16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kertek és kalandok (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Aktuális tennivalók a kertben (3)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Találd ki (30)
IDŐJÁRÁS (65)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek...képek (19)
Kedvenc filmem, színészem
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
Milyen öröm ért ma?..(38)
Versek, költemények (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:01:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......Sede próbált valamit csinálni, remélem, jobb lezs megint a GAZ!!
12:32:pm Emmylie :
Nekem az elsö KV-ra sokat kellett varni laborba mentem elöbb Szep delutant mindenkinek
11:41:am bau :
Sede Boldog névnapot kívánok!
11:33:am bau :
ászok...én is kérek Kv-t
6:20:am aszokfa :
Jó reggelt! Várom a második kv-ét!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek....akkor majd megint szólok Sedének
7:05:pm kovarigergo :
Nem tudok betenni posztokat Nálatok is van ez az ici-pici probléma?
7:04:pm kovarigergo :
Szép estét!
6:17:pm aszokfa :
Ahogy írod! ..De rutinosan kivártam...
3:17:pm bau :
Igen! Nálam is ugyan az a helyzet!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (73)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (73)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.10, 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rotyog a gulyáslevesben a krumpli

kel a fánkok egy része

sülnek

kisült két adag....szalagosak Very Happy

A levesből rengeteg maradt, senki nem akart vinni......megkínálom vele a szomszédomat, nehogy kukában végezze!!!

A fánk mind egy szálig elfogyott Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.10, 01:42    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már csak ide írom az előzmény miatt.

Elkezdtem pakolni, jól haladtam a "szálló" papírokkal, amiket korábban kivettem a dossziékból vagy sosem tettem be.
Nagyon fontos földhasználati lap is előkerült, amit már kerestünk és nem találtuk.
Még az agrármérnöki diplomámat kellene megtalálni és a paraszti (földműveskénti) bejegyzésemet. Amikor a parasztizálást a földhivatalban be kellett jegyeztetni, a magánszemélykénti bejegyzéshez be tudtam mutatni. A Kft-hez még adóigazolást kellett kérni és mire újra mentem, éegen-fődön sehol nem volt a diplomám. Vittem és szakmérnökit, de azt nem fogadták el, hiába magasabb rendű. Mivel a bejegyzés sürgős volt, kértem, vegyék elő a magánszemélyes bejegyzésemet, annak a mellékleteiben ott van a diploma másolata. Ha azt lemásolják, megoldódik a dolog. Így lett, de a diplomám azóta sincs meg.
Majd feszt vinni keleltt ide-oda a Kft-s földműves bejegyzést és már az sincs meg. Szerencsére a családtagoknak és a cégnek minden vackáról nyilvántartást vezetek excelben, így e földmúves nytartásba vétel határozatának a száma is megvan, így boldogultam eddig. De egyszer, lehet lecsap a menykő egy sürgős helyzetben.

Most ez a pakolás ere is jó. Talán megtalálom őket.

97-ben alapíítottuk a Kft-t. Eddig minden papírját őriztem.
Tegnap 2008-at, ma 2005 és 2006-ot selejteztem. Ezek érhetőek el könnyen a polcon. Kiszedtem a tárgyi eszköz beszerzések számláit. A tb-munkaügy még nem volt soron.

Nagyon-nagyon rossz érzés selejtezni!
Eddig nem jöttem rá, mi olyan rossz benne. Gondolom, akár egy ruhászekrény selejtezése is ugyanilyen pszichés hatást vált ki, mint a saját céggel kapcsolatos könyvelési és egyéb anyag selejtezése.
Úgy érzem, mintha az életem egy darabja kiszakadna belőlem, ami vissza sose jön. Tudom, hogy minden egyszeri és megismételhetetlen, de hiába. Ahogy szedem ki a számlákat és egy részére rá kell néznem, hogy mi az, régi események jutnak róla eszembe. Meg talán ennél is rossazbb, hogy közben leltározom, mennyi álom nem vált valóra és már nem is fog.
Visszanézni csak annyira szeretek, ami annak a jelenbeli kihatása és konklúziója, nem akarok sem nosztalgiázni, sem önmarcangolni.
Volt, elmúlt, van a jelen és talán még egy kevés jövő. Rendet rakni magunk után, hogy ne az ablakon keresztül csúszdán utazzanak a vackaink konténerbe.

Annyi az égetni való papír, amit sehová nem lehet leadni, hogy sok idő eltüzelni a kazánban.

Annyit már látok, hogy a villanyszerelés megkezdéséig az ügyfelek anyagát visszaadom nekik, őrizzék ők, hiába mondják, hogy nincs helyük. Őriztem eleget, ez már legyen az ő gondjuk. Legfeljebb vagy két évet hagyok itt, ha netán valamit vissza kellene keresni vagy beütne egy ellenőrzés.

Egyben azon is gondolkodom, hogy ha pár év múlva befejezzük a Kft. működtetését, ahhoz is jó kis munka lesz az őrzendő iratok kiválogatása, az őrzés megoldása.

A tb-munkaügyi iratok őrzési ideje szinte korlátlan!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.09, 20:57    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem főztem. Még van kocsonya, falnak menős.
Én sült császárhúst ettem mustárral.

A lányom két hete ígéri a szalagos fánkot, de nem készíti. Na, holnap már tényleg kell főznöm. Gyümölcslevest és rakott krumplit tervezek.

Tegnap délután, este, éjszakába nyúlóan minden erőmet kiadtam, szellemisen, fizikálisan is. Mivel nem férünk a házban, de én sem a papírjaimmal, selejtezni kezdtem. Itt az új év, mindenkinek új dossziét kell nyitni. Üres dossziét nem leltem készleten, de gondoltam, hiába is lelnék, az is foglalja a helyet. Erre a lányom lehozott egy nagy dobozzal, vagy 16 db van benne. Erre elkezdtem pakolni, egyes ügyfelek régi anyagát praktikusabban raktam, mert a csurig dosszié nem kezelhető. Aztán egyeseknek elindítottam az új dossziét az új dossziékból és utána lestem, mert a polc előtt el van barrikádozva helyre nem rakott papírokkal, amiknél rosszabb nem létezik a világon se! Nekiálltam pakolni, szortírözni. Elértem a polcot és elment az eszem! Nekifogtam csikóbélyegzési jkv-ket összébb rakni, évjárat szerint. Felszabadult egy dossié, ez annyi hely a polcon. Utána a mi Kft-nk anyagának is nekiestem, 2008-t selejteztem. Nagyon észnél kell lenni, hogy olyat ne dobjak ki, ami még kell. Azért nem jó önrevíziót végezni, mert onnantól kell számolni az elévülési időt.

A helyre nem rakott papírokban sok olyan dolgot megtaláltam, ami a férjem sara: pl. elszórta a lányom kulcsát, amikor kölcsönkérte, megtaláltam, autókulcsokat, bejárati kulcsokat, jogosítványát, személyi igazolványát. Ugyanis ha maceráljuk, hogy pakolja el a szarjait, ő bedobja egy dobozba és behajítja az én papírjaim közé és asszongya, minek őt maceráljuk, amikor én nem látok ki a szar papírjaimból. De ő soha nem veszi a fáradtságot, hogy selejtezzen, mert lusta szar!
Be kell látnom, hogy a selejt nem tud selejtezni!
Így ez a szörnyű munka az enyém. Amikor éppen nem volt elég dossiém, akkor voltak cuccok, amiket kiszedtem, azok azóta szétcsúszva, újra össze kell rakni.
Az is igaz, hogy van, amiket sose raktam helyre a mi iratainkból és egy kupac a nyomtató mellett, egy kupac a polc mellett, egy kupac dobozban.
Így a megkezdett pakolásból még jó pár órára jut, mire módszeresen elpakolom.
Ennek a nagy pakolásnak az egyik apropója az, hogy nem leljük a kutyák eboltási künyvét. Annak meg kell lenni!
Elég sok papír kiment a selejtbe égetendő könyvelési anyag. Olyan is sok lett, amit valahová leadunk, ahol meg lehet tőle szabadulni, mert adatokat nem tartalmaznak. Ha a jövő fütési szezonban már nem fával fűtünk, nem lesz egyszerű elégetni. Az ügyfelek se szokták elvinni, csak megígérik és egszer megunom, selejtezek és elégetem, amit nem kell őrizni.

Na, még most is pakolok egy órát. Jó a végeredmény!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.09, 20:06    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A maradék krumpliból csináltam magamnak! Wink lángost,én azt ettem.
Két suvick Wink között megkelt,pikkpakk kisült és fokhagymás tejföllel betermeltem. hami
A zuramnak sütöttem almát a kész máj után. Very Happy
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.09, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
kicsi fiam nem szereti a majonézt, én viszont igen

Bojti
Nem szoktál tojáskrémet csinálni?
Abba is eltudod használni.
Finom vacsora vagy reggel alap. nyali
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.09, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én most tobzódhatok, a fiam ezt a 4 szabadnapot a pesti barátjánál tölti.
Szerdán fog hazajönni, és akkor kicsit alszik, csütörtök hajnalban kelőce, megy nappalos műszakba.
Kipróbálom majd a csirkemell-falatokat:

Majonézes-sajtos csirkefalatkák

Hozzávalók:
• 60 dkg csirkemell filé
• 6 púpos evőkanál liszt
• 4 tojás
• 5 evőkanál majonéz
• 10 dkg reszelt trappista sajt
• 1 kávéskanál só
• 1 kávéskanál bors
• 3 gerezd fokhagyma (de inkább ízlés szerint)
• olaj

Elkészítés:

A csirkemelleket kisebb kockákra vágjuk. Megsózzuk, megborsozzuk hozzákeverjük a lisztet. A tojásokat felverjük jó alaposan összekeverjük a majonézzel, sajttal, fokhagymával. Belekeverjük a lisztes csirkemell darabokat, kb. 5 percig állni hagyjuk.

Felforrósított olajba evőkanállal adagoljuk és mindkét oldalát aranybarnára sütjük.

Mivel kicsi fiam nem szereti a majonézt, én viszont igen; és mivel a nyár végén vettünk, amikor itt vendégeskedett a barátja, hát elhasználom a maradékot.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.09, 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma nem főzök, megeszünk minden maradékot, lesz ebédrevaló is elvitelre.
Majd szerdán főzök újra.

Bojtika!

Már a múlt héten csütörtökön elkezdődött.
Nagyon klassz volt!

tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.09, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Készen van az ebéd: Csináltam vadast és van brassói is.
Már csak a krumplit kell kisütni,de azt majd frissen,-délben.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.09, 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

tercsi írta:
Remélhetőleg 2 nap múlva végleg hazajöhetek a rehabról.

Ideje lesz már! Mikor is kezdődik a sulid?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 19:10    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tojásrántottát ettünk,a máj átcsúszott holnapra. Very Happy

Nekem most úgyis kell a héja Wink csinálom azt a tojásos macerátumot. aranyoskám
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Karalábé krém leves,
kelkáposzta főzelék,
sült karalábé,
rántott hús,
rántott hal,

most ennyi, sütni is kellene valamit, de még elmélkedem rajta,

Remélhetőleg 2 nap múlva végleg hazajöhetek a rehabról.

tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én húslevest főztem mára,mert van még 2 falat rétes (vége) Smile -azt nem szeretik a gyerekek,de a mamának jó lesz Vigyor
Holnap brassóit készítek magamnak.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.08, 06:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma megeszem a zöldbab leves, a rizs és a kacsa maradékát Very Happy

Megfőzöm holnapra a nagy adag gulyáslevest......és holnap FÁNKOZÁS !!! lesz családilag nálunk Bingo Bingo Bingo
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.07, 19:47    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hűűűdecsodás! Ok Rolling Eyes

Mi -ahogy említettem- májat ettünk és még holnap is azt fogunk. Shocked

Bau szivem,igazoltan voltam távol,Ágika barátnőm fülét húztuk meg névnapilag. Wink Very Happy
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.07, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike! Vigyor
2 nap igazolatlan lett Neked beírva... röhög
De látom már előkerültél.

Én ma RÉTEST sütöttem
Ez a Lusta rétes vagy sodort rétes vagy rántásos rétes.
Ki hogy ismeri Vigyor

Túrós, meggyes-mákos és káposztás-

Most vitte el a gyerek .
örülnek neki Smile
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 38, 39, 40  Következő
22 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban