16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Adeniumok (6)

- Tábortűz témák:
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Vicces történetek....képek(18)
Találd ki (30)
Írj bármilyen témáról (16)
IDŐJÁRÁS(64)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Valaki segítsen (22)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:57:pm bau :
:sleep
1:42:pm Bojtárgazdi :
Bauka, én kora reggel nem pálinkázom, úgyis lassan boot-olok be! Persze lehet, hogy más lenne a véleményem, ha lenne itthon pálinka...
12:08:pm bau :
Hukk...még egy kortyocskát... hukk
6:43:am Bojtárgazdi :
Namégegyszer
6:43:am Bojtárgazdi :
Jü reggeklt kívánok! Kutyus, további jobbulást! :yes
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!....köszönöm, igen! Még a térdem kicsit nehezen hajlik de már tudok menni ha nem is olyan gyorsan, mint a landolásom előtt
5:31:am aszokfa :
Jó reggelt! Boka reendben?
4:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:18:pm aszokfa :
Pirosat jelez rendületlenül. Tartályt töltök fel ami 7 méter magasan van. Ő csakl benne van a körben, tőle függetlenül töltöm fel. A kütyíü szárazon futás elleni védelmét használnám csak fel. No majd leeresztem felhasználom a tartály vizét és akkor megnézem, tudom é resetelni a bestiát! Sajna az csak néhány nap múlva lesz, mert egyéb feladatokat kaptam!
7:39:am Vackor :
Ászok, mi van Presscontrolloddal?
6:57:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
5:43:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
2:11:pm Emmylie :
Ma nem kellett SZIVATTYU az égböl hullott
6:18:am Bojtárgazdi :
Hajrá szivattyúk!!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.05, 04:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Olyan békebelire én is vágynék - ha lehetne!

Szécsike
megnézem, köszönöm

Tegnap délután ALMANUDLI-t csináltam....gyors, nem macerás és isteni finom!!!

Vajon megfuttatok egy kis cukrot, beleteszek felkockázott almát, átsütöm egészen addig, amig már puha, de nem esik szét.....közben persze forgatom.
Kiszedem egy tányérra, a zsiradékba prézlit teszek, kicsit átpirítom - vissza bele az alma (amire csurgattam egy kis citromot).
Átforgatom és BEFALOM Laughing Laughing Embarassed Embarassed

Volt aki mákkal szórta, volt, aki dióval - ízlés dolga
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 23:07    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, amolyan békebeli kelttésztára, túróval, lekvárral, vaníliás porcukorral, meleg konyhával, frissen sült illattal.

Ehhez képest megyek holnap a disznók kerítését javítani, hogy ne tudjanak bejönni egy kertrészbe. És ebben a kertrészben készítjük el a két kutya kenneljét. Ma elkezdtem a helyét takarítani, mert szörnyű kupi van ott. A fiúk minden vackot oda dobáltak be: gumicsizma, deszka, fadarabok, féltégla, tufakő, betondarab, leamortizált hálózsák, takaró és falevél, fakarók, rudak, oszlopok. Ma hozzákezdtem és rájöttem, hogy tudok hozzám nem illő szvakat is használni vízfolyászerűen. Mivel a disznók ide bejártak és túrtak, nem volt látható, hogy ott annyi vackeráj van, mert rátúrták a tufát, a földet, homokot. Ebből bányászok, gereblyézek. Porzik, mert fedett, oda nem esik az eső.
Holnap lemérem, hány oszlop és mennyi acélháló kell és nagy betondarabok a háló alá, hogy ne tudjanak aláásni. Az oszlopok gödreinek kiásása izgalmas lesz. Oda a traktoros gödörfúróval nem lehet bemenni. A benzines gödörfúró ebben az agyagban, ilyen szárazon még 2 embernek is nehéz. Marad a két kar és két pacsker. Amikor ide költöztünk az állatokkal, ahol a gépek már nem tudtak dolgozni, ott mi ástuk a gödröket az oszlopoknak. Kis gödröcske, beöntözve, újabb 5 cm kiásva, újabb beöntözés, várakozás a beszivódásra, addig másik gödör vagy más munka. Ez is ilyen lesz. Van, ahol 10 cm alatt tufakő van. Ezt a gépek sem szokták tudni fúrni oszlopátmérővel.
Ez a munka nem szerepelt az álmaimban, de ez a fene ember egyedül ilyeneket nem képes megcsinálni. Én kitalálom, hogy hogy legyen és csinálom is és várom, hogy bekapcsolódjon. Egy darabig hallgatom, hogy azt úgy miért nem lehet, de van gyorsabb módszer, mert én mindig csak azt keresem, hogy mit hogy lehet drágábban és több munkával megcsinálni. Na, erre én eljátszom, hogy most jártam itt utoljára. Vagy úgy lesz, ahogy mondem, vagy mentem. Erre, na, hogy gondoltad? Ő mindig csak a könnyebb megoldásokat keresi, nem a biztonságosakat. Ezért mondom, hogy még mindiog minden állata okosabb, volt mint ő maga. Itthon a kuvasz ma is kiment a térre. Azonnal elkapta a lányom, meg első szóra visszajön, de február óta nem képes megoldani. Kint ugyanez kezdődne.
Itthon hátul van egy bombabiztos kennel, csak hiányzik 50 cm. A szomszéd a kerítés mellé új kerítést épített. Mire észrevettem, kész is volt. Szóltam, hogy miért beljebb, amikor a régi az övéké volt és így kevesebb területet használnak? Erre lebontották a régi kerítést és így 50 cm hiányzik a kerítésből a kennelnél. Szerintem ott keleltt volna pótolni és akkor nem amortizálják le az itthoni kertet.
A kuvasz szerintem már 40 kg felett van. Ahová lép, ott a fű se nő. Feszt ásnak, ugrálnak, próbálják a kerítéseket lebontani. Aranyosak és elviselhetetlenek, gyönyörűek. Még nem voltak Ostoroson, meret egyedül nem tudom őket kivinni, nem tudnék vezetni tőlük és ott sem tudom még elzárni, hogy dolgozhassak. A sinka tegnap reggel nagy örömmel hozott nekem egy szőlőoltványt, konténerestül. Rázta boldogan a vesszőt, a föld beterítetet a teraszt. Ez egy sárgamuskotály. Remélem, még él. Visszaraktam a föld menthető részét, megöntöztem. A kutyák szeretik a szőlővenyigét. Szeretik az édessavanykás ízét.

Közben az adóbevallások idegesítenek, hogy nem haladok. Az az igazság, hogy elég macerás az őstermelőktől a szükséges papírokat beszerezni.

A disznók nem szeretik a nárciszt, a lestyánt, a tormát, a rebarbarát, a fekete ribizlit, az egrest. Ezeket békén hagyják, legfeljebb a lágy szárúakon grasszálnak holnapig.

Iszonyú szárazság van!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 20:48    Hozzászólás témája: Re: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
.... imádom a túrós battyát! Oh, ha most valaki frissen sülve ide elém letenné!

Te is kívánós vagy? Wink röhög
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 18:57    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap még voltak maradékok: paprikás-szalonnás-kolbászos krumplis tészta hosszú lével. Még én sem hallottam ilyet, de a zemberrel együtt főztük tegnapelőtt és nagyon ízlett. Tagnap már csak egy kevés volt belőle. Volt még palacsinta, sült kolbász, hurka, krumplipüré.
Gondoltam, valami leves kellene, de fel kellene végre használni azt a kis fej édeskáposztát. Volt egy adag rántás is a hűtőben. Legyen paradicsomos káposztaleves. Jó kis csíkos füstölt szalonnán indítottam el, káposztadinsztelés, felengedés, rántás és rizs, fokhagyma, bazsalikom. Na, de a rizs olyan kevésnek tűnt, hogy még egyszer tettem bele. Az íze felséges volt. A kertben ügyködtem, mire bejöttem, hazajött a férjem és megkérdeztem, ettél levest? A válasz: az levesnek készült? Mondtam felháborodva, hogy igen! S mivel csak két tányérral ettem, indultam a harmadikat eltüntetni. És valóban jogos volt a kérdés, mert főzelék sűrűségű lett. De mentségemre, sok fogyott belőle. A maradékot szétosztottam 3 kis dobozba, hogy másnap jusson mindenkinek egy. Erre jön a lányom, hová lett a leves, neki még kell. Adtam egy dobozzal, de az nem volt elég. Másféllel még evett.
Komolyan, nem tudom, mi mikor és hogy jön be nekik?
Ma hős voltam és maradékokat ettem, hogy ne a kutyáké legyen.
A lányom főzött azannyát (finom lett) és még valami trendit, amit mi nem kóstoltunk meg a férjemmel.

Úgy vágyok két nagy tepsi túrós batyura! Lesz, ha megsütöm. De lehet, hogy stíriai metélt lesz helyette, mert az sokkal gyorsabb. De én imádom a túrós battyát! Oh, ha most valaki frissen sülve ide elém letenné!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 18:48    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igazad van, Embarassed nem volt más választásom. Very Happy
Csak frissen eszem. Embarassed
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
25 dkg. lisztből

És akkor még Te nevettél,mikor 2 palacsintát sütöttem piszkál röhög

Muszáj szép kenyeret sütnöm,hiszen magamnak lesz... Embarassed Laughing
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
...Én nem tudok hozatni a többféle tiltásom miatt......ill. olyan drága lenne, amit megfizetni nem tudnék

A Telefazéknél Wink a nyugd.menű ezer alatt van. Azt viszont nemtom,hogy Neked való hamika van-e...esetleg nézdd meg.

Bau csodás! Rolling Eyes Látom beletettél anyait-apait. Wink Laughing

Ma tarhonyalevest főztem a káposzta elé és sütöttem buktát. Úgy feküdtem le tegnap,hogy fele királyságomat odaadnám most pár buktáért. Very Happy
Reggel neki is fogtam 25 dkg. Exclamation lisztből. Shocked
A legkisebb tepsim lett vele tele,de csak a harmadik tepsi kikenése jött be. Very Happy Mentem a mérettel egyre lejjebb. Laughing A 22x19-es lett méretes. röhög2
Most nincs Ágika,nemtom hova átbodni. Crying or Very sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
hévknédlivel

aranyoskám

akár hányszor látom a Tv.-ben (ízőrzők műsor) mindig ÁszokLaci jut eszembe Smile Embarassed

Idézet:
Nem szabad, de egyszer élünk!

Ismerős érzés... Sírás-rívás

Itt a kenyerem és a kiflim Smile

Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem szabad, de egyszer élünk!
-Bableves hévknédlivel!
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
...Nem tudom,mikor lesz feltöltve újra.
Abból kell főznöm,amit találok még.

Megtelt a hűtöm ugra
Van husim, zöldségem,és felvágott is.

Ma ráadásul sütöttem kovászos kiflit és kenyeret is.
Egyetlen dolgot nem kaptam ,ÉLESZTŐT Sad
A kenyeret még csak megoldom kovásszal,de a süteménybe mégsem tehetek azt Durca
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez volt az ebédem ma.....a lencseleves után

Baconbe tekert csirkemáj, közötte krumpli......megsütve
Nagyon fincsi volt

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 06:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az olaszoknál sincs jobb helyzet........sőt Amerikában is vadul terjed, csak onnan kevesebb hírt kapunk

Én nem tudok hozatni a többféle tiltásom miatt......ill. olyan drága lenne, amit megfizetni nem tudnék
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 05:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ami Spanyolországban van, az maga a dráma...

Pont egy hónap múlva indultunk volna a táborba...

Bocs, hogy offolok, de mostanában ha csak meglátom is ennek az országnak a nevét, beindul az agyam... Sírás-rívás

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.03, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
...Nem tudom,mikor lesz feltöltve újra.

Crying or Very sad Ezért döntöttünk úgy,hogy amíg szállítanak kaját,addig hozatjuk,mert ha az is becsődöl jöhet a tartalék... Evil or Very Mad

A minap hallottam a rádióba,hogy Spanyolországban már az élelmiszer üzletek is bezártak 2 hétre,egyébként nem tudják megfékezni a koronát. Twisted Evil
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.03, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha így megy tovább,azt hiszem lesz ettől még cifrább ételsor is.
Nekem már üres a hűtőm.
Nem tudom,mikor lesz feltöltve újra.

Holnap gombóc lesz soron...de.hogy mi kerül bele Nemtom'
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő
22 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban