16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben (18)
Kertek és kalandok (5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Canna Indica / kána virág
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fűápolás (2)
Íriszek (7)
Bougainvillea

- Tábortűz témák:
Találd ki (30)
Vicces történetek....képek(18)
IDŐJÁRÁS(64)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Írj bármilyen témáról (16)
A Tudat keresése (3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Abádszalók szeptember 11-13.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
9:22:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:34:am kutyus :
Jó reggelt! Nálunk is esik.esett éjjel is
4:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! Nálunk egész éjjel esett az eső, remélem, másutt is, és megenyhült kicsit az idő.
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:13:am kutyus :
Jó reggelt!
8:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:59:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! Én ma fejeztem me a múlt hetet, sikeresen leadtam a munkámat. Szóval nekem most lesz hétvége, hacsak nem érkezik még több munka.
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! ...indul a következő hét......
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (73)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (73)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 19:50    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Írták hogy 10'-ig ne nyissak ajtót,mások szerint tegyek a sütő ajtaja elé egy fakanalat hogy résnyire nyitva legyen,mert nem szereti a párát.
Végig zongoráztam már pár receptet. Twisted Evil
Szépen feljön,majd valamikor,valamiért kollabál. Shocked Twisted Evil
Feladtam,a piskóta nyert,én meg sütök mindenféle krémes-habos sütiket helyette. Twisted Evil
A torta amúgyis alkalmi Wink süti. röhög2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
van résnyire nyitott sütőajtó

Nna ezt a variációt még nem hallottam! Nono
SŐŐŐT!
Mindenhol azt írják,hogy NE NYISD KI MERT ÖSSZEESIK! írás nemtudom

Légkeverés nekem sincs.... csak kézi és gép röhög

Szóval én géppel keverem ,de külön a sárgáját és külön a fehérjét,majd óvatosan összevegyítem A liszt-tel már csak fakanállal keverem tovább,nem géppel!
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
...Kellene hizlalni a májam... Embarassed Laughing

Basszus folyamatosan Téged dicsérünk csorgó nyállal Exclamation Wink Very Happy
A tekercs nekem is szokott sikerülni,mehogy' mindegy hogy néz ki,feltekerem. Very Happy No de - többek között - azért nem sütök tortát,mert nem szép a piskótám. Pedig én is végig olvastam min.50 recipét. Evil or Very Mad Nincs légkeverés,van résnyire nyitott sütőajtó,meg kézzel összekeverés,de a piskóta nem díjazza az igyekezetem. Akkor is szivacs lesz ha megfeszülök. Twisted Evil

Ma főztem egy nagy fazék levest a tarjacsontokból,el leszünk vele a hétvégén. Laughing Holnapra elkészítettem a hekket -csak sütni kell-megcsináltam hozzá a krumplisalátát hogy holnap tudjak menni Ágikának segíteni takarítani. Errefel még nem lett kész a csempézés. Evil or Very Mad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jól van nnna Smile
Csak nem írtatok rá semmit...
Kellene hizlalni a májam... Embarassed Laughing
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:

Meg se kóstolta, se nézte senki . Sírás-rívás

Óóó Bauka, ne ríjjá... puszi2 Dehogynem NÉZTEM! Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
nem akartam leírni, hogy irigykedek!

Ne irigykedj!
Egészen idáig nekem sem sikerült.
Rengeteg videót néztem meg séfektől,mire ez most összejött.
A 6 tojáshoz 2 kanál vizet adtam és talán a gőz az,-ami ami szaftossá nyirkossá teszi tekeréskor.
Azon nyomban kell leszedni a sütőpapírról és feltekerni.
Rácson hűl.
A lekvárt a cukrászok szerint fel kell melegíteni (mikró) és úgy rákenni .
Muszáj volt,hogy sikerüljön,mert betegnek küldtem...
Ma húslevest és zöldséges tokányt csináltam masni tésztával.
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lasagne már kész.
Lesz sárgaborsó krémleves is, de még ázik.

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma megettem az utolsó maradék francia csülköt........mellé vettem a vietnámi üzletben sült rizstésztát zöldségekkel.......jól belakta, - holnap indul ismét a főzöcskézés
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 09:49    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike! Rendben!

Korábban voltak vevőim a tojásra, de az történt, hogy a róka elhordta a tyúkokat tavalyelőtt ősszel és így nem volt miből eladni. Aztán tavaly tavasszal lettek új jércék, elkezdtek tojni, szóltam, hogy egy hónap múlva lesz tojás, de addig kisebb, mert jércetojás, de egy hónap alatt meg fognak nőni. Adtam belőle ingyen mindenknek 10-zeket.

A korábbi gyakorlat az volt, hogy télen-nyáron egy ára volt. Gondolom, nyáron nem akartak rendes árat fizetni érte (mert ez még akkor is csak az lett volna), de én se akartam a kisebb jércetojást eladni, mert az sokkal olcsóbb és akkor az az ár maradz volna maradt volna meg későbbre, télre is. Az meg nagyon nem lett volna jó.
Így itt vot a nyakamon a sok tojás. Ha találkoztunk a rokonokkal, adtunk nekik, oda mehetett a kisebb tojás és a gyöngyös tojás (ez kisebb, mint a tyúktojás) is.
Érdekes az volt az egykori vevőimmel, hogy amikor adtam ingyen tojást, azt elfogadták, de utána nem nálam vásároltak.
Az egyik szomszédasszonyom meg volt olyan pofátlan, hogy amikor átjött tojásért, és a 10-ből kettő extra méretű volt, 35.-Ft-os árban azt kérte, hogy mind a 10 olyan legyen. Mondtam, hálistennek ennyi extra méretű nincs, a 35.-Ft-os ár a midire vonatkozik, ezek L-es és XL-es tojások, szerintem ezzel nagyon elégedett lehet. Úgy látszik, hiba volt az extrát beletenni.

Aztán a egyik ügyfelem egyszer jött a feleségével, előtte tejet, sajtot árultak. Mondta, hogy beteg lett az egyik vevője, nem ment be dolgozni, így nem tudták átadni a sajtot. Mondtam, én megveszem. Következő héten kiderült, hogy tej is van eladó. Majd mondja, hogy Hevesaranyoson a néninek a tyúkjait elhordta a róka és nem tud adni csak heti 10 tojást. Mondtam, nekem van. Rögtön vittek 30-at. Azóta heti 40 a kvóta és télen-nyáron 50 Ft azóta. De a tej ára is fix. Helybe hozzák a sajot és a tejet, amikor terítenek és elviszik a tojást.
Sőt, mivel ezek kapirgás tyúkok, ha sáros a tojás, ne mossam le, majd a mama lemossa, ők tudják, hogy az eső után sár van.

A fiam az sík satu, van, hogy lusta átjönni tojásért. De ők "modern" háztartást vezetnek, nem nagyon főznek. A férjem szokott nekik átvinni, meg az unokák, ha jönnek, visznek.

Mivel nem volt komoly tél, szinte egész télen kapirgáltak, nagy kertjük van. Így a tojások sárgája nagyon szép.

A levesekbe mindig nokedlit kell tennem, mert tisztán tojással készítem és nagyon finom. A húsleves kivétel, az cérnemetélttel.

Na, elfogyóban a főtt kaják, ami még van, azt már adom a kutyáknak. A minap, amikor itt volt az állatorvos beoltani őket, este a lányom kérdzte, hogy ki fogta meg őket? Nem akarta elhinni, hogy én fogtam őket. Mondtam, engem szeretnek. Nem felejtették el, hogy decemberben két hétig idebent nveltem őket és azóta is főtt kaját csak tőlem kapnak. Bár sejtették, hogy valami árulás van készülőben, de kajával becsaltam őket és megfogtam. Az a szúrás meg nem volt egy nagy dolog.
Nem szabad bejönniük, amit nagyon betartanak, ha látják, hogy látjuk őket. De ha nem vagyunk jelen és elmarad az ajtó kulcsra zárása, a kuvasz kinyitja és cipőt lopnak. Jövő héten mehetnek Ostorosra! Istenem, de jó lesz, ha rendet csinálhatok utánuk! Seréscsontot szoktam venni, megfőzöm, a levébe tésztát főzök és úgy eszik. A csontot meg akkor adom oda, amikor nagyon aktívak, hogy kevesebb legyen a kerítésbontás és egyéb "szakipari" munka. Gyönyörű két dög, nagy munkamegosztással. A sinka kitalálja, a kuvasz végrehajtja. Mint annak idején a vizsla-kuvasz variációban.

Holnap, ha nem esik, megyek Ostorosra, hogy kitaláljuk, hová csináljuk a kennelt. A korábbi kutyák egy kertrészben laktak, de nem csináltak kárt. Sokat voltak kint a nagy legelőn és amikor a helyükre mentek, már inkább pihentek. Nem tudom, félek, hogy ezek ásni fognak a kertben. A masckákat is féltem tőlük és ha egy-egy tyúk átjön, nem kéne, hogy lekapják.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.13, 05:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau
ne csináááááááád!

Capsella
kűgggyé fénypostával Very Happy
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.03.12, 21:17    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau Drága!

Nem szóltam, mert nem akartam leírni, hogy irigykedek!
Nekem nem mindig sikerül: van, hogy sűrű lesz, van, hogy a tekerés után kireped. Ezért nem gyakran sütök. Pedig kár, mert mostanában sok tojás van, egész télen jól termeltek a tyúkok az enyhe tél miatt.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.12, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sírás-rívás Sírás-rívás
Nem is hozok Nektek máskor piskótát Sírás-rívás
Meg se kóstolta, se nézte senki . Sírás-rívás
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.12, 20:37    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ahogy teccel mondani. pacsi Very Happy

A kinti sütögetésre vett tarját betettem a fagyóba 2,5 órára,majd onnan kivéve nagyon szépen lehetett szeletelni,utána gyorsan vissza. Kevesebb a leeső rész. Laughing

Jaaa,és nem csúszkál Wink a husi. röhög2
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.12, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is így szoktam... Vigyor
Nagyobb adag vásárlás,majd itthoni szortírozás darabolás.
Kiadósabb így,mint apránként megvenni a "csomagolópapírt" Smile
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.03.12, 18:53    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sült szalonna tojással. Kac-kac

Húsbolti vásárlás után eldisznólkodtam a délelőttöt. Very Happy
/körömtisztítás,csülök pörzsölés,lapocka adagok "borítékolása"-vitte az időt. Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 38, 39, 40  Következő
8 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban