16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Dézsások (19)
Vendégeink a kertben (18)
Szobanövények (22)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Orchideák otthonunkban (111)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Golgoták (17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Egzotikus és különleges növények (15)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (73)
Találd ki (29)
Írj bármilyen témáról (16)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
IDŐJÁRÁS (63)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Szomorú vagyok (10)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Versek, költemények (4)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:15:pm Emmylie :
Nyugodalmaj jo éjszakát betegeknek mielöbbi teljes gyogyulást
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
3:41:pm Bojtárgazdi :
Úgy legyen, Emmylie Kedves! Lám, Kutyuséknál is javulnak a betegek.
1:03:pm Emmylie :
Szép délutánt Jo hireket várok Remélem lesznek is
7:42:am tercsi :
Jó reggel! Kutyus ez jó hír!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!.....köszönöm a jókívánságot....megin dultak a gyógyulás útján
10:55:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok, a betegeknek gyógyulást!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:49:am Bojtárgazdi :
Hozom a napsütést! Itt már előbújt! Szép napot kívánok mindenkinek!
7:08:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:01:am Bojtárgazdi :
Na még egyszer:
11:00:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! - Remélem, másutt is ilyen szépséges, napos idő van! :yes
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szomorú vagyok (10)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szomorú vagyok (10)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.03, 05:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
hányszor mondtam én is ugyanezt......és a fiaim esetében mondom még ma is Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.02, 22:17    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm kislányok! Puszi Puszi

Anaftin kenegetés és glykosept öblögetés,/hosszabb ideig szájban tartva/ de egyelőre hallani sem akar az orvosról. Evil or Very Mad /erre mondom azt,hogy akkor nem is fáj igazán. Twisted Evil / Még mindig fájdalomcsillapítóval telnek a napjai,de már nem foglalkozom vele. Embarassed Ha hozza a kegyszereket bekenem,oszt' annyi. Most láttam az ínyén valami kinövést Shocked ,mondtam neki,de csak legyintett. Shocked Twisted Evil

Tényleg az az érzésem,hogy én már többet foglalkozom a dologgal mint ő. Panasz Egy kisgyerekkel könnyebb,mert felkapom és viszem,vagy a sejhajára csapok,de akkor is az orvosnál kötünk ki. Very Happy
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.02, 02:10    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Az implantátum idegen anyag, ami próbára teszi az immunrendszert. Az legyengül, ott van még hozzá a nyálkahártyasérülés, stressz is volt bőven, vagyis törvényszerűen jön az afta. Azt ne higgyej valaki, hogy férfika nem ott tartanak egy ilyen beavatkozás előtt hogy bármelyik percben összefoshatnák magukat! Persze, ők az erős emberek, de egy tűtől már ájuldoznak!

A lovaknál Vagothylt használunk ilyen estben. Jól leszedi az elhalt hámot, és az nem fertőz tovább.

A mosatlan zöldség és gyümölcs evése nagy könnylműség, fertőzéseket is tartalmazhat a felszín. Növényvédőszert is, amik savas kémhatásúak és lemarják, felsértik a nyálkahártyát, hozzá a koszso gyümölcs, amit előtte akár a poloska is járhatott, vagy egy kis madárfröccs, csak jobbára lemosta az eső. A szamóca, málna szőre önmagában is allergizáló lehet, de a szürökben krokik is megbújhatnak. Vagyis a növényvédőszeres méreg bevitele elhanyagolható, különösen felszívódó szernél, mert már megmosva is megesszük.

Úgy látszik, ezek a hímek nagyon egy kaptafára, inkább egy félre, ami az agyféltekén hiányos volt, készültek. Ez a zember is mosatlanul eszi a gyümölcsöket és még neki áll feljebb! Assogya, ő nem én, neki jó az immunrendszre, ő nem egy beltenyésztett sváb. Ehhez képest már többször előfordult, hogy megeszi a mosatlan gyümölcsöt és egy idő múlva rettenets hasgörcse van és a WC-ajtóban összefossa magát. Ez nekem jó. Ilyen gyümölcsöt én már a kezembe se veszek. Régebben ettem kint mosatlan gyümölcsöt, de már nem teszem. Annyi rovar van rajtuk, annyi minden potyog az égből, hogy inkább megmosom. Estleg a málnát akkor nem, ha éjszaka esett és reggel megyek ki és eszem. A szamócát meg mindig megmosom.

Láttam az interneten olyan szamóca művelési módot, hogy nem tud szennyeződni (nem vízkultúrás).
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó pár éve egy állatorvosi egyetemi tanártól hallottam, hogy az aftára a Hyperollal való ecsetelés és a B12 vitamin szedése a tuti módszer.

Mások szerint az ezüstnitrát oldattal való ecsetelés, illetve a Vagothyl-lal, amelynek nincs az a kellemetlen mellékhatása, hogy feketére színezi a bekenés helyét, mint azt az ezüstnitrát teszi.

A fiamnál elég gyakori az afta. Régebben hyperoloztuk, és pár alkalom után tényleg évekig nem jött elő.
Mostanában megint van, és külön vett Anaftin-t, de csak néha keni be. Talán veszünk neki Vagothyl-t.

Ezek persze tüneti kezelések. Sokan gyanakszanak az immunrendszer gyengeségére mint kiváltó okra. Azt is lehet olvasni, hogy az afta kórokozója, a herpeszéhez hasonlóan, megtelepszik a szervezetben.
Hát nem tudom, nálam valószínűleg inkább pszichés lehet a herpsez. Volt idő, hogy szinte folyamatosan előjött, sőt több hólyag is volt a számon. De jó pár éve már nem jött elő. Néha érzem a jellegzetes bizsergést, de nem jelenik meg láthatóan.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 21:11    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen... puszi2 puszi2 puszi2

Míg dogzott Wink évente mennie kellett orvosira,ahol 3 napon keresztül vegzálták kívül,belül. Wink Nem találtak semmi említésre méltót. 60 fölött ugyanez,de félévente. Gondolom kiderült volna,ha kimutatható okai lettek volna az akkori aftáinak. Arra fogtuk,hogy valaki után ivott,mint pl.a bagós felesége után. Very Happy Ugyanez volt a gyakori fülgyulladásával is,míg nem vettünk saját "bugyit" a munka közben használt fejhallgatóra, amit mindig vitt magával.
Hááát menopauzára nem hiszem hogy vizsgálták. Wink Laughing

Amiért én piszkosul haragszom,a paprikát,paradicsomot,gyümölcsöket mindig mosatlanul eszi,mert anno otthon sem mosták,csak leszedték a fáról és ették. Egy csökönyös embernek magyarázd meg,hogy ez már nem ugyanaz. Twisted Evil Twisted Evil /merőmindentjobbantud,meg kellnémikoszazimmunrendszernek,stb./
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
gyakran előfordult eddigi élete során.

Hogy áll a férjed vércukra?
Nincs vele gond ??
És néhány érdekes dolgot "ollóztam" ode Neked

Az afta okai:
Az, hogy az afta kialakulása pontosan milyen tényezőkre vezethető vissza, pontosan nem tisztázott. Oka lehet a stresszes életmód, a legyengült immunrendszer, illetve a nem megfelelő táplálkozás, különösen a B12-vitamin, a folsav, a vas és a cink hiánya. Egyes élelmiszerek is okozhatják, különösen a citrusfélék, az eper, a málna, a dió és a paradicsom fogyasztásával összefüggésben figyelték meg az afta kialakulását. A fogkrémek habzóanyagaként alkalmazott SLS is kiválthat nyálkahártyairritációt, aftás elváltozásokat az arra hajlamos embereknél.

Az afta okai közé sorolják az örökletes tényezőket is, mivel azoknál, akinek a családjában korábban már jelentkezett, nagyobb eséllyel jelenik meg.

Az afta további hajlamosító tényezői:
a nyálkahártya sérülése
vírusfertőzés (herpesz)
hormonális tényezők (menstruáció, hormontartalmú fogamzásgátlók, terhesség, menopauza),
allergia,
kémiai irritáció (fogkrémek SLS tartalma)
egyes betegségek tünete is lehet (például Bechet-kór, lisztérzékenység, gyulladásos bélbetegségek),

dentpoint.hu
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 20:34    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönjük! Puszi

Kenegetjük. Crying or Very sad Kapott rá valami kegyszert ami nem remekel,így felváltva kenjük glikosepttel ami mindig használ neki. Shocked Sajnos nála gyakran előfordult eddigi élete során. Crying or Very sad Jaaa,és továbbra is fájdalmai vannak. Crying or Very sad Twisted Evil
Nekem nem lesz ilyenem atttuti. Anno ecccer megemlítettem a felső fogsoromnál,de közel van az arcüregem,így csak több műtéttel lett volna megoldható. Megköszöntem.... Laughing
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Az afta rémes, a nyelvfék műtétem után én is bekaptam.
Azt hittem a műtét fáj, még jó hogy bementem az üzemorvoshoz, hogy nézzen már bele a számba, nincs-e valami baj. Akkor derült ki. A ki-írtás után jobb lesz.
Nekem nem javasolta a fogorvos a beültetést, mert olyan szinten sorvad odabent a szerkezet, hogy sokáig nem tartaná meg.
Mondjuk nem is költöttem volna rá.
A környezetemben sok emberkének bevált. Jobbulást kívánok a párodnak.!

tercsi
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 00:21    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem,köszönöm,aranyos vagy! puszi2
A papa javul-javul,de még nem az igazi. Crying or Very sad

Most kivételesen nem a gyerekek miatt nem voltam,csavarogtunk. Wink Very Happy
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.31, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Látom megint eltűntél! Sad
Remélem nem a papával van gond? fogatlan simi
Mielőbbi gyógyulást kívánok Neki. simi
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.28, 21:55    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aranyosak vagytok,köszi. Puszi Puszi
Tegnap megnézette,kiderült hogy aftái vannak,most kenegetjük. Shocked
Ma volt az első nap,hogy reggeltől idáig csak 2 fájdalomcsillapítót vett be.
Remélem javulni fog a helyzet ! Az igazság az,hogy a fogfájást én is nehezen viselem,felőrli a zidegeimet./jelen esetben meg egymáséit Wink Very Happy /
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.28, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, sokszor rosszabbak a ygerekeknél Sad
Annak legalább megmondom és úgy lesz, vagy viszem orvoshoz, de ezek a pasik azt hiszik ők sz@ták a spanyolviaszt
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.01.28, 10:44    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az implantátum egy idegen anyag, akkor is, ha szövetbarátnak mondják. Kilökődés is megindulhat, ha nem bírja. Az nagyon nem hiányzik, hogy a környező csontszöveteket is lebontsa, nea meg egy jó kis gyulladás, ami végleg tönkre teheti az amúgy sem fiatalos immunrendszerét.

Ezt nagyon komolyan kell venni! Irány az orvos!

A hímivarúaknak maguktól nincs annyi eszük, mikor kell orvoshoz menni. Szerintem csak ha a töküket vágnánk le, akor mennének visszavaratni.

Ez a félnótás elintézte a szemét tegnap. Belement a fűrészpor, de nem mondta, csak mndig úgy fordult, hogy ne lássam és kötözködött. Aztán én könyveltem.
Reggel már kérte a szemcseppet, dagadt, véres a szeme. Adtam neki, fél óra múlva már mondta, hogy legalább könnyebben ki tudja nyitni, kevésbé érzi, hogy van benne valami. Annyi esze se volt, hogy tegnap megemlítse. Asszonta, gondolta reggelre elmúlik.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.28, 06:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igazság szerint nem mindenki bírja a beültetést...........

Anno nekem is mondta a fogdoki, amikor beszéltünk erről, hogy nekem nem lenne jó (a pénztárcám amúgy se bírta volna), mert olyan a csont állományom

Szécsike
tényleg menjetek vissza a fogorvoshoz, ez semmi esetre sem normális dolog!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.27, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike kedves egyet értek ászokfával valami biztos nem stimmel.
Az én férjem 4-et implantatumot kapott március végén de egy kis kékülésen kivül semmi nagyobb fájdalma nem Volt.
Egy pár gyogyszert azért bevett ahogy ö mondta a biztonság kedvéért.
Március végétöl karácsonyig tartott az egész .
Most szerdán kell neki még egy utolso kontrollra menni.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
5 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban