16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Találd ki (30)
IDŐJÁRÁS (65)
GAZLAP szakácskönyv (76)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Vicces történetek...képek (19)
Kedvenc filmem, színészem
TÉL 2011 - 2012 - 2013 -- 2015 -- -2017----2018.....2020.
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Írj bármilyen témáról (16)
A Tudat keresése (3)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:46:pm Bojtárgazdi :
Szp napot kvánok! Reggel nem volt időm jönni, online tanítás volt. Nemrég lett vége.
6:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:53:am kutyus :
Jó reggelt!
11:32:am Bojtárgazdi :
Szép napot!
5:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:03:am kutyus :
Sedénak sok nagy puszi.....csak az előbb mellé ütöttem
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....Sef
7:31:pm szécsike :
jaj de jóóóóó! Köszönjük!!
2:02:pm sede :
Szívesen, örülök Nektek
1:27:pm aszokfa :
Köszi a játékunkat maestro!
10:42:am bau :
Hurrá!Megint van Gazlapunk! Köszönjük Sede!
8:10:pm szécsike :
Megint szaraXik! Két oldalt nyitok meg,az egyik pörög ezerrel,a másikon meg látom h.megjelent. Felváltva írok hol az egyik lapon,hol a másikon.
6:19:pm aszokfa :
Elég csak egyszer!
5:55:pm bau :
Már megint duplán kell rányomni az üzenet elküldő gombra.
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.08.23, 18:54    Hozzászólás témája: Re: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...Tudtok élni!

Igyexünk. Wink Very Happy Ebben az évben azé' nagyon összejött a fiúk 70 éve miatt. Egyébként szüli és névnapot nem ünneplünk összejövősen,de ez kerek szám volt. Laughing

Még olvasni is sok volt amit elvégeztél... Shocked /ezt már sokszor írtam/
A kedves férjedről írottak megerősítenek abban a hitemben,hogy a pasi egy különleges állatfaj. Wink Laughing

kutyus írta:
...Murphyné törvénye működött.......hogy boldog legyen a pasasod Laughing Laughing

Basszus és gyakran járok így... Twisted Evil Nem ez a bajom,hanem ilyenkor engem néz hülyének. duma egó

Csudi klassz hétvégetek lehetett,csodás a torta és Isten éltesse Marust!!!

bau írta:
... Bilagitot Szécsikééknek Vigyor
Ha ilyen jókat esztek, előbb utóbb kelleni fog piszkál...

Köszi,de eddig még nem volt rá szükségünk. piszkál röhög2 puszi2
Hogy teljes legyen a 4 napos ünnepi zaba,ma szalonnát sütöttünk reggebédre,mert Pisti ment dolgozni.
Ezt még az ünnep előtt kitaláltuk ugyan,de szalonnán kívül nem volt hozzá itthon semmi,elvégre be volt táblázva kajailag a 4 nap.
Úgyhogy paprikát Julikától kaptam,paradicsomot Marcsinál szedtem,kenyeret meg a tegnapi bulin kértem. röhög2

Tűzrevaló azé' volt itthon. Wink Laughing

Csodás a padlizsántermés. Shocked Rolling Eyes
Imádom a padlizsánkrémet,de nem tudok olyan finomat csinálni mint Ágika. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.23, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam is rakott krumpli maradék volt és holnapra töltött paprikát főztem.
Jön az unokám 3 napra Vigyor

Kaptam egy naaagy zacskónyi zöldbabot,majd abból is kell főznöm valami levest.
Elkészült a padlizsánkrém is egy nagyobb ételhordós dobozra való.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.23, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

MA paradicsom levest eszem, utána rakott krumplit----imádom! Very Happy

El is készült

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.23, 05:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
mindig élvezettel........és némi borzadállyal olvasom, mi mindent vagy képes csinálni!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.08.22, 20:19    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, végül császármorzsát készítettem, mert a szerdán volt a tejjárat és nem forraltuk fel. Így jobbanak láttam minél többet felhasználni. A többit altatom, majd túró lesz belőle.
Könyveltem is, így nem készült el a padlizsánkrém.

Estére kimentem Ostorosra a kertbe paradicsomot szedni a gazosból.
Legnagyobb meglepetésemre járatokkal találkoztam a földben. De ez nem a vakondok járata, de ő is ott lakik, a krumpliban volt túrása.
Sehogyan sem értettem, hogy mi eszi a földön fekvő érett paradicsomot. Az is furcsa volt, hogy ott volt az egyik macska és lenyomta egyes részeken a gazt.

Aztán megoldódott a rejtély. Nyűttem a gazt, szedtem a paradicsomot. Aztán egyik helyen furcsa küllemű gödör volt a gzahúzás után. Oda nyúltam és megugrott a föld! De én is! Egy tenyérnyi varangyos béka volt az. Útjára engedtem

Aztán elmélkedtem a biokertről, a mulcsozásról. A fajták rizisztenciájáról munka közben.
Mert a mulcs alatt nedves marad a talaj, ez jó.
Összegyűlnek alatta a rovarok és lárváik, ez nem jó.
Jönnek az ellenségeik, eszik őket, ez jó. Közben szomjasak és rájönnek, hogy a termés jó ízű, energiát ad és nagy a víztartalma, tehát ott kell bekuckózni és onnan sehová!

Erre a földi paradicsomra rásegített nekik a sok eső és azt követő nagy gyomosodás. Árnyékolta őket.

Úgy adódott hogy az idén nagyon-nagyon sok fajta paradicsomot ültettem. Vettem is több fajta palántát, én is neveltem több fajtát és kaptam is több fajtát.
Na, ahol fel van karózva, kötözve, ott jogos, hogy bő termésnek kell lennie.
De ahol a földön fekszik, ott már nagyon előjön a fajta rezisztenciája. Van olyan fajta, ami ezt a "termesztési módot" nagyon nem tolerálja. De a san marzano kitűnően, és a lugas F1 jól vizsgázott.

Arra emlékszem gyerekkoromból, hogy az egyik nyáron augusztusban paradicsomot szedni jártunk a tsz-be, az is san marzano volt.
Ki volt mérve mindenkinek a része, amit kapálnia kellett, majd leszednie. Út volt kihagyva a termés szállítása miatt. Na, ahogyan meg volt oldva a szállítás, ma azért a Munkaügyi Felügyelőség nagy bírságokat szabna ki. A traktor után egy fémlapbból álló csúszda volt akasztva drótkötéllel. A csúszda elején kis perem, hogy megtartsa az alsó sor ládákat. A sorok közti utakon a traktor végig ment ezzel a csúszdával szép lassan és menet közben raktuk rá a GEV-ládákat. Ez olyasmi nagy volt, mint ma az M30-as rekesz. Nagy összjáték volt, hogy a két fiatal úgy lépjen fel a ládával, hogy ne essenek hanyatt. Merthogy a csúszdán nem volt senki, aki elvegye, vagy csak az egyiknek kelljen fellépnie.
Ma azon is gondolkodtam, hogy jó jó, hogy én ezt lehet, hogy ma már nem vállalnám be, de a mai fiatalok legfeljebb brahiból.
Amúgy praktikus volt ez a csúszda, mert nem kellett pótkocsira emelni, de pótkocsi se volt akkoriban annyi. Ló meg már nem sok volt.

Na, ebben a fajtaösszehasonlításban a koktélparadicsomok vizsgáztak a legrosszabbul. De ez nem feltétlenül a fajták hibája, hanem az lehet az oka, hogy rendkívül nagy habitusúak és mivel nem voltak kacsolva, hatalmas zöld tömeget neveltek. Kiváló élőhely a rovaroknak és a békának.

Tényleg! A nyáron még siklót is találtunk, elengedtük. Zöldgyík több is lakik itt.

Lényeg: az idő rövid volt és csak a felényi gazost tudtam leszedni, mert muszáj közben gyomlálni. Reggel, ha fel bírok kelni, kimegyek, a másik felét is megcsinálom és befőzöm. De karózni és kötözni is klellene, azt néztem, hogy még mindig érdemes! Ezerrel virágoznak, az ősz meg késik.

Sárga paradicsom minimum 4 fajta van:
- mini sárga körte- bőtermő, finom.
- a nevét nem tudom, de ökölnyi, gerezdes sárga- még nem ettem belőle
- nugget nevű fajta- nagyon finom és jó sűrű állományú, akár aszalni is jó lenne. (Megint elfelejtettünk a szezon előtt gépet venni).
- zöld tigriscsíkos, ami sárgára érik be. Ez rendkívül finom.
De lehet, hogy van egy 5. fajta is, csak mindig rohanok.

Piros is van sok fajta.
Meg kell mondjam, a pálmát a paradicsomfa viszi évek óta. És elégedett vagyok a san marzanoval is.

Most nincs fekete paradicsomom sem koktélban, sem nagyban (fekete herceg). Azok íze viszont veri mindegyiket.

Na, de nem lehet ennyi fajtával vesződni. De akkor ne kóstoljak meg más fajtákat? A palántások pedig csak vagy 4 fajtát nevelnek, mert meg is bolondulnának többel.
Pedig de jó lenne, ha lenne ha lehetne 1-1 db-ot is venni.

Na, hogy ne bolonduljak meg! A zember tegnap hozott az egyik barátjától valami törpe kakast és egy nagy jércét és egy tojót 9 csibével. Hát, nem örülök. Félek, hogy a nagy tyúkok majd elnyomják őket.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.22, 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau
akkor ma majdnem egyformát eszünk Very Happy
Csak én a maradék paprikám dolgozom föl
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.22, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Micsoda örömeitek vannak! Vigyor
Sok boldogságot az ünnepeltnek és Bilagitot Szécsikééknek Vigyor
Ha ilyen jókat esztek, előbb utóbb kelleni fog piszkál

Nálam ma lecsó készült cukkinivel,valamint padlizsán krém abból az óriásból amit a menyem a kertből hozott . Félelem
2 darab 1402 gr.

Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.22, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma 3 db paprikából lecsót főzök.....belekerül még egy kis maradék kolbász is, a végén meg a tojás Smile
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.22, 05:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

20-án ünnepeltük MArus születésnapját
A nászura főzött isteni gulyáslevest.....mind egy szálig elfogyott

Ezzel a szép tortával köszöntötte föl a család

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.22, 05:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
Murphyné törvénye működött.......hogy boldog legyen a pasasod Laughing Laughing Laughing

Capsella
te olyan vagy, mint a Gőz Gizi......mész, megállíthatatlanul egyedül.........Ennyi munkát még olvasni is sok!
Igaz, én városi lány vagyok, tehát a földdel való foglalkozás nem ivódott belém, de ennyi évesen ilyen sok mindent csinálni !!! Shocked Shocked
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.22, 03:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

idézet írta:

Ez bizony így szokott lenni, amikor másnak sütsz főzöl,bizony nem úgy sikerül,ahogy számod! Sad

Nem sokat szoktam sütni néha "gyorsan összecsapok" valamit Very Happy röhög2
Mindig sikerül Wink
Kevésbé sikerül ha tulságosan jot akarok sütni Wink
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.08.21, 21:44    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Tudtok élni!

Ez a meleg nagyon nincs ínyemre a konyhában sem!

Bau!
Hogy készül az a mákos? Patiszonnal lehet?
Cukkinis kavart diósat már sütöttem, finom volt.

TegnapVoltam Ostoroson, leszedtem a paprikát, padlizsánt, 4 db patisszon volt, szépek, nagyok, de csak egy kemény, a többi zsenge. A paradicsomnak a felét se szedtem le.
Az úgy volt, hogy előző nap asszonyga a zember, hogy ő elmegy lovas baráti találkozóra, isznak is, reggel jön haza. Én este ne sokáig legyek fent, hogy reggel fel bírjak kelni és megyünk egy autóval. Ő gyorsan lerendezi a jószágot és segít nekem a termést leszedni. Megjegyzem, igazi hörcsög! A betakarítást azt szereti! A töbit nem! Eddig így gondoltam.
Reggel Keltett, hogy kapjam össze magam, ne soká kelljen rám várni. Én gyorsan összekaptam magam, de ő leült szakirodalmat olvasni. Kérdeztem, ettél, ittál, kaját tett, vizet tettél be? Válasz: tud ő magáról gondoskodni.
Aztán vártam rá, végre elindultunk. Alig indultunk el, érdeklődött, hogy a benzinkutak nyitva vannak?
Kiértünk. Kiszálltam a kertnél, motyómat kiszedtem, a rekeszeket kirakta, kívülről elégedetten nyugtázta a termés mennyiségét és minőségét és megerősítetet, hogy jön hamar.
Jött is hamar, van-e nálam pénz? Mondtam, se pénz, se iratok, Te vagy a sofőr, nekem nem kell. De csak 3000.-Ft kellene, kifogyott az áramfejlesztőből a benzin.
Na, a szokásos: pénz nélkül sose induljon el és a benzinnek sosem szabad kifogynia. Azt kértem már több éve, hogy egy vésztartalék 5 l legyen mindig letárolva.
Hazajött pénzért, de akkor már meg is reggebédelt, majd elment tankolni és utána jött ki, több óra múlva. Elhúzott a kert meleltt. Míg oda volt, én megreggeliztem, ittam. Nagyon meleg lett, újra és újra keleltt inni. Ellfogyott az 1,5 l vizem. Beültem az árnyékba, majd felhívtam telefonon, hogy mikor indulunk haza, mert én már tojok a betakarításra, nincs vizem és nagyon meleg van. Erre asszonyga, van egy kis meleg szódavíz, azt odahozza nekem. Azonnal jött és mondja, hogy még sokára megyünk, mert 3 körül jönnek a a csikóval fotózkodni az új pár barátai. Ugyanis a lány lókedvelő, nálunk is sokat lovagolt, kiképzett. Ma volt az esküvőjük. A barátok tőlünk vetetk egy csikót, amit majd ősszel visz el a menyasszony. De ismeri a csikókat, most fényképet kap a csikóról és barátokról a csikó társaságában. Ebbe az ajándék ügybe mi is beszálltunk.
Na, hát erre még nem is moroghatok, hogy várni kell. Annak pedig nagyon örültem, hogy lesz a menyasszonynak egy csikója, nagyon megérdemli.
Tehát a szódavízzel feltöltve magamat, folytattam a betakarítást.
Végül 4 óra után indultunk haza. Természetesen egyetlen szem termést sem szedett le.
Útközben elmondta, hogy ez olyan sok, hogy főzzek be lecsót. Kell hozzá paprika, paradicsom és hagyma. Ezeket kell összefőzni és üvegekbe rakni.
Na ugye 70 évesn már van olyan bölcs az ember lánya, hogy autóvezetés közben még a saját férjét sem veri fejbe. Így ezt megúszta. Háromszor elmondattam vele, hogy kell a lecsót befőzni, mire rájött, hogy szívatom.
Mintha én még sosem tetetm volna el lecsót, mert mindig ő tette el!
Na, akkor tudjad, hogy én ilyenkor hagymát nem teszek bele, mert minek fogja a helyet az üvegben? Jobban ráérünk télen pucolgatni bele a hagymát. Vagy szalonnát is akarsz beletenni? Ugye nem gondolhatod komolyan, hogy Te, aki életedben sosem főztél be, fogsz majd engem tanítani?

Hát, ha még soká élünk, ezeknek az agyi alulműködéseknek még nagy kifutása lesz!

Na, tegnap este könyveltem, hogy fizikálisan pihenjek, meg azzal is haladjak.
Ma befőztem 10 db 720 ml-es üveg lecsót. A gáztűzhelyen összefőztem a paradicsomot és a paprikát annyira, hogy ellepje a lé a paprikát. Üvegekbe szedtem, lezártam és a befőző automatában sterilizáltam. Nem kell tartósítószer, nem kell dunsztolni. Holnap címkézés, mehet a helyére.

Holnap padlizsánkrémet fogok eltenni, de azt kisebb üvegekben.

Most kifejtő bablevest főztem.
Holnap sajtos patisszonfasírtot késítek mártogatóssal, rizzsel.

Ha holnap estére lesz erőm, akkor kimegyek további paradicsomot szedni és holnapután befőzöm. Még a felét se szedtem le. Nem haladtam, mert gazoltam is, hogy egyáltalán lássam. Volt, ahol két hét alatt elfedte a sort a gaz. Mivel nem kacsoltam, a sok hajtás lent a földön, nagyon nagy óvatossággal felkötöttem az egyik soron. Nagyon sok a folyton növő fajta, ezért futnak. Ez volt az egyik sor, a másik sor egyszer sem volt felkötve, csak a paradicsomfák. Igaz van benne sok lucullus is, de szerintem azok is folyton növők menet mennek világgá.
Nagy élmény lesz! Megpróbálom kikutatni a gazban az érett paradicsomot, leszedem. Utána óvatosan kigazolom (két hete volt). Aztán karózom és felkötöm. De a 2. sor mellet van egy harmadik sor is, tehát azok egybeérnek, hogy még nehezebb legyen. Muszáj azt a sort is párhuzamosan rendbe tenni, hogy legyen hova lépni. Az 1. és 2. sor között még ot vannak a törpe paradicsomok is, azok már eléggé érettek. leszedm és kihúzgálom.

Azt mondtam, hogy már az idén megtervezem, hová fog meneni jövőre az uborka, futóbab, paradicsom, hogy még az ősszel csináljak neki támrendszert fémoszlopokból és betonból. Jövőre az utáni évnek a támredszerét kell megcsinálni és váltogatni.
Évről évre csak várok arra, hogy a zember segítsen ebben a karózási munkában, de kb. 10 karó után neki más dolga van, de nagyon megígéri, hogy pár óra múlva folytatja, én ne nyúzzam vele magam. Hát nem csodálatos? Aztán mindig történik valami és nem ér rá.
NA, ezért kell nekem két évre való fix támrendszer!

Az idén már egészen jól utolértem vona magam a kertben, de a sok eső miatti sok gazzal nem tudok lépést tartani.

Viszont tegnap is úgy örültem, hogy a talaj minősége rendkívül jó! Mondhatnám, teljesen optimális szerkezetű! Megérte a sok trágyát belehordatni a hegyi agyagba, mert nagyon jó lett, és így két év alatt be is van művelve, nagy talajélet van benne és abszolút vegyszermentes!
Annyi vegyszert látott, amennyi a vetőmagon volt, ha egyáltalán volt csávázva.

Úgy néz ki, hogy a szarvasbika problémája megoldódott. A kutyákat egy ideje nem zárjuk be a kennelbe és így nincs kedve a kertbe bejárni.
Úgyhogy amint időm lesz, megkezdem az új konténeres gyümölcsfák ültetését a régiek helyére. A naspolyán már van termés a konténeresen, az egyik Vilmos körte is szép kis koronát fejlesztett a nyáron. De a dió, szilva is szépek, nagyon gondoztam őket. A hurmák és az indián banán kicsit visszafagytak a télen a konténerben, de aztán későn, de szépen kilombosodtak, mehetnek ők is a helyükre.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.08.21, 19:40    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagy melegre való tekintettel Marcsi barátosnénk lájtos Wink kaját készített: kemencében sütött oldalast és csülköt. nyali hami ugh

Volt hozzá savanyú,utána süti. Nem jöttünk haza éhesen. Wink Laughing

Ma bekapcsolta a zuram a sütőm alsó fűtőszálát...fűt mint a bolond. Shocked Nemtom' huh Fal

Van egy kis piros lámpa kijelzőm a sütőn,ami elalszik ha elérte az általam kért hőfokot.
Mikor gyanús lett a dolog,úgy teszteltem,hogy fokozatosan vettem vissza a hőfokszabályzót,mert ha a sütőben lévő hőmérsékletet elérem,kialszik. Többszöri próbánál így vettem észre, hogy a sütőben csökken a hő az alsó fűtésnél. Erre a férjemnek ma ragyogóan működött. őrült Fal
Nanáááá,hogy bennem van a hiba,valamit rosszul csináltam. Shocked Rolling Eyes Twisted Evil box

Mondtam neki,lehet hogy elege lett a fűtőszálnak az egésznapos melóból. Wink Very Happy /ismerem a sütőmet,hisz 2009 óta használom Wink Laughing /
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.21, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rakott krumplit csináltam,vittek a gyerekek is.
Sütöttem egy tepsi cukkinis mákos sütit.
finom "szaftos" . mindig nagy sikere van.
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.08.20, 20:13    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma Anikóék etettek minket. Wink Nagy adag gulyása maradt /isssteni finom volt/ meg milánóija amit a gyerkőcök kedvére csinált./azt már nem is kértem/
Megnyugvással vettem tudomásul hogy a ferdinánd mind elfogyott és a pomposból is alig maradt. /Huszonnyolcan voltak a gyerkőcökkel együtt./Akkor ezek szerint ehető volt. ugra

Métereskalácsot csináltam ma,holnap ismét etetnek /a szokásos 4 hp.-os/ és holnapután is./ a Trófeás csapat összejövetele/
Így csináltam egy méterest,amit elfelezek /1-1 tányér süti a "beugró"/ és le van tudva a süti. Laughing /a tésztát még hétfőn megsütöttem,mert Ica barátosném ezt kért névnapjára,így együtt letudtam a tészta sütést. Mára csak a kenegetés maradt./
Most egy időre elegem van a konyhából! Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 38, 39, 40  Következő
32 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban