16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben (18)
Milyen növény ez?? (37)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Versek, költemények (4)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Találd ki (30)
GAZLAP szakácskönyv (76)
A Tudat keresése (3)
IDŐJÁRÁS (65)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Kedvenc filmem, színészem
Vicces történetek...képek (19)
Milyen öröm ért ma?..(38)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:32:am Bojtárgazdi :
Szép napot!
5:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:03:am kutyus :
Sedénak sok nagy puszi.....csak az előbb mellé ütöttem
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....Sef
7:31:pm szécsike :
jaj de jóóóóó! Köszönjük!!
2:02:pm sede :
Szívesen, örülök Nektek
1:27:pm aszokfa :
Köszi a játékunkat maestro!
10:42:am bau :
Hurrá!Megint van Gazlapunk! Köszönjük Sede!
8:10:pm szécsike :
Megint szaraXik! Két oldalt nyitok meg,az egyik pörög ezerrel,a másikon meg látom h.megjelent. Felváltva írok hol az egyik lapon,hol a másikon.
6:19:pm aszokfa :
Elég csak egyszer!
5:55:pm bau :
Már megint duplán kell rányomni az üzenet elküldő gombra.
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!Cidri van odakint!
3:27:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok minden gaznak! Én elfelejtettem aludni, most már költöm a "kis" fiamat mindjárt.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.03, 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap a madarasban őszibarack 1150 Ft (alapanyaga: kő), lecsószezonban "lecsó"paprika 580, paradicsom 499 Ft.
Zöld alma 670 Ft, banán 490 Ft.

Nemtom' huh őrült seggfej drámai Szétlő

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.03, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még szombaton vettem szép vékony batátákat.......ma az egyiket - egy sötétlilát - szeletve megsütöttem......mellé átpirítottam az utolsó sült csirkecombot........fejedelmi ebédem volt
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.03, 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Minden gyümölcs és zöldség 500.- közelében.

Nálatok... Durca
Mert itt közel 800 ért láttam barackot ,igaz öklömnél nagyobbak voltak.
A többi gyümölcs is 600-700 között van.

Mai ebéd: gombakrémleves sült gombaropogóssal.
Pörkölt tarhonyával kovi ubival.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.03, 05:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Remek történetek!!!

Szécsike
eén nagyon picikére vagdosom a kacsahájat, mert nem szeretem a töpörtyűt...akkor jól kisül a zsír, és a töpi olyan lesz, mint a chips Very Happy
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.09.02, 20:10    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

A bőrös kacsahájból van az igazi kacsatepertő. Sokkal finomabb, mint a belsőségekből származó hájból. Abból tepertő alig-alig van és nem is olyan finom. Hiába, valamit valamiért!

Egyébként aranyoas a szomszédasszony, néha hisztis, de ki nem. Nem egyszerű egy ilyen idős embert gondozni!

Mondtam neki, hogy mit fogok sütni és majd viszek. Estére becsengettem és átadtam a rizsfelfújtat. Nem engedett el néhány kiló körte nélkül.
Beszéltünk arról, hogy az idén nem annyira sikerült a töktermesztés, se neki, se nekem. Mivel én tökfőzeléket akartam főzni, ahogy befordultam a spáizba és megláttam, mekkkora tököm van a méhész barátnőmtől, a 2/5-ét átvittem a szomszédasszonynak. Erre asszongya, szedjünk körtét. Megegyeztünk, hogy reggel Ostorosra megyek és majd déltájban átmegyek a létrár fogni. Szedni ő akarja, semkiben nem bízik a fa épségét illetően.

Na, a rizsfelfújt elfogyott. Jókora adag volt, de vittem a szomszédasszonynak, vittem a fiaméknak, mi hárman is jó étvággyak ettük és elfogyott.
Most egy kicsit másként csináltam, mint máskor.
A tejberizsbe belekevertem a nagyon apró, vékony darabkákra vágott almát. Az egészhez cukor, pici só, vanília cukor és 4 tojás felvert habja, óvatosan belekeverve. Előtte már az előzőekel összekevertem, hogy kevésbé törjön a hab. Ennek a fele a nagy piros zománcos tepsibe öntve, elegyengetve. Rá fél kiló túró pici sóvel, cukorral, valília cukorral ízesítve, plusz a négy tojás sárgája, összekeverve, ráöntve. Ezekre a risz másik fele, villával igazítgatva, kristálycukorral meghintve a teteje a karamellizálódáshoz. Előmelegített sütőben megsütve.

A férjem hiányolta, hogy most nem volt benne színes gyümölcs (meggy). Nagyon bizalmatlan volt, de aztán nagyon finomnak találta.

Nagyon nagy volt az örömöm, a 2009-es gerincelcseszésem óta most először tudtam kézi habverővel 4 tojás fehérjét habbá verni! Na, a véncsontok is fejlődnek, gyógyulnak, legalábbis fizikálisan.

A fasírt megsült, a tökfőzihez minden előkészítve, de a 40 éves gáztűzhelyem olyan, ha a sütő megy, nem tudom a felső égőket meggyújtani. Megyek, gyorsan megfőzöm a tököt, mert 10 után a Barátok jön. Vállalom, hogy az én szellemi színvonalam ekkora! Ezt az egy sorozatot nézem, ez egy énidő.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.09.02, 18:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella jót nevettem a szomszédasszonyodon. Istenem...kinek mi okoz örömöt. Wink Laughing
Nekem is az,ha találok a turiban valami jó cuccot,csak én megmondom a frankót. Very Happy

Ma piacon voltam,min. a fele árus nyaralni van. Az árak is követték őket. Twisted Evil Venni akartam kacsahájat,de nem volt. Vettem bőröset,de ebből alig lett zsírom,annyira húsos volt. Inkább csak féltenyérnyi kis sült húsok lettek,de nem bánom mert nagyon finom. A 3 kg.ból bő 1 liter zsírom lett csak.
Ez volt a hamikánk kenyérrel,kovászos uborkával.
Vettem sérült cs.szárnyat meg mell szélt,abból pörkölt főtt . Aprítva a mélyhűtőbe tettem,majd a talira hortobágyi készül belőle. Laughing
A közepes méretű tojás ára 40 ft.,a nagyobb 46.- Shocked
Minden gyümölcs és zöldség 500.- közelében. Twisted Evil
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.09.02, 16:06    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap nagyon lábkímélősre vetetm a figurát, mert csak... Rémesen nem volt kedvem dolgozni, nem sok mindent csináltam. Mégis úgy el voltam fáradva, hogy este a Barátok közt végét még láttam, de hogy utána mi volt, azt nem tudom. Ülve a kanapén elaludtam. Ilyenkor ha szólnak, hogy feküdjek le rendesen, vagy meg se hallom, de ha meghallom, akkkor a melegebb éghajlatra küldöm őket. Akkorákat szoktam aludni, amin nagyon csodálkozom. reggel a telefon ébresztésére keltem kioihenve.
Az a szerencsa, hogy a kanapé támláján díszítő jellggel amolyan osztások vannak, két osztás közé támasztom a fejem és megszűnik a világ, így nem lóg a fejem. Néha azért elgémberedek, mert eldőlök.

Reggel hozzáfogtam és meggondoltam magam! Hová szladok 70 évesen: Internet, szamócatermesztés korszerűbben, internet, Szoky konyhája. Segítettem a debreceni húgomnak a férje bevallását megcsináltam és elküldtem.
Na, hozzáfognék a főzéshez, el kell menni túróért.

De ugye minden út Rómába vezet! Azaz a Sóház utcai turkáló felé.
A meleltte lévő utcában kell menni, előtte ott lelassítok, ha van parkolóhely, befordulok és elvesztem!
Most is ez történt. Alig voltak! Vettem jó cuccokat. Beruháztam a zember jövőbeni munkavégzéséhez. Kb. 10 db rövid nadrágot vettem neki, van benne elegánsabb és vannak kivóló állapotú, jól szellőző munkába szánt gattyok is. Az idén már három szakadt le róla. Feszt beleakad valamibe.

Kedvencem a zöld és kék szín, találtam klassz pólókat.
Ha megveszem a munkaruházatiban vagy a multiknál az új pólót, ha nem is változik a formájuk, de hamar kifakulnak. Ha Ostoroson nyáron végigizzadok egy napot, egy ilyen nap sókiválása foltokat okoz a pólón. Lehet, ha este kimosnám, nem venné ki a színét a só, de este én már fáradt vagyok mosni.
Viszont a jó minőségű pólók csak nagyon sok használat után fakulnak a napon, az izzadságra meg nem tapasztaltam.

Még sok egyebet is vettem, pl. 2 db kalssz nyári plédet, kellemes puha és szép.

De nem is ez a lényeg.
Már vagy fél órája túrok, amikor meghallom a szomszédasszonyom hangját. Gondoltam, nem jól hallok, ő pár éve azt mondta, hogy ő fel nem venné a turkálósat, ő a turkálóba be sem megy, az ő úri gusztusa nem bírja a turkálós szagot. Ellenben Pesten a Váci utcában szokott vásárolni, évente többször a lánya felviszi autóval és ott bevásárol. Megmutatott néhány ruhát, nézzem meg, akárha Páriszból hozta volna.
Én szeretem a békességet és a nyugalmat, nincs okom ebbéli hitében megingatni, gondoltam. Tehát mondtam, hogy valóban nagyon szépek, elegánsak.
Oda nézek, de ő is abban a pillanatban rám, összeköszöntünk. Na, innen már megvolt a nagy lelepleződés és mégcsak Serlock Holmes sem vagyok.
De ekkorra már volt egy csomó kincse, amit az elülső részben túrt, ahol nem láttuk egymást és nem is hallottuk.
Túrtunk tovább, majd mondja, hogy jaj, neki sietnie kell, mert az anyját (92 éves) hozzák haza a napköziből és addigra otthon kell lenni. Mondtam, én autóval vagyok és hazahozom, így több ideje lesz és nem kell cipekedni.
Így még túrtunk egy darabig, majd fizettünk, belomoltunk az autóba. Irány a tejbolt, húsbolt, a zöldséges, hazajöttünk.

Kicuccolt és elköszönéskor asszongya: Jaj, de jól esett már végre ez a turkálás, igazi lelki felüdülés is volt, lehet, hogy már van egy éve, hogy voltam a Sóház utcában, pedig nagyon szeretek oda járni.

A sánta kutya jutott az eszembe. Meg a volt kolléganőm, akinek két hete keresgéltem a bőrgarnitúra vásárlási idejét és árát, mert Pécsre ment olyat venni, mint az enyém. Akkor csak kb. árat mondtam emlékezet szerint, de mire visszajött,meg kellett kerestem a pontos időt és árat: 2008.12.30. 533.000.-Ft, dohányzó asztal 46.000.-Ft. Megkérdeztem,miért olyan fontos a pontosság? Azt mondta, hogy 180-ért vette meg, 30-ért hazahozzák. Bőrápolót is rendelt az interneten, leápolja és ha átjönnek a szomszédok, 600 eFt-ot fog mondani, és Pesten vette, már az interneten kinézte, melyik áruházban, hadd üsse meg őket a guta!

Na, ezekre varrjon valaki gombot! Milyen furcsa szerzet a Homo sapiens!

Ja, sül a rizsfelfújt, elferdítve: almával és túróval.
Megyek is, elkészítem a fasírtot, hogy betegyem a sütőbe, ha kijön a felfújt.
Utána tökfőzeléket főzök.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.02, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
A jégverés miatt mérgelödtem kicsit még ma is és mérgemben neki álltam sütni. Very Happy Wink
Egy egyserü joghurtos sütit készitettem ami már el is fogyott.
Igy hat aztán ma adtam a fogyokurának egy pofont röhög2

Ma mérgemben egy mikros tortát fogok sütni röhög2
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.02, 04:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap maradék-pucolás volt..........

Szerencsére lehűlt az idő, sütöttem gyorsan egy kenyeret magamnak
Ma valami sütit sütök, mert kell valami naskálni való Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.09.01, 18:07    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma sütöttem egy picinyke Wink pogácsát. röhög2
Brokkolikrémleves volt mellé.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.01, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma dolgom volt reggel így csak egy gyors paprikás krumpli a mai ebéd.

Van még céklám hozzá.
Desszertnek egy őszibarack is lesz.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.30, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A jégverés miatt mérgelödtem kicsit még ma is és mérgemben neki álltam sütni. Very Happy Wink
Egy egyserü joghurtos sütit készitettem ami már el is fogyott.
Igy hat aztán ma adtam a fogyokurának egy pofont röhög2
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.08.30, 15:45    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap este zöldbab levest főztem és krumplinudlit túrósan. Maradt mára is.

Az éjszaka nem tudtam elaludni. 6-kor sikerült és 8 előtt felkeltem. 9 után indultam Ostorosra a termést leszedni. 12 után indultam vissza. Nem is reggeliztem,mert nem akartam tölteni vele az időt. Hazafelé egy akácos árnyékában megálltam inni és felhívtam a lányomat, hogy 10 perc múlva otthon leszek, legyen nyitva az ajtó és legyen készenlétben behordani a termést, nekem már nem lesz erőm. Árnyékban 34 C van. Előtte napon szedtem.
Várt, behordta. Bejöttem, ittam. Mi az a kanapén? Hűtőmatrac, nem durván hideg. Miért? Neked készítetetm arra az esetre, ha esetleg hűteni kell. Köszönöm. Na, tud ez normális is lenni, bár néha keresztben akar lenyelni.

A krumplibogárnál nem sok utálatosabb rovar lehet. Átköltöztek a padlizsánra. Nekiálltam szétnyomkodni őket, de a kifejlett bogarakat nagyon ki kell lapítani, mert hiába pattan, attól még háromszor újra felmászik,szétnyomom. Csak nagy nehezen jöttem rá, hogy teljes kilapítás, mert ezek visszamásznak többször is. Vagy 20-szor átnéztem a padlizsántöveket, mindet kilapítottam. Holnapra majd jönnek újak. Azokat is végérvényesen kilapítom.

Valami eszi jó ízűen a paradicsomot.

Nagyon nagy szárazság van.

Szóval, hoztam haza újabb munkát. A minap rengeteget főztem be, szilvakomót, gyümilevesnek kétféle nyári alma, négyféle szilva, körte. Ezek 14+12 üveg és 2 üveg lecsó. Még a korábbi befőzésből valók se mind vannak lehordva.

Asszem, ma késszítek egy lecsót csípős kolbásszal, tarhonyával. De ásítok, amit holnap megtehetsz, azt ne barmold el ma!

Ha hinni lehet az előrejelzésnek, a mai nappal vége a kánikulának!
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.30, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mai ebéd: húsos csontból főzött leves és kacsa sült párolt káposztával.
Desszertnek dinnye.
A jövő héten sütnöm kell egy párszor.

Jönnek a születésnapok.
33 és 44 is lesz Vigyor

Isler az már biztosan lesz és piskóta rolád is.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.30, 05:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hűűűű, Szécsike!
Betársulnék 1-2 adagra én is!! Imádom, és hozzájutni nagyon nehéz. Eltennék én is párat a fagyóba
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 38, 39, 40  Következő
30 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban