17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Dézsások (20)
Vendégeink a kertben (18)
Hawaii rózsa - frangipani
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Kertünk meglepetései (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Dézsások (19)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hibiszkuszok (32)
Árnyékliliom (Hosta) 2

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (78)
IDŐJÁRÁS (68)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
Vicces történetek, képek....(20)
Írj bármilyen témáról (17)
Versek, költemények (4)
A Tudat keresése (4)
Kedven filmem, színészem (2)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Nagyik és Ők....(4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....bár esősnek ígérkezik
6:19:am kutyus :
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm kutyus :
Szp napot mindenkinek!
8:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. BAU-rol még mindig nincs semmi hir?????
5:15:am kutyus :
6:17:am aszokfa :
Jaóó reggel!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.08.29, 07:28    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pár napja voltam szilvát szedni a méhész barátnőm méhészetében. Jött velem egy régi kolléganőm is. Kb. 1 órát kellett várni a faluban, mire a barátnőm hazajött a fiával a szőlőből és utána mentünk ki a méhesbe, ami a faluhoz nagyon közel van. Se az úton, se a ház előtt várva nem volt semmi baja a kolléganőmnek, de ahogy kiértünk, fél óra múlve elkezdett tüssszögni. Pedig minden fűnyirózva van. Parlagfűre és a libatopra allergiás. De körben az idegen területeken csak vannak virágzó gyomok, a nagy melegben száll a pollen.

Én a kolléganőmre alig ismertem rá! Azt eddig is tudtam róla, hogy szívesen kiosztja a munkát másnak, 150 cm-nek mondja magát, de ez felfelé kerekítve ennyi. Itt munka közben az emeléseket én csináltam. A barátnőm mászott a hosszabb létrára, a kolléganőm fogta a létrát. Én a kisebbik létrán egyensúlyoztam. A kolléganőm fél óra múlva elkezdett tüsszögni.
Amikor meghallottam, hogy csörög a mobilom az autóban, mondtam, megyek, felveszem, hátha fontos. Valóban fontos volt, akkor telefonált az ügyfelem,hogy 2019-20-t is ellenőrzik másnap.
Ahogy mentem vissza szedni, a kolléganőm jöttk ifelé a fák alól és síkideg volt és mondta parancsban, hogy én mit csináljak, hordjam kifelé a rekeszeket, vödröket. Ráhagytam, de szedtem tovább.

Mikor visszajött, mondta, hogy megtakarította magát, mert össze.osta magát. Na, gondoltam, én se lennék feldobva a helyében, nem elég a tüsszögés, még ez is! Aztán tüsszögött tovább.
Amikor visszamentünk a faluba, a barátnőm adott neki allergia elleni tablettát (a fia is allergiás). Ment a fürdőszobába és rendezte magát. Utána hamar le volt nyugodva, mosolygott, ebédet kaptunk, azt is megette, már nem pattogtatott, kicserélődött, az egész ábrázata rendeződött.

Na, gondoltam, nemcsak a mi családunkban van az úgy, hogy a beteg vagy fáradt vagy éhes ember ideges és bolond!

Én most láttam először, hogy ez milyen. Szerintem ezzel muszáj orvoshoz menni, a levegő csak kell. Minek annyit szenvedni vele, ha nem muszáj.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.29, 04:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
tegnap mondták tv-ben, rádióban, hogy nagyon erős a parlagfű szennyezés.......talán a telek is tele volt vele, és levágva még terjed a pollenje
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.28, 22:13    Hozzászólás témája: -- Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát ez nagy méreg....Bojtika!
Nem tudna -esetleg- egy évfolyamtársad kisegíteni? Nemtom' Shocked

Pár napja végre levágták a szomszéd telek ember magasságú gazát...írtam is. A zuram azóta nem kap levegőt,taknya-nyála /bocs/ folyik,nincs levegője,vörös dülledt a szeme,tüsszögő géppé vált. box babakill
Eső kellene rá,de ammmeg nem mén rendelésre. Evil or Very Mad
Ma pl.nem voltunk itthon egész nap,kutyabaja sem volt. Mikor hazaértünk ismét elkapta. Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.28, 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Annak örülök, hogy Capsella legalább allergiára nem tett szert. (Valószínűleg az allergia egyszerűen nem érte utol. )

Viszont azon erősen bosszankodom, hogy az egyetemi kezdet előtti utolsó hetekben itt állok szállás nélkül.
Ugyanis márciusban le-leveleztem a kolival, amely a Stadionok buszállomás, azaz a SZUSZ közelében van.: heti egy éjszakára, szombatról vasárnapra virradóan szállást kérek, mert este végzünk, és Hatvanba még esetleg ha eljutok is, onnan a faluba már nem.
No, tegnap, amikor kicsivel többet tudtam az eddiginél, írtam újra, hogy az igényt fenntartom, sőt ha netán úgy alakul, nem is két éjszaka, hanem kettő, de ezt majd szept. első napjaiban tudom meg.

Hát erre jött ma egy mél, hogy a koronavírus miatt tele vannak, és nem tudnak szállást adni, próbáljam meg x és y helyeken.

Most kotorászhatok kollégiumot vagy a Frangepán utca, vagy a SZUSZ környékén.
Szerk.: megpróbáltam, a XIII. és a XIV. tankerület kollégiumai nem fogadhatnak, csak középiskolásokat. Januárig biztosan.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.28, 05:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jól is teszed Szécsike Very Happy

Capsella teljesítményén amúgy is csak rémüldözni lehet......legalább a hozzáfűzött ötleten tudjunk nevetni Wink Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.27, 20:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

aranyoskám

Jóvannna! Wink Very Happy Olvasgatok és ha gondolataim támadnak / Embarassed / nem tartom magamban. duma drámai Embarassed
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.08.27, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oppá!
Szécsike rendel! Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.27, 19:48    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dráááága szivem!! simi Ilyenkor kell leülni egy csöndes sarokba és megvárni míg elmúlik a munkakedved... Wink Very Happy
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.08.27, 12:18    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vannak napok, amikor felkelni is kár! A mai napom ennél is rosszabb!

Hajnalban keltem, készítettem össze egy dossziét az ügyfélnek ellenőrzésre.
Korábban asszonta, 10-re jön hozzám, felveszi a dossziét és megy.

Átnéztem az anyagot és egy kimutatást elég csúnya külleműnek találtam, nekiláttam excelbe beszerkeszteni. Közben szakmailag is igyekeztem ellenőrizni ill. jogszabállyal alátámasztani, mit miért úgy számoltam, ahogy. A jogszabályi hivatkozásokat előkotortam, de annyira nem fűlött a fogam az egészhez, hogy olyan félvállról álltam hozzá, hogy a korábbi munkámat meg sem értettem. Na, akkor magamra kényszerítettem a munkamorált és csak erre figyeltem. Szépen összehoztam, bepakoltam a dossziét.

Felhívtam az ügyfelemet, hogy most ne felejtse ottthon a nála lévő dossziét, mint hétfőn tette.
Erre asszongya, most küldte át neki a veje, amikor nála dolgozott, azt kell-e vinni?
Én erről most hallottam először.
Szerinte fél évig napi 4 órás volt.
Na, szuper, már nem tudok vele mit kezdeni. Menjen, amit kérdeznek, arra válaszoljon. Ideért, elvitte a dossziét ezt is.

1 óra múlva telefonált, hogy most jött ki, de nem volt benne a bevétel-költség összesítő.
Ilyen nem is volt, költség nem kell, átalányadózó. Mondom,gyere, az értékesítési betétlap kell, az benne van, eredetiben a dossziéban.
Megérkezett, benne volt. Beszkenneltem, elküldtem a rosszul olvasható e-mail címre.
Csengetnek, megérkezett a tej és a sajt, én meg még nem pakoltam össze a tojást a cseréhez. Gyorsan ugrok a konyhába a tojásért, a zember halmozott fel dolgokat, örömmel látom, hogy 3*10 db van. Ahogy elveszek egy dobozzal, a másik leesik, 5 db eltörik. Jó, 5 marad a mai főzéshez, 20-t tudok átadni.
Bejövök, tenném a hűtőbe a kanna tejet. A zembernek a 2 l-es gyümitalos doboza van a helyén, másik polcra teszem, ferdén, hogy feférjen. Kifolyt belőle valamennyi, mert nem volt lezárva, végig a polcokon, le a kőre.

Telefon, helyes e-mail cím, elküldtem. Mondjuk kaptam egy nagyon szép dicséretet is, hogy nagyon szép, rendben lévő anyag. De ezt az ügyfelem is elmondta, hogy megdícsért a revizor. Azért így 70 évesen is jól esik. Mindig igyekszem mindent úgy átadni elelnőrzésre, hogy könnyen, gyorsan el tudjanak benne igazodni, ezzel a revizorok idejét is kímélem és a magamét is. Ellenőrzésekre egyébként mindig szoktam meneni az ügyféllel vagy meghatalmazással helyette, de most nem mentem, mert mindig utolsó pillanatban telefonált. Negyedik futamra telán letudta. Bár nem tudom,hogy a vejénél lévő munkavégzés hogy volt. Majd látom a papírból, ha megkapom.

Na, megvan a három hülyeség! Indulhatok a konyhába romeltakarítani.
A fejem majd szétmegy! Nem bírok én ennyi hülyeséget és meleget! Elegem van ebből a nyárból!

Régen augusztus 20. körül volt egy jelentős lehűlés kiadós esőzéssel és utána már nem jött vssza ez az elviselhetetlen kánikula. Ha meleg is lett, de általában nem érte el a 30 C-ot.
És régen kint nem akartak ennyire felfalni a rovarok, mint mostanság! Régen nem volt ennyi szúrós gyomnövény, mint mostanság! Ezeknek a zöme az utóbbi 10 évben szaporodott el.

Na, de akkor ne még örülhetek, mert nincs pollenallergiám! Nincs ételallergiám!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.24, 20:25    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Twisted Evil Főleg úgy,hogy szigorításokat igyekeznek bevezetni elsejétől! duma egó
Egy Exclamation beteg bent töltött ideje alatt min.10 beteg gyogyó igényét ki tudják elégíteni úgy,hogy a "beteg" nem fertőz és nem fertőződik. /az állandó gyogyókra gondolok/
Az eddigi egyetlen jó dolog volt amit bevezettek. box babakill

/ráadásul mindenki megelégedésére működött/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.24, 07:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hurrá! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Ismét növelik a fölösleges orvoshoz járást Crying or Very sad Crying or Very sad Evil or Very Mad

http://kanizsatv.hu/hirek/6301-ismet-valtoznak-a-gyogyszerkivaltasi-szabalyok?fbclid=IwAR1Iy6xSbLlbA9WiLNyl4VGpP2EQFkEwGxRJjxjovvTD5_dxl4szPD0dxgM
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.21, 05:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örülök BAu, hogy ismét rendben van a géped!
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.20, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Adnak ma valamit ennyiért?

Képzeld!
Én is ezt kérdeztem a gyerektől Vigyor
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.20, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bauka, nagyon örülök!

Very Happy Very Happy Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.20, 20:20    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ok győzelem Jaj de jó!!! Már aggódtam hogy felíratkozol a hiányzók közé. Crying or Very sad drámai így is alig vagyunk. könnyek

A 47.-ft komoly? Shocked Adnak ma valamit ennyiért? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Következő
23 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban