17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Muskátlik (7)
Orchideák otthonunkban (111)
Szobanövények (22)
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Dézsások (20)
Vendégeink a kertben (18)
Hawaii rózsa - frangipani
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Kertünk meglepetései (2)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek....képek(21)
IDŐJÁRÁS (68)
GAZLAP szakácskönyv (79)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
Milyen öröm ért ma? (39)
Kávéház (41)
Szomorú vagyok (11)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
A Tudat keresése (4)
Írj bármilyen témáról (17)
Kedven filmem, színészem (2)
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt! Megint egy héttel közelebb a Karácsony!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:29:am pili :
Szia, Kátya!
5:24:am kutyus :
Hahóóó! maradék GAZ-ország! Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
5:55:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:10:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.11.24, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha használ; örülök!
Bár lennék e téren (is) tudatlan...
Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.24, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ászokfa írta:
Corsodyl öblítő esténként. Recept nélkül kapható. Nekem használt hasonló esetben...

Köszönöm szépen,a patikus néne is ezt ajánlotta,jelenleg azzal öblögetek. puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.11.23, 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Corsodyl öblítő esténként. Recept nélkül kapható. Nekem használt hasonló esetben...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.23, 16:52    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Puszi Puszi Puszi Puszi
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.23, 05:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
drukkolok, hogy kibírják a kezeléssel a fogaid az évet!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.22, 19:21    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az eredeti -velem született-fogaim száma elől,fölül 5! db. 2013 óta. Most jelzett,hogy sokan vannak,nem férnek,begyulladtak. Evil or Very Mad
Teljes kétségbeesés,mert ha történik velük valami,újra kell építeni az egész számat. Twisted Evil Irány a doki,mert piszokul fájnak. Közli hogy be van gyulladva /mintha nem tudnám/ ki kell szedni őket. Mondtam próbáljunk valamit,mert az nekem pár hónapos fog nélküliség. Letisztította,nyomott bele valami trutyit és közölte hogy imádkozzak hogy kibírja az évet. Most reggel,este fertőtlenítek,oszt'majmellásssuk. Wink Very Happy
Közeleg a karácsony az én fétisem. Shocked Crying or Very sad Twisted Evil

Eccerűen nincs olyan évem/ünk,hogy karácsony közeledtével ne történjen valami oltári bosszanzó és fizetnivaló. Twisted Evil
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.11.21, 22:36    Hozzászólás témája: Miért bosszankodok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hű, Kutyus! Ez állat és ember ellen is jó lenne! De én se mehetnék a közelébe!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.21, 18:11    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez szuper lenne a szarvasok ellen! Wink Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.21, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nézd Capsella, micsoda remek kerítést találtam a facén!

Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.11.20, 18:12    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tényleg nincs elég szakember, a kóklerek pedig mindent elvállalnak.

Tavaly ősszel a házon a töréseknél néhány lemezt kellett megigazítani. A férjem szervezte le. Mondtam neki, amíg ezek itt vannak, ki ne merjen menni a telephelyre! Erre 11-kor kiment. A fickók, amikor rájöttek, hogy elment, azonnal lejöttek és kérték a pénzt. Telefonáltam a zembernek, hogy azonnal jöjjön vissza, mert nincs kész minden és szerintem többet kérnek, mint amiről ő egyezkedett. Visszajött, jött a vita. Végül feleannyit fizettünk ki, de azt is kár volt. Az első nagyobb esőnél 3 lavort tettem a beázás alá.

Most, amikor szeptemberben megint egy másik banda csinálta hátul a melléképületet, az én karom, vállam már törött volt és tele voltam még fájdalommal, mondtam, csak amikor ezek hazamennek, akkor menjen a telephelyre, mert én nem tudok itt mit kezdeni 5 fickóval. Megint elment. Erre abbahagyták a munkát, majd mondták, hogy a házon az esőcsatornát kellene kijavítani, mert látják, hogy van, ahol lyukas. Mivel a melléképülethez már rémesen nem volt kedvük, beleegyeztem a csatornacserébe. De nagyot néztem, le kellett szedetni és újra rakatni, mert nem vették figyelembe, hogy a víz lefelé folyik és nem jól rakták össze a csatornákat. Telefonáltam a férjemnek, hogy azonnal jöjjön, mert én előleget nem adok, arról volt szó, hogy csak a végén. Hazajött, ő örült a csatornacserének, én meg már a sarkon is másodszo fizetünk. rakattam fel újra. Ugyanis ott is leszedték, ahol jó volt, hogy egyforma legyen. De megint nem jól rakták össze. De állították, hogy jó. két nap múlva megint jöttek dolgzni és utána addig, amíg nagyjából kész nem lett amiben megegyeztünk. De az elszámolásnál olyan képtelen dolgokkal jöttek elő, annak ellenére, hogy már első nap írásba fektettük a melléképület dolgait. Megmondtam, hogy csak mennit vagyok hajlandó fizetni. Ha ez nem felel meg, akkor kérek egy ÁFA-s számlát és a rendőrségen, bíróságon folytatjuk. És garanciába visszajönnek, ha kell. Telefonálgatások, végül beleegyeztek az általam mondott összegbe. Arról is papír, aláírva. Elmentek. Az első nagyobb esőnél megint beáztunk. Telefonáltunk, még akkor este másik munkából hazafelé visszajöttek, de több kárt csináltak, mint hasznot. Egy kúpcserepet eltörtek, de nem hoztak helyette másikat. Beázunk.

Ezek romániából jött cigányok voltak, akik jól beszéltek magyarul. Egymás között cigányul. Volt köztük egy ácsféle, aki bizonyára dolgozott rendes ács mellett és ragadt rá valami.
Akkora marketingjük volt, amilyen manapság divatos, nekem meg hányinger.
Ha egy cégnév csupa idegen szóból áll, én azt helyből utálom. Ott valami nagyon nem stimmel, de mindig ezt tapasztaltam.
Túlon túl jól kezelték az okos telefonokat, tableteket. Még flancos honlapjuk is volt, a Kft-t valóban bejegyezte a cégbíróság.
Az hogy a honlapon ott van néhány friss háztető, nekem semmit nem bizonyít. Én is tudnék egy csodás honlapot összeállítani flancos lóversenyes képekből, amire azt mondanám, hogy ez meg az, az általunk tenyésztett és kiképzett ló ilyen meg olyan világversenyeken volt dobogós.

És ezek megnézik a környezetet, látják, hogy holnapután is lesz mit reggelizni, akkor már nyomják is az árat felfelé. A világon mindenhez értenek, mindent elvállalnak.

A kertben azóta is küzdünk, ahogyan a melléképület helyéről kipakoltak, az borzadály. Hiába mondtam, hogy ne pakoljanak rá a konténeres növényeimre, vagy akkor azokat ide meg ide rakják át, erre azt mondták, hogy csókolom, majd tetszik venni másikat. Amiket átpakoltak, abban sincs köszönet. Fejjel lefelé és erre ment a sok bontott tégla, faágak, botási lécek, szarufák, de edények, festékek, kaptárak, minden vegyesen. Nekem be kellett jönni, mert a vállalkozó nem lehet táppénzen, az ügyfelet akkor is ki kell szolgálni, ha beteg vagy más munkája van. Amikor újra kimentem, és megláttam, hogy a három méter magas kupac tetjén a korona nagy fakutyaól és azt ki kellene vinni a telephelyre, meg a kupac alján vannak növényeim bőven. Majd flerobbantam.
A férjemnél akkor telt be a pohár, amikor hazajött a lovaktól és meglátta, hogy a nyeregállványt vagy 10 nyereggel rácseszték a kupac tetejére, majd arra a kutyaólat. Az állvány eltört, pedig azt az állványt egy műbútorasztalos készítette és tényleg nagyon finom munkát végzett, hogy a nyergek bőre ne sérüljön. A bőr találkozása a téglával, sittel nem szerencsés. A nyergek kápavasa szerencsére nem tört el. A férjem majd beleőrült! Mert más az ugrónyereg, a díjlovagló, a terepnyereg. Ő meg itt rendszeresen kente nyeregolajjal és gyönyörködött benne, hogy az unokáknak megőrzi. Ráadásul meg is beszélték, hogy abból a sarokból csak az ő irányításával lehet kipakolni.
Fiatal éveinkben sokat jártunk nyeregkészítőknél. Akkor még nem jött be dömpingszerűen a sok külföldi nyereg és azt akarta, hogy a híres mesterekől még legyen egy-egy, hogy legalább minta maradjon az utókornak. Van használhatalan, elnyűtt is, de őrzi, hogy arról koppintható legyen, ha egyszer még valakit érdekel. 8Tudjátok,mindenki hülye, csak mindenki másképp hülye).

Megállapítottam, hogy erre mondják, hogy cigánymunka!

A melléképület azért kellett a tároláson kívül, hogy arra is menjenek napelemk, mert a házra nem fér elég. Kénytelenk voltunk hirtelen egy fészerszerűt csináltatni, vázszerkezet + tető, mehet a napelem.
Ezzel a bandával már nem csináltattuk meg a falazást, aljzatbetonozást.

Nem tudom, hová fogunk kilyukadni amiatt, hogy képezzük a szakembereket, de nem maradnak itthon, de ebből jó nem lesz.
Szerintem nagyon méltánytalan, hogy itthon minden tanulás ingyenes és utána lelépnek. Könnyű nyugatnak úgy nagyobb béreket fizetni, hogy ők nem képeznek annyi munkaerőt, mint amennyire szükségük van. Az ott dolgozóknak nagy része 10 év alatt nullára leamortizálódik és utána hazajön leszázalékolják és a további kezelések az itthoni egészségügyet terhelik.
Ezeknek a kint dolgozóknak a nagy része előbb-utóbb elveszíti a családját, válás a vége, a gyerekek apa nélkül nőnek fel. Tudom, vannak sikertörténetek is.

Na, hazajött a zember és minden finom volt neki. Meg is kérdeztem, van-e ma valami baja? A káposztától el van ragadtatva.
Ja, ennek kéne menni a főzősbe.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.20, 16:57    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Talán 3 éve jártam ugyanígy a leylandijaim megkurtítása kapcsán. Twisted Evil

Ők is hírdettek,előzetes "szemle" /ahol elmondtam mit kérek/ után 4 fő ide állított egy létrával,2 vödörrel,1 kötéllel,körbe járták csodálkozva,majd megkérdezte a legfiatalabb a fenyőt nézve,hogy ide kell felmászni? Totális hozzánemértés. Kizavartam őket,majd az utcán kúrvaanyáztak velem.

Igen szivem,úgy van ahogy mondod,sajátmagadnak kell megcsinálni ha azt akarod hogy jó legyen. Jó egészséget kívánok hozzá.

A környezetemtől hallom,ill.saját bőrömön tapasztalom,hogy semmilyen területen nincs megfelelő szakember. Crying or Very sad Twisted Evil
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.11.20, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A garázs és melléképületét másfél éve a bádogos lefolyócsövek felszerelése nélkül itt hagyta. Majd jön két hét múlva, aztán majd a jövőhéteen az ezt következő...és így tovább...
Barkácsba tettem lét kanyart a csonkokra, hogy a sok pénzbe kerülő vakolat és festék ne ázzon el ha jön az eső. Alattuk hordók, amit meregetni kellett. A bádogos meg már a telefont se veszi fel. Ha meg véletlenül igen, hát káromkodik nem mentegetőzik: -még neki áll feljebb...
Talán már említettem, a történet másfél éves... A napokban történt, hogy a postaládában profi hirdetménycédulát találok. Rajta "faházépítés ács és bádogosmunkákat munkatársaimmal vállalok". A szövegezés teljesen profi, minden eleme olyan amilyennek lennie kell egy ilyen irománynak. Van benne olyan, hogy "előzetes munkafelmérés és ajánlatkészítés".
Uccu neki, felhívom, megbeszélem a következő napra.
- Nem a megbeszélt időben csenget egy fazon, egy kissé elavult szerelékkel: "diplomatatáska" jegyzetfüzet, stb...
Még mindíg nem fogtam gyanút.
Mondom neki mit szeretnék, de mintha a süketnek beszélnék.. Pillanatok alatt tele lett az udvar sötét izgő-mozgó pontokkal és elképedésem között olyasmit "beszélnek", hogy márpedig ók az egész ereszcsatornát bontani akarják és kész!!
Totális hangzavar és fejetlenség közepette elérem, hogy az egyik lefolyót kezdjék szerelni. Azt ahogy látom hogyan áll neki a szaki mondom erélyesen, mondom szépen, ugyan hagyja már abba. Kifizetem az idejét de inkább nem kérem.... Lehetett látni egy kilóméterről: az emberem életében ilyet még nem dolgozott soha. Tipli nélkül a menetes csavart ütötte a téglafalba,- arról meg tenyérnyi vakoldarabok hullottak a földre...
Mintha süketnek beszélnék, a többi öt meg csak háborog, becsmérel, és azon van felháborodva, hogy szerintük van pénzem, miért sajnálom tőlük...
Nem halmozom tovább a szót; Három méter lefolyócsővet szereltek, és százvalahányezer forintot kértek (volna). Húsz perces munkáért úgy, hogy az anyagot én adtam!
Mondta valaki örüljek , hogy ép bőrrel megúsztam.
Beszélték valahogy a magyart, de nem voltak idevalók.
Nem öregedhetek meg, nem lehetek beteg már. Amit még nem csináltam meg a házon, meg kell csinálnom magam. Kutya egy időket élünk...
(Ha nem igyekeztem volna pc -re fogalmazni, rövidebben is elmesélhettem volna! Smile )
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.11.20, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drága kutyus! Szerintem nem egészen... Mert a mindenkori lehetőségek közül választhatunk....
Aztán mint ahogy a költőnk (tudod az a szüretelős Wink ) mondta:
KOMPORSZÁG vagyunk...
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.20, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászokom

Sajnos mi mindig az un. ÜTKÖZŐPONTon éltünk.........egyik se jobb a másiknál, csak mindegyik másképp rossz
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.11.20, 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Egyszerű: a történelem már többször is igazolta, hogy az emberek agya a jóléttől eldurran és megszünnek józan parasztésszel gondolkodni.
Na, de kis hazánkba is szépen begyűrűzött!

-Igazatok van! De a dolgoknak tehetetlenségi mozgásuk van...
Mert ez a nyugat "hatása" De tudja valaki mi lesz ha az inga megfordul, és nyitunk keletre? Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Következő
1 / 26 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban