16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben (18)
Kertek és kalandok (5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Canna Indica / kána virág
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fűápolás (2)
Íriszek (7)
Bougainvillea

- Tábortűz témák:
Találd ki (30)
Vicces történetek....képek(18)
IDŐJÁRÁS(64)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Írj bármilyen témáról (16)
A Tudat keresése (3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Abádszalók szeptember 11-13.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
9:22:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:34:am kutyus :
Jó reggelt! Nálunk is esik.esett éjjel is
4:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! Nálunk egész éjjel esett az eső, remélem, másutt is, és megenyhült kicsit az idő.
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:13:am kutyus :
Jó reggelt!
8:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:59:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! Én ma fejeztem me a múlt hetet, sikeresen leadtam a munkámat. Szóval nekem most lesz hétvége, hacsak nem érkezik még több munka.
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! ...indul a következő hét......
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (73)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (73)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.16, 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akkor jó, Capsella

Igen, sajnos most nagyon meg kell gondolni minden lépésünket - még az egészségesnek is, hát még annak, akinek annyi baja volt, mint neked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.03.16, 10:36    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Nagyon gyakran sütök palacsintát és nem okoz gondot. A múltkor is sütöttem ilyen fahéjas almást, de a zember azt mondta, kevés benne a fahéj. Mondtam, szórjon még rá! Asszonta, úgy nem olyan finom, mint amikor együtt sül.

Egy kis tejcukor érzékenységem van, de a főtt ételeknél nem szokott jelentkezni, csak ha a tejet magában iszom és legalább fél litert.

Az este ittam fél liter kamillát, éjszaka egy negyed litert. Nagyon hasznos volt. Megint főzök. Áldott légyen a természet patikája!
Már jobban vagyok, bár a kávét jobb lett volna kihagyni. Tojáslevest főzök, azt mindenki szereti. Nem rongyosan, hanem a tojások egyben. Így a levéből ehetek és ha úgy tűnik, hogy a tojásból is, akkor azt is.

A férjem elment dolgozni, nem ébresztett fel. Lehet, hogy egy nappal elhalasztotta a sofőrködős programomat. A traktort viszi a szerelőhöz és onnan kell őt a telephelyre visszahozni. Nem nagy dolog, ezt úgy érzem, meg tudom csinálni.
A lányom is akar ebédidőben valami párologtató készülékes alkatrészeket venni, oda kell elvinni (nem szállok ki) meg a Rossmannba. Ez a párologtató arra az esetre kell, ha valaki megbetegedne, akkor a párologtatóba gyógyfüveket is lehet tenni, ami segít leodani a légzőrendszerben a váladékot. A lányom nagyon készül, ha netán elkapnám, hátha kórház nélkül megúszhatnám. Nem riogatnak, csak egy rossz immunrendszerrel, több tgy. után nem árt felkészülni.
Megmondom őszintén, ha ez a rohadt könyvelés nem lenne, kiköltöznék a férjemmel a legelőre, embert se látnék hetekig, az lenne a legbiztonságosabb. Legalább főzögetnék rá és kedvemre kertészkednék.
Ha tudnám, hogy az adóbevallásokban csúsztatni fogják a határidőket, akkor elvonulnék egy legelős karanténba. Lehet, hogy később életem egyik legjobb időszakának minősíteném. Már van egy csikó.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.16, 07:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
nem lehet, hogy nem csak a fahéjra vagy érzékeny, hanem a TEJRE is???
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.03.16, 00:08    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dögrováson vagyok.

Tegnap este sűrű, fahéjas palacsintatésztában almakarikákat sütöttem. Belaktam belőle. Jó nehéz lett a hasam, de elmúlt. Nem gyanakodtam erre az ételre.
Erre ma reggel megint ettem belőle. Lettem én olyan beteg, hogy le kellett feküdni. Egy no-spa-val könnyebb lett ideig-óráig. Fáj tőle a hátam is, amolyan epegörcsös tünetek.
Most vettem be megint görcsöldót.

Aszem, már értem, hogy miért van sokszor, hogy a reggeli után órákra elhagy az erőm. Ilyenkor mindig joghurt, kuk.pehely, méz, fahéj keveréke volt a reggelim. Pedig nagyon szeretem, de ki kell hagynom a fahéjat a jövőben vagy csak nagy-nagyon keveset szabad rászórni.

Ma du. ki akartam menni Ostorosra egy kicsit kertészkedni, de helyette nyögtem.

Így nem lettem kész két statisztikával sem, pedig márt lejárt a határidő. Meg más dolgom is lenne bőven.
Remélem, holnapra jobban leszek. Mennem kell sofőrködni.

Mi a fenének nem maradok a paraszt kajánál, amikor attól nincs bajom!

Így nem főztem. A férjem főzött egy levest, a lányom kekszes-kakós-tejes "fogyókúrás" édességet. Na, nekem most ezek tiltólistásak. Nincs erőm.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.15, 19:45    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rántott karfiol,tejfölösen pácolt cs.mell majonézes salátával,sajtos krokett és túró fánk.
/itt voltak a "nagyok"/

Holnap havajdizsinapfény, Wink maradt annyi hogy nem halunk éhen. Laughing
Ez most jó,holnap jönnek a csajok,takarítunk Ágikánál az új lakásban,1 hét mulva költöznek.Festés,csempézés,ajtó,ablak festés utáni collektív takarítás. Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.14, 18:14    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csontleves,hekk krumplisalátával.

Még holnapra is van levesem. Shocked

A hal helyett azért szivesebben ettem volna Kutyus sültjét. Wink Laughing

Nem baj majd holnap.....
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.03.14, 16:56    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Ezer bocsánat!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.14, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

MAi ebédem: zöldborsó leves, sült bőrös oldalas, rizs és tavaszi saláta

Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.14, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most elfogadnám Bau piskotáját de lehet hogy az egészet föl falnám.
Gondoltam hogy sütni kéne valamit hogy legalább más gondolattal foglalkozzak de aztán meggondoltam a dolgot.Majd a jövö héten talán a helyzettöl függöen. Sad
Nekünk ma gombakrem levest és marha pörköltet hoznak galuskával.
Savanyuság hozzá van itt elég majd találok valamit.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.14, 08:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
nem zavar, hogy Szécsikének nevezel, de inkább a sajátomat használd, kérled aranyoskám aranyoskám röhög2 röhög2
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.03.14, 08:09    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike! Nagyon köszönöm.

Na, bendő vesztegzár feloldva. Főztem egy egytál ételt, amolyan munkás gyomorba valót. A zember most reggelizik, gyorsan tünteti el.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.14, 05:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Én a gmélen megnyitható Drive-ban tárolom a receptjeimet (na persze a régi, kézzel írott kupac is megvan)

Ott a"saját meghajtó"-ban nyitottam Recept.....húsos// recept....édes sütik stb címszavakkal 1-1 oldalt, és oda teszem az újakat

Sajnos azt nem tudom, lehet-e ABC szerint rendezni, így azért 1-1 fajtán belül csak érkezési sorrendben vannak
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.03.14, 00:22    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, hogy van ez a krémes? Mert ha nem nagyon vajkrémes, hanem inkább valami főzött pudingos, akkor érdekel.

Akkor itt kérdezem meg, hogy a számítógépen Wordben tároljátok a recepteket, egy mappán belül külön szortírozva, mint a szakácskönyvekben? Szóval, ez akár egy könyvtárnyi?

Mert hülyét kapok! A fiam a szomszédba nősült és voltak évek, amikor mindig átjött a receptes füzetemért vagy a szakácskönyvért, amikor sütött. A vége az lett, hogy eccercsak nem jöttek vissza a tudományos papírok. Azóta innen a Gazlapról, az internetről gyújtögetem a recepteket. Egy Word fájlban vannak egymás alatt, már nem rendszerezve. Kezelheetlen, nem találom. Sokat kinyomtattam, nagy dossziéban, bugyiban sorakoznak, hogy így tárolva életem végéig kibírják. De van, hogy a dosszié is hiányzik. Aztán eccercsak megint a helyén van a dosszié. Ilyenkor muszáj a Word fájlban keresgélni, de majd felrobbanok. Méreg, hogy amikor odaérek hogy sütnék valamit, akkor a recept után kell kutakodni. Ez ugyanolyan rossz, mint amikor a lányom elkezd rendet rakni a spájzban vagy a konyhában, de nem fejezi be. Ilyenkor egy csatatérben kell megtalálni a vaníliát, sütőport, stb... A mérlegem megtalálása se eccerű! Merthogy ő vett egy kis digitálisat, amit én a felső polcról fellépő nélkül nem tudok elővenni. De az olajnak is minden héten másutt van a helye. Már telefonáltam utána Pestre, hogy megkérdezzem, ma hol tartjuk az olajat?
Robbanni tudnék, amikor nincs a kezem alatt a konyhában, ami kell!

Na, most megint nevelés alatt vannak. Vagyis nem alanyi jogon jár a főtt kaja akármilyen szortimentben és mennyiségben és utána jó esetben megy a kutyának vagy a disznónak. Ma, ami még ehető volt, összeöntöttem, felmelegíttem a kutyáknak, még csirkesültből is jutott bele. Ami már nem tetszett, holnap elégetem a kazánban.
A kutyák örültek.
A kétlábúak nagyon csalódottak voltak, mert most nincs főtt kaja! A lányom délben főzött valami zacskós levest egy adagot, amilyet én sohasem eszek.
Na, én is dolgoztam. e gondoltam, együtt mennyivel gyorsabban összadobnánk valamit.
Otthon olyan természetes volt, hogy amikor hazaértünk a napi munkából, gyorsan felosztottuk, ki etet, ki fej, ki megy a csarnokba, kik főznek. Egymás keze alá dolgoztunk. El nem tudtuk volna képzelni, hogy mi a lábunkat lóbáljuk, Anyu meg egydül főzzön.

Remélem, hogy a Hódmezővásárhelyi Állattenyésztési Kiállítás elmarad. Mondtam a zembernek, hogy úgy merjen elmenni, hogy ide vissza ne jöjjön! Én nem fogok napokig kijárni az állatokat etetni, ellátni, mert ha kimegyek, akkor kertészkedek. Na, nem az állatokkal van bajom, mert szeretem őket, de megvan a magam dolga.
Már úgy be vagyok sózva, úgy mennék kifelé, erre, amikor süt a nap, mindig van valami és nem mehetek.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 20:10    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen,volt ilyen,én is ismerem. Wink röhög

A pogácsa nevű készítményeim is egyszer csak ehetővé váltak. De ez mindennapos használat Wink míg a torta alkalmi,ezért hagytam magam legyőzni. aranyoskám
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ismerek VALAKIT piszkál aki sokáig nem akart krémest sütni röhög
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 38, 39, 40  Következő
7 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban