16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:18:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:09:am pili :
Jó reggelt, szép hétvégét!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
9:29:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
7:18:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:15:pm Emmylie :
Nyugodalmaj jo éjszakát betegeknek mielöbbi teljes gyogyulást
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
3:41:pm Bojtárgazdi :
Úgy legyen, Emmylie Kedves! Lám, Kutyuséknál is javulnak a betegek.
1:03:pm Emmylie :
Szép délutánt Jo hireket várok Remélem lesznek is
7:42:am tercsi :
Jó reggel! Kutyus ez jó hír!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!.....köszönöm a jókívánságot....megin dultak a gyógyulás útján
10:55:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok, a betegeknek gyógyulást!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (16)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (16)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.05, 05:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem van egy ilyen rózsám!
Sok évvel ezelőtt kaptam a kisebb fiamtól, de nem vettem ki a műanyag dobozából. Szépen megtartotta formáját....bár a színe kissé már veszített, de még "élőnek" látszik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.04, 22:40    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most találkoztam vele először! Shocked Rolling Eyes

Tudtok róla valamit,igaz amit ígérnek?

https://www.belladecor.hu/termekek.php?category=tartositottviragkompoziciok
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.04, 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon érdekes de ennek a napnak is vége lett.
Ugy mint mindennek Sad egyszer vége van. Sad Wink
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.02, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudjátok milyen nap van ma?? Laughing

2020 02 02
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.02, 01:44    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ilyen bevásárló szütyőket, szatyrokat nem nehéz varrni.
Ha nincs kéznél egy használatban lévő, akkor az interneten lehet mintákat találni, sőt leírásokat is a varráshoz.

Száraz tésztának is jó, otthon vászonszatyorban tároltuk felakasztva.

Bevásárlásnál a nagyobb teherbíróképességű sztyrok is kellenek, kiaválóan alkalmas erre a farmernadrág, -szoknya, ha van, ami ennél nemesebb célra már nem hasznosítható.
De csak szét kell nézni a begyújtött, nem használt holmikban.

Ha visszaemlékeztek, úgy a 70-es, 80-as években jött be nálunk a nájlonszatyrok divatja és folyamatosan öntött el bennünket. Igazán hozzászokni a TESCO bejöttével kezdtünk, mert amikor megnyitott, ingyen adták a szatyrot egy ideig. Na, aki elég pofátlan volt, az annyit hozott el, amennyit akart. Volt, aki egy nap többször ment be, vagy forgott, egyszerre alig vásárolt, a szatyor kihordás volt a lényeg. A múltkor itt valaki mondta, hogy van egy ismerőse, akinek mér abból az időből van szatyra.

Mielőtt bejött ez a nájlonszatyros világ, használtunk cekkereket is. Emlékeztek arra a pici labdává összecsomagolhatóra? Nagyon praktikus volt, hogy kettő-három is jól elfért a táskában. És bírta a súlyt. De szidtam magam, amikor megpakoltam, mert vágta a kezem.

Most vannak ilyen textil szatyraink, a férjem szokott hozni, egy része reklámanyag. Azok nagy része alkalmatlan a bevásárlásra. a túl hosszú fül nem jó, mert majd a földig ér a pakk. És általában keskenyek, nem sok fér beléjük. Volt szép, elegáns szatyor is, de elintéztem. Bár volt benen saját nájlon védelem, de kifolyt a hús leve és elszínezte a vásznat. Mivel itthon a kipakolás után eltűnt és egy hónap múlva leletem meg, már nem lehetett a foltot kimosni.
Szerintem csak jó lesz magunkkal hordani nájlonszatyrot is, hogy védjük vele a többi árut és a textilszatyrot.

Lehet, hogy majd műanyag dobozokat is hordunk a bevásárláshoz.
Ma a spájz rendbetételét folytattam. Az M30-as rekeszek kerültek sorra, rengeteg műanyag dobozzal. Mindet elmosogatatm újra és másként fogom csoportosítani, ha időm lesz. Most nájlonzsákokba bezsákoltam és még a többit is fogom. Úgy gondoltam, zöldséges rekeszekbe fogom őket rakni nájlonban, a dobozra ráírva a tól-ig méretet és minden zsákban benne lesz az adott dobozok teteje is. Ezek a rekeszek mehetnek a polcre is, de a zember piáiból, szörpjeiből le kell hordani a pincébe.
Az M30-as rekeszekből nem használtuk őket, mert nem volt együtt a tető a dobzzal.
A konyhaszekrényben csak az egy fazonú dobozok vannak, 4 méretben. Ez jól bevált, mert rakatolhatók és nem kell a tetjét keresgélni, kis műanyag rekeszben ott van mellette.
A konyha és a spájz kritikus területek. Túl sok a fűszer, a konyhai kütyü és a doboz. Ha a háziasszonynak vannak elfoglalt időszakai és nem ura a helyzetnek, hamar a káosz uralkodik.
Én most szembesültem, hogy három lerakat só volt a spájzban, mert az M30-as rekeszkbe a dobozok mellé is berakták teljesen értelmetlenül. És többször nem leltem sót. Ott van valahol! Ki a fenye keresi a rekeszben?

Na, irány a spájz, még egy félórás munkát megcsinálok, reggel kisebb rumli legyen.

Ja, a jó szatyor fogója elég széles és vastag, hogy ne vágja az ember kezét. Az is jó, ha felül össze lehet húzni.

A férjem, a lányom moziba vitték az unokákat (a fiunké) estére. Amikor visszajöttek, a kisebbik fel akart szaladni a tetőtérbe, de a lépcsőn nem égett a villany. ő nem nézett szét. Míg odavoltak, én oda tettem egy M30-as rekszt a mosás után megszáradni. Nem látta, nekiment. Felkiáltott: Mi az anyádat tettél ide Anyumama (ez én vagyok)? Nem árulta el, hol tanult ilyen csúnyán beszélni.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már ott tartok, hogy szerelném a varrógépet, de nem tudom, hol pottyant le róla az eleje. Very Happy
Majd előkerül, valami alól... Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó lenne, ha tudnék varrni......de inkább szerelni tudok Sad
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk anyósom a zacskógyáros, régi nejlonfüggönyökből, kiselejtezett ágyneműből varrt "szütyőkéket", nekünk nagyon beváltak.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én megkérdeztem egy hölgyet a piacon, aki abba pakolt......azt mondta a Sp---ban lehet kapni
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Miért irtózunk annyira a már mindenhol kapható zöldség-gyümölcs zsákocska használatától? Az elmúlt 1 évben, amióta én használom, 1, azaz egyetlenegy hölgynél láttam ilyet."

Dehogy irtózunk/zom, csak még sosem láttam ilyet. A környezetemben nejlon zacskócskák vannak a zöldség-gyümölcs reszortban.
Honnan veszi a cikk írója, hogy mindenütt kapható?
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Földanyának elege lett belőlünk! Sad

https://lelektuning.cafeblog.hu/2020/01/31/foldanyanak-elege-lett-belolunk/

Föld Föld Föld Föld Föld Föld Föld Föld Föld Föld
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, tényleg......köszi Pilikém!
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zenthe 59 éves volt '79-ben. A gyerekek szemében ők már nagyszülőknek tűnhettek.
(Mint tudjuk, egy bukfenc számára már egy negyvenéves is öreg ) Wink

A '79 pedig tuti.

https://archivum.mtva.hu/photobank/item/MTI-FOTO-dFJhdC8xUnJJUDE2amFBMEgrOGJCZz09

Amire rosszul emlékeztem, a felesége neve. Nem Bözsi volt, hanem Kati. (Kérdésedre elbizonytalanodtam, megnéztem a wikin - most már minden stimmel. Wink )

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 05:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pilikém
nem lehet, hogy elírtad a dátumot??? 79-ben nem voltak még olyan öregek, hogy nagypapának-nagymamának nézzenek ki!!! Shocked Shocked

Minden esetre szép emlék lehet neked

Már attól zsongott a fejem, hogy végig olvastam az írásodat -érteni semmit se értettem belőle, csak annyit, hogy NAGY BAROM volt, aki ilyesmiket kitalált
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 01:51    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

.01.31-re 3 db KSH-jelentés volt határidős. Könyvelési adatok, állattenyésztési adatok, gazdálkodási napló, nitrát-jelentés adatai kellenének bele.

Az állatállományváltozást +lótrágyatarmelést beküldtem. Órákat dolgoztam az állományváltozáson, a nyitókészletbe nem minden t hoznak bele és készletváltozás soron kell korrigálni.
Fel nem foghatom, miért nem tudnak egy értelmes nyomtatványt összeállítani, hiszen nem nagy tudomány, már a szocializmusban is voltak remek nyomtatványok.
Na, de a trágyatermelés megoldása rémes! Ugye mi nem úszunk a disznóhugyban meg a tenger levében, meg a kettő keverékében sem. Itt nem kell félni, hogy túl trágyázzuk, pottyantjuk a legelőt. Fogalom, hogy mettől meddig nem lehet trágyát kijuttani, vagyis a téli fagyon nem lehet, mert az elfolyó hólé leviszi a trágyalét az élővizekbe. De trágyát tárolni csak 2 hónapig lehet ideiglenes trágyakazalban. Mivel 10.31-02.15-ig nem lehet trágyázni, de csak két hónapig lehet tárolni egy ideiglenes kazalban, ezért ez furcsa helyzet. A mélyalmosat télne nem is termeljük ki.
Lényeg, a kancák egész évben a legelőn tartózkodnak, a mének, ki hogyan és nagy matematika, ki mennyit hová termel és a mélyalmosból nyitó készlet + termelés, kiadás tavasszal, nyáron több alkalommal de nem a legelőre, a szaros legelőt nem lehet legeltetni, hanem ideiglenes trágyakazalba és két hónap múlva ettet arrébb kell helyezni és újabb két hónap múlva megint..., egészen őszig, amikor ki lehet szórni és a nap sem szárítja ki egy nap alatt, meg oda már nem hajtunk ősszel legeltetni, d ennek án klappolni kell a legeltetési naplóval is, de arra is kell vigyázni, hogy akkorra már megtörténjen az őszi tisztítókaszálás, mert a kiszórt trágyán nem lehet kaszálni. Arra is figyelni kell, hogy a legeltetés alatt, az itt legeltetet napokon elpotyogtatott trágya + a kiszórt trágya N, P, K hatóanyaga ne haladja meg a megengedett értéket.

Bakker, akik ilyen rendeleteket hoznak, éhhalált érdemelnek, nem magas fizetéseket. Környezetkárosítók, rengetg időnk és papír, festék, áram megy rá. Mindenki tudja pontosan, hogy ez akkora hülyeség, de a papíroknak ehhez kell klappolni.

De még ennél is rosszabb, az idősoros műholdas felvételekről mindent tökéletesen le lehet követni. És dónokkal is szoktak fotózni.

Ma, egy kis alvás után folytatom a növényvédelmi statisztikával. Ahhoz is rengeteg adat kell. Már voltam egy ellenőrzésen, erre a gazdálkodási naplót nem lelm a gépen. A kinyomtatott példányát még nem kerestem. Nem lenne jó egy-egy munkaműveletet elírni egy-két nappal. Methogy ha összenézik a stat jelentést az MVH-s , talajvédelmis jelentésekkel és nem egyeznek, az büntibe csaphat.

Körbe vagyok bártyázva annyi papírral, hogy alig férek.

Hiába vagyok agrármérnök, azt kell mondanom, mostanra olyan elviselhetetlen mértékűvé vált a bürokrácia, hogy az adóhivatali semmi az MVH-s, NÉBIH, KSH, talajvédelem, stb együtteséhez képest.
Annyi törvény van legalább, mint adójogszabály. Ha valaki több jogcímen igényel támogatást, végképp nehéz megfelelni. Elég rosszul értelmezni valamit és ugrik egy csomó pénz.
Már pedog, amíg a felvásárlási árakat azért tartják ilyen alacsonyan, hogy úgyis jön hozzá a támogatás, hát, támogatás nélkül nem lehet megélni.

Erre mondja a paraszt, látszik, hogy jogászok alkották ezeket a törvényeket, hogy legyen nekk mit betartatni, ha kibasszák őket a nagy hivatalból, akkor meg a paraszt védelmét imitálja a bíróságon. Mert aligha nyer.

Több száz oldalakat olvasok a KSH-hoz, gazdálkodási naplóhoz, nitrát jelentéshez.
A takarmányozási napokat számolom az átalgállomány kiszámításához, ez hagyján. A takarmányozási naplóhoz, hogy mennyi a legeltetett tak. napok száma, ki milyen fejadaggal legelt, ez mennyi zöldfű, azt mennyi legelő termette és melyek azok a legelők, rétek. Mennyi a szénaevős tak. napok száma, ki milyen fejadaggal, mennyi széna keleltt, széna nyitó készlet, termelésből, vásárlásból, értékesítésre, takarmányozásra, zárókészlat. És ez a széna mennyiség mennyi és melyik területen termett meg. Mikor takaritottuk be? És legyek észnél, a 12%-nál nagyobb lejtőjű gyepet, ha jól emlékszem, nem istállótrágyázzuk, mert a hugylé brüsszelig elfut.

Ha a régi öregek feltámadnának, biztos, hogy azt mondanák, bolond egy világ ez! Aki ezt kitalálta a bötűt egye, ne a húst! Inkább hasznosan dógozni kéne! Na, kapára, kaszára, ingyenélők, vagy éhen döglötök!

El tudjátok képzelni, mennyi pénz megy el ennek az idióta rendszernek a fenntartására?

Szóval, tele a hócipőm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
5 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban