16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:06:pm aszokfa :
Lobularia hybrid 'Stream® Purple' – Illatos ternye (mézvirág) lila szinben magra vevő lennék!
7:23:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:23:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét...készülődés t Pünkösdre
6:13:am Bojtárgazdi :
Ó, szóval jó reggelt kívánok!
6:12:am Bojtárgazdi :
ó reggelt! Hidegecske van.
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!pályinkás at vagy anélkülit
5:08:am aszokfa :
Jó reggelt! Ki korán kel, hamar álmos lesz!
2:57:pm bau :
:sleep
1:42:pm Bojtárgazdi :
Bauka, én kora reggel nem pálinkázom, úgyis lassan boot-olok be! Persze lehet, hogy más lenne a véleményem, ha lenne itthon pálinka...
12:08:pm bau :
Hukk...még egy kortyocskát... hukk
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - A Tudat keresése (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A Tudat keresése (3)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24, 25, 26  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.15, 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"...a legfontosabb mégis az, hogy milyen élet lakik BENNED. A belső ragyogást, azt az élettel teli ragyogást, valaminek, valakinek mindig táplálnia kell ott belül. Te csak mindig figyelj a lelkedre és a szívedre! Abban van az útmutatás! ♥️"
Lélekfűszer
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.14, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Tedd a valóságod részévé azt, hogy megbecsülnek és szeretnek, mert a helyed egy férfi tenyerén van, és nem a talpa alatt. Nincs olyan, hogy valaki nem érdemli meg a boldogságot. Létezik és megkaphatod, de csak akkor, ha elfogadod. (...) Ne keresd folyton a nehézségeket, néha csak fogadd el az ajándékot, azt, ami boldoggá tesz, ami teljessé teszi az életedet. Húzz egy vonalat, és kezdd újra: hittel magadban, hittel abban, hogy boldog lehetsz, és hittel abban, hogy csak azért, mert mások szenvednek, neked még nem kell csatlakoznod hozzájuk. ”
Oravecz Nóra

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.14, 05:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az élet mindennel, akár jóval, akár konfliktusokkal, kritikákkal együtt is ajándék.

Buda László
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.13, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Amikor az ember még gyerek, azt hiszi, a szülei tökéletesek, és vakon imádja őket. Később azt hiszi, hogy gyűlöli őket, mert nem olyan tökéletesek, mint hitte, mert csalódnia kellett bennük. De még később az ember megtanulja elfogadni a hibáikat, mert ő maga sem hibátlan. Talán ez jelenti azt, hogy felnövünk. ”
Guillaume Musso

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.12, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Jó lenne, ha éles különbséget tennénk a jutalmazás és az ajándékozás között. Nagyon károsnak tartom ugyanis, hogy az utóbbi években ez a különbség egyre inkább elmosódik. "Ha jó leszel, születésnapodra megkapod...", "Ha jó leszel, húsvétra elhozza neked a Nyuszi", sőt, még a Télapónak is van egy listája a jó gyerekekről, és csak azoknak visz ajándékot. Az ilyen ajándék azonban nem ajándék, hanem jutalom. Mi is a különbség a kettő között? A jutalom eredményért jár, azért, ami a gyermekben dicséretre érdemes, az ajándék viszont jó és rossz tulajdonságoktól függetlenül az egész gyermeknek jár! Azt fejezzük ki vele, hogy vagyunk egymás számára, örülünk egymásnak, és ez minden problémától függetlenül igaz, és nagyszerű dolog! Ne alakítsuk hát az ajándékot jutalommá, és az ajándékozást ilyen formában ne használjuk nevelési célokra. ”
Ranschburg Jenő

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.11, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ A "most" nem ok arra, hogy ne higgy a következő pillanatban, a következő pillanat jóságában. Nem ok arra, hogy lemondj mindenről, lemondj az álmaidról. Hogy ne higgy a jövőben, ne higgy a megoldásban. Mert van jövő, van megoldás. Ebben higgy, erre figyelj. Most. ”
Csitáry-Hock Tamás

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.10, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Nem a munka öli meg az embereket, hanem az aggódás. A munka egészséges. Senkire sem rakhatsz nagyobb terhet, mint amit hordani képes. Az aggódás viszont szétrágja a lelket. ”
Henry Ward Beecher

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.09, 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Férfi: Hol rontottam el Mester?

Mester: Mindenhol fiam!

Férfi: Az hogy lehet, úgy érted mindent rosszul csináltam?! Az nem lehet, én megtettem mindent.

Mester: Nem fiam, Te tettél, de épp a “mindent” nem tetted meg!
Férfi: Hogy érted ezt?

Mester: Anyát akartál, fiam, megkaptad!Mond mit jelent szerinted az hogy “anya”?

Férfi: hát, aki elvégzi a háztartást, ellátja a gyerekeket meg ilyesmi.

Mester: Hát ez az látod, nem ezt jelenti!!A nőt jelenti fiam aki szerelmével táplálja a családot!! De a tüzet nem csak őrizni, de táplálni is kell! S Te nem törődtél a Fényével!

Férfi: Na, de mi lett a szerelmével??

Mester: Megölted!

Férfi: ÉÉÉN? Én öltem meg?Az nem lehet, én szerettem!!

Mester: Valóban? Akár egy háztartási gépet!!! S pont úgyis birtokoltad!Gondolod egy házassághoz elég ez?

Férfi: Na, de hol hibáztam, Mester?

Mester: Megfeledkeztél róla fiam, hogy ott él benne a lélek! Mert a nő szerelme a lelkéből fakad! Három kör egymás körül: Lány, a belső kör, nő a középső, s anya a legkülső. Te csak az anyát szeretted, de közben megfeledkeztél a nőről!! S egyáltalán nem érdekelt a benne élő lány, a tiszta gyermek! Te voltál az ő tükre, de Te önmagaddal voltál elfoglalva, ahelyett hogy ővele foglalkoztál volna!! Neked csak az anya kellett, de nő nélkül nincsen anya, s ha elhal a gyermek, kihuny a szerelem tüze!.Magára hagytad, elfordultál tőle, s lassan halkul, elsorvadt a lángja a Fénye!!!
Férfi: De mit tegyek most Mester?

Mester: Figyelj, s tanulj tőle!!

Férfi: ÉN tanuljak tőle? De hát én vagyok az erő, mit tanulhatnék egy gyenge nőtől?

Mester: Ezt fiam. Gyengédséget! Mert ez az Ő ereje. A szíve! Messze felül van ez a Te erődtől!

Férfi: De hogyan tehetném ezt Mester?

Mester: Mondtam már! Figyelj! Figyeld és csendesedj el!! Kérdezd és hallgasd! Ne, Te legyél a fontos, hanem ő! Ismerd meg. Nem csak kívül, belül is! Mire vágyik mit kíván, mit szeret!! S hagyd el a kifogásaid!

Férfi: Na, de Mester én nem fogom feladni önmagamat!!

Mester:Akkor bizony elvesztél fiam. Mert ő a Te Forrásod, Ő az aki téged táplál, s őnélküle Te csak félember vagy!! Persze kereshetsz másikat, de amíg meg nem érted, el nem fogadod minden nőben él a lélek, csak egy üres tükör maradsz!! Tehát Te döntöd el megtöltöd-e tükrödet a Tűz fényével, vagy csak nyers erődben fürdeted magad! Engedd meg, hogy Megmutassa magát Neked, szeresd, óvd, és öleld, hogy biztonságban érezze magát, s akkor megnyitja majd neked fiam, a Gyönyör kapuját!!
Mert a nő a tudás, a bölcsesség forrása, s tudatása azért adatott hogy tápláljon, s erőssé tegyen Téged, ha Te befogadod. De a forrást óvni és táplálni kell, tükrözni, mert elapad! S ő felemel Téged, fiam azért hogy Te is emelhesd őt!! Így működik!Koronázd meg a nőt, hogy királya lehess!! S óvd mit a legbecsesebb ékszert, mert Ő a Te igazi kincsed!! S nélküle erőd tán lesz, de elsorvad a szíved!!

Férfi: Köszönöm, Mester! Tehát ez a minden, a lelke, a Forrása! Így lesz! Királynővé teszem a nőmet, s a királya én leszek!

S azt hiszitek ez mese?! Pedig nem az! Ez az igaz szerelem, ahol a nő a Föld, s a férfi az ő Napja, hiszen a Földben van elültetve a MAG, benne él a tavasz, a nyár, minden virág, s az új élet belőle fakad, de mit ér a Föld s a Mag, a Nap fénye nélkül, s mit ér a Nap fénye a Föld nélkül, ahol fű, fa, virág a Nap fényét szomjúhozza? S mit ér a sivatag, ahol a Nap fénye elpusztít minden növényt, s helyén csak kopár sivatag marad?
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.08, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Ami engemet illet, elegem van azokból az emberekből, kik meghalnak egy eszméért. És nem hiszek a hősiességben, mert tudom, hogy az könnyű dolog, és rájöttem, hogy gyilkos. Engem csak egy dolog érdekel: élni és meghalni abban, amit szeretünk. ”
Albert Camus

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.08, 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van pillanat, amikor ítélni kell. Az ítélet lehet bölcs, előrelátó, jó szándékú, igazságos, szeretetteli... csak egy nem lehet: kíméletes...!
Müller Pèter
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.07, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Ma már meg kell harcolni a csöndért. Amikor az ember elfárad, betelik a jóléti társadalom által nyújtott mámorral, rájön, hogy tulajdonképpen minden zaj. Akkor fontossá válik a csönd. ”
Kaszás Attila

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.07, 09:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.06, 05:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt
a kézfogás és az önfeláldozás között...
És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel,
és a társaság a biztonsággal...
És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét,
és a bók nem esküszó...
És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget:
a felnőtt méltóságával, nem pedig a gyermek kétségbeesésével...
És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd,
mert a holnap talaja túl ingatag ehhez...
Egy idő után kitapasztalod, hogy még a napsugár is éget,
ha túl sokáig ér...
Műveld hát saját kertecskédet, magad ékesítsd fel lelkedet,
ne mástól várd, hogy virágot hozzon neked...”

(Veronica A. Shoffstall)
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.05, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Az élet folyton tesztel, ha nem figyelsz, könnyedén elbukhatsz. Megtörténhetnek a legjobb dolgok, de ne várd, hogy a rossz majd elkerül. Megvalósíthatod az álmaidat, haladhatsz az újak felé, de egy dolog biztos: folyton fejlődnöd kell, és bizony csak úgy válhatsz erősebbé, ha az élet folyamatosan próbára tesz. ”
Oravecz Nóra

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.04.04, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Azért, ami két ember között történik, mindketten felelősek. A jóért is, a rosszért is. ”
Feldmár András

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24, 25, 26  Következő
5 / 26 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban