16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt ismét itthonról!
4:14:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....
5:15:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am Emmylie :
Nalam van azert 1-2 furcsasag de legalabb müködik. Kivanok mindenkinek szep napot.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.nálam is remekül mőx
7:40:pm szécsike :
Most tökéletesen működik,KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!
3:58:pm kutyus :
Nem ....Sede mondta, olyan, mitha valaki föl akarná törni.........ideigle nesen tudott valamit javítani, de jelenleg nincs asztali gépnél, többet nem tud tenni
11:54:am bau :
Sziasztok! két napig nem tudtam behozni a Gazlapot Itteni hiba volt????
5:45:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KORONA vírus 2020.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KORONA vírus 2020.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.16, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én férjemnek mindig is Volt itt a faluban maszkja. A munkahelyén Volt rá néha szüksége.
Nem tudom milyen kategoriába tartozik az olyan maszk ami neki van.
A faluban kaptunk "rongy" maszkot de a férjem vett is valahol 2 db-ot ami 800.- Ft-ba került.
A vett 400.-Ft-os maszknak az elsö használatkor leszakadt a gumija. Wink
Na elö vettük a "rongy " maszkot mert Sopronba mentünk vonattal. Wink
A hosszu vonaton kb 8-an lehettünk Sopronban a csuklos buszon 2-en ültünk Very Happy:
Volt pár ember aki hordott maszkot de talán több Volt aki maszk nélkül ment.

A férjemnek megmondtam ha velem történne valami nehogy engedje hogy korházba vigyenek.
A lélegeztetö gépröl is önként lemondok mivel az én tüdöm 56 év Füst és 9 altatás után ugysem birná. Wink
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.04.16, 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lényegében Vackorral egyetértve azt mondom, nem érdemes "nagyon szűrő" maszkokat használni annak aki életében most használ ilyesmit először.
Miért? Mert fokozottabb terhelés esetén a levegővétel olyan megerőltetést okoz, hogy képletesen szólva úgy érzed, közben behorpad a homlokod...
Önkéntelenül is odakapsz, eltolod és jobb esetben nem felejted el visszatenni.
Szóval ha ilyet használsz fegyelmezettnek kell lenned. Onnan tudom, hogy kénytelen voltam ilyenben dolgozni. /Szerintem nehéz fizikai munkát végezni ilyen viselésével csak időkorláttal szabadna. /
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vackor
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.16, 04:33    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
A lányunk küldött /erre járt egy kolléganője/ 2 db. 3M-es "szájkosarat".
Megköszöntem,de érdekelt az ára. 3500/db. Shocked Rolling Eyes Félelem Nnnna ez a méreg, nem a ciánklári. egó

Szécsike, a maszk ára attól függ, hogy milyen fokozatú, milyen a szűrési hatékonysága. Bizonyos munkákhoz mi is használunk maszkot - tudod, itt az atomerőműben - és az még ennél is drágább, mert az meg annyira szűr. (Mi egyébként úgy hívjuk: szopásgátlóVery Happy )
Valójában, ha otthon csinálsz magadnak olyan madzagos maszkot klottgatyából (és naponta, félnaponta kimosod!), azzal kb. el is éred a párszáz forintos sebészi maszk hatékonyságát. (Különösen a nyakban hordott sebészi maszkét! Smile ) Ezeknek annyi a jelentősége, hogy aki fertőzött, az köhögéskor nem köpi szét a cuccot. Mármint nem olyan messzire...

Ja, és az a 3M-es maszk, amit kaptál, valószínűleg egyszer használatos!
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.15, 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk úgy van, hogy céges buszjárat hozza-viszi őket.
A buszon, a ritkított műszaknak köszönhetően, kevesen vannak, simán betartható a védőtávolság. Hazafelé és ödafelé sem találkozik senkivel az utcán veszélyes közelségben. A munkahelyen sem szalag mellett ülnek, de szerintem szalag mellett (autóelektronikai gyártás például) szintén tartható, ill. berendezhető a védőtávolság.
Lehet maszkot is viselni, a fiaméknak egyelőre nem kell, nem kötött a munkahelyük, nagy csarnokban, laza elrendezéssel dolgoznak.
No meg, a többség fiatal.
A boltban, vásárláskor, szerintem nagyobb veszélynek van kitéve.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.15, 22:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oerzsi szivem! Igen,tisztában vagyok vele hogy sokaknak a levegőben lóg a megélhetése Crying or Very sad /ha nincs munka-nincs pénz/ és nem csak ezen a területen! Crying or Very sad Ráadásul az itt gyártott cuccos megy valahova -ahol hasonló a helyzet- onnan is megy valahova.... amíg a "végállomáson" össze nem áll egy EGÉSZ AUTÓVÁ.
Én -a hozzá nem értő- azért állok itt hülyén,mert a "hivatalos" tájékoztatás szerint még ezután jön a vírus okozta feketeleves.
Most akkor mi az igazság? Shocked Bedobjuk az alkalmazottakat a vírus terjesztésébe/elszenvedésébe,vagy már megszűnőben van a fertőzés? Shocked
Lehet hogy nehéz felfogású vagyok,de én ebben ellentmondást látok. Shocked Crying or Very sad

És akkor mi van a többi ágazatban -ahol nem lehet a munkát home officeban végezni- dolgozó alkalmazottakkal akiknél szintén nagy érvágás a fizetés kiesés. Nemtom' Crying or Very sad

Puszi Puszi Puszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.15, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is nyugodtabb vagyok, hogy a fiamék logisztikai cége (egy autógyár az elsődleges partnere, más cégeket kisebb arányban szolgál ki) június végéig kiadta a munkarendet.
Csökkentett időben, némileg csökkentett (és ideiglenes munkaszerződésben rögzített) jövedelemmel, fele juttatásokkal, de van hova menni dolgozni!

A legyártott autó meg eláll.
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2020.04.15, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike, nem azért indulnak újra az autógyárak, mert erre van a legnagyobb szükségünk, hanem azért, mert az ott dolgozó emberek, meg a beszállítóiknál dolgozó emberek, már 4 hete fizetésnélküli szabadságon vannak Crying or Very sad Crying or Very sad , és sajnos az a rengeteg ember a semmiből nem tud megélni. Crying or Very sad Crying or Very sad Autót gyártani otthoni munkával, távmunkásként nem lehet.

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.15, 18:21    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezen én is vinnyogtam,milyen konkrét keretek közé vagyunk szorítva. Shocked Twisted Evil

Ma mondta a rédió, hogy 1-2 autógyárban -1 műszakban-újra indul a termelés. Shocked
Háennékűűű egy tapottatsenem. Shocked Erre van a legnagyobb szükségünk,mint alapvető,nélkülözhetetlen,az élethez feltétlenül szükséges dologra. Rolling Eyes
Közben arról regélnek a "hozzáértők"/?/ hogy még nem érte el a fertőzés a csúcsot. Shocked Rolling Eyes
Vakuljon meg a hátaslovam ha értem. Rolling Eyes

A lányunk küldött /erre járt egy kolléganője/ 2 db. 3M-es "szájkosarat".
Megköszöntem,de érdekelt az ára. 3500/db. Shocked Rolling Eyes Félelem Nnnna ez a méreg, nem a ciánklári. egó
Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.04.15, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is találkoztam a beirással
Nevetséges
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.15, 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A facén találtam.....összefoglalja a mindenféle véleményt Laughing Laughing

Vírushelyzet-összefoglaló az eddigi, innen-onnan összeszedett ismeretek alapján.🤔🤔🤔

1. Elvileg nem hagyhatod el az otthonodat, de amikor el kell hagynod, akkor elhagyhatod.
2. Maszkot viselni teljesen értelmetlen, de talán jobb, ha hordod, mert megvédhet, de lehet, hogy csak kifelé akadályozza a vírust, de talán egy kicsit befelé is.
3. Az üzletek, szolgáltatók zárva vannak, kivéve, amelyik nyitva van.
4. Ne menj be a kórházba, szakrendelésre, kivéve, ha oda kell menned. Ugyanez érvényes az orvosi rendelőkre, oda is csak végszükség esetén menj, feltéve, ha nem vagy túlzottan beteg.
5. A mostani vírus halálos, de mégsem olyan félelmetes, de néha okozhat akár globális katasztrófát is.
6. Gumikesztyű nem segít, de mégis hasznos lehet.
7. Mindenki maradjon otthon, de fontos kimenni a friss levegőre.
8. Nincs áruhiány az üzletekben, de vannak dolgok, amiket nem lehet kapni, ha az ember este akarná azokat megvenni. Vagy reggel. Vagy napközben.
9. A vírus nem ártalmas a gyerekekre ill. fiatalokra, kivéve azokat, akik megbetegszenek tőle.
10. Ha megbetegszel, sokféle tüneted lehet, de tünetek nélkül is megbetegedhetsz. Lehetnek tüneteid anélkül, hogy megbetegednél.
11. Étterembe nem mehetsz, de rendelhetsz éttermi ételt otthonra, amit esetleg olyan személyek készítettek, akik nem viseltek szájmaszkot vagy gumikesztyűt. Vagy egyiket sem. Vagy mindkettőt, csak mielőtt felvették, ráköhögtek.
12. A vírus különböző felületeken 2 órán keresztül, nem, 3, 4, 6, 18 órán keresztül aktív marad. Vagy napokat mondtunk?
13. Számoljuk a halálesetek számát, sőt a halálozási arányt is, de fogalmunk sincs, mihez képest, mert nem tudjuk, mennyien betegedtek meg.
14. Nincs rá gyógyszer, kivéve azt, amelyik talán már van, amelyik esetleg nem veszélyes, persze csak ha nem vesz be túl sokat belőle az ember.
15. Addig otthon kell maradnunk, amíg el nem tűnik a vírus. De csak akkor fog eltűnni, ha meglesz a nyájimmunitás, azaz már körbejárt. Ehhez az kellene, hogy találkozzunk másokkal.

+1: Még valami: Németországban be kellett zárni a fodrászatokat, fogorvoshoz viszont szabad menni. Nálunk fogorvoshoz nem szabad, de fodrászhoz igen.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.13, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezen felül nem tud mindenki tanítani. Nem is véletlenül külön "szakma", amit éveken át tanulnak a tanító/tanár jelöltek.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.13, 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos főként a kicsik - első-másodikosok- helyzete nehéz ...ill a szüleiké

A szülőknek általában DOLGOZNI kell/ene de a kicsivel min, 8 órát foglalkozzon, hogy szegényke megtanulja a dolgokat
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.13, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem politika...
Sok szülő tanári online segítséggel sem boldogul. Magam is láttam olyan képeket, amelyek a "megfejtendő", a megadott szótagot tartalmazó szót ábrázolták volna, de fogalmam sincs, hogy mi lehetett a képeken. Velem együtt több felnőtt sem tudta.
Más kérdés, hogy mi a fenéért kellett pont ezt feladni, ha a tanár maga sem érti.

Sosem volt itthon 5-5 kiló ezmegazom. Nem tudnám hol tárolni. Nem sütök, még a kijárási korlátozás előtti lisztem se fogyott el. El tudom képzelni, hogy több normális, sőt rendes háztartás is elműködik valahogy étolaj- és cukortartalékok nélkül.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.12, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ajánlom figyelmetekbe a szöveget! Smile

https://youtu.be/UZtogtLM7c0
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.03, 04:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyetértek Szécsike
sajnos azokat nem tudtam kiszedni
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
7 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban