16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
9:29:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
7:18:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:15:pm Emmylie :
Nyugodalmaj jo éjszakát betegeknek mielöbbi teljes gyogyulást
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
3:41:pm Bojtárgazdi :
Úgy legyen, Emmylie Kedves! Lám, Kutyuséknál is javulnak a betegek.
1:03:pm Emmylie :
Szép délutánt Jo hireket várok Remélem lesznek is
7:42:am tercsi :
Jó reggel! Kutyus ez jó hír!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!.....köszönöm a jókívánságot....megin dultak a gyógyulás útján
10:55:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok, a betegeknek gyógyulást!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:49:am Bojtárgazdi :
Hozom a napsütést! Itt már előbújt! Szép napot kívánok mindenkinek!
7:08:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - A Tudat keresése (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A Tudat keresése (3)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.07, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ A napkorong felbukkan a messzeségben, és a fénysugarak követhetetlen gyorsasággal végigbukfenceznek az óceán fodrain, hogy egyetlen szeszélyes ugrással az ablakomban teremjenek, és elvakítsák álmos tekintetem. (...) Olyan ez, mintha az álmaim véletlenül átcsúsztak volna velem a valóságba, ott keringenének körülöttem, a szempilláim, az ajkam simogatnák, hívnának a túlsó partra. Álom és valóság között lebegve szárnyaira emel ez az édes áramlat - elhiszem egy pillanatra, hogy valahol, túl a tengereken, tényleg létezik az az álomvilág. Én tudom. Én már jártam ott. ”
Gaál Viktor

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.07, 06:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Müller Péter

Sokkal erősebb vagy, mint hinnéd!
Mindent kibírsz, mindent elviselsz, és ha mozgósítani tudnád erőidet, egy hegyet is elhordanál, és a legnagyobb fájdalom sem roppantana össze.
Igazi természeted isteni és erős.
Ami gyengeség benned, az téves gondolat, rossz lelki megszokás és nem valódi érzés.

"Elképesztően jót tesz, ha egy kis nevetéssel és könnyedséggel kezdjük a napot!"

Raphaëlle Giordano
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.06, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Soha a nőkről csúnyán ne beszélj, nincs olyan alantas asszonyi személy, aki ne volna méltó tiszteletre: hisz asszony nélkül férfi nem születne."
Pedro Calderon

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.06, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A TUDÁSRÓL

Nem tanulhatod meg azt, amiről azt hiszed, hogy már tudod.
/Epiktétosz/
**
Az egyetlen tudás, ami igaznak tűnik: igazából nem is tudunk olyan sok mindent. /Mo Gawdat/
**
Könnyebb megérteni a gondolatokat, ha visszanyúlunk a gyökereikhez. /Carlo Rovelli/
**
Az igazi tudás nem akkor jut el hozzánk, ha a fejünkbe verik, hanem ha ráébredünk. /Müller Péter/
**
A kérdései, ne a válaszai alapján ítéld meg az embert.
/Pierre Marc Gaston de Lévis/
**
A vas berozsdásodik, ha nem használják. Az állóvíz elveszíti tisztaságát, és megfagy a hidegben. Ugyanígy veszi el a tétlenség az elme erejét. /Leonardo da Vinci/
**
Nem az a legkeményebb része a dolognak, amikor megtanulunk valamit, hanem az, ami utána történik a gondolkodásunkkal.
/Charles Martin/
**
A tudás több választási lehetőséget ad, de több szorongást is.
/Ingmar Bergman/
**
A tudás értékének próbaköve az, hogy mennyire tudja tisztábbá és nemesebbé tenni az életet. /Annie Besant/
**
Az ész (...) önmagában nem elég, szükség van mellette szellemi tisztességre is. /David Ogilvy/
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.05, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Sohasem értettem, hogy mi is az emberi civilizáció lényege, ha folyton csak öldökölni akarjuk egymást. Az igazság az, hogy az életet időnként eluralja a káosz, a véletlen, az esetlegesség. ”
Bud Spencer

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.05, 07:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ott kezdődik a nagy emberség, hogy az ember észreveszi, hogy mások is élnek a földön őkívüle, és amit tesz, úgy teszi, hogy nemcsak magára gondol, hanem másokra is.

(Szabó Magda)

" A megbocsátás nem változtatja meg a múltat , de a jövőt igen ....."
Náray Tamás
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.04, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ Nem könnyű dolog a sok [filozófiai, vallási] rendszerből kiválasztani a helyeset; az egyik ezt választja, a másik azt, a bölcs - egyiket sem. ”
Buddha

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.02, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„ A felhőket is szeresd, és gyönyörködj a viharban! Az esőt és a szürke, esővert pocsolyákat is szeresd, mint gyerekkorodban. Emlékszel, hogy szerettél tapickálni bennük anyád bosszúságára? Nagyobb öröm volt, mint ma a tengerben fürödni. ”
Müller Péter

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.02, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Mit érne az élet nehézségek, megpróbáltatások, aljasság, félelem és viszály nélkül? Hogyan derülne fény arra, hogy mennyi lelki erő, milyen tartás és mekkora szeretet van benned?"
Sümegi Péter
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Bojti. Nekem nagyon tetszett! szív
------------------------------------------------------

„ Valóság épül... kövekből, téglából, gerendákból, megfogható, látható anyagokból. De nem itt kezdődött. Nem a kövekkel, téglákkal, gerendákkal. A valóság építése nem velük kezdődött. Hanem álmaiddal. Mert a valóság álmokból épül. A te álmaidból. Az én álmaimból. Vágyainkból. Amit belül érzel, amit belül érzek, amit akarok, amit akarsz. Őszintén. Szívből. Szívvel. Önzetlenül. Ez a valóság alapja. Minden valóságé. Az álom. A tiéd és az enyém. ”
Csitáry-Hock Tamás

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 06:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Az egyik embernek nagy álmai vannak, a másiknak kicsik. Bármilyen is a tiéd, a lényeg az, hogy soha ne szűnj meg álmodni."

(Doug Hansen)

"Minden nap téged hív, hogy megtöltsd szívedet annyi mosollyal, amennyi csak belefér."
Douglas Pagels
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.01, 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti
Szép mese.......de azt hiszem csak példabeszéd. A mai gyerekek sajnos már nem ilyenek Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.31, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az előzőhőz még kapcsolódik kicsit ez a történet is. Böjte Csaba meséli:

„Papi gyűlés volt, ott volt az érsek atya meg mindenki. Szól a vonalas telefon, a kolléga felveszi, és mondja mindenki előtt nagy vigyorogva: Csaba testvér, három fiad megszökött, menj, keresd meg őket!
Hát, mit mondjak, a papok sem angyalok, ők is szeretnek szórakozni, főleg egymáson. Azt hittem rögtön elsüllyedek szégyeneben - tőlünk a gyerekek nem szoktak megszökni.

Beültem az autóba, és bevallom férfiasan, arra gondoltam, ha megtalálom őket, olyan nyaklevest kapnak, hogy csak na! Ekkor mintha Jézus odaült volna mellém, hogy Csaba testvér, ezek a fiúk bármit is követtek el, az nem jogosít fel téged arra, hogy letérj a szeretet útjáról! Persze, ezt szoktam mondani én is, teoretikusan működik is - de…

Uram! Legalább a fülüket megcsavarnám!

Mire Jézus mintha azt válaszolta volna: én se nyúltam le a keresztről, hogy Pilátus fülét beállítsam! Ráfért volna, hogy kettőnk között legyen szólva, de nem tettem!

A főnökkel veszekedni a legnehezebb. Jól van, Uram, nem bánom, próbáljuk ki, hogyan lehet egy ilyen szituációt szeretettel megoldani! Persze ebben sokat segített, hogy tizennyolc kilométer volt az út.

Nos, hol keres az ember szökött gyerekeket? Hát az út szélén. Meg is találtam őket, ott menegettek szépen Déva felé. Kérdezem tőlük:

- Hová stoppoltok?

Hát dehogy stoppoltak, csak egyik árvaházból szöktek a másikba.

- Hát én tanítsalak meg szökni titeket? Nem eleget hallottátok a mesékben, hogy a királyfi, ha elindul, visz magával hamuban sült pogácsát meg minden egyebet - ti meg csak úgy elindultok nyáriasan a nagyvilágba? Potyára mondom én a meséket nektek?

Néztek rám nagy szemekkel.

- Három lehetőség van. - mondtam nekik. - Az egyik: ti most mentek, én integetek nektek, és ha találkozunk még az életben örvendünk egymásnak. A másik: visszamegyünk az árvaházba, készítünk egy zsíros kenyeret, meg hamuban sült pogácsát, vágunk egy nagy botot, hogy ha kutyákkal találkoztok vagy farkasok kerülnek elétek az erdőben, - igaz, Erdélyben nem igazán vannak farkasok, ez egy kis pedagógiai túlzás volt- hát legyetek felszerelve. Ti mentek világgá, mi integetünk, aztán ha találkozunk még az életben, örvendünk egymásnak. A harmadik pedig, hogy hazamentek, vissza a kolostorba, ott bocsánatot kértek, megígéritek, hogy több világ körüli út nincs ilyen spontán szervezésben, és szent a béke, megy az élet tovább. Nos, a, b, vagy c verzió - döntsetek!

A gyerekek odabújtak hozzám, és elkezdtek sírni, hogy ők nem is akartak megszökni, bocsássak meg nekik. Ott álltunk a kilométerkő mellett, fútta a szél a ruhámat, hát gondoltam hamar üljünk be az autóba, mert még valaki azt hiszi, hogy valami pogány szertartást végzünk itt az út szélén. Közben olyan öröm és hála áradt szét bennem, amiért nem engedte Jézus, hogy letérjek a szeretet útjáról..."
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.01.31, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.31, 06:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet valamit akargatni, akarni, és lehet AKARNI. Vannak holtpontok az életünkben, amikor padlóra kerülünk. Úgy érzed, hogy nem megy tovább. "Túl nehéz. Nem bírom" - ezek a gondolatok kavarognak a fejedben. Jó szó a "holtpont", mert ilyenkor valami tényleg meghal bennünk: a hit vagy a hitetlenség. Akiben a hit hal meg: föladja. Akiben a hitetlenség: folytatja tovább és megnyeri a csatát...
(ismeretlen)

::::::::::::::::::::::::::

"Ha bárkit meg akarsz tartani az életben - soha ne tartsd magától értetődőnek, hogy melletted van!"
Richard Bach

:::::::::::::::::::::::::::::::::

"Keveset beszélj, fiam, vagy semmit. Ha valamit elhallgatsz, amit el kellene mondani, azt még mindig elmondhatod, de ha valamit elmondasz, amit el kellett volna hallgatnod, azon többé nem segíthetsz.”
/ Mikszáth Kálmán /
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Következő
2 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban