15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Luffa
Orchideák otthonunkban (111)
Konyhakerti növények (14)
Egzotikus és különleges növények (15)
Vendégeink a kertben(17)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (63)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
GAZLAP szakácskönyv (73)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Valaki segítsen (22)
Eladnám..........Vennék (11)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
Milyen öröm ért ma? (37)

- Műhely téma:
Technikai segítség (3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:12:am kutyus :
Jó reggelt!
5:42:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:15:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt! Indul a január végi hét.....
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
2:21:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:40:am Bojtárgazdi :
Ha a fiam nappalos, ilyenkor indul a buszhoz.
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...Bojtik ám, de korán látlak - vagy neked épp este
4:35:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hetet, Gazország!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (73)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (73)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.01.24, 01:18    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

A múltkor nem főztem meg a paradicsomlevest. Ma este végre megfőztem és almás palacsintát sütöttem.
Viszont nem jutottam el a boltba túróért. Itthon van a fagyasztóban, de megbolondulok, annyit pakolnak. Nem volt türelmem keresni. Holnapra is maradt mindkét étekből. Reggel már remélem, kimászok ebből a véget érni nem akaró lustaságból és elmegyek a boltba és hozok túrót. Nekem
a lekváros palacsinta jó, de nem az igazi. Egyebeket is kell vennem. Holnap még valami húsos is kell, mert a zembernek a virsli, sajt, tojás nem elegendő.
Tegnap nem mentünk a turiba.

A két kutyakölyök is kapott palacsintát, nagyon ízlett nekik.

Na, ma sikerült telefonálnom egy kolleginával, akivel annak idején egy időszakban csoportosan készültünk a könyvvizsgálói számvitel vizsgára itt nálunk és azóta is jó kapcsolatban vagyunk. Ő még aktív korú, két emberrel dolgozik, tehát többet megy ellenőrzésekre, mint én. Asszongya, nem kell félnie az említett kolléganőnknek, mert hibásan ugyan, de teljesítetet az adatszolgáltatást, az adtszolgáltatásban szereplő végüsszeg igaz, csak a korábbi előlegeket nem sorolta fel, ezért nem akarják a fejét venni, feltéve, hogy minden mást rendben találnak, vagyis az adók bevallva, megfizetve határidőre, minden nyilvántartást rendben vezet, adócsalásra utaló jelet nem találnak.
Így ma délután felhívtam a kolleginát, hogy ennek ismretében már tényleg higgye el, nem lesz semmi baj.
Szegény, délelőtt elment az adóhivatalba, de abban az épületben nincs lift, amit tudott, hiszen akárhányszor volt már ott ellenőrzésen. Azért ment el a vállalkozóval, hogy együttműködési szándékát ezzel is kifejezze. Szóval, lift hiányában nem tudott felmászni a II. emeletre. Hál'Istennek így ma már meg tudtam nyugtatni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.23, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Holnap paradicsom leves és tarja szelet sütve,-párolva csalamádéval.
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.23, 18:22    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zöldségleves rántott gombával+rizs,tartár. No meg a réééétes: Wink Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.23, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma isteni ebédem volt: rántott karfiolt ettem tartár mártással!
Úgy belaktam, hogy kétfelé áll a fülem Very Happy

Hajninak is sütöttem egy adagot, vitte magával a dógozójába, ott eszi meg ebédre
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 17:12    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

aranyoskám
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

FAntasztikus, micsoda önfeláldozó vagy SZécsike Laughing Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
...Hogy mekkora áldozatot kell hoznod röhög...

Na most mond meg! Laughing /imádom,a túrós és meggyes a kedvencem,a mákos ,diós meg a zuramé./
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike! simi
Rettenetesen sajnállak Puszi
Hogy mekkora áldozatot kell hoznod röhög

Én is terveztem a rétessütést,de a gyerekek "diétáznak" röhög

Én meg ugye nem ehetek,hát elmaradt a rétes.
Meggyes -mákos volt tervben yes
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 16:28    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húúúú az az almás! hami nyali

Rakott karfiol volt ma és rétes. Wink Shocked
Réteslapot vettem 2 cs-al,lett 4 rúd rétesem.Túrós,meggyes,mákos,diós.
Vittem Ágikának is,de ráfáztam. Crying or Very sad A diósat,mákosat nem eszi mert a fogsora alá megy,a túróban nem eszi a mazsolát,a meggyesből nem is tettem mert abban gyümölcs van. Shocked Crying or Very sad

Ah,mily szomorúság hogy nekem kell megennem. Wink röhög2
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Első pillanatban azt hittem,hogy a strand homokozójában felejtetted a "sütőfiguráidat" röhög

Érdekes kinézet,de biztosan finom. Wink
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A facén láttam ezt az almás pite receptet, ma megsütöttem..........finom nagyon

-________________________________-
Ha valakinek kedve támad megsütni, itt a receptje ......ha legközelebb megsütöm, az almákat megszórom cukorral a vajjal történő kenés után, vagy félidőben, ismételt kenést követően. Szerintem jót tenne egy kis karamelles íz

https://ezszuperjo.blogspot.com/2017/04/almas-pite.html?fbclid=IwAR2BWsqWh8AFJrRHx5H0NYuIuUSiWzGRpn_CC3yCipQaTszVJEAW6ZFMFxo#.XiHgjNyEZxk.facebook

Legutóbb kutyus szerkesztette (2020.01.22, 15:59), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Meggondoltam magam.. Vigyor
Nem rizst,hanem zöldbab főzeléket készítettem a pörkölthöz.
Tettem bele kaprot is,-én így szeretem.
nyali
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 05:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
sajnálom a kolléganődet, pokoli nehéz lehet az adott körülmények között maximálisan figyelni a sok idióta előírásra, amit ráadásul állandóan változtatnak

Hagyd abba te is, tényleg jobb életed lesz, mert ahogy a beszámolóidból olvasom, ez már teljesen kimerít
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.01.22, 01:43    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oh, ha tudnátok, milyen lusta disznó lett belőlem!
Ma is 11-kor keltem. Este leültem tv-zni, közben ülve elaludtam, majd a telefoncsöngésre ébredtem.

Ja, reggel elmaradt a főzés, de senki nem tette szóvá. Nagy csend volt a házban, hogy tudjak aludni. Most este elmosogattam, majd főztem egy krumplis tésztát, amit a kockázott baconon indítottam el. Mivel 10-kor lett kész, már nem is szóltam, hogy ki akar éjszakára ennt, de jöttek az illatokra, akár Havas kutyánk annak idején.

Holnap a kozmetikusnővel megyünk a fodrászhoz, ő inagy turis. Lehet, hogy utána elmegyünk a turiba. Attól függ, mikor végzünk, mert ő egytől dolgozik.
Na, és bejelentkeztem a masszőrhöz is, mert a család nem hagyott békén. Az Ausztriában dolgozott 10 évet, nyugdíjas lett és hazajött. Éppen azon gondolkodott, hogy rendbe tette a lakást, megpihent és egy kicsit tán dógozhatna is, mert már unatkozott. Kimászik a takonykórból és újra vállal egy keveset. Mondtam a volt kolléganőmnek, ő is akar jönni, mert beteg, akihez járt. Asszongya, nem szed gyógyszert, túl van egy gyomorrákon, műtéten, őt nagyon rendben tartja a masszírozás. Nem tudja, hogy hat, nem is érdekli, jó és kész.

Nagyon izgulok egy másik volt kollegina miatt, már ő is nyugdíjas, de még könyvel. Egy nagyon alapos, nagy tudású kollegina, mindent körbejár, értelmez, abszolút megbízható. de több, mint egy éve beteg, két hete műtötték a térdét, a másikat injekciózzák. De több más baja is van, a férje daganatos beteg. Mint említettem, ma már olyan bonyolult egy ÁFA-bevallás, hogy hihetetlen és rendkívül nehéz értelmezni a kitöltési utasítást. Szegény nagyon pánikol, mert az egyik vállalkozás bevallásában elrontotta a 100 eFt feletti ÁFA-s adatszolgáltatást, s mivel több előlegszámla is kapcsolódik hozzá, és számlánkánt 200.000.-Ft-ig bírságolható a hibás adatzolgáltatás, ki se meri pontosan számolni, hogy ez mennyibe kerülhet. Csütörtökön megy elelnőrzésre. Ha megbüntetik, abbahagyja a könyvelést, de akkor én is. Csak a mi cégünket fogom könyyvelni. Elég elírni egy adószámot, számlaszámot vagy teljesítés idejét és büntethetik. Az előleges ügy meg bonyolultabb és abba is bele keltt jönni.
Próbáltam nyugtatni, hogy adóhiány nem keletkezett, a bírságolás egy lehetőség, de nem muszáj alkalmazni és az nyilvánvaló, hogy ő csalni nem akart és ezzell nem is csalt meg senkit sem, mindösssze új volt ez a feladat és nem jól értelmezte, mert akkor a férje életéért folyt a küzdelem.
Nagyon elgondolkodtam, hogy "most kéne abbahagyni...". Lezárom a 2019-t és vége! Csak a mi cégünk marad. Lesz egy csomó időm és inkább csikókat futószárazok, kézhez szoktatok. Ott nincs bírság és még élvezni is fogom.

Holnap paradicsomlevest főzök, mert az mindig jól fogy. Más ötletem nincs.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.21, 18:52    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella igazán megérdemelnél 1-2 nap pihit!! Horkol Aztán újult erővel tudnád folytatni. Laughing

Ma a maradék csirkéhez csináltam sajtos rizst. Very Happy Nem is lett rossz a találmányom. Száraz sem lett,segített rajta a pecsenyelé. Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő
1 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban