17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben (18)
Kertünk meglepetései (2)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Dézsások (20)
Dézsások (19)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Konyhakerti növények (14)
Hibiszkuszok (32)
Árnyékliliom (Hosta) 2
Bonsai-bonszáj (2)
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Golgoták (17)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (78)
Vicces történetek, képek....(20)
A Tudat keresése (4)
IDŐJÁRÁS (68)
Milyen öröm ért ma? (39)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Szomorú vagyok (11)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Találd ki (31)
Kedven filmem, színészem (2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:45:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!Bau nem került még elő????
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt! Bau merre vagy????
6:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!Megint egy héttel közelebb vagyunk az év végéhez
5:44:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
12:55:pm Bojtárgazdi :
Én csak 10-kor ébredtem, akkor is ébresztővel. Szép napot kívánok mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!hűs van, de nem túlzottam :_)
10:33:pm Bojtárgazdi :
Itt az este legalább enyhe, Jó éjt az aludni készülőknek!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek,hűűűűs a reggel!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:47:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szomorú vagyok (10)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szomorú vagyok (10)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.18, 04:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megtelt a topic,zárom

Itt lehet folytatni

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4574
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.17, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Àszokfa kedves öszinte részvétem. Sad

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.09.17, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2021.09.16, 06:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Részvétem Ászok Laci
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.15, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászoklaci, nagyon sajnálom!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.15, 20:32    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húúú Ászokom nagyon sajnálom,részvétem. Crying or Very sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.15, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÁszokLAci
csupa rossz hír Sad Sajnálom, részvétem!

Te viszont életerős vagy és szép lesz a jövő éved!
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.09.15, 05:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A volt szőlőszomszédom, kihez szüretelni kellett volna mennünk, agyvérzést kapott, ma már másodszor műtik.
Ott is el van adva az idei termés és a birtok is. Még két év és ha valaki felnéz az útról, már nem lát szőlőt....
- Sógorom mint ma kiderült, tegnap meghalt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.13, 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella
Örülök, hogy javula karod, de pont most ne kezdj neki az erősebb használatnak!
Muszáj megvárni, amíg rendesen meggyógyul!!!

A pasidat neveld csak még tovább, rá kell jönnie, hogy micsoda értékes ember él mellette
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.12, 19:20    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hááát.... Nemtom' azé' lehetnél óvatosabb is. Evil or Very Mad
A pasid szivatását örömmel olvasom, röhög2 talán észreveszi milyen helyzet áll elő,ha leáll a család motorja! Laughing

Látom azért "fél emberként" is keresed a kiskapukat,mit hogyan oldhatnál meg! Crying or Very sad

puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.09.10, 04:13    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Ígérem, jó kislány leszek.

Most is dolgozok, de nagyon vigyázok a jobb karomra.
Bár az előző napokban is minden nap tettem-vettem, de csak gyűlt fel némi határidős. A papírhalom alján vannak a legsürgősebbek, most feltúrtam teljesen. Úgy látom, még éppen egyetlen utalási határidővel sem késtem.
Szerencs, hogy amikor megérkezik a számla, azonnal elutalom. A banki programban van lehetőság utalási napot választani. Így előre tudok intézkedni több számla és szállító kifizetéséről ugyanarra a napra. Havi egy bankkivonatot kérek és nekem azért jó, ha egy napon van sok tételű utalás és nem gyakran egy-egy, mert akkor a könyveléskor gyorsabban haladok, nem kell annyiszor napot váltani.

A 09.15-i IPA és gépjárműadó utaltatása egy rémálom. Az ügyfeleknek is jön róla értesítés, de valahogy akkor fizetik, ha írom nekik a levelet róla, egyébként elfelejtik. Mert asszongyák, Margó megmondja, mikor mennyit és kinek. Csak éppen amilyen papír a kezükben van, az nekem nincsen. Nekem be kell menni az ügygfékpujukon a NAV és az önkormányzati adófolyóámlákra. Mindenkinek levél, minden adattal az utalandóról. Előtte egy lista, kinek mennyit és hová és pipálom.
Meg kell mondjam, nagyon becsapósak az IPA-értesítések. Direkt úgy szerkesztették, hogy a hozzá nem értő, de jó fizetési morállal bíró adózók most 09.15-re kifizessék a 2022.03.15-i előleget is.
Na, ilyenkor érzem, hogy vén bazári vagyok már ehhez.
Egyébként tényleg szeretem őket, meg olyan 99 %-ban rendben van az adószámlájuk, akik régebbi ügyfeleim, azoknak különösen.

Jelentem, a szerdaihoz képest is sokat alakult a karom. A forgószéket feljebb tekerve, találtam olyan magasságot, hogy az egeret is felérjem és még a billentyűzetet is leérjem, bár elég kényelmetlen. De gyorsabban tudok így dolgozni, mert az egér a jobb kezemben van benne.
A tűzőgépet és a lyukasztót muszáj ballal használnom, lassú.
A dossziék emelgetése csak köröttem megy, a polcról levenni nem tudom félkézzel, mert fejbevág.

Még nem néztem, de szerintem fogok tudni palacsintát sütni. Valaki bekeveri és én sütöm. Na, meg egy tojásleves is fog menni.
Szerintem már ez a nagy pofájú zember is várja már, hogy főzzek valamit az ehetetlenjeimből. Ha nem lennék már kiéhezve a saját főztömre, uccse még nevelném néhány napig.
De most éppen elhullani készül. Vasárnap Pesten volt és azóta nincs jól. Először a gyomrát fájlalta, most meghűléses panaszai vannak és alig bírja az állatokat ellátni. De változatlanul nem vonja le a következtetést, hogy egy ilyen vén f.sznak nem kell már ennyi lóf.asz, hanem szurkol, hogy minél gyorsabban gyógyuljon a karom és lehessen rám számítani. De én sem tudok róla, hogy fejre ejtettek volna. A nagy traktorral már azért nem traktorozok, hogy ne számíthasson rám. A kar- és válltörés okán pedig még a régibe se bírok felmászni. Már kérdeztem tőle, hány 71 éves vénasszonyt láttál Te már traktorozni? Muszáj kikényszeríteni, hogy csökkentse az állatállományt! Ja, és a lófingolásra járást megiont elkezdte, ahogy a karanténhelyzet lazult.

Na, de folytatom a papírmunkát. Reggel jönnek, kezdjük hátul a melléképületet építeni, amire megy a napelemek egy része. Ezért reggelre a papírmunkával végeznem kell.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.09, 19:39    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella szivem ez nagyon jó hír. Mostmár CSAK RAJTAD múlik hogy lesz-e kezed vagy sem.
Próbálj meg szófogadó jó kislány lenni,még ha nagyon nehéz,akkor is! Puszi Puszi
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.09.09, 16:54    Hozzászólás témája: Szomorú vagyok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, csak azért ebbe írom, mert az előzmények itt vannak.

Ma voltam a karommal kontrollon. A napom ráment, 10,10-re mentem, 14,30-kor szabadultam. De ez nem számít, csak az, hogy eddig rendben van.
A felkaron nincs törés, csak repedés, azt mondta a mai orvos. A vállizületeben kopás van, az már jobb nem lesz. A lényeg, hogy a letört darab nem mozdult el és majd visszaforr és akkor majd tudnak dolgozni a rátapadó izmok is.

Az orvos megmutatta, hogyan végezzem a tornát. És ne próbáljam felemelni a karom, hogy ne mozduljon el a letört darab. És kímélet, pihentetés.

Két hét múlva kontroll. Ha akkor hozza az elvárt eredményt, általában levehetem a kartámasztékot és kezdhetem majd emlegetni a karomat.

Az orvos asszonta, meg fog gyógyulni.

Nagyon elfáradtam, minden második ember kar-, vállsérüléssel ült, nem volt elég ülőhely, ami volt, a sok felkötött karú embernek kicsi is volt, szó szerint egymásba értünk. Az emebr azt se tudta, hogyan pakolgassa a karját, hogy kényelmesebb legyen. Itthon azért kényelmesebben lehet lébecolni.
Elég fárasztó és lehangoló, ahogyan ott mondják a különböző rémtörténeteket, mert bár nem akarom, hogy belém költözzön a félsz és az aggodalom, de még pár órára se hiányzik.
Na és hogy egyesek mennyire nem tudnak viselkedni, az mindig meglep. Egy asszony úgy szidta az orvost hangosan, hogy már a betegek felálltak és kezdtek arrébb szállingózni. Az volt a baja, hogy a másik ajtónál, ahová ő várakozott, egy egész órán át nem volt orvos és eldöntötte, hogy ő rendet csinál. Nem tudom, hogy, de elintézte, hogy ehhez az ajtóhoz került, ahol én is várakoztam. Egy férfi még adta is a lovat alá, hogy úgy kell, igaza van. Aztán amikor már nagyon gáz volt a nő viselkedése, a férfi elhúzott onnan. Aztán szerencsére behívtak, utána mentem a röntgenbe. Oda is jött a nő, de a hosszú sor másik végén ült meglehetősen csendben. Lehet, hogy elfáradt a tombolásban. Az volt a benyomásom, hogy tényleg van valami baj a fejével, egyébként nem viselkedne így.
Olyan nagyon gyakran van, hogy egy órát vagy hosszabb időt áll a rendelés, mert az orvosnak el kell mennie az osztályra.
Amikor a nő átjöhetett a másik ajtóhoz, akkor meg az is baja volt, hogy ő azt az orvost nem szereti. Gondolom, nehéz eset lehet a beteg. Eszébe se jut, hogy ugyan, holnap lesz-e még kit szidnia vagy Afrikából hozunk gyógyítókat?

Így, ha már el is buktam az őszt, tervezem a jövő évi kertészkedést.
Jó, hogy októberre már tudok egerészni, kell nagyon a könyveléshez, adóbevallásokhoz.
Ha a november szép lesz, akkor még egy kicsikét kint is tudok kapirgálni.
Talán összerántom a testvéreimet, de főleg a gyermekeiket, akik hajlandóak kertészkedni, hogy segítsenek, hogy tavasszal ne mínuszból induljak. Ha vagy 5 fő dolgozik 4 óra hosszat, főleg férfiak, akkor az nekem nagy segítség lesz.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.07, 04:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Óóóóóó! Sad
Szép és tartalmas élete volt, rengeteg jó filmet csinált
Nyugodjon békében!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.06, 20:32    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://hvg.hu/kultura/20210906_Meghalt_JeanPaul_Belmondo
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban