16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Találd ki (30)
IDŐJÁRÁS (65)
GAZLAP szakácskönyv (76)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Vicces történetek...képek (19)
Kedvenc filmem, színészem
TÉL 2011 - 2012 - 2013 -- 2015 -- -2017----2018.....2020.
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Írj bármilyen témáról (16)
A Tudat keresése (3)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:46:pm Bojtárgazdi :
Szp napot kvánok! Reggel nem volt időm jönni, online tanítás volt. Nemrég lett vége.
6:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:53:am kutyus :
Jó reggelt!
11:32:am Bojtárgazdi :
Szép napot!
5:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:03:am kutyus :
Sedénak sok nagy puszi.....csak az előbb mellé ütöttem
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....Sef
7:31:pm szécsike :
jaj de jóóóóó! Köszönjük!!
2:02:pm sede :
Szívesen, örülök Nektek
1:27:pm aszokfa :
Köszi a játékunkat maestro!
10:42:am bau :
Hurrá!Megint van Gazlapunk! Köszönjük Sede!
8:10:pm szécsike :
Megint szaraXik! Két oldalt nyitok meg,az egyik pörög ezerrel,a másikon meg látom h.megjelent. Felváltva írok hol az egyik lapon,hol a másikon.
6:19:pm aszokfa :
Elég csak egyszer!
5:55:pm bau :
Már megint duplán kell rányomni az üzenet elküldő gombra.
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.20, 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj Szécsike simi
Mélyen együtt érzek Veled! yes
Ez bizony így szokott lenni, amikor másnak sütsz főzöl,bizony nem úgy sikerül,ahogy számod! Sad

Nálam ma grill zöldségek voltak sült hússal.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.20, 06:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
ez bizony nagy méreg..............talán a pasasod meg tudja javítani, és nem kell újat venni

Capsella
Bizony, mindnyájan így vagyunk ezzel........csábítóak néha az új ketyerék, de aztán marad a dobozban, vagy a kamrában, vagy ahol hely van.
Az én konyhapultom épp csak egy "köpésnyi", nemigen van hely, még dolgozni is nehéz néha rajta, ha sokfélét főzök
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.08.19, 21:16    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Ez borzasztó, nagyon együtt érzek Veled! Na, reméljük, hogy átsült. Ha nem az se katasztrófa.

De nagyobb baj, hogy javíttatni kell. Megint a szakit várni, jön, nem jön, jó lett, nem lett?

Vannak helyzetek, amikor én a régi világot visszasírom.
Amikor egy ketyere nagyon a kezem alá nőtt és kipurcan, természetesen munka közben, méghozzá nagyobb munka közben és csak lesek ki a fejemből, akkor asszondom, inkább egy ilyen flancos gepezet se vóna! És már annyi van, hogy nem férek tőlük, konyha, spájz tele vele!
És a mikor vennék helyettük ugyonolyan beváltat, akkor már csak sokkal többet tudót, nagyobb helyet foglalót találok.Drágább is, de az csak egyszer játszik, a hely meg állandóan kell neki. Ami eddig elfért a munkapulton, annak most valahol a szekrényben kell helyet szorítani. Ami meg nincs kéz alatt, az inkább ne is lenne, mert csak a helyet foglalja.
És akkor még ott van, hogy az új ketyere használati utasítását szemüveggel+nagyítóval el kell olvasnom, ha ránézésre nem egyértelmű, hogyan kell használni.
Vagyis ilyenkor újfent szembesülök azzal, hogy ez az őskövületi képződmény tovább kövesedik.
Ketyerék ide vagy oda, Nagymamám egyes ételeinek az íze ma is a számban van. Csak a vasalója és kávédarálója volt elektromos, azok is csak a kései időkban.

Az előbb telefonáltam az egyetemi barátnőmmel, ő tudja, kik azok a tanáraink, akik még élnek. A pálmát az évhalasztásom előtti csoportvezető tanárunk viszi, 92 éves és jól van. De sok tanárunk megérte a 86-88 éves kort.
Ez engem aggodalommal tölt el, na nem miattuk, hanem magam miatt.
Ők egy előző generáció és ha már ők is 85 feletti kort értek meg, akkor velünk mi lesz? Én látatlanban lemondanék a 85 feletti évekről. Mennyi bajunk lesz már akkor, plusz ezzel az új digitális, virtuális, elektronikus világgal? Bár félkómában semmi.

Na, de most is benéztem ide és asszem, kivárom, hogy megsüljön a rakott tök és mértékkel megkóstolgatom. A lányom készíti, már illatozik. Merénylet ellenem.

Amikor nem tudom, mit főzzek, ide szoktam ötletért jönni.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.08.19, 19:40    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma konyhatündért játszottam. Wink Very Happy

Krumplileves volt,utána pompos és ferdinánd.

Az úúúgy volt,hogy Anikónak felajánlottam /vendég tömeget várt mára/ sütök neki "bérbe". /szlát fizeti/
Igy sütöttem ferdinándot 1kg.lisztből és 2 gáztepsi pompost./kenyérlángos/
Igenám,de akkor nekünk? Shocked
Csináltam egy kis adagot mindkettőből magunknak is./+Ági/ Laughing

A ferdinándot tányérra fordítva láttam,hogy nem olyan mint szokott lenni. Shocked
/szép pirosra szokott sülni/ elkönyveltem magamban,hogy megint Murphy szórakozik velem. Twisted Evil Az átsülésébe reménykedve átvittem,nem volt mit tenni. Wink Utána sütöttem a pompost és mikor az alját szerettem volna jobban megsütni,észrevettem hogy az alsó sütésre kapcsolva csökken a hőmérséklet. Rolling Eyes Ekkor jöttem rá,hogy a sütőm csütörtököt mondott. Twisted Evil box Úgyhogy végigkínlódtam papírral a tetején a 2 tepsit. Twisted Evil Nagyon remélem hogy minden megsült,majd holnap megkérdezem.
A zuramat meg megkértem nézze már meg az alsó szálat mert annnemműkszik. egó
Világos....nem? Mikor vendégnek sütsz,mindig akkor történik valami malőr. duma gerjed
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.08.17, 18:50    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tegnapi hamika maradékát élvezhettük... hami
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.17, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A vargánya krémleves másik felét eszem, utána tökfőzelék lesz tükörtojással
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.17, 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

krumplifőzelék és fasírt lesz ma az ebéd.

Desszertnek majd gondolok egy almára...-mert nincs itthon semmi gyümölcsöm Sírás-rívás
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.08.16, 23:50    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kész letetm a befőzéssel. 14 üveg szilvakompót, 12 üveg ecetes szilva. A vegyes, amit lekvárnak szántam, gyümölcsleves alapanyag lett, 5 üvegegl.
Merthogy ilyen vegyesből főztem egy gyümölcslevest és annyira finom lett, hogy gondoltam, ne lekvár legyen, hanem gyümölcsleves alapanyag. A tavalyi lekvárból még van, de az idén kevés lesz a gyümölcs és drága.
A vegyes gyümilevesnél jobb nincs!
Volt vagy 5 liternyi kökényszilva is. Az nem magvaváló, de jól fest és nagyon jó ízű. Ezért azt külön megfőztem, passzíroztam. De a magok és a héj visszamaradt a szűrőben, ezért minden magot egyesével kiszedtem belőle, de megérte. A héj fest, ízletes és pektin. Utána a magmenets anyagot tetetm bele a többibe. A szilva is három fajta volt: sárgaszilva, kökényszilva, ringló. Ezekhez még körte és alma.

Csirkemájat és szívet készítettm el lecsósan, de a nokedlit már nem, mondván, hogy most nagyon finom kenyeret vettem.

Ma dél felé ellenőrzésre megyek, az egyik őstermelőm nyugdíjba készül, a nyugdíjbiztosító ellenőrzi. Pár éve is volt ellenőrzése, de most a 16-17-t ellenőrzik. Hogy a 18-19-t miért nem, azt nem tudom. Összeraktam az anyagot, nem hagyom utolsó pillanatra. Inkább kertészkednék helyette, de elkísérem. Ugyanis nem értem. Asszongya, volt bent, rég megvan a 40 éve. Pár éve azt mondta, összeszámították, 29 éve van. Az őstermelésben olyan kevés a bevétele, hogy 1 év csak 3-4 hónapnak számít. Akkor hogy van meg a 40 éve? Talán a korábbi 39 év volt, akkor kijöhet a 40 év.
Azt tudom, őstermelőként agy 10 év kiesése van, mert semmit nem fizetett.
Minden esetre nagyon örülnék, ha tényleg megvan a 40 éve és nyugdíjba tud menni.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.08.16, 21:41    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella így már értem! puszi2

Halászlé,túróscsusza,fánk volt a hamika. /úgy "dobtuk" össze Laughing /
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.16, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Hasonló, mint ....

Igen yes
Én is ott főzöm a kukoricát is.
Most ez azért jutott eszembe,mert láttam a Tv.-ben,hogy a séfek is mikróban főznek.illetve ajánlották a versenyzőknek a főzős műsorban. Laughing
Nem kell a vízre várni,hogy felforrjon,aztán meg megfőjön,majd szűrögetni... Smile
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.16, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

BAu
milyen jó ötlet!!! Hasonló, mint amikor csöves kukoricát készítek mikróban Smile

Ma szárított vargányából főztem krémlevest, utána ettem volna a maradék ludaskását---de megsavanyodott Sad
Ki sem vettem a hűtőből, és mégis

Szerencsére a tegnapi disznótoros még 2 adagra elég volt, így azt ettem egy szelet kenyérrel és kovászos ubival
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.16, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Próbáltatok mikróban krumplit főzni?

Isteni megoldás!! írás
Főleg,ha csak pár szem főtt krumplira van szükségetek!
Én a petrezselymes krumplit is így főzöm.

Krumpli pucol,lemos,4 cikkre vág.Egy edénybe pici olaj,vaj,vagy zsiradék, só,és már mehet is 4 percre a mikróba!!!
Már készen is van a főtt krumpli lehet felhasználni bár mire.
További feldolgozáshoz pl . gnokki vagy csak petrezselyemmel megszórva.

Én a mai ebéd mellé csináltam és a grillezett hús mellé ettem. Cékla volt a kísérő.
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.08.15, 21:35    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

Az a helyzet, hogy a kertben a kút nem készült el. 2 évig fúrta, de inkább csak fúrogatta egy vállalkozó. Három helyen is lefúrt, de kút nem lett. Amikor a fiam enyhén megverte az alkalmazottai jelenlétében, akkor utána váratlanul nekem itthon betoppant és visszahozta az előleget. Mint kiderült, mi még szerencsések is vagyunk, mert másoknak nem adta vissza az előleget.
Amikor ott szerencsétlenkedett, mindig vinni kellett neki 1000 l-es tartályban a vizet. Ezzel lefoglalta a terepjárót, az utánfutót és az áramfejlesztőt + szivattyút. Mindig alkalmazkodni kellett hozzá, hogy ugyan mikor óhajt fúrni, nehogy a vízhiány legyen akadály. Közben meg alig bírtuk biztosítani az állatok ivóvízzel való ellátását, mert lefoglalta az áramfejlesztőt.
Ilyen bajai voltak: az első fúrási helyen cavernát talált és az beomlott. Így mondta. Másik helyen fúrt, ott a kőzet miatt nem boldogult, a kőzet tönkretette a fúrófejet. A harmadik helyen beletört a fúrófej.
Amikor éppen levonulni jött az embereivel, amit előre nem jelentett be, de a fiam pont elkapta, megdádázta.

Azóta nem jutottam el oda, hogy megszervezzem a kútfúrást. Lent van a kerttől 500 m-re két kút, a szintkülönbség 26 m, de van, ahol kb. 30%-os a lejtő. A terepjáró eső után nem bírja felhozni a vizet. A traktoron van valamilyen munkagép, tehát a megoldás a kútfúrás lenne.

Viszont átmenetileg egy patakból úgy 3 km-ről hozza a férjem a vizet, másik irányból, nagy a patak hozama, gyorsan fel lehet szívni és a terpeviszonyok is jobbak. Terepjáró, utánfutó, 1000 l-es tartály, szivattyú, aggregátor - szóval macerás. És 1000 l víz semmi. Hát, nem kapkod a vízhordásért.
De szinte minde nap kakast vágatna vagy kacsát. Nem tudom, hogy lehet úgy rájuk nézni, hogy mindig csak a kaját lássa bennük. Miért nem a lóra néz úgy?

Na és azért kapok frászt a baromfivágástól, mert vágni úgy kelelne, hogy az előző étkezése kimaradjon a jószágnak. Mivel legelnek is, nagy a béltartalom, sokkal nehezebb bánni vele, ha utolsó pillanatig legel. De ő ezt sose fogja megérteni.
Úgyhogy a baromfivágásnak és főzésének öntözővíz hozása az ára.

De most fáj a dereka, de ma is bálázott. Nem tudta befejezni, jött egy kis bosszantó eső. Volt az orvosnál, hozott beutalókat. De ha most is feszt lófingolni menne, semmije se fájna! Neki most is tart a karantén, mert március óta csak néhányszor ment lófingolni. Ő ezt nagyon nehezen viseli.

..............
Dolgozik a befőző automata, 14 üveg szilvakompót készül. Ha ez kész, beteszem a 12 üveg ecetes szilvát, már be van üvegezve, lapka rajta. Holnap még a körtéből, sárga szilvából, a túlérett ringlóból és kökényszilvából egy kis lekvárt összefőzök. A gyümölcsöket a méhész barátnőmtől kaptam.

A lányom valami tejszínes cukkinis sajtos akármit főzött. Ez nem az én műfajom. Nagyon finom kenyeret vettem és megkívántam a szalonnazsíros kenyeret paprikával. Már az éjszaka is ettem és úgy gondoltam, a király se evett jobbat. Ma is ettem, de most megint megyek és betermelek. Kell az állati zsiradék meghülyülés ellen. Tényleg nem tudom, miért kívánom ennyire?
A nyár másik érthetetlen slágere nálunk a tökfőzelék. Jó ideje minden héten van, különös tekintetetl arra, hogy nekem ebből nincs saját termés.
A méhész barátnőm a múltkor adott 5 db-ot, tegnap 4-t. Asszonygya, az árvíz lepucolta a kertjét, A kukorica megmaradt, de nem bírta megkapálni az ár levonulása után, mert naygon sáros volt. Mire rá lehetett menni, a muhar úgy elelpte, hogy feladta, hogy ő azzal megbírkózzon. Viszont az ár sok tökmagot pakolt le a kertbe szinte mindenütt és meghagyta, legalább az legyen, ha más nem sok van. Muris, hogy két egyforma tököt termő bokor nincs. A legkülönfélébb hibridek keltek ki, de ez nem zavaró, ehetők, finomak.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.08.15, 20:38    Hozzászólás témája: Re: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...mondtam a zembernek, egy kakasvágás ára 2000 l öntözővíz, egy kacsáé 4000 l. ...

Laughing ezt nem bííírom agyilag fogni. Shocked Laughing

Gombával töltött sült cs.comb volt krumplipürével és palacsinta a kis unokám kedvére,de nem evett. Viszont ellopkodta a mélyhűtőből kivett pogácsát. Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.15, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm.
A te tökfőzeléked is biztosan jó lesz.
Szeretem yes

Szoktam készíteni gyrost más módon is, pitával, salátával.
Az is jó,de ez gyorsabbnak tűnik. Very Happy
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 38, 39, 40  Következő
33 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban