16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Adeniumok (6)

- Tábortűz témák:
Találd ki (30)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Írj bármilyen témáról (16)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Vicces történetek....képek(18)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
IDŐJÁRÁS(64)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Valaki segítsen (22)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:57:pm bau :
:sleep
1:42:pm Bojtárgazdi :
Bauka, én kora reggel nem pálinkázom, úgyis lassan boot-olok be! Persze lehet, hogy más lenne a véleményem, ha lenne itthon pálinka...
12:08:pm bau :
Hukk...még egy kortyocskát... hukk
6:43:am Bojtárgazdi :
Namégegyszer
6:43:am Bojtárgazdi :
Jü reggeklt kívánok! Kutyus, további jobbulást! :yes
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!....köszönöm, igen! Még a térdem kicsit nehezen hajlik de már tudok menni ha nem is olyan gyorsan, mint a landolásom előtt
5:31:am aszokfa :
Jó reggelt! Boka reendben?
4:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:18:pm aszokfa :
Pirosat jelez rendületlenül. Tartályt töltök fel ami 7 méter magasan van. Ő csakl benne van a körben, tőle függetlenül töltöm fel. A kütyíü szárazon futás elleni védelmét használnám csak fel. No majd leeresztem felhasználom a tartály vizét és akkor megnézem, tudom é resetelni a bestiát! Sajna az csak néhány nap múlva lesz, mert egyéb feladatokat kaptam!
7:39:am Vackor :
Ászok, mi van Presscontrolloddal?
6:57:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
5:43:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
2:11:pm Emmylie :
Ma nem kellett SZIVATTYU az égböl hullott
6:18:am Bojtárgazdi :
Hajrá szivattyúk!!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KORONA vírus 2020.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KORONA vírus 2020.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 19:55    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam ma ESEMÉNY volt. Találkoztunk az új szomszédasszonnyal a két ház között félúton. Very Happy
Az elköltöztetett bokrait ültette el és locsolópisztolyt kért kölcsön./Ágikáék utóda/
Fertőtlenítés...átadás. Fertőtlenítés...visszaadás. Very Happy

Igen,most ez esemény. Crying or Very sad

Kutyus ez nagyon aranyos, könnycsalogató. Puszi Puszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ORVOS HIMNUSZ1

https://www.youtube.com/watch?v=LZwAVNfJvR0&feature=share&fbclid=IwAR0ULmgikHEAv2CqahKWCwn6Nu6FJOvne2KjXRSEyBKXq0EIzV5JN7JMnfk
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 05:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

700 éves "recept" járvány idejére

https://hvg.hu/kultura/20200328_Egy_14_szazadi_olasz_mu_segithet_ep_esszel_tulelni_a_jarvanyt?fbclid=IwAR07bA_zCmVmXuNkwfKIRyxkKHETEFBsA0eB2FV4dy0Tqzk7JaFGyglWTkk
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 05:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://femina.hu/egeszseg/koronavirus-ellen-kezmosas/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 05:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

TEGNAP KAPTAM.....MÁR HALLOTTAM ORVOSTÓL IS UGYANEZT

Kedves Címzettek!

Igen sok tanácsot hallunk, kapunk mostanság. Az alábbi rövid, ámde annál tartalmasabb tájékoztatót, egy nyugalmazott szakembertől kaptam, melyet szíves felhasználás céljából küldök.

Jó egészséget:

Pék Károly Kolléga

Rendkívül hasznos tudnivalók a COVID-19-ről. Ebből megtudhatjátok, hogy miért elég a szappanos kézmosás. Ezzel kellet volna az infóáradatot indítani.....

Sok tudományos kutatás után, össze lettek gyűjtve az alábbi hasznos tanácsok: *A vírus nem egy élő szervezet, hanem egy fehérje molekula, amit egy védő lipidréteg borít kívülről. Amint a szem-, orr- vagy száj váladékai felszívják, megváltozik a genetikai kódja (mutálódik), átváltozik agresszor és sokszorozódó sejtté. *Mivel a vírus nem egy élő szervezet, hanem egy fehérje molekula, nem megölhető, magától szétesik. A szétesésnek az ideje függ a tartózkodási hely hőmérsékletétől, nedvességtartalmától és anyagától

. *A vírus nagyon érzékeny, az egyedüli dolog ami védi, az egy vékony külső zsírréteg. Ezért van az, hogy bármilyen szappan vagy mosószer hatékony ellenszere, mert a habja feloldja ezt a zsírréteget (ezért fontos, hogy 20 másodpercig vagy tovább jó habosra dörzsöljük a kezünket). Amint feloldottuk a zsírréteget, a fehérje molekula magától feloldódik és eltűnik. *A MELEG feloldja a zsírt, ezért jó 25 Celsius foknál magasabb hőmérsékleten kezet, ruhát és minden mást mosni. Ezenkívül, a meleg víztől több habja lesz a szappannak és azt már említettem, hogy ez miért jó. * A 65%-osnál magasabb alkoholtartalmú készítmények is feloldanak bármilyen zsírt, főleg a vírus külső lipidrétegét. *Bármilyen 1:5 arányú klór-víz keverék feloldja egyenesen a fehérjét (ez belülről oldja fel).

*Az ioncserélt víz sokat segít a szappan, alkohol és klór használata után, mert a peroxid feloldja a vírus fehérjéjét, viszont csak tisztán kell használni és rosszat tesz a bőrnek. *SEMMILYEN BAKTÉRIUMÖLŐ (baktericid) NEM HASZNÁL! A vírus nem egy élő szervezet, mint a baktérium. Nem lehet megölni antibiotikummal azt, ami nem élő, hanem gyorsan feloldani a struktúráját a fent említett módszerekkel. *SOHA ne rázzunk ki használt vagy használatlan ruhát, ágyneműt vagy bármilyen anyagot. Amíg porózus, lyukacsos felületen van a vírus közömbös és csak 3 óra alatt esik szét (anyagon és porózus felületen). 4 óra az időtartam réz felületeken, mert ez természeténél fogva fertőtlenítő hatású, illetve fán, mert ez utóbbi kiszívja belőle az összes nedvességtartalmat, nem hagyja, hogy leváljon és szétesik magától). 24 óra kartonon, 42 óra fémen és 72 óra műanyagon. Ha viszont megrázzuk vagy tollseprűt használunk, akkor a vírusok a levegőben szállva még 3 órán át aktívak és az orrüregben megtelepedhetnek.

*A vírus molekulái nagyon jól konzerválódnak kinti hidegben vagy mesterséges hidegben, mint ami a lakások és kocsik légkondijától lesz. Szükségük van még nedvességre, de főként sötétségre, hogy stabilak maradjanak. Pont ezért, a párátlanított, száraz, langyos és nagyon világos környezetben gyorsabban bomlik le.

*Az ULTRAIBOLYA FÉNYT megtartó bármilyen tárgy szétbontja a vírus fehérjéjét. Például tökéletes arcmaszk fertőtlenítésére és újrahasznosítására. Vigyázat, a bőrben lévő kollagént (ami fehérje) is szétbontja, így a bőrben hosszú ráncokat és rákot okoz. *A vírus NEM jut át egészséges bőrön. *Az ecet NEM hatásos, mert nem oldja fel a vírus zsíros védőrétegét. *SEMMILYEN SZESZES ITAL, A VODKA SEM hatásos. A legerősebb vodka 40%, de 65%-ra van szükség.

*A LISTERINE HATÁSOS! Ez 65%-os alkoholtartalmú. *Minél zártabb a tér, annál nagyobb koncentrációban fordulhat elő a vírus. Minél nyitottabb és természetesebb szellőztetésű a tér, annál kisebb a koncentráció. *Nem győzik mondani, de meg kell mosni a kezeket a testnedvek, ételek, zárak, kapcsolók, távirányítók, mobiltelefonok, órák, vezetékes telefonok, komputerek, íróasztalok, TV-k, stb. érintése ELŐTT ÉS UTÁN. És persze a mosdó használatakor.

*Meg kell nedvesíteni a sok mosástól kiszáradt kezeket (kézkrémmel), mert a molekulák meg tudnak húzódni a mikrorepedésekben. Minél sűrűbb a nedvesítő, annál jobb. *A körmöket is RÖVIDRE kell vágni, hogy a vírus nehogy alatta meg tudjon húzódni. Remélem, tudtam ezekkel segíteni másoknak is
Vissza az elejére
Vackor
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.28, 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tények és tévhitek a koronavírussal kapcsolatban

A Magyar Vöröskereszt összefoglalója a koronavírus kapcsán feltett, leggyakoribb kérdésekről és válaszokról.

A teljes összefoglaló ITT olvasható.

Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.28, 22:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves látvány lehetett. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.03.28, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megnéztem egy misét facebookon. Cuki volt, mikor mise közben nyomtak lájkot vagy főleg szívecskét. Az élő adásban a szívecskék az atya körül keringtek.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.28, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itthon is összeálltak az énekesek megköszönni a helytállást

https://www.youtube.com/watch?v=g9oln0zb8II&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Ec59u5HyenpSRaQQFkeWeQbhZ4RgakuKQwuJHVE6J4ieqz806Ca2h4fE
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.28, 11:24    Hozzászólás témája: KORONA vírus 2020. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyitok egy új topicot.........akkor egy helyen meg tudjuk nézni a járvánnyal kapcsolatos minden hszt-t
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban