasztani, vagyis nekem termelte a koszos edényt. Aludtam pár órát és főztem, de megint dolgoznom kellett, hajnalban feküdtem le.
10-kor elhoztam azt a kolleginát, akivel szoktunk egymásnak segíteni.
Én nem vagyok elég jó a számítógépen, amikor online kitöltések, mentések, csatolmányozások, hitelesítések, stb... vannak.
Arról van szó, hogy az egyik ügyfelemnek Foglalkoztatásbővítő bértámogatási kérelmet kellett benyújtani. Ezzel együtt már a múlt héten is elcsesztünk egy félnapot. Kiderült, egy programhiba miatt nem boldogultunk. Elmentettük. Utána nem tudtuk visszatölteni. De még nem volt kész. A hét végén újra becsépeltem online, hogy gyakoroljak és hátha meg tudok vele birkózni. A programhibás résznél nagy nehezen tovább jutottam, végére is értem. Elmentettem. ma viszont nem tudtuk ezt se betölteni. Mindent újra be kellett csépelni, megint előjött a programhiba. Többször elő kellett kapni a jogszabályt, mert nyilvánvaló volt, hogy az hülyeség. Mindegy, mégis azt kellett bekattintani. Lényeg délután félnégyre lettünk kész, elküldtük.

Ekkorra jött haza a zember. Már belépéskor tudta, hogy nincs rántott hús, nem érezte az olajszagot, megint kibukott és újra kotyvasztott valamit. Én a kolleginát hazavittem, aludtam egyet. Aztán mosogatás, pakolás.
Rántott hús holnap.

Fel nem foghatom, mi olyan izgalmas a rántott húson, mert amikor azt készítek, mindig pofázik, hogy még egy kicsivel több bors keleltt volna, máskor kicsit több só, az állandó problémája, hogy nem elég zsíros a hús. Azt meg a mai napig nem tanulta meg, hogy ezt nem fűszerezik őrölt paprikával, hiába szeretne rá édeset és csípőset is.
Ugyanakkor, amikor sütöm és alszik a tv-n, álmából is felébred az illatára, mint annak idején Havas kutyám és képes 3-4 szeletet is bevágni. Akkor tényleg nem elég jó? Erre asszongya, mert már ki volt éhezve, hiszen egy hete nem evett.

Hát, nagyon nem vagyok vevő az effajta humorra!
Legjobb lenne bedobni, hogy hozassuk a kaját és akkor az mindig ideális lesz!
Asszem, ezt nagyon nem szeretné megérni.

Mindenesetre, ha nekem határidősöm van, nem érdekel, hogy ki mit eszik és kinek mit ígértem a belébe. Felnőttek, gondoskodjanak magukról!

Ja, ez a munka mára volt határidős.

Annyi hozadéka van ennek a munkaügyis kérelembenyújtásnak, hogy egy rendszerszemlélet kialakult a fejemben és már tudom, hogyan fogok rendet rakni a gépemen. Mert több könyvtár van rajta. Mivel amikor tönkre mentek a gépek, mindig elmentették és valahogy ugyanazt többször rakták vissza. Így van, ami már háromszor is megvan. Amikor mentek, nagyon műsoros.
Ha a gyermekeimnek mutattam, csak idegbajt kaptak tőle és hogy hívjam az informatikust. De az tette ilyenné.
Elismerem, még csak alulképzett se vagyok ebben a témában.

Így, hogy már pedzegetm, hogy tegyem rendbe, némi türelemmel és idővel meg fogom oldani. Muszáj, mert amikor valamit keresek, fejből nem emlékszem mindig, melyik könyvtárban keressem.
Gondolom, egyedülállóan vagyok ilyen hülye ebben a témában. Ebben az sem vigasz, hogy a korosztályom normálisai elsősorban ilyen okok miatt hagyták abba ezt a fajta munkát.

A lányom átküldött egy linket, hogy azon regisztráljak egy online képzésre, mert nagyon rámférne. Igen...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Következő
19 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban