16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt ismét itthonról!
4:14:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....
5:15:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am Emmylie :
Nalam van azert 1-2 furcsasag de legalabb müködik. Kivanok mindenkinek szep napot.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.nálam is remekül mőx
7:40:pm szécsike :
Most tökéletesen működik,KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!
3:58:pm kutyus :
Nem ....Sede mondta, olyan, mitha valaki föl akarná törni.........ideigle nesen tudott valamit javítani, de jelenleg nincs asztali gépnél, többet nem tud tenni
11:54:am bau :
Sziasztok! két napig nem tudtam behozni a Gazlapot Itteni hiba volt????
5:45:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 17:47    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hajnalban keltem, azaz nem is tudtam elaludni, mert egy dodlog miatt majd megütött a lapos guta. Így éjszaka elinternetezgetetm és 4 felé ledőltem, tudván, hogy akkor akartam kelni. De ekkor se jött álom a szememre.
Viszont kigondoltam, hogy csinálok tojásos bundás kenyeret. 5 tojást vertem fel, jó étvággyal megreggeliztem belőle.
Gondoltam, én ezt most úgy kívánom, hogy ezt viszek ebédre. Bepakoltam egy adagot, lezártam a dobozt. Aztán meg azt gondoltam, nehogy már az éhség miatt ne bírjak dolgozni, beteszem az összeset. Na, én azt délelőtt és délben meg is ettem. Most 6-kor jöttem haza, de már olyan éhes voltam! Hiába, sok energia kell a kétkezi paraszti munkához és a szúnyogcsapkodáshoz.

A lányom rakott zöldbabbal várt, nagyon finom volt, egy jókora adag lecsúszott. A maffin is nagyon finom lett, abból is lecsússzant 3 db a görögdinnyével.

Ha sikerül jól aludni, hajnalban meignt megyek a gazzal birkózni.
Nagyon elfáradtam. Erre e-mailben írta az egyik ügyfél, hogy ma este hozza az ÁFA-hoz a papírokat. Irány zuhanni, hogy kiszedjem magam a koszból és az izzadtságból.
Ma nem volt meleg, de éppen elég volt. Sok szúnyog van a gazok között. Az egyik sor paprikában néztem, hogy reggeltől délutánig szemmel láthatóan nőttek a szőrös disznóparéjok. Ráadásul háromfelé raktam a gazokat: egyikben a szúrósok, el fogom égetni. Másik adag a mérgező gyomnövények, ezek mulcsozni jók. A harmadik a jó gazok, mennek a lovaknak.

A tökféléim nem kötnek változatlanul. Az egyikre rálépett a szarvasbika az éjszaka és kinyiffantotta. A dög megint bent volt, málna, zöldbab maradéka, szamóca, eperfa termése volt soron. A krumplival elégedetlen volt, csak megrugdosta, de még kicsik. Vagy a kutyák kezdtek el ugatni és erre elment.
Ja, és az őszbarackafa megkapta a kegyelemdöfésst.
Csoda hogy utálom az egész vadászbagázst?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Új krumpliból főztem tejfölös levest és zöldség ragus tésztát (gomba ,cukkini) ebédeltem ma.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 04:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megirigyeltem Arozsa bundás kenyerét, így estére a kenyér csücsökből 2 kis szeletet csináltam, bundáztam, megsütöttem....a tetejét reszelt sajttal szórtam be......ISSSSSSTENI finom volt

Ma megeszem a bableves maradékát, a pulykaporc pörkölthöz főzök krumplit és koviubit eszem mellé
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.15, 20:27    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Karfiolleves,karalábé főzelék tükörtojással volt a mai hamikánk. Very Happy
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.15, 04:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap sütöttem pár zab palacsintát, maradt még mára is
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.07.14, 21:06    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap vettünk 40 db vegyes hasznosítású csirkét. A kakasok 1,70 kg-osak, a jércék kisebbek. A kakasokból egy marad majd a "szemétdombra" , a többit levágjuk, ha hagynak belőle a rókák és a kutyák.
A zember már ennivalóként néz a kaksokra, nem győzöm neki mondani, hogy várjunk még 3-4 hetet, hogy hozzászokjanak az extenzív körülményekhez, mozogjanak, izmot építsenek, legeljenek, de többet is várhatunk. Mert ő enen rántott csirkét, paprikás csirkét. De ez most még csak tápos, alig mozogtak.
Tegnap még meg sem mozdultak, örültem, hogy egy sem pusztult el az éjszaka a stressztől. Ma már kijöttek az ólból, sőt a kakasok egy része a kifutóból kijött a legelőkertbe és elkezdett csipegetni. A jércék bátortalanabbak.
Jó lett volna már előbb venni, de a zember 3 éve készül venni. Mivel most kézbe vettem az ügyet, XY-kromoszómájúnak akart kinézni és gyorsan letelefonált egy másik vonalat, mint amin én elindultam.
Csakhogy már vannak csirkék! Ezek két hónap múlva tojni fognak.

Az éjszaka a lányom macskája nem hagyott aludni. Randalírozott, mérgemben 4-kor felkeltem és főztem egy egytálételt. ami magyarul krumplistészta, de szalonnán, hagymán elindítva, a végén sajttal dúsítva. Ebből holnapra is van. Van még egy kevés kolbászos krumplileves. A palacsinta ma fogyott el. Még egy adag karalábéfőzelék is van, tükörtojással egy fogyós adag.

Érnek a paradicsomok, két hét múlva lesz paprika. Uborka két hete van. A tökfélék a hidegben eldobták a kötést. A karalábét mindet megettt a szarvas és a zöldbabot is. A zöldbab 2. és 3. vetése nem kelt ki, nem tudom, miért? A padlizsán szép, az első termések a hét végére lesznek szedhetőek. A batáta is szépen fut.
A szamócák sok futását is lette a dög, ezért jó műsor lesz a megmaradt futásokból megcsinálni az ültetvényt.
A tavalyról a baklhátban mardt aprócska krumplikkal jól jártam az idén. Szépek. Bogár ellen nem permeteztem, szedegetem őket és egyre kevesebb van.

Nem győzök gazolni! Ma is kigazoltam 2 db 60 l-es edénnyel a karámos lovaknak és még sokat a mérgező és szúrós növényekből. Viszont a kigazolt terület kevés. Két hete volt kapálva!

Azt se tudom, hova kapjak! Itt az ÁFA-bevallás, arra is sokat kell most dolgoznom. A barátnőm áprilisban nyugdíjas lett, de még dolgozik. A szálloda, ahol dolgozik, 07.15-tel nyit, előtte próbaüzem van. Így 6-ától már dolgozik. Azért még szombaton d.u. jött, ribizlit, uborkát, paradicsomot szedtünk és gyomláltunk.
Sajnos, egyedül lassabban fogok haladni. De a meleg a legrosszabb. Na és a szúnyogok!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.14, 20:22    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Krumpli főzelék sült hússal.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.14, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:

Mekkora adagot számoljunk egy főre
rizst levesbetétnek: 2 dkg,

Én úgy tanultam Nagymamától, hogy levesbetétnek rizst vagy egyebet: egy marékkal egy főre. Persze van olyan nagyobb kanál is, amivel ki lehet mérni. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.14, 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerettem volna zöldbab levest enni, de olyan drága a friss, hogy nem vettem.
Volt viszont elég jó áron fejteni való, abból vettem fél kilót.....jó pár napra lett levesem belőle

Ma kelkáposzta főzelék lesz után pulykapor pörkölttel.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.13, 19:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm! puszi2 puszi2

Eszembe sem jutott Embarassed hogy rákeressek. Crying or Very sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.13, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én úgy tudom,hogy általában 8-10 deka tésztát (mindenféle) számolnak (nyersen) 1 főre Laughing

Mekkora adagot számoljunk egy főre

Általában mennyit is számoljuk egy főre?Kb: levest: 4-5 dl, főzeléket: 2,5 dl, mártást: 1-1,5 dl, száraz hüvelyes főzeléknek: 10 dkg, száraz hüvelyes levesnek: 5 dkg, száraztészta főételnek: 10-15 dkg, száraztészta levesbetétnek: 1 dkg, burgonyát: (köretnek) 20-25 dkg, zöldséget: (köret) 15-20 dkg, zöldség (főzelék) 25 dkg, zöldség (levesbe) 8-15 dkg, rizst, tarhonyát (köret): 10 dkg, rizst levesbetétnek: 2 dkg, húst (csont nélkül): 12-20 dkg, húst (csontos) 18-25 dkg, húst gulyásnak, fasírtnak 8-12 dkg , szárnyasok: csirkét, tyúkot (tisztított, csontos) : 25-35 dkg, kacsát, libát (tisztított, csontos) 25-40 dkg, halat (tisztított): 20-30 dkg, kolbászt, hurka: 20-25 dkg.
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.13, 19:30    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau szivem,köszönöm az imát,meghallgatásra talált. pacsi puszi2
Enyhén felhős,szélcsendes 22 fokban üdögeltünk,alkonyatkor kellett egy-egy pulcsi/mellény!
Ma a menetrend szerinti maradék fogyasztás. Laughing

Kislányok! Kb.hány deka tarhonyából kell főzni 1 főre a pásztortarhonyát?
/jó evőkre számítva/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.13, 05:52    Hozzászólás témája: Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt az új topic........főzzünk benne sok fííínomat

Előzmények

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4549
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
14 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban