16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
8:34:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:24:am kutyus :
Jó reggelt!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt!
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:06:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt!
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:23:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:39:pm Bojtárgazdi :
Nahááát! Zotank, üdvözöllek!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:09:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Vendégeink a kertben (18)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Vendégeink a kertben (18)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2021.01.05, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
Fölmondok a galamboknak! Harcol gerjed duma
Olyan szemet csinálnak folyton az etetőtőnél,hogy elment a kedvem már az etetéstől.
Állandóan kiverik a magokat a házikóból . Sírás-rívás
Szétlő Szétlő Szétlő

Bau kedves, hogy tudnak a galambok szemet csinálni az etetőnél Laughing piszkál piszkál , akkor most olyan szemekkel van tele az etetőd? piszkál Laughing

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.01.05, 13:49    Hozzászólás témája: Vendégeink a kertben Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jót kuncogok itt a melléolvasáson, mert velem egy nagyon emlékezetes eset történt meg.

Az egyetemen a 2. év I. félévében, decemberben volt a talajtan I. vizsga. Szóbeli vizsga volt, de a tanszékvezető titkárnője jött be tételt huzatni és ő felügyelt egy félórát, amíg felkészültünk a szóbelire.
Ő elmondta, hogy nem szabad puskázni, de azért igyekezett nem látni, amit nem kell látni és a folyosót kémlelte.
Természetesen mindenki tudta, hogy azt a kérdést kell először kidolgoznia, ami kevésbé megy, amíg van rá lehetőség.
Én meg csak ültem és nem tudtam hová tenni, hogy miért kaptam egy filozófiai kérdést és ezen leállt az agyam. Egy idő múlva feltűnt a titkárnőnek, hogy én csak ülök, nézem a tételt és semmihez nem nyúlok.
Odajött és megkérdezte, mi van, nem tudom,? Mondtam hogy nem. A nagyok se tudják, én honnan tudnám?
Miért, mi az?
Az anyag keletkezése.
Elment, visszajött, hadd nézze már meg! Hát ez az agyag keletkezése! Nem az anyag keletkezése!
Na, így már más! Hát azt megtanultam! (Mellesleg, a talajtant nagyon szerettem, 5-sel vizsgáztam belőle). De kis híján rossz vége lett. De nem volt hiába való megtanulni, mert így, hogy elbénáztam az időt, nekem már nem volt időm a segédanyagok használatára.
Ott akkor, azokban a percekben egyszerűen nem tudtam magamat hová tenni, hogy én azt hittem, az egész könyvet jól megtanultam, ehhez képest emlékezetem szerint nem is foglalkozik vele a könyv. Nagy szerencse
volt, hogy ez a segítőkész nő végiglapozta a könyvet és rájött,hogy nem anyag, hanem agyag lehet a téma és valóban agyag volt a tételen.

MOst így, hogy visszaolvastam a hsz-t, még az is beugrott, melyik előadóban volt a vizsga. És már csurog a karomon az izzadság! Csak ahogy emeltem a karom, meglepődtem, hogy nem fehér blúz van rajtam. Nem bánom, hogy már nincsenek vizsgáim.
Amikor időzavarban vagyok, mindig vizsgákkal álmodok. Pl. géptanból vizsgázok és világ mizéjére szivatnak, hogy ugye nem gondolja komolyan, hogy magából agrármérnök lesz ezzel az alkattal mind a 45 kilójával, a fehér bőrével? Máskor államvizsgázok álmomban, azt a tételt húzom ki álmomban, amit a valóságban húztam és számolok, számolok, egy sertéstenyésztelep és hizlalda dazdaságosságát. És álmomban is számolom a kocaforgót, a szaporulatot, a súlygyarapodást, abrakfogyasztást, stb... És végül felébredek, mert már olyan sok szám van a fejemben, de nincs előttem papír, hogy le tudjam írni. Hát, éppen ideje volt felébredni, hogy lássam, én ezen régen túl vagyok.

A férjem azt mondja, ő sosem álmodik a vizsgákról. Jó neki!
Persze ő nagy ívben szarik mindenre! Ha papírmunkáról van szó, ő azt is letagadja, hogy iskolába járt, inkább analfabéta. Akkor a kötelezettség az enyém. Asszongya, ezért tartalak. Mit képzeltél, miért vettelek el? Én egyszerűen előrelátó voltam. Melletted lehet hülyének lenni. Na, fogjad magad és ess neki!
Ezért hívjuk diplomás analfabétának. És mondjuk neki, hogy legjobb hülyének lenni! Mondja is, hogy az bizony Isten különös kegye, csak nézzünk rá!
Néha besegít vagy inkább belerondít a papírmunkába, de utálja és úgy áll hozzá, hogy utána hosszú ideig ne tartsunk rá igényt. Ő inkább elvonul a látókörünkben és olvas. Ha kiabálunk neki, hogy gyere, ezt te tudod, akkor nagyot hallóvá válik.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.05, 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fölmondok a galamboknak! Harcol gerjed duma
Olyan szemet csinálnak folyton az etetőtőnél,hogy elment a kedvem már az etetéstől.
Állandóan kiverik a magokat a házikóból . Sírás-rívás
Szétlő Szétlő Szétlő
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.29, 05:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hja! kérem a művész véna előbb utóbb kibukik aranyoskám aranyoskám aranyoskám röhög2 röhög2 röhög2 röhög2 röhög röhög röhög röhög röhög
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.28, 18:36    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyusom ezt hívják művészetnek. Laughing

Örülök hogy nem vagyok egyedül pacsi puszi2 röhög2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.28, 06:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csatlakozom a csapathoz aranyoskám aranyoskám aranyoskám
Ráadásul én nem csak melléolvasok, hanem mellé is írok! Szörnyike
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.27, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Azóta a "melléolvasást" már magasabb szintre emeltem

pacsi
Szia TESÓ aranyoskám

én is yes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.27, 16:24    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pont akkor voltam olvasási versenyen nnnna.... aranyoskám

/kétszeri nekirugaszkodásra értettem ám!/

Egyébként én profi vagyok el olvasásban.Észre sem veszem,csak azt hogy értelmetlen....aztán kezdem újra. Shocked Laughing

Ez nem a kórom előrehaladtával jött nekem,mert 20 éves kori emlékem,hogy megálltam egy tacepao előtt és többször elolvastam.
"Fiatalok jelentkezzetek könyvbúvárnak". Shocked Csak álltam és néztem ki a fejemből a hülyeségre meredve,mire többször /figyelmesen/ elolvasva "kitisztult": KÖNNYŰBÚVÁRNAK.

Azóta a "melléolvasást" már magasabb szintre emeltem,olyannyira,hogy rejtvényfejtés közben nem értem a kérdést. aranyoskám duma írás
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.27, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Százas

Szécsike!
Nem voltál ott a suliban,mikor a Z -betűt tanultátok???
Nem száraz hanem százas! piszkál röhög
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.27, 15:40    Hozzászólás témája: .... Hozzászólás, az előzmény idézésével

SzáRaz csapatokban.... Nemtom' és nem értem a hsz-t. Evil or Very Mad Embarassed
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.27, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Százas csapatokban érkeznek a fenyőrigók a Mátrába

https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-videkunk/2020/12/27/fenyorigo-csapatok-matra-telelo-madarak/
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.22, 20:39    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

3 galamb állandó vendégem,de már látni néhány cinegét is. Very Happy Éveken át egy galambpár kosztosom volt,később csak egy,most meg az "özvegyen maradt" betársult egy párhoz. Laughing

Egy szajkót szinte naponta látok az ágon,nemtom mivel táplálkozik,de valamit csipeget! Shocked A kutyatáphoz már nem férhet hozzá,az asztalon téli takaró van és alatta van a száraz táp.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.22, 05:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam semmi Sad csak néha halom a hangokat
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.21, 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam a tengelicek járnak,-látom a nyomaikat Vigyor
Jókora szemetet csinálnak,mert beülnek az etetőbe és "szotyiznak, köpködnek" Vigyor

Néhány cinege és persze a galambok.
Mostanában mást nem látok Sad
Pedig nagyon szeretem a meggyvágót, az őszapót, de ezek csak nagy havas hidegekben jönnek.
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.12.21, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Tudom, hogy még találnak élelmet a madarak, csak nagyon hiányoznak.
Átkutatják a fákat, bokrokat, láttam cinkét még az avar alatt is keresgélni.
Kb. 40 éve gondoskodom róluk, télen különböző eleségekkel, ívóvíz mindig van előttük. Nyáron több helyre is teszek friss vizet, hogy tudjanak fürödni is.
Nagyon szeretem őket Very Happy

Ma volt egy kis forgalom. Megjelent egy szajkó, a napraforgót szemezgette. Egy kis ökörszem a teraszon átkutatott minden zugot, nagyon aranyos volt.
A sárgabarack fát alaposan átvizsgálta egy harkály, úgy láttam talált is pár jó falatot.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Következő
5 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban