16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt ismét itthonról!
4:14:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....
5:15:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am Emmylie :
Nalam van azert 1-2 furcsasag de legalabb müködik. Kivanok mindenkinek szep napot.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.nálam is remekül mőx
7:40:pm szécsike :
Most tökéletesen működik,KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!
3:58:pm kutyus :
Nem ....Sede mondta, olyan, mitha valaki föl akarná törni.........ideigle nesen tudott valamit javítani, de jelenleg nincs asztali gépnél, többet nem tud tenni
11:54:am bau :
Sziasztok! két napig nem tudtam behozni a Gazlapot Itteni hiba volt????
5:45:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - KORONA vírus 2020.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KORONA vírus 2020.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 19:10    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ahaaaa! Értem. Nincs a vásárló korhoz kötve. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Emmylie
nem értem amit írtál........mi az hogy csak azt engedik be, akinek pénze van??? anélkül senki nem tud vásárolni!!!!

En ezt irtam:

Egy kisebb üzletben azt tapasztalta hogy azokat engedik be akiknek pénze van.
Valahogy az is érthetö szerintem.

Persze kissé viccesen is mondta .
A kis üzletes valoszinüleg ugy értette hogy nem´azt nézi hány éves az illetö hanem azt hogy tudjon fizetni.
Hát kis üzletnél minden egyes vevö fontos szerintem.

Nem tudom hol van kártya leolvaso és hol nincs.
Nekünk kártyánk sincs Wink
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 18:01    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gondolom nincs a faluban kártyaleolvasó.... Very Happy
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
nem értem amit írtál........mi az hogy csak azt engedik be, akinek pénze van??? anélkül senki nem tud vásárolni!!!!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 17:33    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap hallottam a rádióban,hogy Spanyolországban bezártak az élelmiszert árúsító helyek is 2 hétre,mert egyébként nem tudják megfékezni a járványt. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha a maszk rajtad van, próbáld meg a szemüveg szárát a maszk gumija alá bedugni, hogy esetleg ne pont a füleden legyen a szára, de le se essen.
Vagy köss a szárára is gumit, ami hátul körbeér a fejeden.
Csodaszép leszel minden bizonnyal, de valószínűleg más szemüvegesek sem tudják máshogyan megoldani.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát igen más nincs csak a fülemre tudom tenni a szemüveget és a maszk gumiját is a fülemre kell akasztani Very Happy

Négy fülem meg nincsen aranyoskám
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bauka, a szemüveget is és a maszkot is a fülünk tartja a fejünkön. Ha a maszk nem vékony gumival, hanem szélesebb szalaggal van ellátva, akkor értem Emmylie problémáját.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
szemüveg vagy maszk

Emmylie!
A maszkot nem a szemedre kell húzni piszkál röhög
Bár lehet,hogy jobb lenne!
Jobb ha az ember jánya nem látja,mi folyik az országban... vagy lehet,hogy a fülünkre kénbe tenni,
mert HALLANI SEM AKAROM a sok szomorú hírt! Félelem drámai írás temet
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.30, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt nálunk is Volt esemény Wink
Ma kaptunk az önkormányzattol 2 maszkot.
Egy rozsaszint és egy kéket.
Meg is probáltuk Wink de a férjem azt mondja neki nem passzol Very Happy Wink
Mondjuk nekem a szemüveggel Volt gondom vagy szemüveg vagy maszk Wink valahogy a kettö nem passzolt össze. Very Happy
Na mindegy én ugyse megyek ki a házbol hisz eddig is csak a kapuig mentem legtöbbször.
Kivételek voltak az utazo napok de az most lehetetlen. Sírás-rívás Sad

Másik esemény hogy a férjem elment vásárolni.
Egy közeli nagyobb üzletben teljesen egyedül Volt és mondta az eladonak hogy miatta nem kellett volna kinyitni az üzletet. Very Happy röhög2
Egy kisebb üzletben azt tapasztalta hogy azokat engedik be akiknek pénze van.
Valahogy az is érthetö szerintem.
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 19:55    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam ma ESEMÉNY volt. Találkoztunk az új szomszédasszonnyal a két ház között félúton. Very Happy
Az elköltöztetett bokrait ültette el és locsolópisztolyt kért kölcsön./Ágikáék utóda/
Fertőtlenítés...átadás. Fertőtlenítés...visszaadás. Very Happy

Igen,most ez esemény. Crying or Very sad

Kutyus ez nagyon aranyos, könnycsalogató. Puszi Puszi
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 07:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ORVOS HIMNUSZ1

https://www.youtube.com/watch?v=LZwAVNfJvR0&feature=share&fbclid=IwAR0ULmgikHEAv2CqahKWCwn6Nu6FJOvne2KjXRSEyBKXq0EIzV5JN7JMnfk
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 05:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

700 éves "recept" járvány idejére

https://hvg.hu/kultura/20200328_Egy_14_szazadi_olasz_mu_segithet_ep_esszel_tulelni_a_jarvanyt?fbclid=IwAR07bA_zCmVmXuNkwfKIRyxkKHETEFBsA0eB2FV4dy0Tqzk7JaFGyglWTkk
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 05:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://femina.hu/egeszseg/koronavirus-ellen-kezmosas/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.29, 05:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

TEGNAP KAPTAM.....MÁR HALLOTTAM ORVOSTÓL IS UGYANEZT

Kedves Címzettek!

Igen sok tanácsot hallunk, kapunk mostanság. Az alábbi rövid, ámde annál tartalmasabb tájékoztatót, egy nyugalmazott szakembertől kaptam, melyet szíves felhasználás céljából küldök.

Jó egészséget:

Pék Károly Kolléga

Rendkívül hasznos tudnivalók a COVID-19-ről. Ebből megtudhatjátok, hogy miért elég a szappanos kézmosás. Ezzel kellet volna az infóáradatot indítani.....

Sok tudományos kutatás után, össze lettek gyűjtve az alábbi hasznos tanácsok: *A vírus nem egy élő szervezet, hanem egy fehérje molekula, amit egy védő lipidréteg borít kívülről. Amint a szem-, orr- vagy száj váladékai felszívják, megváltozik a genetikai kódja (mutálódik), átváltozik agresszor és sokszorozódó sejtté. *Mivel a vírus nem egy élő szervezet, hanem egy fehérje molekula, nem megölhető, magától szétesik. A szétesésnek az ideje függ a tartózkodási hely hőmérsékletétől, nedvességtartalmától és anyagától

. *A vírus nagyon érzékeny, az egyedüli dolog ami védi, az egy vékony külső zsírréteg. Ezért van az, hogy bármilyen szappan vagy mosószer hatékony ellenszere, mert a habja feloldja ezt a zsírréteget (ezért fontos, hogy 20 másodpercig vagy tovább jó habosra dörzsöljük a kezünket). Amint feloldottuk a zsírréteget, a fehérje molekula magától feloldódik és eltűnik. *A MELEG feloldja a zsírt, ezért jó 25 Celsius foknál magasabb hőmérsékleten kezet, ruhát és minden mást mosni. Ezenkívül, a meleg víztől több habja lesz a szappannak és azt már említettem, hogy ez miért jó. * A 65%-osnál magasabb alkoholtartalmú készítmények is feloldanak bármilyen zsírt, főleg a vírus külső lipidrétegét. *Bármilyen 1:5 arányú klór-víz keverék feloldja egyenesen a fehérjét (ez belülről oldja fel).

*Az ioncserélt víz sokat segít a szappan, alkohol és klór használata után, mert a peroxid feloldja a vírus fehérjéjét, viszont csak tisztán kell használni és rosszat tesz a bőrnek. *SEMMILYEN BAKTÉRIUMÖLŐ (baktericid) NEM HASZNÁL! A vírus nem egy élő szervezet, mint a baktérium. Nem lehet megölni antibiotikummal azt, ami nem élő, hanem gyorsan feloldani a struktúráját a fent említett módszerekkel. *SOHA ne rázzunk ki használt vagy használatlan ruhát, ágyneműt vagy bármilyen anyagot. Amíg porózus, lyukacsos felületen van a vírus közömbös és csak 3 óra alatt esik szét (anyagon és porózus felületen). 4 óra az időtartam réz felületeken, mert ez természeténél fogva fertőtlenítő hatású, illetve fán, mert ez utóbbi kiszívja belőle az összes nedvességtartalmat, nem hagyja, hogy leváljon és szétesik magától). 24 óra kartonon, 42 óra fémen és 72 óra műanyagon. Ha viszont megrázzuk vagy tollseprűt használunk, akkor a vírusok a levegőben szállva még 3 órán át aktívak és az orrüregben megtelepedhetnek.

*A vírus molekulái nagyon jól konzerválódnak kinti hidegben vagy mesterséges hidegben, mint ami a lakások és kocsik légkondijától lesz. Szükségük van még nedvességre, de főként sötétségre, hogy stabilak maradjanak. Pont ezért, a párátlanított, száraz, langyos és nagyon világos környezetben gyorsabban bomlik le.

*Az ULTRAIBOLYA FÉNYT megtartó bármilyen tárgy szétbontja a vírus fehérjéjét. Például tökéletes arcmaszk fertőtlenítésére és újrahasznosítására. Vigyázat, a bőrben lévő kollagént (ami fehérje) is szétbontja, így a bőrben hosszú ráncokat és rákot okoz. *A vírus NEM jut át egészséges bőrön. *Az ecet NEM hatásos, mert nem oldja fel a vírus zsíros védőrétegét. *SEMMILYEN SZESZES ITAL, A VODKA SEM hatásos. A legerősebb vodka 40%, de 65%-ra van szükség.

*A LISTERINE HATÁSOS! Ez 65%-os alkoholtartalmú. *Minél zártabb a tér, annál nagyobb koncentrációban fordulhat elő a vírus. Minél nyitottabb és természetesebb szellőztetésű a tér, annál kisebb a koncentráció. *Nem győzik mondani, de meg kell mosni a kezeket a testnedvek, ételek, zárak, kapcsolók, távirányítók, mobiltelefonok, órák, vezetékes telefonok, komputerek, íróasztalok, TV-k, stb. érintése ELŐTT ÉS UTÁN. És persze a mosdó használatakor.

*Meg kell nedvesíteni a sok mosástól kiszáradt kezeket (kézkrémmel), mert a molekulák meg tudnak húzódni a mikrorepedésekben. Minél sűrűbb a nedvesítő, annál jobb. *A körmöket is RÖVIDRE kell vágni, hogy a vírus nehogy alatta meg tudjon húzódni. Remélem, tudtam ezekkel segíteni másoknak is
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
9 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban