16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Alig kapok levegőt! 23 fok volt odakint fél 5-kor
6:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:58:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm szépen itt is!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt! Bojtikám, ggratulálok!
8:53:pm pili :

7:33:pm Bojtárgazdi :
Most már papírom is van arról, amit csinálok.
6:25:pm bau :
Ügyes vagy!Gratula!!!
5:56:pm Bojtárgazdi :
Nemrég értem haza. Négyes
5:47:pm bau :
Szerintem bulizik! A siker örömére...
5:16:pm pili :
Bojtiiiiiiii!!!!!!!
2:28:pm pili :
Bojti - élsz még/már?
11:10:am bau :
Bojti! Küldöm
6:09:am Bojtárgazdi :
Boszizást kérek a szóbelire 9-től!!!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:49:am Bojtárgazdi :
Ma van az év leghosszabb napja...
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Valaki segítsen! (23)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Valaki segítsen! (23)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.05.08, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én azzal találkoztam tegnap, hogy "hordozható okirat".
Igaz, jogi szövegben, de azért szerintem a jog nem mentség arra, hogy úgy fogalmazzanak, hogy a szöveget a saját anyanyelvén sem érti az ember. Ráadásul ezt nekem németre kell fordítanom.
Szerencsére eszembe jutott, hogy PDF a Portable Document Format, azaz hordozható okirati formátum rövidítése.
(Persze ha nem tudjuk kinyomtatni, az is csak a számítógéppel együtt hordozható, de mindegy, én csak fordító vagyok, nem számítástechnikai mágus.)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.05.05, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika és Kutyus köszönöm szépen .Most megnyugodtam mert már valoban azt hittem hogy nem tudok magyarul.

Persze ezek nem egyedi esetek van amikor hallom hogy mit beszélnek egyesek de nem értem.
Nekem ilyesmivel van legtöbbször gondom. Wink

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.05.05, 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
Nem TE nem tudsz magyarul, hanem rettenetesen elharapóztak nyelvünkben az ilyen iszonyatok Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.05.05, 06:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm.az infot Bojtika kedves.

Azt azért továbbra se értem hogy akkor miért nem lehet igy mondani??
Ugyan igy vagyok az oltás "felvételével" is.

Miért nem lehet azt is másképp mondani?

Na mindegy.marad még a "gyalogosan állva" ez szerintem nevetséges.
Gyalogosan állva ütötték el.
Hát pl autoban ritkábban tudott volna állni az illetö.

Egyre jobban rájövök arra hogy én nem tudok magyarul. Very Happy Sad Wink

Legyetek vidámak.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.05.04, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Annyit jelent, hogy igyekeztek kitenni magukért, azaz jó eredményeket elérni. Strapálták magukat.
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.05.04, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valaki segitsen hogy megértsem Wink

mi az hogy oda tették magukat?? az érettségizök

gyalogosan állva ???

Köszönöm ha valaki felvilágosit mert igen tudatlan vagyok Very Happy

Legyetek vidámak.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.02.22, 21:31    Hozzászólás témája: Valaki segítsen Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat, hasznosak.

Amikor 2008. körül beindult az internetes adóbevallás küldés, a legtöbb ügyfelemnek még nem volt internetje, a falvakban még nem volt rendesen kiépítve a hálózat. Viszont elektronikus kapcsolattartásra kötelezték őket.
Mit tehettünk volna, minden az én e-mail címemen ment.
Azóta van, aki elvitte a könyvelését, pár év múlva kinyomoztam, ki az új könyvelője és szóltam, hogy rendezzék hogy a régi ügyfél levelei ne szemeteljék a postaládámat. Azonnal teljesítette a könyvelőiroda a kérésemet. Ez a szőlősgazda most kb. 90 éves, ő már nem fog internetezni.

Egy család három vállakozása, amint náluk is beszerelték az internetet, megszabdított ettől a tehertől.
De még mindig van egy pici őstermelő, az idén nyugdíjba megy. Jövő évtől nem akarom könyvelni, ha nem hagyja abba, vigye az új könyvelőjéhez. Ennek az élettársa tavaly ment nyugdíjba, neki is maradhat, amíg a párjának.

Na és van a csacsika családom is, mindenki az enyémet használja a hivatalos dolgokra. A menyem már 1 éve nem, mert kértem, hogy inkább a sajátjára menjen, ne kelljen a leveleket továbbítanom.

Van a lányomnak egy volt évfolyamtársa, tanyán gazdálkodikl. Mobil internetje van, ami nem olyan szuper, mint a vezetékes. A hivatalosa mind hozzám jön, nem győzöm küldözgetni neki. Annyiban jó, hogy gyorsabban látom, ha teendő van, mintha nem hozzám jönne.
Ja és még egy Bt. Az ügyvezető nagyon digitális antitalentumnak adja elő magát, viszont amikor itt volt, nekem lejött, hogy nem olyan béna. Asszem, neki szólok, hogy változtassunk.

Nekem egy címre jött minden, kicsit káoszos, de azonnal lehetett látni, hogy mi jött. De tényleg nehezebb keresni és jobb lesz többel dolgozni.

A csoportos áttelepítési lehetőségnek örülök, mert gyorsabb lesz.

Nagyon idő szűkében vagyok. Most is telefonált az ügyfél, mikor tudok elkezdeni dolgozni a 4 db hitelkérelméhez?

Nagyon utálom a január-februárt!
És a bürokrácia nyomása évről évre csak nő és nő! Ez a digitális világ is egy nagy kihívás. Minden hatóságnak más felülete van, az egyik szarabb, mint a másik. Ma már azt mondtam, inkább járnék térdig a lószarban, de ezt nem lehet az ember kénye-kedve szerint félre dobni. A 21-es évet még becsülettel végig akarom csinálni, tehát kitartás jövő májusig!

De nagyon happy, reggel fodrászhoz megyünk a kozmetikusommal, ma nála voltam voltam. Már csutkát lehet kötni a hajamból, úgy megnőtt.
Ő az, akivel utána mindig megyünk a Sóház utcai turiba.
Hű, szombaton vettem egy klassz ballonkabátot magamnak. A régi hibátlan volt, de rég kinőttem. Néztem az interneten, hogy jó lenne, de én annyi pénzt nem adok érte. Erre ott volt előttem, 500.-Ft volt kilója, vagyis tuti, hogy 500-ból kijött. Gyönyörű, hibátlan darab.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.22, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem van egy ügyfelem, aki képtelen a dolgozós mail-fiókomba küldeni a leveleit. Pedig nem is egyszer onnan küldtem neki választ.
Inkább felhív telefonon, hogy mailt küldött. Laughing
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.22, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is van több:
- egy dolgozós
- egy mindennapos
- egy tanulós,ahová az iskolai értesítések jönnek, néha a csoporttársaim is ide írnak.
De mind gmailes.

Capsella tud valami tömeges küldést csinálni?
Illetve a Gmail importálja az előző fiókot, nem?
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2021.02.22, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Te nagyon elkényeztetted az ügyfeleidet,én első kőrben, biztos hogy le választanám őket.,és mindenki intézze a saját dolgát.

A címjegyzék menüpontban van egy letöltési lehetőség, akkor nem kell egyesével másolni.
Nem írtak határidőt, hogy mikorra szüntetik meg?
a Leveleket viszont sajnos át kell küldened magadnak, ha ott megszűnik a fiók.

Nekem több email címem van,
1. ami csak saját, családi használatra van.
2. ügyek intézésre, amit kénytelen vagyok megadni,,
3. ha valami promócióhoz, vagy reklámhoz kötött.

tercsi
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.02.22, 07:06    Hozzászólás témája: valaki segítsen Hozzászólás, az előzmény idézésével

A segítségeteket kérem:

UPC-s vezetékes telefonunk, internetünk, tv-nk van, a levelező fiókunk outlook-os.
Sajnos, a Vodafone átvette a UPC-t és megszünteti az outlook-os szolgáltatást, tehát onnan minden szükséges levelet le kell menteni és minden levelező partner felé közölni kell az új e-mail címet.

Majd felrobbanok, mert mindez az év eleji jogszabályértelmezős hajrában, amit tetéznek a zárlati munkák. Ez rettenetesen nem hiányzott.
Egyenlőre felbecsülni sem tudom, hogy csak maga a hivatalos címlista mekkora lehet. Sajnos,még ügyfeleim is vannak,akik az én levelőmet használják, mert elektronikus kapcsolattartásara kötelezettek, de nem értenek hozzá. Bár már van internetjük, de az ügyfélkaput nem tudják használni, mert feszt rosszul ütik be a kódot és letiltanak, a vége előbb-utóbb, hogy menniük kell az Okmányirodába miatta. Már annyiszor mentek, hogy az utóbbi fél évben nem próbálkoztak.
De hogy ők hány helyre adták meg az én e-mail címemet, arról fogalmam sincs. Időnként meglepődök, hogy mennyi ügyüket kell intéznem, amihez a könyveléshez semmi köze.

De a családunk és cégünk dolgai is szép számú partnerrel járnak.

Már előre félek ettől a munkától, ezt nagyon nem nekem találták ki, sík satu vagyok hozzá.
De ha sikerül megértenem, hogy hogyan csináljam és meg tudom tervezni, hogy eredményes is legyen és minél kevesebb munkával, akkor elkezdem az agyamat ráállítani.

Azt gondoltam, az új e-mail címet gyorsan meg kell csinálni és közölni a levelező partnerekkel, hogy minél előbb az újra jöjjenek a levelek és ne kelljen legalább ezeket elküldeni magamnak vagy elmeteni vagy nem tudom, mit kell majd tenneml. Ezt talán jól gondolom.
A korábbi levelekben is rengeteg van, amit időnként vissza kell keresnem.

A korábbi levelekről azt gondoltam, hogy továbbítanám magamnak az új e-mail címemre vagy ez nagy hülyeség?
Nem tudom, hogy így marad-e valami rendszere, hogy a későbbiekben is tudjak benne keresni?

Vagy egyáltalán mi lenne a legjobb módszer, hogy ne kelljen heteket erre fordítanom?

Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.27, 05:44    Hozzászólás témája: Valaki segítsen! (23) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt lehet folytatni................

Előzmények

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4336
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban