16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Milyen növény ez?? (37)
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Kertek és kalandok (5)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Találd ki (30)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
IDŐJÁRÁS (65)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Kávéház (41)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
Kedvenc filmem, színészem
Írj bármilyen témáról (16)
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Nagyik és Ők....(4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:46:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:53:am Bojtárgazdi :
Szép napot kvánok! Itt csodás őszi időnk van.
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:26:pm Bojtárgazdi :
Egész nap olyan "kedd"-érzésem van.
6:01:am kutyus :
Jó reggelt!....ismét új hét indul
1:19:pm Bojtárgazdi :
Itt is esik! Régen esett már...
6:19:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....bár esik az eső
4:06:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hétvégét kívánok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt! Kellemes hosszú hétvégét nektek!
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:51:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Segitséget kérnék a "kertészetben"
5:53:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.10.29, 21:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm! puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.29, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

KAZAL LÁSZLÓ

https://ujsagmuzeum.hu/nyakkendogyartobol-lett-halhatatlan-komikus-kazal-laszlo/?fbclid=IwAR1XngAuna5kwvMywRrTPe7hUns_anZKZjo5yycqtt6n8MTrQX33J4rRy20
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.29, 08:18    Hozzászólás témája: jó tudni, érdekességek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy 7 éve lehetett. Még voltak birkáink és érdekes volt több alkalommal, hogy estére még megvolt az ikerbárány, reggelre már csak egy, utána az se. És így több anya bárány nélkül maradt.

Nem sokára megoldódott a rejtély.
Egy alkalommal késő délután mentem ki és az akácerdőben és mellette tartózkodott a nyáj, ott hűsöltek, még nem indultak el legelni. Az anyák inkább a fák alatt voltak, a bárányok az akácon kívül bandáztak. És meglepve láttam, hogy ronda küllemű, rókára emlékeztető, de annál kisebb és világosabb állatt játszott a bárányokkal. Békességben megvoltak, gondoltam, lehet új kutyánk van és az játszik velük. Csak azt nem értettem, hogy tudtak ennyire ronda kutyát beszerezni, mert erre rossz ránézni. Este mondtam a férjemnek, hogy mit láttam. Ő azt mondta, káprázott a szemem vagy álmodtam, mert erre nádi farkas nincs. Vagy két hónap múlva ő is látta, és eszébe jutott, hogy tőlem sem félt, nem szaladt el, és ez is ronda és a birkákkal van, ez ugyanaz lehet. Ő aztán próbálta elkergetni, de még utána is látta többször, de ha ő megjelent, elsomfordált.
Azt később sem értettük meg, hogy ha már megeszi a kis bárányokat, akkor az anyák miért nem űzik el?
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.29, 07:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdekes találkozás lehetett Ászokom!
Valószínű nekem is a gatyámba szaladt volna a szívem
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.10.28, 17:26    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó,jó hogy örülnünk illik,de én tuti becsokiztam volna ha úgy járok mint ászokfa. Very Happy Nálam még az is gondot jelentett volna,hogy kutyának vélve igyekeztem volna elzavarni. Embarassed
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.10.28, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
ÉRDEKES HÍR...

2000-2010 között találkoztam vele amikor egy őszön koraeste kiléptem a borház ajtaján.
Tőlem kb nyolc méterre volt. Azt hittem szemetesben szagolt ki valamit.
Nem ijedt meg. Csak én sandítottam az ajtó sarkába van e valami nyeles szerszám ha úgy megijed, hogy betámad...
Az itteni képhez képest szép állatnak látszott..
Állítólag a kóboló macskák számát erősen csökkentették.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.28, 08:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÉRDEKES HÍR

http://ecolounge.hu/vadon/hany-sakal-el-a-velencei-tonal-keresokutyak-segitettek-a-biologusok-munkajat
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.10.27, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom meddig kell visszanézni ha őseinkről beszélünk de gyerekkoromban elég erőteljesen néztek arra a baromra aki vizes diófalevelet bíztatott gyulladásra olajjal, műanyagdarabbal stb.
Az említett "nézésnek" volt hatása.
Oktatás hiánya+tudatlanság+KÖZÖNY, az igazi okozója az ilyesmiknek
Talán ha a nagy ház tablóján nem az emberi cinizmust látnák, nap mint nap. lassan előrébb lennénk...
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.27, 05:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Okosak voltak az őseink és együtt éltek a Természettel! Tudták mit mikor kell és szabad csinálni, valamint azt is, hogyan

Manapság már falun is annyi városi lakik, hogy lassan a házőrző kutya és a baromfi tartása is gondot okoz..........persze a rendeletekkel nekik kedveznek
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.10.26, 20:19    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az ártalmas dögök elpusztításáról jutott eszembe ez a nemrég olvasott cikk.

https://www.feol.hu/kozelet/helyi-kozelet/az-egetes-tilalma-is-fejtorest-okoz-4372672/

A lódarázsról:

https://berek.hu/2020/10/25/lodarazs/
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.25, 22:08    Hozzászólás témája: jó tudni, érdekességek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hangosan nevettem az indián bölcsességen!

Tényleg, hogy a fehér ember milyen hülye, csak a profit számít, és kinyír mindent maga körül, aztán magát is.

Reggel nálunk is azzal indult a nap, hogy végig nézzük, mit kell átállítani. Az autókat elfelejtettük, az csak most jut eszembe.

Én nagyon várom, hogy több átállítás ne legyen!
Én este vagyok nagyon aktív, éjszakákba nyúlóan tudok jól dolgozni és reggel nem bírok felkelni idejében.

Azt meg kell mondanom, hogy akkor a legjobb a közérzetem, ha tartósan este 10-től alszok reggel 6-ig. Olyankor nagyon strapabíró vagyok. De ahhoz önfegyelem kell, hogy este tegyem félre a munkát és reggel keljek rendesen. Az itthonról végzett munkának van egy ilyen hátránya, hogy az ember képes abba nem hagyni, hogy még ezt, még azt megcsinálom és utána nyugodtan alszok.
Hát nem!
Egy ponton túl már pörög az ember, nagyon jól halad a munkájával, ez még inspirálja is. Utána meg nem siekerül elaludni.
A szeptembert és az októbert jórészt ebben a fordítottságban éltem le, természetesen az én kizárólagos hibám. Az jó, hogy este, éjszaka már senki és semmi nem zavar, jól haladok, de az alváshiány visszaköszön.
21-én délelőtt még egyik ügyfelem pályázatához kellett dolgoznom, de ezóta se pihentem ki magam és a biológiai órám nem képes visszaállni. Csak egyszer álljon vissza!

Mindig eszemben lesz ez az indián bölcs!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.25, 21:52    Hozzászólás témája: jó tudni, érdekességek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az Agrárvilág hírlevelében olvastam a lenti cikket.

Az az igazság, hogy nagyon agggódok. Már tavaly nyáron is láttam ilyen darazsakat, amik a cikkben lévő képen szerepelnek. Rájártak az alsó kertben a vízre inni. Azért is aggódtam, hogy nehogy átszokjanak a méhek itatóvizére a kaptáraknál.
Nos, ami késik, az nem múlik. Augusztusban történhetett, hogy ezek a darazsak vagy más gyilkos faj elszaporodott. Én ekkor keveset voltam kint, a méheknék, a férjem hordta az itatóvizet a méheknek. Abban a kertrészben se nagyon fordultam elő, ahol tavaly láttam ezeket a darazsakat. A nagy őszintét is megmondom, ha én voltam az ügyeletes a fenti állatok ellátásában, hipp-hopp, gyorsan mindenféle takarmányt kimértem az edényekbe, kiadtam az állatoknak, takarítottam, vizet adtam. A takarmánytárolóban is takarítottam, de csak lent. A fejemet fel sem emeltem. Néhány darazsat láttam, de az idén mindenütt darázs volt, nemcsak nálunk.
Aztán jött a meglepetés, amikor elkezdtük a méheket etetni, hogy le vannak gyilkolva, 6 család maradt meg a 25-ből.
Darazsakat találtam a felsőkert akácoszlopának repedéseiben is, vagy legalábbi járkáltak kifelé belőle. De annyiféle darázs van, lényeg, hogy meg ne szúrjon, gondoltam.
Szeptember vége felé jöttek a testvéreim és utódaik. A gyerekek mindent megfigyelnek. Ők fedezték fel a takarmánytárolóban amíg én a takarmányokat mértem ki, hogy a falon van két labda nagyságú fészek. Meleg volt és a gyerekek jelenlétében nem mertük bolygatni. De én azóta se értem vissza erre a témára, ki nem láttam a papírmunkából. De most, hogy olvastam ezt a cikket, komolyabban el kell merülni a témában. Muszáj beazonosítani a darázsfajt és megtalálni a jelenlegi fészküket, ami talán az egyik kirabolt, legyilkolt kaptárban van. Mert a 6-ból egyet azóta legyilkoltak.
Semmit nem tudok ezekről a dögökről.

Nem elég, hogy kint a szántón olyan rácsáló invázió van, mint 2015-ben, azaz nagyobb.
A 100%-os aszálykáros takarmánykeverék egyik komponense, a 45%-os arányú olasz perje a nyár végi esőzésekre kb. a fele területen kikelt. A lucerna (50%), ami nyár elején kikelt, az elszáradt. Utána a többi nem kelt ki. A bíborheréből egy szálat se láttunk. Viszont most a mezei pocok belakta az olasz perjét, mind oda költözött aratás után. Rágják a perje gyökerét, zöldjét. Jobban ízlik nekik, mint a szomszédban a káposztarepce. És mellesleg átjárnak az aszálykáros napraforgóba, amit kombájnozni nem lett érdemes, le kell zúzni. De volt géphiba, s többedjére, mire rá lehetne menni a területre, jön az újabb eső. Most is úgy láttuk, hétfőn rá lehet menni lezúzni, erre sok eső esett. A pockok meg zavartalanul ott lakmároznak.
A 2015-ös rágcsáló invázió nem közelítette meg a mostanit. Most a környék összes dögje a napraforgón zabál. Csak a lezúzús sem oldja meg a helyzetet, mert a magok rajta maradnak a talajon, az még terülj asztalkám. Jó lenne legalább kétszer letárcsázni, hogy ritkuljanak a dögök.
Ehhez képest még lezúzni se hagynak lehetőséget az égiek.

Az említett cikk:...............................................
Harc a méhekért: csatát nyertek az amerikaiak a betolakodó óriásdarazsakkal szemben
MTI
2020. október 25., vasárnap 14:00

Védőfelszerelésbe öltözött szakemberek sikeresen kiszippantották egy fából az Egyesült Államok Washington államában szombaton az első ázsiai óriásdarázs vagy gyilkos lódarázsfészket, amelyet sikerült felderíteni, amióta a rovarokat tavaly decemberben behurcolták az országba.

2019 decemberében egy invazív, helyi méhekre, illetve az emberre is veszélyes rovarfaj jelent meg Észak-Amerikában, az ázsiai óriásdarázs (Vespa mandarinia). A betolakodó faj ellen a májusban egész pályás letámadásba kezdtek az amerikai méhészek, július végén pedig sikerült egy élő példányt elfogni egy csapdával, ahogy arról az Agrárszektor is beszámolt.

EZ IS ÉRDEKELHET!

Itt a rég várt fordulat: új esélyt kaptak az amerikai méhek a túlélésre
Itt a rég várt fordulat: új esélyt kaptak az amerikai méhek a túlélésre
A méhgyilkos darázs egy példányát fogta el egy rovarcsapda Washington államban.

Az Ázsiából behurcolt darazsat elsősorban a méhekre veszélyesek, mert néhány darázs pár óra alatt képes elpusztítani egy teljes méhkolóniát. Az emberek sincsenek tőlük biztonságban, mert félcentisnél is nagyobb fullánkjukkal többször is képesek csípni, és nagy mennyiségű, erős mérget fecskendeznek áldozataik testébe.

Emellett a gyilkos darázs mérget is tud köpni áldozati szemébe, ami maró fájdalmat okoz. Nevük ellenére ezek darazsak csak pár tucat embert ölnek meg évente Ázsiában, ahol őshonosak, miközben a hagyományos darazsak és méhek sokkal halálosabbak, évente mintegy 60 ember halálát okozzák az Egyesült Államokban.

A 5-6 centiméteresre is megnövő óriásdarazsak után heteken át kutattak a helyi mezőgazdasági minisztérium szakemberei. A szakembereknek úgy sikerült a lódarazsak fészkének nyomára bukkanniuk, hogy sikerült élve elfogniuk több lódarazsat, amelyekre fogselyemmel rádióadót erősítettek, és az egyik visszavezette őket a fészekhez, amely nagyjából akkora volt, mint egy kosárlabda, és 100-200 darázs lehetett benne. A hatóságok elmondták, hogy a fát, amelyben a fészek volt, kivágják és átvizsgálják, hogy biztosan teljesen elpusztítsanak minden rovart, és megállapítsák, hogy távoztak-e a fészekből korábban királynők, akik újabb és újabb fészkeket alapíthattak.

Az ázsiai óriáslódarazsakat tavaly decemberben észlelték először az Egyesült Államok Washington államában található Blaine-ben.

Címlapkép: Getty Images
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.25, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

aranyoskám Taps
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.10.25, 19:11    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://boldogsag.hu/2018/03/20/oraatallitas-az-indianok-szerint/

S lőn benne igasssság Exclamation
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.25, 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hócipőm tele van ezzel az óraátállítással! Evil or Very Mad
Van egy csomó óra a lakásban.
Némelyik idegen nyelven műxik.
Félórákba telik,mire eszembe jut miket kell megnyomni rajta,
mire beállítom.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad
És még mindig nembiztos,hogy ez volt az utolsó. Evil or Very Mad
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Következő
1 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban