16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Vendégeink a kertben (18)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Kertek és kalandok (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Aktuális tennivalók a kertben (3)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
IDŐJÁRÁS (65)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Valaki segítsen (22)
Találd ki (30)
Írj bármilyen témáról (16)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
Vicces történetek...képek (19)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:51:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Segitséget kérnék a "kertészetben"
5:53:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
6:01:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......Sede próbált valamit csinálni, remélem, jobb lezs megint a GAZ!!
12:32:pm Emmylie :
Nekem az elsö KV-ra sokat kellett varni laborba mentem elöbb Szep delutant mindenkinek
11:41:am bau :
Sede Boldog névnapot kívánok!
11:33:am bau :
ászok...én is kérek Kv-t
6:20:am aszokfa :
Jó reggelt! Várom a második kv-ét!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - A Tudat keresése (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A Tudat keresése (3)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.21, 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Az emberi faj egyik legnagyobb ajándéka, hogy képes a lélekre ható hangokat adni, és eszközöket is tud alkotni ezeknek a hangsoroknak a megszólaltatásához.
A zenének köze van a művészi kifejezéshez és a mulattatáshoz is, de annyira fontos jelenség, hogy önálló feladatot jelent.
A zene befolyásolja az egész emberiséget, energiája gyógyítja a testet és a bolygót.
Az emberi pulzus ütemére lüktető békés muzsika hallgatása pozitív változásokat idézhet elő az ideg- és elmeállapotban.
Minden zene, és a zene mindenre hat.
A lelkünk szólal meg a zenében.
A zene a világmindenséggel társalgó bolygónk hangja."
Marlo Morgan

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.21, 04:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

“A boldogságot nem lehet ajándékba kapni. Egyetlen titka: adni, mindig csak adni, jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet, és sok-sok önzetlen, tiszta szeretetet.”
Goethe
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.19, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.18, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amiben most élünk, egy átmeneti állapot. Mindenki, mindenki ellen. Borzalmas vad erők tombolnak.
Nagyon sokan kerülnek olyan helyzetbe, hogy úgy érzik, nincs belőle kiút. Pedig van, de csak egyéni!
Tömeg megváltás nincs! Egyénileg kell megtenned, amiért születtél, be kell töltened a jobbik szerepedet. Mert vigyázz, kínálkozik rosszabb is! Próbáljátok magatokat megismerve, másokat segítve, mások felé a jót sugározni. Jót tenni és tudni, hogy ami most látszólag rossz, utólag kiderülhet, hogy jó.
Nem formálhatjuk át a világot a magunk képére. Mindenkinek joga van a saját világához.
Tökéletes ember nincs, mert akkor nem a földön lennénk. Mindenkit arra tanítok, hogy legyen önmaga, hogy betölthesse azt a feladatot, amire született.
Aki kapni akar, annak először adni kell.
A gond az, hogy az emberek mindent azonnal akarnak, nincs türelmük végig járni a fejlődésüknek megfelelő lépcsőfokokat. Holott a földi lét a tapasztalásról kell, hogy szóljon mindannyiunk számára.
Véletlen történések nincsenek. Ha valaki szerencsétlennek érzi magát, akkor is tudnia kell, hogy az események az előzmények tükrében, vagyis okkal történnek. És azt is tisztán kell látni, hogy minden döntésünk jelzés a jövőnek. Ébredni kell ahhoz, hogy önmagunkra találjunk, hogy fényt jelenthessünk a világnak, hogy segíthessünk a Földön.”
/Szepes Mária/
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.16, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.15, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

“A gyerekek azzal a bizalommal születnek Hozzád, hogy szeretni fogod őket, ezért bármit is csinálsz, bárhogyan is bánsz velük, nekik az a szeretet.
Ha kegyetlen vagy velük, azt fogják hinni, az a szeretet.
Ha kiabálsz velük, azt fogják hinni, az a szeretet.
Ha nem törődsz velük, azt fogják hinni, az a szeretet.
Ha otthagyod őket, azt fogják hinni, az a szeretet.
És ha kedves vagy velük, azt fogják hinni, az a szeretet.
És ha gyengéd vagy velük, azt fogják hinni, az a szeretet.
És ha figyelsz rájuk, azt fogják hinni, az a szeretet.
És ha szorosan átöleled őket, azt fogják hinni, az a szeretet.
Mert nem tudunk semmilyen létező dologra rámutatni és azt mondani, „Ez a szeretet,“ ezért Te fogod megtanítani nekik minden nap, amikor velük vagy, hogy mi az.
És majd egy napon, amikor valaki úgy fog velük bánni, ahogyan Te bántál velük, azt fogják mondani,
„Ez a szeretet.“
Ezért tanítsd őket jól.
Bármit is tanítottak Neked mások.”
(Iain S. Thomas)

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.15, 05:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

„A mezőt senki sem kéri, hogy füvet, galagonyát, csipkebogyót, pipacsot és búzát teremjen, mégis bőkezűen megterít mindenkinek.
A mező meghálálja a napfényt meg az esőcseppeket, és gondoskodik az élőlényekről.
Akkor vagy jó, ha te is olyanná válsz, mint a mező: vigyázol mindenre, ami él - legyen az bogár, madár, állat, növény vagy ember.”
(Boldizsár Ildikó)
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.11, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"A boldogság az ember végső célja. Nem azért élünk, hogy együnk és pénzt keressünk. Azért eszünk és keressük a pénzt, hogy boldogok legyünk."
George Mallory

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.10, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez az egyik kedvenc történetem Müller Pétertől! <3

----------------------------------------------------------------

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.10, 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

“Az embereket a hülyeségükkel együtt kell szeretni. Ezt a drága anyám mondta. Ő meg tudta tenni – én nem. Odáig eljutottam, hogy elfogadtam a másikat olyannak, amilyen. Megértettem. Sajnáltam is. De nem szerettem. Ő meg szerette! Mi volt a titka? Egyszer erről faggattam, és azt mondta:
“Nézd, minden ember hülye. Iszik, nagyhangú, önző, rendetlen, vagy bosszantóan precíz, könnyelmű, komor, gátlásos, gátlástalan, nem mosdik, tisztaságmániás, teli van szorongással, bizonytalansággal, néha durvasággal, gyávasággal, gyengeséggel, hirtelen haraggal és sérelemmel.
Sorolhatnám még. Minden ember gyári hibás. Én is, te is. Azt hiszed, te nem vagy ‘hülye’? Mégis szeretlek. Abban a hatalmas zsákban, amelyet a lelkemben nyitottam neked, minden rossz tulajdonságod belefér. Reggelig tudnám sorolni, mi miatt nem vagy szeretetre méltó.
Mégis szeretlek! Ha nem így működnénk, nem lenne szeretet a világon! Nincs olyan ember, akinek ne lenne rossz természete, akinek ne lennének bűnei, tüskéi, démonai, bosszantó tulajdonságai. Nincs olyan lélek, akiben ne lenne szemét.
Még a szentekében is van! De mennyi! A szeretethez bőséges lélek kell, egy nagy szemetes kosár, ahová a másik minden rossz tulajdonságát, vacakságát, bosszantó megnyilvánulását belehajítom. Kidobom vagy elfelejtem.”
Nem értettem, s ezért még hozzátette:
“No, nézd! Vegyük csak azt, ami téged illet: ordítva születtél. Minden éjszakámat végigbömbölted hároméves korodig. Követelődző voltál. Önző, mohó. Csak arra kellettem neked, hogy adjak. Hogy etesselek, fürdesselek, mert hogy el ne felejtsük, naponta többször bepisiltél és összeszartad magad!
Olyan büdös voltál, hogy minden idegen kiment a szobából. Én meg bírtam. Nem zavart. Sőt, mosolyogtam rajta. Életem legszebb korszakához tapad az a mások számára borzalmas bűz, ami belőled áradt. Éjszaka féltél, fölébresztettél, hozzám bújtál.
Évekig nem tudtam aludni miattad. Az utcán lusta voltál járni, föl kellett emelni téged, és cipelni, mert te élvezted, én meg nyögtem alattad. Ha nem vettelek föl a nyakamba, bőgtél, de olyan kétségbeesett üvöltéssel, hogy szégyelltem magam a járókelők előtt: azt hitték, öllek téged. Így kezdődött a kapcsolatunk! És látod: szerettelek!
Ne hidd, hogy egy párkapcsolatban, egy barátságban, vagy akármilyen emberi viszonyban másképp működik a szeretet! Nem!
Ha valakit megszeretsz, vegyél hozzá egy jó nagy szemeteszsákot. Minden nap dobd bele a másik hibáit!
És felejtsd el! Nézz a szemébe! Ember ő is, szegény, mint te, és teli van hibával. Ne azt nézd, hanem a szemeit! Csakis a szemeit! Vagy még inkább: a szívét!”
(Müller Péter)
Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.09, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.07, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez most itt a végidő mumusa( bolygó tűz stb) amikor a Sátán tombol..Ideje felismerni félelem nélkül ,hogy nem testek vagyunk, és magunk vagyunk a világosság..Ez a rezgéstudat az ami mindent kizáró bizonyossággal magasabb oktávra emeli a földet , és felszínre hozza a férgeket is amik eddig a fa gyökerét rágták! Itt nem a billiárdokról van szó már hanem arról ,hogy egy mesterséges mókuskerékben tartsák az embereket, amiben úgy lekötik a figyelmüket ,hogy nem tudnak a saját belső békéjükkel és világosság (személyi szellemi evolúciónk , amiért valójában itt vagyunk..)tudatossággal foglalkozni, ami valóban megemeli a láthatatlanban a rezgéseket .. Ez a folyamat elindult ezért igyekeznek mindent bevetni ,hogy kontroll alá vonják az embereket a félelem útján.. A magasabb rezgéstudat azt csinálja ,hogy jól láthatóvá teszi a "kígyót" és rámutathatóvá ,hogy mi nem az ami csak látszat.. Ebben az egyén sem kivétel! Keresd meg az egyensúlyod lényegét az anyag élvezet világon túl és tartsd meg azt mert azzal emeled a kollektív tudatmezőt, és teszed jól láthatóvá az ember farkasait. A Föld rezonanciája emelkedik és a teljes egyensúlyra törekszik . Vajon te is erre az egyetemes belső világosságra törekszel e minden látszaton felülemelkedve. Ugyanis nem test vagy és nem is a személyiséged jelenlegi látszata..Ha ez megvan tartósan kivagyiság nélkül a legmagasabb egyensúlyi jelenlétben a törvény magasabb szintjén állsz ! Mivel az anyag nem létezik mint olyan te , illetve mi határozzuk meg ,hogy milyen legyen a valóság körülöttünk, még ha odakint üvölt is a fenevad a világba.. Átrendeződés van! Te mit választasz? FÉLSZ,Rettegsz, Vagy TUDOD az eredendőt a test és a javak féltése nélkül?
Ki az aki retteg? A kicsiny én-ke aki szűköl mert a látszat világ körülötte feje tetejére állt? Smile Te a VAGYOK vagy ezt ne feledd soha

A kép tökéletesen bemutatja mi zajlik a világon evvel a COVID 19 félrevezetésekkel, és félelemkeltésekkel kapcsolatban ugyanis a médián keresztül megfélemlített emberek nem a szájukon hordják a maszkokat hanem jelenleg a szemükön.."
Gábor Szemző

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.06, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"A testet a legnagyobb mértékben a hosszú ideig fenntartott aggodalom pusztítja.
Aggódj kevesebbet....."
fb./csendesebreszto

Vissza az elejére
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.05, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Tegnap talán hibáztam, de a tegnapi énem is én vagyok. A hibáimmal és tévedéseimmel együtt vagyok az, aki vagyok. Holnap talán egy kicsit bölcsebb leszek, de az is én leszek. A hibáim és tévedéseim is az én részeim, az életem csillagképének legfényesebb pontjai. Mára eljutottam oda, hogy szeretem magam azért, aki vagyok, aki voltam, és akivé remélem, hogy válni fogok."
RM

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.05, 06:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Megöregedtem, de a szívem, az még mindig fiatal. Legbelül sosem változik a korunk. Tudd, hogy te magad vagy a legtökéletesebb kor! Minden egyes évünk különleges és értékes, mert csak egyetlenegyszer élhetjük át. Ne bánkódj amiatt, hogy idősödsz, mert ez egy olyan kiváltság, ami nem mindenkinek adatik meg!"
Richard Gere
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő
1 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban