17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Dézsások (20)
Vendégeink a kertben (18)
Hawaii rózsa - frangipani
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Kertünk meglepetései (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Dézsások (19)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hibiszkuszok (32)
Árnyékliliom (Hosta) 2

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (78)
IDŐJÁRÁS (68)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
Vicces történetek, képek....(20)
Írj bármilyen témáról (17)
Versek, költemények (4)
A Tudat keresése (4)
Kedven filmem, színészem (2)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Nagyik és Ők....(4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....bár esősnek ígérkezik
6:19:am kutyus :
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm kutyus :
Szp napot mindenkinek!
8:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. BAU-rol még mindig nincs semmi hir?????
5:15:am kutyus :
6:17:am aszokfa :
Jaóó reggel!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.04, 18:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

...és csodálkozunk hogy tanárhiány van,hát ki a rosseb teszi ki magát ilyen inzultusnak/meghurcolásnak? -önként és dalolva.

A magyar ember meg olyan,hogyha meghallja /jelen esetben Dezső bácsi/ a meghurcolt tanár nevét,úgy reagál,hogy jaaaa,az aki verekedett a diákokkal és még bírósági ügye is volt......nnna szép kis tanár,oda nem! Mert mi magyarok ilyenek vagyunk. egó
/olyan ez mint a kabátlopási per/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.04, 07:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

MO-on rosszak a törvények és bizony nagyon hiányos egyes bünügyek bizonyitása.Nekem ez a megla´tásom.
Több embert is elitáltek már hiányos bizonyit´kokkkal pl T.Gábor, K.Ede és egy masszirozo nö esete.

Sajnálom a tanárt és nem is értem az egészet.Ugy olvastam hogy megfogta a diákot a hátizsákjánál.Hát miért büntett ez??
A hiba szerintem ott van hogy a szülök mindent megadnak és megvesznek a gyerekeiknek.
Ebböl kifolyolag ugy gondolják a gyerekek hogy nekik mindent lehet mert a felnött majd ugyis azt csinalja amit ök akarnak.
Lehet hogy nem latom jol de a tanár nem azért jár az iskolába hogy megnevelje a gyeeket.Ez a szülö feladata lenne.
A tanárokra a diákoknak felnézni kellene és megadni a kellö tiszteletet ugy mint valamikor én és a korosztályom tette akiknek eszünkbe nem jutott volna a tanárra akár csak egy csunya szot mondani.
Tanári állás biztosan nem vállalnék a mai körülmények mellett.
Több köszönetet és elismerést érdemelnének a tanárok akik még mernek egyéltalán tanitani.

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.03, 17:39    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella van/lenne igazság abban amit írtál az erdő tulajdonjogáról. Csak ott a bibi,ha be szeretnék menni gombát szedni,magántulajdon,az ő felelőssége. Ha valami gebasz van,mossa kezeit. /vadkár/ Ráadásul az említett területen lévő tanyákban még laknak is,akik "Győrön" keresztül Wink juthatnak haza. Shocked Az erdő takarítását eddig is /mint most is/ a vadászok végzik. Egy kicsit sántít a gomba,csipkebogyó szedéssel kapcsolatos okfejtésed. Laughing Puszi

A Dezső bácsival kapcsolatos írásokat végig figyelemmel kísértem,de azt nem tudom mi lett a szimpátiatüntetés eredménye-ha volt/lesz egyáltalán. Twisted Evil

Nálunk a faluban három isten volt,a plébános,az orvos és a tanár.
Igen,volt tettlegesség is a tanárok részéről /pajesz húzás,kroki,sarokban állás,szégyentábla,délutáni tanterem fogság/ de soha nem indokolatlanul! /én és az öcsém sem voltunk angyalok-én rendszeresen megvertem azt,aki a 6 évvel fiatalabb öcsémet bántotta/ Ma semmiféle fenyítési lehetőség nincs a kezükben,max.az osztályzás,de egy jól irányzott,jobbító szándékú pofonért bemegy a "kedves" szülő és addig veri a pedagógust amíg lélegzik,holott csak embert szeretnének nevelni az általa tökéletesnek hitt ivadékból. Nem helyeslem a diák verést,de van az a helyzet mikor a tanár agya is elszáll.Azt látom hogy ma a TANULÓ DIKTÁL! Shocked Crying or Very sad Evil or Very Mad /tanuló által megkéselt tanárnő,amit a kis rohadékok még le is videóztak/
Ma a tanári állás VESZÉLYES MUNKAKÖR lett. duma egó
És a fizetésükről még említést sem tettünk!!!!
Lehet velem nem egyetérteni,de EMBERT neveltek belőlünk. A szülők hajnalban indultak dolgozni,este tértek haza,gyakorlatilag az iskolára voltunk bízva.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.02, 10:38    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon sajnálom ezt a tanárt!
Sajnos, mostanság a bírói ítéletek gyakran nélkülözik a józan paraszti észt. Csoda, hogy így senki nem akar tanárként dolgozni? Nagyon sok a pályaelhagyó. Már azzal sem lehet egyetérteni, hogy nem kapnak tisztességes fizetést azok, a jövő nemzedékeit tanítják, de még ilyen igazságtalan inzultusoknak is kiteszik őket.
Nem is éretem, miért nem a fiatalokat ítélték el, hiszen a tanár és a takarító vétlenek.
Az ilyen ítéletek ugyanúgy példaértékűek, azaz ebben az esetben negatív példák, pedig példa arra kellene, hogy visszatartó ereje legyen a bírói döntésnek.
Komolyan, a hülyeségben már tiszta nyugatot játszanak egyes döntéshozók.

Az unokaöcsém tanított egy székesfehérvári egyházi elitiskolában. Nem szeretjük ezt a kifejezést, de a folytatás miatt mégis kiderült, hogy van alapja a megkülönböztetésnek.
Megnősült, debreceni lévén visszajött Debrecenbe. Állami iskolában kezdett el tanítani, ahová integrálták a fogyatékkal élő gyerekekt is. Már ez is egy hatalmas többletteher volt az eredményességhez a többiek szempontjából. A túlkoros gyerekek egy másik kritikus pont volt, azokat semmi nem érdekelte, csak a bunyó. És volt egy csoport, akik befolyásos szülők gyerekei voltak, akik elvárták teljesítmény nélkül az ötösöket. Öngyilkossággal fenyegetőztek, ha nem kaptak jó jegyet. Sok mobil telefont repített ki az ablakon, amit ugye utána meg kellett vennie. A fizikai ereje megfelelő volt, hogy egyszerre egy-egy gyerekkel fel vegye a harcot és hárítani tudja az életveszélyt és be tudja mutatni az erőt. Na, de ki akar ilyen körülmények között tanítani?
Egy nyugdíjhoz közeledő kollégája tanácsolta neki, hogy nem kell mindent észrevenni, ha életben akar maradni a nyugdíjig. Az minden napos beszólás a gyerekek részéről, hogy na, mi van tati, ma is elgurult a gyógyszered?

A mi időnkben, ha akadt néhány renitens fiú, azokat behívta a szertárba a férfitanár, elbeszélgetett velük és néhány fülest lezavart. Mire gimiben harmadikosok lettünk, valahogy erre már nem volt szükség.
Akkor a tanár kért számon, most meg gyakran a diák.

Eszement világ!

Nem hiszek a demokráciában! A teljes demokrácia egynelő az őskáosszal és ennek a kivetülése, ami ma az iskolákban van és sok egyéb helyen.
Társadalomban élünk, egymáshoz alkalmazkodni kell! Értelmes szabályok kellenek! Ezeket a szabályokat évezredek termelték ki.
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.10.02, 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy tanárért és az igazságért tüntettek Pécsen
https://nepszava.hu/3133924_egy-tanarert-es-az-igazsagert-tuntettek-pecsen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.02, 01:39    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Talán a világon is egyedülálló, hogy más ingatlanján akarjon valaki császkálni. Ez a szociból maradt ránk, amikor minden közös volt, azaz a munka, a költség a tsz-paraszté, az eredmény meg tényleg közös volt.
Számomra kifejezetten felháborító, hogy az erdőgazdálkodással kapcsolatos kötelezettség csak az erdőgazdálkodóé (van, amikor nem a tulajdonos gazdálkodik rajta), viszont bárki, a gyakorlatban korlátozás nélkül bemehet. Ha lopják az erdőt, az erdőgazdálkodón fele a kárért. A vadkár után a kártérítés csak álom. Erdőtüzek is előfordulnak.

Ma ott tartunk, hogy szinte senki nem akar erdőt telepíteni, mert egyszerűen nem éri meg!

A sertéspestis miatt lehetnek lezárva erdők, mert beláthatalan károkat okoz a pestis, nemcsak a vaddisznók pustulnak, hanem a nagyüzemekbe is több helyen bekerült a vírus. Az erdőlezárások egyfajta karantén szerepet töltenek be. Ezt tudomásul kell venni. Elég egy fertőzöt részre rálépni és a cipővel máris viszi az ember a fertőzést tovább.

Sajnos, a normális gombaszedők tényleg kárvallotjai ennek a helyzetnek.

Nekünk volt már olyan, hogy 1 km-en beledózeroltak az erdőbe, a vadászoknak utat csinálni. Ami fa útban volt, ment ki, szép tölgyfák is.
Szóvá tettük, mert éppen a polgármester dózeroltatta le. Annyi eszük nem volt, hogy bemenjenek a földhivatalba és megnézzék, hol megy az út. Ugyanis az utat 30 éve nem használták, benőtte a bozót. Aztán nem hitték el, hogy ott nincsen út. Mondtuk, méressék ki az utat, mi nem fogjuk. Kétszer mérettük ki az erdőt, mi tudjuk, hol megy az út. Ott, az a járhatatlan, sok helyen a víz is elhordta az útat, tartsák karban. Kimérették, de nem tették rendbe. Egy másik dombról mentek a célhelyre. Az idén tavaszon úgy döntöttek, hogy lerövidítik a közlekedést. Ehhez egy legelőre dózeroltattak utat. Ez a legelő pont az enyém. A májusi esők métes árkot vájtak a dózerolás helyén.
Valakinek tölgyfa kellett, kivágta, a törzset elvitte. De az erdőben lévő diófákat is kivágták, amikor jó ára volt a diófának.
Na, ilyen okok mitt kerítik be. Nekünk ez az erdő nincs bekerítve, de be fogjuk keríteni, csak sokba kerül.
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.01, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike:

Nálunk is ez a helyzet, nagyon bosszantó Evil or Very Mad
Mi a repülőtér mellett lakunk, nagyon sokat jártam gombát szedni, eső után sok csiperkét, szegfűgombát lehetett találni Very Happy
Most le van zárva majdnem az egész terület. Piros-fehér jeleket raktak ki, és azon belülre még belépni is tilos.
Nagyon szerettünk kijárni a határba, de ott is már mindenütt sorompó, kerítés van, a gazdák minden területet lezárnak Evil or Very Mad
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.29, 18:43    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szoktunk gombát szedni. Ma is szerettünk volna,de a főútról az erdőbe vezető utak le vannak zárva sorompóval. Az erdő nagy része még kerítéssel is el van zárva mert átment magántulajdonba.
Shocked Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.20, 19:13    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sírás-rívás Sírás-rívás Ez nem igaz....mindent tönkretesznek. egó /hosszú lenne a felsorolás,élükön a MALEV-vel/ Ezek szerint a kertészerti oktatásnak is annyi. Twisted Evil Logikusan következik hogy nem kell a kertészeti egyetem,stb... egó
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.09.19, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azért két linket kiposztolnék, az egyik ugyanez a szöveg, csak tartalmazza Bardóczy válaszát is. A másikból pedig kiderül, hogy MSZ tudta ezt már tavaly decemberben.
https://168.hu/itthon/tuntetesre-keszulnek-a-fokertert-a-kerteszek-213739

és
https://mandiner.hu/cikk/20201201_a_fovarosi_onkormanyzat_megszunteti_a_153_eves_fokertet
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.19, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Felfoghatatatlan.

A Fb-n Megyeri Szabolcs kertész posztját olvastam.

Ide is áthozom, ha már kertbarátok vagyunk, erről is tudjunk.

"Tegnap egy sajtóhírből a kertész szakma, és a több milliós hazai Kertbarát közösség megtudhatta, hogy mindenféle társadalmi vagy szakmai egyeztetés nélkül a 154 éves, önálló és a történelem hullámaitól függően autonóm Főkertet megszüntetik.
A kertész szakma sokkot kapott.
Egy költségvetés és önállóságát vesztett alosztállyá silányítják a hazai díszkertész ágazat egyetlen szabad szemmel látható, féltve őrzött közjószágát. Milliárdos vagyonáról semmit sem tudni: keresztúri termesztőtelep, Tahi faiskola, ingatlanok és speciális eszközök garmadája. A Budapestnél is régebbi Főkert felszámolását, egy európai úniós irányelv alapján legalább egyeztetni kellett volna a kertész ágazat, minisztériummal együttműködő szakmaközi szervezetével. A kérdés valahogy így hangzott volna:
Kedves kertész szakma!
Szeretnénk a másfél évszázados Főkertet megszüntetni, kérem szíves véleményüket!
A transparencia meg talán annál többet kell, hogy jelentsen, hogy egy újságcikkból megtudja a kertész közösség, hogy megszűnt a kertész szakma otthona. A Főkert nem pusztán egy zöld felületet kezelő szerv. A Főkert a magyar nemzet egyik pillére amelyikre támaszkodva Budapestnek és Magyarországnak neki kell futnia a klímaváltozás elleni harcnak. Felfoghatatlan a megszüntetése egyszerűen. A Főkert éppen olyan kultúrális bázis, mint egy iskola vagy egy színház. Ez utóbbi kettőnél például nagyon nem szeretjük ha fentről mondják meg, hogy ki legyen az igazgató vagy hatalmi szóval beleavatkozunk az érintettek megkérdezése nélkül az életükbe.
A Főkertet nem tervezik felszámolni, hanem már - papíron legalábbis - megszüntették.
Végső elkeseredésemben ma déltől egy ( 24 órás ) délután, egy este, egy éjjel, egy hajnal, egy reggel és egy délelőtt erejéig és erejem végéig egy csendes egyszemélyes tüntetést tartok, mert elképzelhetetlen számomra, hogy egy szó nélkül végignézzük azt a példa nélkül lefokozást, és pusztítást amit ez a megszüntetés okoz.
Rekviem a 154 éves Főkertért"

f-kert

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.09, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
...gyerekhez ilyen esetben nem lehet kihívni az orvost???? Shocked Shocked Shocked Twisted Evil Twisted Evil

Nem mennek ki. /a mi felnőtt körzetink sem/ Mult héten pénteken kezdődött,akkor telefonon gyógyított az orvos./?/ Hétfőn már nem volt jól,akkor kapott időpontot mára. Ma hívtam,kapott valami injekciót,de fogalma sincs a dokinak hogy mi lehet a baj. Holnap menjenek vissza. Crying or Very sad Evil or Very Mad

Ma felhívott egy nagyon kedves hölgy,bemutatkozott /elfelejtettem a nevét/ és mondta hogy az MKB-ból telefonál. /a teljes nevemen keresett/ Felhívta a figyelmem hogy a beszélgetést rögzítik,stb.stb.stb.
Mikor születtem? Mondtam hogy nézze meg a kompjuterben,benne van! Igen, látja,de az adatokat pontosítaná. Mondtam,hogy akkor írjon egy "szerelmeslevelet",ami alapján besétálok adategyeztetésre. Erre semmi választ nem kaptam,elköszönt. Twisted Evil

Utána gondolkodtam,hogy ha okosabb vagyok,simán meg tudtam volna szívatni,mivel ledolgoztam ott több mint 20 évet. Csakhát későn kapcsol a zember jánya.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.09, 05:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

MOST A POSTA NEVÉBEN IS CSALNAK

https://profitline.hu/ujabb-csalok-most-a-magyar-posta-neveben-csalnak-ki-adatokat-426502
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.09, 04:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
gyerekhez ilyen esetben nem lehet kihívni az orvost???? Shocked Shocked Shocked Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.08, 19:13    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi! Puszi Puszi

Hétfőn elkértem a kis unokámat keddre. Mondták hogy nincs jól,felfázott,de ha vállalom mehetek érte. Kedden szóltam hogy indulok,de nem adták ide mert már nagyon nem volt jól. Nem eszik,ha iszik kihányja,stb.stb.
Ma érdeklődtem hogy van,azt a választ kaptam,hogy HOLNAPRA KAPTAK IDŐPONTOT! Rolling Eyes

A Qva életbe,már itt tartunk? Sírás-rívás Sírás-rívás

Most kezdte az ovit,ilyenkor mindent összeszednek egymástól,sokszor betegek. Mire beszokna kinyírja a drágalátos egészségügyi /nem/ellátásunk? Sírás-rívás Sírás-rívás
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő
1 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban