15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Luffa
Orchideák otthonunkban (111)
Konyhakerti növények (14)
Egzotikus és különleges növények (15)
Vendégeink a kertben(17)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (63)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
GAZLAP szakácskönyv (73)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Valaki segítsen (22)
Eladnám..........Vennék (11)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
Milyen öröm ért ma? (37)

- Műhely téma:
Technikai segítség (3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:12:am kutyus :
Jó reggelt!
5:42:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:15:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt! Indul a január végi hét.....
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
2:21:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:40:am Bojtárgazdi :
Ha a fiam nappalos, ilyenkor indul a buszhoz.
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...Bojtik ám, de korán látlak - vagy neked épp este
4:35:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hetet, Gazország!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (73)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (73)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.10, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem volt rossz! Embarassed
Így születnek az új ételek röhög
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.10, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau
ezek a meglepetés kaják néha nagyon bejönnek Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.10, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ma zöldbab főzeléket főztem,MARADÉK Smile gombóccal.
Jól rápacsáltam... Sad
Azt hittem fasírt van lefagyasztva és kiolvasztottam,Közben gombóc volt ,-a káposztába már nem fért bele.
Hát most ilyen különleges ebédem lesz Smile
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.10, 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma nem kell főznöm: maradék aprólék leves, maradék csülökpörkölt maradék rizzsel és maradék csalamádéval Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.09, 05:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
talán nincs olyan messze a piac, elmész és veszel Very Happy

Vannak emberek, akik idős korukban rengeteg kenyeret esznek.........gyerekkori barátnőm nagypapája is ilyen volt: még a süteményhez is evett kenyeret!!!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.08, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
...Nem tudom, vannak-e még malomipari szakboltok, ott lehet valódi kenyérlisztet venni

Twisted Evil ma voltam piacon és ott van egy malomipari termékeket áruló bolt. Fal Nem jutott a fejembe. Twisted Evil Embarassed
A férjem eszik kenyeret kenyérrel,nekem elég egész hétre kb.25 dkg. Laughing
Ma pl.tarhonyáshús volt a hamika,ahhoz is kenyér. Shocked Very Happy/rántotthusi s.krumpival,kenyérrel őrült - de ez csak pár éve/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.08, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Élesztővel nem jó kovászt készíteni......eleink se úgy csinálták
Nekem pl, nem is lenne szabad élesztős terméket ennem, mert nem bírja a "berendezésem"

A vadkovászt csak egyszer nehéz elkészíteni, utána már "öregtésztával" dolgoztak anno
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.01.08, 12:23    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valóban nem arányos az öregtészta a kenyérliszttel. De ki lehet számolni, miből menni kell a jó arányokhoz.
A végén úgyis nekünk kell beállítani a legvégső pontos arányt,

Egerben a malom mellett lehet lisztet venni olcsóbban, mint máshol. Vagy legalábbis régen így volt. Valamikor megvettem 50 kiló fehér lisztet, 20 kiló rétes lisztet, 10 kg grízt és elfért.
Aztán a malom meleltt mikor mit építetetk, egyre nehezebb volt parkolni, forgolódni, meg a folymatos rohanás, és erről a jó szokásomról leszoktam.
Meg a kenyérsütésről is.

Amikor sütöttem, élesztővel sütöttem és aránytalanul magas költségnek találtam az élesztő árát. Ezért gondoltam a kovászra, ahogy azt Anyutól láttam. Na, de azt ő kapta az anyjától, meg az is az anyjától, meg az is az anyjától. Anyu nem is tudta, hogyan kell kovászt készíteni. Aztán itt tőletek tudtam meg (Bau), hogy az interneten van kovászkészítő recept. Megpróbáltam, elég macerás, mert nagy fegyelmet igényel több napon át. Történt, hogy nagy elhatározással hozzákezdtem, rendbn is volt. Majd november elején elutaztunk Debrecenve és akkor reggel még megetettem a kovászt, de este és másnap reggel nem. Utána már nem olyan volt a szaga és kiöntöttem, pedig nem kellett volna, hanem inkább etetni. Jó lenne, ha lehetne kovászt venni.

Az interneten ezt vadkovásznak hívják, a levegőben lévő gombák oltják be.
A bolti élesztő, hogy mennyire más gomba, mint a vadélesztős, nem tudom. Az is érdekes, hogy az viszonylag szilárd, vágható, törhető.
Úgy gondolom, hogy azzal is kellene tudni kovászt készíteni, de erről nem írnak sehol sem, akkor lehet valami akadálya, mert a spanyol viaszt miért én találnám fel?

Ha az járható út, hogy élesztővel készítsünk olyan kovászt, amit ki lehet szárítani, száraz levegőn tárolni és a következő sütéshez felhasználni, akkor sokkal olcsóbb lehetne a kenyérsütés.

Azt is gondolom, hogy a bolti élesztőben már valamiféle nemesített élesztőgombák lehetnek, tehát el kellene ezzel kezdeni a kovászgyártást. Ha utána gondolok ezzel a minimális tapasztalatommal, akkor az élesztővel elindított kovászt is etetni kell, ami macera. Ahhoz, hogy tárolható szárazságúra kiszárítsuk, még egy újabb macera.
Ha tovább gondolkodok, akkor ha valaki két naponta süt kenyere, lehet, hogy nem is kellene az így elindított, etetett kovászt kiszárítani, hanem maradhatna a konyhában, üvegben.

Minden esetre, szeretnék rájönni, hogy lenne a legjobb. De a nagy adóbevallási zombis időszakokban biztosan nem eteném. Bár, akkor elsütöm, élesztővel újra kezdem.

Nekem ez a vadélesztős, két hétig etetős módszer nem megy. Hogy én két hétig is tök normális legyek, megbízható időbeosztással, olyan NINCS!

Amikor sütöttem kenyeret, nekem az élesztő miatt került többe a boltinál. De nem érdekelt, mert nagyon-nagyon finom volt. Krumplist is sütöttem, több féle mgavasat is.
Aztán a lányom is bekapcsolódott és mivel teflon, nem olajozta ki és beragadt a kenyér. Erre késsel kikaparta a belsejét, leszedte a teflon bevonatot. Utána lomtalanításkor kidobta a gépet, ahelyett, hogy üstöt vettünk volna bele.
De ő úgy szokta, ha valaminek egy alkatrésze átmenetileg eltűnik, akkor ő a többit kidobja. Amikor előjön az alkatrész, akkor már azt mondja, hogy úgysem volt jó. Engem meg üt meg a guta, mert én szeretem a kezem alá való tárgyakat, megszoktam és minek kidobni, ha az új se tud többet?
Így sószórótól a fiximixiig minden megy a kukába.
Régi kézi habverő már nem trendi, mert több tízéves. Kuka. Helyette trendi új, pár hét alatt vége, mert csak kétszemélyes mennyiségeket lehet vele kikeverni, nagyobb mennyiséghez kipurcan.
Nekem van az 1800-as évek végén készült habverő üst. KIcsit ütött-kopott, de nagyon praktikus. Én szeretem a régi fajta zománcos tálakat és vájlingokat is. Mert a mi korosztályunk nemcsak egy főre kever össze valami falnak menős vega ehetetlent.

Na, nyomás benyújtani, amiben a két kis kutya "besegít". Utána hazajön a zember, menni kell a terepjáóért, kijavították, Valami kuplungos baja volt. Lehet is több, mint 400.000 km után.
És bevásárlás. Karácsony előtt óta még nem voltam boltban.
Na, a zember meg, hogy nehogy sima legyen minden. kint valami nagy odafagyott követ emelt fel, amhez oda voltak tapadva a fás zsákjaim, amik hazahoztala sose volt neki jó ősszel, most a fagyon igen. Lényeg, hogy esztelenül és kesztyűtlenül emelt. Másodikra sikerült elvennie a követ, megütötte a kézfejét, amire nem figyelt oda, nem borogattuk, stb...
Tegnap hajnaltól jajgatott. Ma reggelre már jobban van, kevésbé fáj. Pedig megelőzhető lett volna borogatással, kenegetéssel.
És ha valamikor, télen pláne kell a kesztyű! A nagy hidegben sérülékenyebb az ember! A kesztyű nemcsak a tövisek ellen kell!
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.08, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma,-FITNESZ TEREMBEN VOLTAM DÉLELŐTT! súly súly

2 kg fejes káposztát gyalultam le és 2 levél tésztát sodortam ki. ugh
Már nem megy olyan könnyedén,mint régen,-de ajándéknak számon,a 75 éves rokonomnak Smile
Imádja a házi tésztát Vigyor

Ebédre csirkepörkölt van kifőtt tésztával.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.08, 06:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valószínű jobb a saját sütésű kenyér..........de ha kiszámoljuk az összes energia árát is hozzá - munkaerő díját hanyagoljuk nagylelkűen - akkor bizony nem olcsó!

AZ előnye viszont, hogy saját örömünkre szépet és finomat tudunk sütni

A pékségekben viszont nagyon nagy a rezsi...és sajnos az árba azt is bele kell számolni, ingyen senki nem dolgozik a két szép szemünkért!!!

Szécsike
Amennyi kenyér fogy nálatok, min,kétnaponta sütnöd kell majd.........de örülni fogsz a friss, ropogós és fíííííínom kenyérnek

Nem tudom, vannak-e még malomipari szakboltok, ott lehet valódi kenyérlisztet venni
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.07, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De a fél kiló kenyérliszt sem 145 Ft...

https://www.argep.hu/trend/KENY/Kenyerliszt.html
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.07, 18:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A recipe az öreg tésztával kezdődik,amihez fél kg.lisztet és 1 dkg.élesztőt ír. Wink Laughing

Bár azt szerintem felezni fogom,mert minek annyi.... Shocked
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.07, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
A recepttel nem lesz semmi baj!
Bár kérdés,-honnan veszel hozzá ÖREGTÉSZTÁT?
Én szoktam használni régen... Smile
Amikor még gyakran sütöttem az előző kenyértésztából (még nyersen) eltettem a hűtőbe egy darabot.

A recept csak csak fél kiló lisztet ír,-TE MEG 1 KG -val számoltál Smile
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.07, 18:31    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Komoly ebédet csináltam Wink ma. Laughing Férjem megette az utolsó adag kocsonyát,magamnak pedig tükörtojást sütöttem. Very Happy

Tegnap vízkereszt lévén- "csicsátlanítottam" Wink amihez még hozzájött ez+az,/ pl.ablaküveg tisztítás/ és nem sikerült befejeznem. Crying or Very sad Ma folytattam,mert senki nem csinálta meg helyettem a ziccaka. Twisted Evil

Kenyér... Twisted Evil box babakill

Ezt a recipét találtam,ki fogom próbálni. Bár ha a recipe is ilyen pontos mint a kiszámolt ktg.,akkor bajban leszek. ugh

https://egyazegyben.com/csak-55-forintbol-keszitheto-el-ez-a-finom-hazi-kenyer-50236

Hámeugye' összesen 1kg.kenyérliszt,ami kb.140 ft.lehet, /nem szoktam venni/ a 2 dkg.élesztő mondjuk 20.-olaj kb.40.-ft. Oszt' rögvest 200 péz az az 55. Shocked + a gáz/villanykőccség. Wink Very Happy
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.07, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megyek hozzád ebédre.... Megeszem a csülködet,nehogy beteg legyél tőle aranyoskám
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Következő
7 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban