16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt!
4:22:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek...közeleg a fura Húsvét
7:34:pm Bojtárgazdi :
Szívesen, Etike!
6:11:pm Etimami :
Köszi Bojti!
3:50:pm Bojtárgazdi :
Etike, elküldtem!
6:37:am Etimami :
Kellemes vasárnapot.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:13:am pili :
Szép jó reggelt, jó hétvégét! Holnap virágvasárnap.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek....Piliké m, ez aztán a méreg!!
8:25:am pili :
Sziasztok! Én nem vicceltem meg senkit, engem viccelt meg a gépem... Bedobta a törülközőt, be se lehet kapcsolni. Még "szerencse", hogy itthonról dolgozunk, és van kölcsön laptopunk.
7:47:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot kivánok mindenkinek Vigyázzatok magatokra
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....megvi cceltek valakit tegnap?
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (16)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (16)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Földanyának elege lett belőlünk! Sad

https://lelektuning.cafeblog.hu/2020/01/31/foldanyanak-elege-lett-belolunk/

Föld Föld Föld Föld Föld Föld Föld Föld Föld Föld
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, tényleg......köszi Pilikém!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zenthe 59 éves volt '79-ben. A gyerekek szemében ők már nagyszülőknek tűnhettek.
(Mint tudjuk, egy bukfenc számára már egy negyvenéves is öreg ) Wink

A '79 pedig tuti.

https://archivum.mtva.hu/photobank/item/MTI-FOTO-dFJhdC8xUnJJUDE2amFBMEgrOGJCZz09

Amire rosszul emlékeztem, a felesége neve. Nem Bözsi volt, hanem Kati. (Kérdésedre elbizonytalanodtam, megnéztem a wikin - most már minden stimmel. Wink )

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 05:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pilikém
nem lehet, hogy elírtad a dátumot??? 79-ben nem voltak még olyan öregek, hogy nagypapának-nagymamának nézzenek ki!!! Shocked Shocked

Minden esetre szép emlék lehet neked

Már attól zsongott a fejem, hogy végig olvastam az írásodat -érteni semmit se értettem belőle, csak annyit, hogy NAGY BAROM volt, aki ilyesmiket kitalált
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 01:51    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

.01.31-re 3 db KSH-jelentés volt határidős. Könyvelési adatok, állattenyésztési adatok, gazdálkodási napló, nitrát-jelentés adatai kellenének bele.

Az állatállományváltozást +lótrágyatarmelést beküldtem. Órákat dolgoztam az állományváltozáson, a nyitókészletbe nem minden t hoznak bele és készletváltozás soron kell korrigálni.
Fel nem foghatom, miért nem tudnak egy értelmes nyomtatványt összeállítani, hiszen nem nagy tudomány, már a szocializmusban is voltak remek nyomtatványok.
Na, de a trágyatermelés megoldása rémes! Ugye mi nem úszunk a disznóhugyban meg a tenger levében, meg a kettő keverékében sem. Itt nem kell félni, hogy túl trágyázzuk, pottyantjuk a legelőt. Fogalom, hogy mettől meddig nem lehet trágyát kijuttani, vagyis a téli fagyon nem lehet, mert az elfolyó hólé leviszi a trágyalét az élővizekbe. De trágyát tárolni csak 2 hónapig lehet ideiglenes trágyakazalban. Mivel 10.31-02.15-ig nem lehet trágyázni, de csak két hónapig lehet tárolni egy ideiglenes kazalban, ezért ez furcsa helyzet. A mélyalmosat télne nem is termeljük ki.
Lényeg, a kancák egész évben a legelőn tartózkodnak, a mének, ki hogyan és nagy matematika, ki mennyit hová termel és a mélyalmosból nyitó készlet + termelés, kiadás tavasszal, nyáron több alkalommal de nem a legelőre, a szaros legelőt nem lehet legeltetni, hanem ideiglenes trágyakazalba és két hónap múlva ettet arrébb kell helyezni és újabb két hónap múlva megint..., egészen őszig, amikor ki lehet szórni és a nap sem szárítja ki egy nap alatt, meg oda már nem hajtunk ősszel legeltetni, d ennek án klappolni kell a legeltetési naplóval is, de arra is kell vigyázni, hogy akkorra már megtörténjen az őszi tisztítókaszálás, mert a kiszórt trágyán nem lehet kaszálni. Arra is figyelni kell, hogy a legeltetés alatt, az itt legeltetet napokon elpotyogtatott trágya + a kiszórt trágya N, P, K hatóanyaga ne haladja meg a megengedett értéket.

Bakker, akik ilyen rendeleteket hoznak, éhhalált érdemelnek, nem magas fizetéseket. Környezetkárosítók, rengetg időnk és papír, festék, áram megy rá. Mindenki tudja pontosan, hogy ez akkora hülyeség, de a papíroknak ehhez kell klappolni.

De még ennél is rosszabb, az idősoros műholdas felvételekről mindent tökéletesen le lehet követni. És dónokkal is szoktak fotózni.

Ma, egy kis alvás után folytatom a növényvédelmi statisztikával. Ahhoz is rengeteg adat kell. Már voltam egy ellenőrzésen, erre a gazdálkodási naplót nem lelm a gépen. A kinyomtatott példányát még nem kerestem. Nem lenne jó egy-egy munkaműveletet elírni egy-két nappal. Methogy ha összenézik a stat jelentést az MVH-s , talajvédelmis jelentésekkel és nem egyeznek, az büntibe csaphat.

Körbe vagyok bártyázva annyi papírral, hogy alig férek.

Hiába vagyok agrármérnök, azt kell mondanom, mostanra olyan elviselhetetlen mértékűvé vált a bürokrácia, hogy az adóhivatali semmi az MVH-s, NÉBIH, KSH, talajvédelem, stb együtteséhez képest.
Annyi törvény van legalább, mint adójogszabály. Ha valaki több jogcímen igényel támogatást, végképp nehéz megfelelni. Elég rosszul értelmezni valamit és ugrik egy csomó pénz.
Már pedog, amíg a felvásárlási árakat azért tartják ilyen alacsonyan, hogy úgyis jön hozzá a támogatás, hát, támogatás nélkül nem lehet megélni.

Erre mondja a paraszt, látszik, hogy jogászok alkották ezeket a törvényeket, hogy legyen nekk mit betartatni, ha kibasszák őket a nagy hivatalból, akkor meg a paraszt védelmét imitálja a bíróságon. Mert aligha nyer.

Több száz oldalakat olvasok a KSH-hoz, gazdálkodási naplóhoz, nitrát jelentéshez.
A takarmányozási napokat számolom az átalgállomány kiszámításához, ez hagyján. A takarmányozási naplóhoz, hogy mennyi a legeltetett tak. napok száma, ki milyen fejadaggal legelt, ez mennyi zöldfű, azt mennyi legelő termette és melyek azok a legelők, rétek. Mennyi a szénaevős tak. napok száma, ki milyen fejadaggal, mennyi széna keleltt, széna nyitó készlet, termelésből, vásárlásból, értékesítésre, takarmányozásra, zárókészlat. És ez a széna mennyiség mennyi és melyik területen termett meg. Mikor takaritottuk be? És legyek észnél, a 12%-nál nagyobb lejtőjű gyepet, ha jól emlékszem, nem istállótrágyázzuk, mert a hugylé brüsszelig elfut.

Ha a régi öregek feltámadnának, biztos, hogy azt mondanák, bolond egy világ ez! Aki ezt kitalálta a bötűt egye, ne a húst! Inkább hasznosan dógozni kéne! Na, kapára, kaszára, ingyenélők, vagy éhen döglötök!

El tudjátok képzelni, mennyi pénz megy el ennek az idióta rendszernek a fenntartására?

Szóval, tele a hócipőm!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 00:17    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pilikém aranyos kis történet. Laughing Nekem Bessenyeivel van hasonló. Very Happy
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.31, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau!
Van! nem is kicsi!
Azért járok vissza évek óta!
tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.31, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÓÓÓ Very Happy
Az már mindjárt itt van! yes Csak legyen legalább haszna is! Smile
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.31, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau!
Köszi az érdeklődésedet febr.11.- ig bent vagyok.Hétvégén haza lehet jönni.

tercsi
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.31, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
szerettem Zenthe Ferencet

Én is. Soha nem volt modoros, annyira egyszerű ember volt! Bár az ország egyik legismertebb színésze volt, soha nem voltak sztárallűrjei.
Van róla egy személyes emlékem is. 1979-ben, az Európai Gyermektalálkozó alkalmával kubai gyerekek tolmácsa voltam. A kéthetes program egyik eseménye volt, amikor a zánkai úttörőtáborba korabeli híres emberek (táncdalénekesek, színészek, sportolók, tudósok, tévébemondók) jöttek, és beszélgettek, fociztak, főztek, játszottak a gyerekekkel. Zenthe Ferenc és felesége, Bözsi néni a kubai delegációhoz és a velük táborozó magyar gyerekekhez jöttek - komolyan, mint egy nagyon kedves nagypapa és nagymama. Persze a kubaiaknak fogalmuk nem volt róla, ki az a két idős ember, akik kevergetik a slambucot a bográcsban, de a magyaroknak be nem állt a szájuk, akkor még eleven emlék volt A Tenkes kapitánya, a Tüskevár, az Egri csillagok, A fekete város, az Égig érő fű, stb., volt miről kérdezni. Krumplipucolás, szalonnaaprítás közben olyan műhelytitkokat tudtunk meg, hogy csak no, nem győztem fordítani a kubai gyerekeknek - a végén már ők is kérdezgettek, Bözsi néni népdalokat tanított nekik MAGYARUL, aztán mikor előkerült az otthonról hozott túrós és meggyes rétes, a legbátortalanabb gyerek is beszédbe elegyedett velük. Mire jöttek a tévések, hogy felvegyenek néhány percet a találkozóról, Feri bácsi már javában a fiúkkal focizott, a lányok énekelve szedték Bözsi nénivel a körtét a tábor mögötti elhagyott gyümölcsösben, az operatőrök alig találtak meg minket. Slambuc meg rétes a tévéseknek már nem jutott, de Bözsi néni azért egy kicsit félrevonult Vajek Róberttel, és adott neki egy-két "dugi" rétest.
Remek két embert ismertem meg bennük, életük végéig kedves ismerőseim között tartottam számon őket.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.31, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi!
Meggyógyultál már?
vége a gyógykezelésnek? Wink
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.30, 05:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csodás hangja volt, emlékezetes színészi alakításai........szerettem Zenthe Ferencet
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.29, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

100 éves lenne Zenthe Ferenc, az ország Taki bácsija – tortát neveztek el róla...de vajon milyen ízűt?

https://www.nosalty.hu/ajanlo/100-eves-lenne-zenthe-ferenc-orszag-taki-bacsija-tortat-neveztek-el-rolade-vajon-milyen-izut

Emlékünkben őrzünk Taki bácsi! simi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.01.29, 06:40    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Puhány, mint a lekvár.
Nem pontosan így szoktuk mondani, mert a szövegkörnyezetben a puhány nélkül is értjük.

Nagyon klassz összeállítás, jót rötyögtem rajta.
Van, amit még sose hallottam, de úgy gondolom, jól találtam ki a jelentését.

Nyílván van ez más nyelvekben is, azt meg mi fogadnánk be sokára, mér akkor is, ha ott élnénk.
Ezek azok a dolgok, amiket nyelvórákon nem lehet megtanulni.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.29, 05:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÉDES, ÉKES ANYANYELVÜNK

Számos olyan kifejezés van a magyar nyelvben, amely ételekhez kapcsolható – és amiért egy külföldi soha az életben nem lesz képes ezt a nyelvet úgy Isten igazából elsajátítani.

Mert ez az egyedüli nyelv, amelyben:

te is lehetsz sótlan
de be is lehetsz sózva
borsózhat a hátad
de a falra is hányhatjuk
lehet paprikás a hangulatod
vagy zabos
beszélhetsz zöldségeket
egy gyümölcsöző kapcsolatban
megolajozhatsz bármilyen problémát
lezsírozhatod a szerződést
de le is vajazhatod
tudod, ki a cukros bácsi
akinek a fejétől bűzlik a hal
lekenyerezheted a gyereked
sőt, kenyérre kenheted
vagy hájjal kenegethetsz
rizsázhatsz a kollégádnak
ha mákod van, mindenki irigykedik rád
de zsír király vagy
ha még malacod is van
csak vedd le a tökfödőt, ha velem beszélgetsz
akkor a paradicsomban érezheted magad
tarthatnak téged tejfeles szájúnak
tudod, mi az a babos kendő
kolbászolhatsz a városban
vigyázol, nehogy elperecelj
ügyelj arra, nehogy belecsokizz a nadrágodba
mert akkor becsúszik a sportszelet
belecsapsz a lecsóba
tejelsz, mint a katonatiszt
annak a büdös gyökérnek
tökölsz reggelente
veled csak úgy nem kukoricázhat senki, mert
úgyis kisajtolod belőle az igazságot
mert te nem vagy piskóta!
és nem vagy tejbetök!
ne legyél puding!
de még tökkel ütött lehetsz
a gyerekednek helyes kis hurkái vannak
az asszonynak meg sonkái
menekülj, ha bukta van
te, kis öcsisajt
vagy hívjalak Paprika Jancsinak?
lehet retkes a lábad, hát hogy a retekbe ne?
lehet lyukas a zoknid, kilátszik a krumplid
az ott vaj a füled mögött?
vagy túrót a füledbe?
tudod, nem minden papsajt
az sem jó, ha citromba harapsz, de fűbe sem sietős
és ha gondolod, adhatok egy barackot a fejed búbjára
csak vedd le a tökfödőt!
mert mi már csak tudjuk, mikor ettük meg a kenyerünk javát
Nos, ne tökölj sokat, oszd meg ezt a bejegyzést és ha még tudsz, amit én elfelejtettem, egészítsd is ki! A túróba már! 

De azt meg kell mondjam: kemény dió lesz folytatni a sort!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő
16 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban