17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:49:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek
6:15:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:40:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
6:22:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!Ismét elindul egy hét..........
6:54:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
6:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.16, 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella

SAjnos én is ezeket hallottam: járok rendszeresen az Őrségbe, ott a háziak már fölhagytak a kiskerttel, mert mindent lezabáltak a szarvasok
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.12.16, 07:21    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gondoltátok volna, hogy egyszer a magyar termelők azért hagyják abba a fokhagyma termesztését,mert kiszorítja az olcsóbb kínai? Én a kaníit utálom, nekem az tényleg büdös, de az ételben meg nincs íze.

Hogy a makói vörösghayma azért fog eltűnni, mert kiszorítja a spanyol óriás?
A makói szárazanyagtartlma lényeges magasabb, mint a spanyol óriásé és ezért lehet jól tárolni.

Sárgarépa, petrezselyem: jó fajtáink vannak, de jön a külföldi.
De a többi zöldségfélékből is kitűnő fajtáink vannak, de a külföldi kiszorítja.
Ott nem volt téeszesítés, majd rendszerváltás.
A magyar paraszt mindenét elvesztetet, majd a rendszerváltáskor szinte mindent tönkretetetk, amit a szocializmusban felépítettünk. Utána az iparban is, a mezőgazdaságban is újra kellltt építkezni, beruházni. Csakhogy a mg. lényegesen rosszabb helyzetben van, mint az ipar vagy a kereskedelem, mert a világon mindenütt a mg. tőkeigénye a legmagasabb és ebben fordul meg leglassabban a pénz, ennek a legrosszabb az eszközhatékonysága.

Praktizáló agrármérnök kollégákkal ha a magyar éléskamráról beszélünk, nagyon sötéten látják a helyzetet. A mg. minden területe bajban van az olcsóbb import miatt. A vevők nagy része csak az árat nézi, a minőséget nem. Így a magyar ha termel, nem tudja eladni vagy cask áron alul, ami szintén veszteséges gazdálkodást eredményez. A kilátástalanság pedig nem vonzza a fiatalokat. Általában is az a jellemző, hogy a fiatalok nem akarják a szülők vállalkozást átvenni, mert nem kérnek a sok munkából, idegességből.

Tudjátok, veszőpariám, hogy ez az ország egyetlen nagy vadaspark, ahol a vadaknak és a vadászoknak mindent lehet. Ezt a gazdák is így látják.
A falvakban nagyon sok helyen már azért nem máűvelik a kerteket, mert a vadak tönkreteszik a kerítést és leeszik a termést. Erre mondják, hogy akkor hadd egye a gaz a kertet,nem dolgozok a semmire, inkább megveszem olcsóbban a multinál. Mamát, papát havonta vagy kétszer autóval elviszik a fiatalok bevásárolni,pince, fagyasztó van.
Sok nagyüzem szintén abbahagyja a kertészeti kultúrákat, mert a vadkár volt az utolsó csepp a pohárban. Kerítés nem létezik a vadak ellen, úgy szedik szét, ahogy akarják. Utána hatalmas károkat csinálnak.
Pont elég probléma az folyamatos aszály, a rossz tavaszok, jégverések, a folyton megjelenő új kártevők és ehhez még a vadak kártétele is.
Túl sok a vad! Kevés az élőhelyük, érthető, hogy mennek mindenhová.
Bár az én fejembe sosem fért bele, hogy milyen alapon vadgazdálkodnak a más földjén? Itt pl. a vadásztársaság soha senkinek egyetlen fillért sem fizet a föld "használatáért", de a vadkár miatt sem. A szakértők mindig megállapítják, hogy kár nem keletkezett. Utána lehet peresíteni. Na, mit lehet várni a magyar igazságszolgáltatásból, amikor a bíró is vadászik?

Sok gazda telepítene erdőt, de ugyanúgy nem érdemes, mint gyümölcsöst. Bár az erdő a klímajavítás szempontjából is jobb lenne, meg ha megfakadt, még ha semmit se csinálnak vele, akkor is lesz belőle erdő, de lehetetlen, hogy megmaradjon. A vadak tönkevágják az új ültetvényt.

Mi 2011. nyarán olasz nyárfát telepítetünk. Tavasszal 1 m magasan állt a víz a völgyben, nem lehetett rámenni, nem lehetett elültetni. A csemetéket valahogy át keleltt menteni a május-júniusi ültetéshez, amikor már rá lehet menni a földre. Erre kitaláltam, hogy konténerezzük be a csemetéket. A völgyben nem lehetet, sőt, csak a dombon tudtuk,mert csak oda bírtunk biztonsággal közlekedni. Egy darabot a lekerítettünk a kis földútunk meleltt. Ez éppen bozótos és földszakadásos volt. Kitermeltük a bozótot és dózer földmunkázott április 10. körül, mert abban az évben ekkor engedett ki a föld fagya. Fóliakonténereket vettem és sok tőzeget. A dózer kevergette össze, majd emberi erővel is kiegyenlítettük. Vagy két hétig konténereztünk, öntöztük, tápoldatoztuk. Gyönyörűen fejlődtek a csemeték. Május közepe körül lehetett rámenni a földre. Na, ennyi gödröt kiásni lábbal nem lehet. A gödörfúró nem az igazi, a lyuk palástjára ki van keményítve a föld, amit majd nehéz a gyökérnek áttörnie. Ezért a markolóval minden csemete helyét kiásattam, majd kézzel visszatemettük és úgy ültettük bele a konténeres csemetét. ez nem volt jó módszer, nehéz volt. Ezért a markloló vissza is túrta a földet, majdnem mindet, Még ez is túl nehéz volt. Utána az összeset visszatúrta, úgy ástunk ki annyit, ami keleltt a konténernek. Egy-egy csemetét 60 l vízzel tudtunk elültetni és két naponta újra ennyivel öntöztük. Ugyanis májusban kánikula lett. Közben a két kút annyira kimerült, hogy csak az itatásra maradt víz. Öntözni a Novaj patakról hordtuk, ami pár éve már kiszáradt. Ennyire nagy a szárazság. A novaj patak egy olyan tavon jött át, ahol jó nádas volt, tele halakakl. Ott most legelő van, a férjem is szokott rajta legeltetni és autóval elakadni.
Már nem tudtunk honnan öntözni. Megfigyeltük, hogy a mi patakunk rejtetetn hord egy kevés vizet a Novaj patakba. Megfigyeltük a patakunk növényzetét. A patak medre teljes hosszán ki volt száradva. Éppen a nyárfásban van egy eldugaszolt forrás, ami gyengén folyik. Ennek a vizét úgy nyertük ki, hogy a patak medrét kikotortuk egy kis részen és még a mederbe mély gödröket ásott a markoló.Amikor ez megtelt vízzel, akkor ebből szivattyúztunk. Csak az volt a baj, hogy ez nagyon kicsi kapacittás volt, túl kevés a csemeték öntözéséhez. Július végéremár csak az elültetet csemetéket bírtuk öntözni és a konténerkertben lévő ültetésre váró csemetéket. Lent a völgyben, ami egy forró katlanná vált, a napon délben 50C körül volt. A fejünkön vizes póló, kalap és akkor is gyorsan árnyékba keleltt menni. A csemeték azonnal megeredtek,jól fejlődtek. Már amit a szarvasok nem rágtak le. Ugynais éjszakánként elszakították a villanypásztort és reggelente kárfelmérésselkezdtünk. Augusztusra kimerültünk lelkileg és feladtuk. Már csak a konténerkertet öntöztük.
5 ha-on egyetlen csemete se maradt, három év alattt mindet kinyírták a szarvasok. Azon az oldalon, ahol a fenyvesből átjöttek.

Ezek után erdőt telepíteni?
Elbozótosodik és a tövises bozótba nem megy be a vad. A bozót védelmében majd kikel valami olyan fafaj és megmarad, ami bírja ezt a szárazságot. Bár ez már aligha lesz a korosztálypm problémája. Talán annyit lehet rájátszani, hogy amikor már jókora bozótfoltok vannak, annak a közepébe a kívánt fafaj magjaiból szór be az ember, hátha megmarad. De ha kikel,vagy 10-15 évig kitisztítani nem szabad,mert a szarvas leháncsolja.

Teljesen másként kell gondolkodni, mint eddig. El kell felejteni a több évszázados bevált gyakorlatot! Meg kell figyelni a természetet és azt kell leutánozni!
Olyan sokáig nem lesz, hogy 10-20 ha nyárfa egyben vagy tölgyes vagy bükkös. Örülhetünk, ha valamilyen fafaj kikel és megmarad.
Annyi víz sehol, hogy egy telepítést öntözni lehessen. Öntözés nélkül pedig nem fakad meg, de még utána is kell öntözni vagy két évig.

Pedig a szántóinkhoz fel akartam áldozni néhány hektárt erdősávnak, de nincs értelme. Úgyse lenne belőle semmi se.

Hihetetlenül nagy erdőpusztulásokat látunk a környezetünkben is. A vaadak és a szárazság együttes hatása. Jó, a 20-30 éves fákat már nem bántják a vadak, de az aszály igen. Elgyengülnek, jönnek a gombás betegségek, rovarok és kiszáradnak.

Erdő nélkül nincs élet! De a gazdákon kívül senkit nem érdekel, hogy legalább a vadállomány ne tegye tönkre a munkájuka!

A vadászok vegyenek, béreljenek egybefüggő földet, kerítsék be tuti kerítéssel, telepítsék be erdővel és vadgazdálkodjanak rajta!

A gazdák földjei legyenek vadmentesek!

Néhány év és a most teljesen közömbös lakosság is rá fog jönni, amikor nem lesz elég ennivaló, hogy túlzás, hogy egy szűk csoport szórakozása miatt kevés az élelem és ami van, az is sokkal drágább. Hiszen a megtermelt termés (vagy amibő termés lehetett volna) akár 10-20 %-a is veszendőbe megy. A vadászok nem a kár megtérítéséről híresek. Amit a vadak tönkre tesznek, annak a költsége a megmaradó termést drágítja. Na,versenyezzünk külfölddel! Ott nincs ennyi vad, azért jönnek ide.

.....................
Az este kétségbe esve telefonált a könyvelő barátosném, hogy nem boldogul az ŐCSG szerződéssel. Egyszerűen a mintaszerződésből nem tud szerkeszteni.
Mondtam, motyózzál össze, indulok érted, nálam megcsináljuk.
Neki valami régebbi Word van a gépén, vagy nem tudom, mi okozhatta. Itt megcsináltuk.
Mondtam neki, na a magyar parasztból hányan tudják ezt megcsinálni? Ő egyébként jó a számítógépen, tőlem sokkal jobb. Neki a szövegszerkesztés megy leggyengébben.

Ha látnátok,mennyi szar papírmunkával kell kínlódni,jogszabályt értelmezni, egyetértenétek velem abban, hogy aki ezt kitalálta, megérdemli, hogy haljon éhen!
Egyébként ez a túlzott bürokrácia pénzbe kerül, ennek komoly költsége van. Ezzel is drágább, amit megeszünk.

Én rosszul vagyok a brüsszeli seggfejektől! A józan eszüket megvették, mert ennyire hülyék nem lehetnek!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.15, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Sajnos úgy néz ki a mi "gazdálkodásunk", hogy a kicsiket jól megnyomorítják, míg végül nemcsak a kedve megy el tőle, de néha az élete is rámegy

Kb 20 éve voltunk Tihivel Ausztriában, egy falusi háznál szálltunk meg. Ott mesélte a néni, mennyi mindent csinálnak, és az államtól milyen VALÓDI támogatást kapnak

Akkor csak nyílt a szemünk, mint egy levesestányér - így is lehet??? Crying or Very sad Crying or Very sad

Ez ma is ugy van.
Söt! Van olyan gazdálkodo aki önkiszolgálo boxot állitott fel.
Igy neki nem is kell ott lenni ill.vasárnap vagy ünnepnap is lehet a saját termékeit vásárolni.
Nemrég egy kertész állitott fel virág automatát és az is müködik.

Emmylie
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.15, 20:08    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fogalmam sincs milyen intézkedésekkel vágták haza a mezőgazdaságot,mert csak felületesen tájékozódom,de anno meg lehetett belőle élni.
Nem is volt más,csak magyar árú. Azt tanultuk anno,hogy M.o. Európa éléskamrája.Mostmár piszok üres az az éléskamra. Evil or Very Mad Twisted Evil

Olvasom hogy OKOSÉK kapacitálják a jónépet,hogy magyar árút vegyünk.
Jól hangzik,de hol? Mi ma itt a magyar? Shocked /legfeljebb az átverés/ Eltüntek a cukorgyárak is,hogy csak egyet emeljek ki. Crying or Very sad A szilvalekvárt a marketplészen Wink veszem,tudom milyen és honnan van.Huhúú,napestig mondhatnám. Twisted Evil

Most minden igyekezet arra irányul,hogy a külföldi multikat kiebrudalják innen.
Ja! Oszt' akkor mit eszünk és honnan? Shocked hmm
A magyar mezőgazdaságért meg nem tesznek egy keresztbe gazszalmát sem.

kutyus írta:
...Ausztriában, egy falusi háznál szálltunk meg. Ott mesélte a néni, mennyi mindent csinálnak, és az államtól milyen VALÓDI támogatást kapnak

Akkor csak nyílt a szemünk, mint egy levesestányér - így is lehet??? Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.15, 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos úgy néz ki a mi "gazdálkodásunk", hogy a kicsiket jól megnyomorítják, míg végül nemcsak a kedve megy el tőle, de néha az élete is rámegy

Kb 20 éve voltunk Tihivel Ausztriában, egy falusi háznál szálltunk meg. Ott mesélte a néni, mennyi mindent csinálnak, és az államtól milyen VALÓDI támogatást kapnak

Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.12.14, 22:11    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Eszméletlen, mi mindennek kell utánanézni. A könyvelő barátosnémmal szinte naponta megfejtünk egy szakmai rejtvényt közösen. Ma pl. én nem boldogultam egy adóalanynyilvántartási nyomtatvánnyal és felhívtam, bediktáltam az adatokat, rögzítetet a nyomtatványkitöltő programban. Utána sosonként mentünk végig, miért úgy, miért nem úgy? Végül összejött.
Utána felhívtam az ügyfelemet, hogy időpontot foglaljak neki a NAV-nál. Beléptem a NAV időpont foglalójába, de a megbeszélt időpontra nem lehetett foglalni. Újra felhívtam, hogy látom a felületen a szabad időpontokat, ezekből válasszon. Egyeztetett a férjével, hogy akkor ő késve tudja kezdeni a délutáni fejést. Ok,megkértem az időpontot.
De ma du. az ismerős falugazdásztól tudakoltam meg, mit hogyan. Holnap megy a NAV-hoz adószámot kérni, utána kér időpontot a falugazdászhoz, ahová együtt mennek a férjével, mert az a családi gazdaság képviselője, ő is kell, a feleség az új belépő. Utána nekem kell a NAV-nál bejelenteni a feleséget, mint biztosított őstermelőt. A barátnőmtől tudom, hogy ez horror kategória, mert a tag a saját maga munkáltatója, ő ezt már végig küzdötte.

Ja, elsőre elnéztem, mire kérek időpontot. Kértem a jóta 15 perccel későbbre. Utána töröltem a korábbit. Mindig tanul az ember. Nem kéne kapkodni.

Ezeket a szerencsétlen őstermelőket agyonnyomorítják a digitalizációval. Az, hogy van okos telefonja, az nem azt jelenti, hogy bármihez is értene. Vagy lehet, hogy interneten tud rendelni, de ettől még nem mozog az MVH vagy az adóhivatal honlapján. Szkenelni, e-mailt küldeni nem tudnak, e-papírról nem beszélve. Értelmesek, de a sok fizikai munka meleltt erre már nem telik. Sajnálom őket, mindig fáradtak. Különösen az állattenyésztők, de leginkább a tejes. Szigorú napi rendje van, az etetésnek, itatásnak, ápolásnak, fejésnek kötött ideje van. A sajtkészítés se egyszerű, mindig friss sajtot visznek, Az árus napokon més hajnalibb kelés, hogy a sajt ki legyen csomagolva megrendelőként és beárazva a kb. 10 fajta sajtból kinek mennyi. A tej szintén előre, kinek mennyi. Túró is. Utána bevásárlás és gyorsan haza, újra indul a verkli. Se szombat, se vasárnap, se karácsony.
Azt a napi küzdelmet, amit folytatnak a megélhetésért, elképzelni nem tudjátok! Ezért könyvelek nekik, amíg bírok.

De a méhészéknél is hasonló a helyzet. A méhészetből egyre kevésbé lehet megélni. Mást is kell csinálni mellette, másmilyen eszközök is kellenek.

Ezek a kicsi őslények az UNIO-s tagságunk óta sose pályáztak, mint tavaly a méhész, az idén a tejes.

De ha ezek az emberek kiöregednek, nem tudom, mi lesz.
A tehenésznél elképedve hallottam, hogy milyen öreg matuzsálemek még ellenek és tejelnek. A nagyüzemben felényi a tehenek élete. De ők egyesével ápolják őket. És nagyon finom a tej, mióta tőlük cserélünk tojásra, rendszeresen iszok tejet.

Lenne nagyon sok olyan fiatal, aki ha kaphatna annyi támogatást az induláshoz, a mg-ot választaná. DE hiába a mg. szeretete és a szakképzettség, föld, telephely, eszközök nélkül pl. egy 11 millió forintos fiatal gazda támogatással borítékolhaó bukta.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.14, 19:40    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella megint hoztad a formádat!
Amit leírtál,annak nagy része nekem kínaiul van,csak azt vettem le, hogy folyamatosan van minek utána nézni. Crying or Very sad
Ami könyvelni valót meg akarsz tartani,az nem meríti ki az ABBAHAGYOM fogalmát. Wink Very Happy
Jövőre is beszerezhetsz jó pár doboz duracell elemet. Laughing

Sajnos sok kisebb vállalkozás tönkremegy munkaerőhiány miatt,de ez a min.béremelés meg hazavágja a borotvaélen táncolókat.
Ezt nekik kell kitermelni,ami hozza magával az elbocsátásokat. Crying or Very sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.14, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Erre mondják, hogy szegény embert az ág is húzza Sad

Tényleg borzalom, amit a kicsiknek - legyenek bármilyen vállalkozók - teljesíteni kellene
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.12.14, 08:38    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Igen, de az idei évet jövőre zárom le, május 20 és május 31. a határidők a bevallások, beszámolók beadásához. Utána még nyomtatás, iratrendezés, átadás.
De szeretném előbb letudni, úgy március végével, hogy az I. negyedévi ÁFA-bevallás már ne az én nyakamban legyen.
Marad a tejes családi gazdaság és a méhész barátosném és a fia, emberbaráti alapon, no meg viceverza. Meg a dózeros talán.
A családból a mi Kft-nk, az egyéni vállalkozásom és a lányom egyéni vállalkozása és a családi gazdaságunk.
Az egyéni vállalkozásomat jövő év végével megszüntethetem, a könyvelést át kell vinni a Kft-be, ami nagy macera. Sok ügyintézéssel jár, a szakmai szervezetbe a Kft-nek kell belépnie és cégként sokkal magasabb a tagdíj. Előnye lenne, hogy csak eggyel kevesebb bankszámlát fizetnék.

A lányom megszüntetése is meggondolás tárgya. Át kell tanulmányozni jobban a földforgalmi törvényt, nehogy az a helyzet álljon elő, hogyha egyikünk kifingik vagy mindketten, a gyerekeink nem örökölhetik a földet, azaz a Magyar Állam kiváltja.
Nem tudom, hogy csak álmaimban kombináltam ezt a hülyeséget, vagy tényleg így van.
Földügyekben olyan sok képtelen hülyeség van, hogy az fogalom. Például, nem biztos, hogy annak adom el a földet, akivel adásvételi szerződést kötöttem. Nem biztos, hogy egy grémium engedi, hogy annyiért adjam el, hanem ők olcsóbban akrják megvenni, ezért nem járulnak hozzá az eladáshoz azzal avevővel és olyan áron és ezt megindokolják.

Tulajdonképpen arról szól az egész, hogy a kicsiket ellehetetlenítsék és a nagyok gyarapodjanak.
Olyan feltételeket szabnak a gazdálkodásban, amiket a kicsik nem tudnak teljesíteni. Sajnos, jogásznak és informatikusnak is kellene lenni a földtúrás és az állat seggébeni tartózkodás mellett.

Ezeket az UNIO-s támogatásokat se ingyen lökik, de nem ám! Én jobban örülnék, ha sehol semmi támogatás nem lenne a mg-ban a világban, hanem piaci alapon menne. És nem kellene ennyi adminisztratív baromsággal foglalkozni. De ez sose lesz így, mindig lesznek országok, amelyek megsegítik a saját mezőgazdaságaiket. Így, aki nem teszi, versenyhátrányra kárhoztatja a sajátját.

Munkaerő nincs gyakorlatilag. Hiába vannak akármilyen ösztökék, a fiatalok, ha belekóstolnak, nagy gyorsan elhúznak. Kevesek maradnak meg. Látták a szülők kínlódását, életformáját, nem kérnek belőle. Sok kiöregedett gazda várja az utódoktól, hogy meggondolják magukat és visszajöjjenek a mg-ba.
A jogszabályokat ha a hozzá nem értő elolvassa, nem talál benne semmi kivetni valót, csak éppen rendkívül nehéz teljesíteni.
A mai világban pályázgatni se semmi. Aki nem teszi, az meg lemarad a versenyben.

Na, megyek mosogatni, utána besózom a gyalult káposztát, mert rám maradt a savanyítás. Pedig tavaly megmondtam, hogy én soha többé. Erre a törött vállam elelnére is megnyertem. Már számolják, hogy karácsonyra lesz-e savanyú? Hát, lesz. Az 5 l-es üvegben külön savanyítok, az a konyha melegében egy hét alatt kész.
Na, hordom be a cuccot, hadd melegedjen. Elősózok, hogy a só marja, puhítsa, levet engedjen és akkor kevesebb erővel tudom belenyomkodni a cseréphordóba.
A zember annyira akarja a savanyú káposztát, hogy kint felszedte a lehullot birsalmát. Az idén alig van, virágzáskor rossz idő volt rá. A káposztába viszont pont elég. Ja, még tormát is ásott ki. DE hogy volt-e annyi esze, hogy a tövet utána betakarja, azt nem tudom. Ezerágú a tormatő. Amikor a damilossal kaszál vagy kézi kaszával, mindig levágja a tetejét. Én meg izgulok, hogy kihajt-e még? Ezért, amit behoz, abból mentem a fejdugványokat, becserepezem és az ablakban dédelgetem tavaszig.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.14, 05:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella

mikor fejezed be a könyvelést????
Már mondogatod egy ideje, de sehol semmi "eredmény"
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.12.13, 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Luca búzát szabad ültetni.... A kertészkedés nem tilos.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.12.13, 21:43    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én se tudtam, de eszerint ment a napom.

Reggel 6-ig könyveltem. már nagyon be akartam fejezni, a problémás részeket is megfejtetttm, elment vele az időm.
6 után ruhástul ledőltem a nappaliban a kanapéra, hogy egyetlen órácska hunyás után újra startoljak. 8 után csörgött a telefon. Megnéztem ki az, vajon mit akarhat? Ja, e-mailben elküldtem az utalandó járuléklistát, tehát nem veszem fel és aludtam tovább. Aztán vagy kétszer szólított a természet.
Este 6-kor a lányom keltett, hogy tényleg élek-e és rendben vagyok-e?
Újra könyvelési munka, vacsora, még egy utalás és muszáj aludnom!
Nagyon kimerültem, 2,5 nap alatt lekönyveltem az egyik céget. Jó, már ki volt kontírozva, minden elő volt készítve, csak rögzíteni kellett, de ez akkor is teljesítmény.
A kettős könyvviteli programom 21-re nem indult el. Tavasszal írtam a programozónak, megírta, mit csináljak. Megtettem, semmi. De a fejem tetejéig voltam és nem volt kedvem alkalmazkodni, hogy mikor jön el.
Excelben megcsináltam mindent, így az ÁFA-bevallásokat tudtam teljesíteni. A bérprogram működik. A bevallásba becsépeltem minden bejövő számlát.
Év közben kalkulációkat is csináltam, de már azért akartam kontrollt a kettős könyvvitelből. Meg egyébként is le kell könyvelni.

De nagy hülye voltam ám! A programozó interneten keresztül 5 perc alattt megoldotta. Nem az én hülyeségem volt, hogy nem tudtam belépni.

A december mindig nagyon sűrű hónap. Attól kapok idegbajt, hogy többféle ügyet kell intézni, de a telefonálgatások, internetes folytatások időhöz kötöttek. Egyik hivatalban ekkor, a másikban akkor van ügyfélfogadás. Na, meg ez az időpot foglalás! Mindegyikre lépni kell valamit, állandó készenléti állapot egy csomó papírral és agyilag is abban lenni.

Utálom a decembert! Most is még egy rakat feladat van karácsonyig.
Még egyetlen kreditem sincs az idén, de novemberben nem tudtam belépni. Ma jött a levél a Vodafontól, kiszámolták, mennyi kötbért fizetnek, mert novemberben akárhány napig nem javították ki a hibát. Remek, mert én éppen ebben az időszakban nem tudtam a kamara felületére belépni. Abban a hitben voltam, hogy én vagyok satu nap mint nap. Na, majd holnap kiderül.

Vannak napok, amikor a kommunikáció kívánatos módjának azt a formáját tartom, ahogy Krokodil Dundy (talán így kell leírni) telefonált az ausztrál őserdőben az őslakosokkal a fakérget pörgetve. És kiegyeznék a barlangos lakhatási formával, a cserekereskedelemml és a lapulevéllel.

De jó lesz, ha nem kell ezerfelé beosztanom magam, csak százfelé! De az életét mindenki maga rontja el!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.13, 18:14    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nojoszt mé' nem mondottad esztetet hamarabb? röhög2

Ezt nem tudva én meg mostam,"csicsásítottam",sütöttem,a teleltetőkben locsoltam. Very Happy

Bau szivem,a "bejárónődnek" sem szabad dolgozni! piszkál puszi2

Milyen érdekes...az én bejárónőm neve is megegyezik az enyémmel. Shocked Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.13, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
tilos főzni

No , akkor szólok a bejárónőmnek, hogy jöjjön.... röhög

Gyöngyiiiiiiiii hangos ki_lehet
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.12.13, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Remélem, megfogadod!!!!!

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Következő
2 / 29 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban