15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Liliom (9)
Adeniumok (6)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Golgoták (17)

- Tábortűz témák:
Nagyik és ŐK..........(3)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
A Tudat keresése (3)
Valaki segítsen (22)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (61)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:22:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:48:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:06:pm kisfecske :
Szép napot Gazország!
8:01:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Nekem nincsenek utazó napjaim.
4:50:am kutyus :
Jó reggelt! Merre utaztál Etikém?
12:57:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok nektek. Kettökor megy a vonatom
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (71)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (71)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.17, 01:46    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Az még mindig jobb, mintha elkezd főzni és csak a koszt, rendetlenséget csinálja.

Az enyém ma este ütött ki a hülyeségeivel. Előjött, mi készül? Mondom, lecsó, meg a hűtőben is vannak kaják. Mikor lesz kész a lecsó? Fél óra, már felvágtam a paprikát, paradicsomot, vágom a hagymát, sül hozzá a szalonna. De sok szalonna legyen! Még gyorsan vágtam hozzá, épp idejében volt. De ő kolbászt is tesz bele! Ebbe ugyan nem, mert akkor Bogi nem eszik belőle. Akkor ő külön csinál magának. Azt lehet. De rizst is tegyek bele! Nem, azt mellé, mert az egyik azért nyafog, hogy sok benne, a másik azért, mert kevés benne. De Te a magadéba annyit teszel, amennyit akarsz. Nekünk külön lesz a rizs.
Addig vacakolt, hogy mindent át kellett tenni nagyobb edénybe. Ő a szalonnát, amit vagdalt, nagyobbra vagdalta és főzte, majd beleöntötte az én lecsómba. Mérgemben kijöttem a konyhából. Végül az összes rizs, amit feltettem, az ő lecsójába ment a miénkbe nem tett. De ez nem baj. A tojást nem tudom, hogy ütötte fel, a tűzhely lapján egy réteg fehérje pirult meg, a lecsó kikavarászva, odaégve a tűzhelyre.
Később kiment, a dinnyét felvágta. A dinnye 10 kiló feletti volt és túlérett. Könyörögtem neki a nyáron, hogy mindig csak fél dinnyét vegyen, hogy lássa, mit vesz. De ő aztán nem! Mire felvágta, a leve végigfolyt a munkapulton, lefolyt a kőre, belefolyt a szekrénybe és az edényekbe. A lében topogott, hogy legyen mit széthordani. Parancsba kapta, hogy csináljon rendet. Ez annyiból állt, hogy odalökte a felmosó rongyot, ahelyett, hogy hozza a cuccost és rendesen felmosson. Gondolom, úgy volt vele, a pultról még akármennyi lefolyik, ha a dinnye jobban megdől.
Ezt a dinnyés teljesítményt éjfél után láttam meg teljes nagyságában, előtte nagyokat ásítottam, de erre megütött a guta és kiment az álom a szememből. Elraktam a kajákat a hűtőbe, elmosogattam, a tűzhelyet letakarítottam, de már nem mostam fel.
Ja, a dinnyét két 5 l-es vödörbe vágtam bele, hogy beleférjen. Majd kiviszi a lovaknak, csak még előbb beborítja az autóba egy kanyarban. A lé majd megszárad és ragad. Már csakhogy nekem ott is érdemes legyen takarítani.

Csúnya dolog, de ilyenkor eszembe jut, amikor egy éves házasok voltunk, intelligencia maxima anyósom verte a tam-tamot, hogy váljunk el, mert szegény gyerek vagyok az ő fiához. Mert az a bunkó, büdös paraszt apám odaba..ott négy kölyköt és majd négyen örököljük a vagyont.
Na, ő azt az egyet se tanította meg semmire se a nagy intelligenciájával. 44 év telt el azóta, de ezt nem tudom neki elfelejteni. Akkor fogtam magam, hogy a legközelebbi vonattal visszamegyek, gyorsan elkezdtem pakolni (csak hét végére voltunk itt). De a férjem nagyon eligazította az anyját, engem nem engedett el. Természetesen Apósom is mellém állt, ő mindig mellettem állt anyósommal szemben.

Nahát, egy lecsóból hova jutok meg egy dinnyéből...

A dinnyeevés egy kritikus dolog nálunk. Otthon megszoktam, hogy a dinnyét felvágjuk, felezzük, negyedeljük, stb..., ahány felé kell osztani. De mindenki megkapja a dinnye legfinomabb közepét a maga részével. Ettől csak akkor tértünk el, ha kis gyerek volt, akinek nem lehetett magvasat adni, meg miért ne ő enné a legfinomabbat? Ilyenkor a felnőttek adták az övékének a közepét. Vagy ha beteg volt, annak is a javára ment az osztás. Pedig dinnyénk volt elég, mindig termeltünk.
Na, én azt hittem, ez kőbe vésett szabály, hogy ezt így kell. De nem, a férjem mindig kiette a dinnye közepét és utána ehetett más, ha ezek után még kellett neki. Na, egy darabig csak finoman beszéltem az illemről, de hiába! Aztán egyszer aztán tele lettem a hozott asztali unitelligenciájával, leüvöltöttem a fejét. Azóta is kieszi a közepét, ha ő vágja le. De már nem teszi szóvá, miért én vágtam le és osztottam az otthonról hozott módon.

A másik rossz szokása, hogy a kenyeret össze-vissza vagdalja. Nem tanult meg otthon rendesen kenyeret szeletelni! Milyen gusztustalan egy-össze vissza vágott kenyér! A másikat megtisztelhetjük azzal, hogy szép, egyforma vastag szeleteket vágunk, nem esszük ki a belét, máskor nem tépkedjük le a szép piros héját, mert éppen arra támadt gusztusunk.
Mikor egyszer éppen tele volt a hócipőm azzal, ahogyan a kenyérrel bánik, mondtam neki, hogy kell helyesen bánni a kenyérrel, de ezt inkább csak a parasztcsaládok tanították meg a gyerekeikkel, az értelmiségieknek még erre a minimális illemre se telt. Hát, nem fogott rajta. Most más fajta kenyeret eszik, mint én. Én most is szépen szeletelem, ő nem.

Természetesen nem az értelmiségieket akartam ezzel bántani, hiszen ilyen összefüggés nincs, de eccer-eccer betelik a pohár.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 20:21    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma kínai kaját főzött a zuram,mivel én kerteztem. Laughing
/magyarul- elment kínai kaját venni Very Happy /
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem nem nagyon lesz mit tárolni ugyanis a dionk elég fekete ami le hullik.Az idén nagyon kevés lesz a felhasználhato szerintem.

Ma zöldséglevest és káposztás kockát ebédeltünk a fagysztobol mentve Wink
A rendelt enivaloval csuszatatok egy napot igy nem kell semmit kidobni.
A hétvégén grilleztünk mert a grillhust is meg kellett menteni. Wink
Pár csirkeszárnyat megföztem Pocok Urnak igy a héten azt is fog enni. Wink Very Happy
Remélem holnap megjön az uj hütö.
Vissza az elejére
szivecske
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tisztított diót elég néhány napig tartani a fagyasztóban. Onnan kivéve (ha az "izzadságtól" megszáradt), csavaros tetejű üvegben is eláll hosszú ideig.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 13:00    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha a Tescoba estére vagy szombat délután megyek, már le van fosztva. Tököt, káposztát többedjére nem tudtam venni.
Szerdán voltam Debrecenben a klinikán szakrendelésen, hazafelé a 33-ason két "bótba" is bementünk. Onnan hoztam tököt, káposztát és más zöldségeket is. Lényegesen jobb árak vannak, mnt Egerben.
Így tegnap nekifogtam és most is folytatom a télre valók eltevését.
Először ledarálva, sózva, nyersen gondoltam eltenni.
Fagyasztani nem akarom, mert 3 fagyasztó ellenére sincs elég hely. Gondoltam, a paprika ételízesítőt inkább főzöm, úgyis megfőzzük az ételben is és felbontva a hűtüben jobban eláll, mint nyersen. Mert nem teszek hozzá tartósítót.
Aztán tegnap beszéltem Tercsi57-tel, és meg vagyok győzve, a befőző automatában teszem el a zöldségeket, így egyszerű, mert hidegen berakom az üvegekbe, kifőzöm, dunsztolni sem kell. Tartósítószer nem kell bele.
Így 720 ml-es üvegekbe rakom, azokból lesz egy-egy adag leves, hozzá krumpli, nokedli a levesfőzéskor.
A zöldségeket megpucoltam, felvágtam, de rájöttem, hogy a padlizsánkrémet télire teszem el, azt is az automatával.
Úgyhogy megint csináltam magamnak munkát, de jó lesz, amikor adóbevallás táján csak előkapom és gyorsan lesz egy leves.

Azon gondolkodok közben, hogy nekünk vietnami csüngőhasú disznóink vannak, gyönyörűek. Ezek nem nagyok. Feszt fagyasztok, sosincs elég fagyasztókapacitás, a zember berakja a fagyasztóba a szénasavas löttyét, sörét, elfelejti, szétdurran, jegesedik, nem lehet kinyitni, lehet kínlódni.
Van sok nagyobb méretű befőttes üvegem is. A legközelebbi vágáskor a pörlöltnek, sült húsnak valókat hagyományosan majdnem készre főzöm, sütöm, utána beüvegezem és az automatában sterilizálom.
Egyik fagyasztó majdnem 30 éves, az bármikor elromolhat. Én nem akarok majd újat venni. Nagyjából két éve vettem két fagyasztót, hűtőt. Mindegyik eszi az áramot.

Régen a sült húst zsírban tették el a zsíros bödönben, még nem voltak a mostani jó csavaros üvegek. Szerintem majd sikerülnie kell.!

Ami a diót illeti: pár éve jelent meg egy új fajta betegség, ami ellen permetezni kellene, mert az évek során a fa kipusztulását is okozhatja. A zöld dió megfeketedik és leesik, tehát oda a termés.
A mostani időjárásban pedig mindig elfagy valahol a dió virágzásban vagy elveri a jég. Nálunk a völgyben elfagyott meg a jég elverte, fent, ahol nem fagyott el, a kétszeri jég takarította be.
Sajnos, nagyon sok diófát kivágtak, mert nincs, aki felszsedje a termést vagy takarítson a fa után. Amikor a fiatalok meghozzák ezt a döntést, az a jelszó, hogy ma más mindent meg lejhet venni!!!
Holott egy diófa a portán, a gazdaságban hatalmas érték,

Jaj, de rendet kelllne tenni ezekben a 21. századi fejekben!

Tegnap este olyan "gasztronómiai" élményben volt részem, hogy ihaj! A 2 besztercei ls 1 Stanley szilván az idén először lett volna több kilós termés, ha a két jég be nem takarít. A jégre elkezdett potyogni, nem sok maradt a fán, de az is sérült. Tegnap este szedtem néhány szemet mindegyikről és fantasztikusan jó ízűek voltak. A besztercei olyan nagyra nőtt, amilyet még sosem láttam, pedig otthon sok volt belőle. Mivel kevés volt a fán, kapott elég vizet, tápanyagot, napot, megnőhetett óriásira.

A nyári vietnami malacok legkisebbje be tudja magát préselni egy résen és rájár a lehulló szilváre, barackra, almára. Igazi kis ínyenc. Tegnap este is figyelte a kerítés mellől, hogy szedtem le a hibás szilvákat és ledobtam. Gondolom, amint eljöttem, ment lakmározni. Na, ha a macskák ajtaját nyitva felejtem, azok kajáját sem veti meg. De ha bejut a huculokhoz, azok abrakja is ízlik neki. Utolérte a többieket. Egyszer finom falat lesz belőle.

A fiatalok körében hódít a vega dívat, nemcsak a karcsúság, hanem a föld védelme éredekében is. Mert a növényeken is jól meg lehet élni, az állattartás viszont túl sok vizet igényel, mert sok takarmánytermő terület kell neki.Ráadásul, mivel az állaton átmegy a takarmány és csak kis része hasznosul, ez egy nagyon gazdaságtalan folyamat, ezért a bolygó érdekében ne együnk állati termékeket, hanem csak növényit.
Látszatra jogos. De évezredek alatt mindenevőkké váltunk. Nem sok húst eszek, de a tojást, túrót, sajtot nagyon szeretem. El nem tudom képzelni, hogy ne egyek állati eredetű élelmiszereket. Sok vegás állítja, hogy erős, egészséges növényin is. Én már aligha érem meg a vita eldöntését, de lehet, hogy még tényleg bejön a kukacevés, azt csak el fogja tűrni a vegatársadalom is.

Pihenő vége, írány a konyha!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyenlőre lehet még a piacon viszonylag jó áron dióbelet kapni.
Be kell spejzolni belőle: a fagyasztóban remekül eláll

Ma csirkeaprólék levest ettem, utána a tökfőzelék másik felét. MAradt még a szalóki buliból kicsi sült hús, azt leaprítottam, hozzávágtam a csirkemájat......átpirítottam, erre ütöttem 2 tojást.......ez az egyveleg lett a főzelék feltéte
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.15, 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
20 dkg.dióbél az Osanban 999.

Szécsikém!
Készülj fel,hogy az idén DEJÓBÓL,vagyis szotyból készíted majd a bejglit.
Ma hallottam a Tv.-ben hogy súlyos diófertőzés volt mindenhol,és nem lesz dió.
Vagy ami van 6000-7000 körül lesz.

Idézet:
sokkal többet költünk mint az elmult évben

Persze,mert minden SOKKAL DRÁGÁBB! Sad
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.15, 18:30    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eeeegen,annyi a káposzta ára. Twisted Evil
A facén olvastam,hogy Qva jól megy nekünk,mert sokkal többet költünk mint az elmult évben. Shocked
Há'ezé basszus. Twisted Evil babakill

20 dkg.dióbél az Osanban 999.- Exclamation Én meg ezen akadtam ki mint a kakukkos óra. Twisted Evil Gyorsan vissza is tettem,nehogy még a kézbevétel miatt is fizetnem kelljen.

Burgonyás rakott karaj volt a tegnapi hamika, /jöttek a kicsik/ ma annak a maradékát,ill.a télen készített azannyát vettem ki a mélyhűtőből,késő délután meg szalonnát sütöttünk. Laughing Aztán rohantak is,holnap hétfő. Very Happy
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.15, 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én most lettem készen a csalamádé eltevéssel Vigyor
Sajnos a káposzta árát én sem tudom,a fiam hozta!
Csak annyit mondott,mi a végösszeg... Félelem

Közben főztem is a vasárnapi ebédet,rántott csirkeszárny "comb" csalamádéval (ez még a tavalyi) Smile
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.09.15, 06:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pili írta:
Kedvesek - ti mennyiért veszitek a savanyú káposztát?
Elájultam: a szokott üzletben 670 Ft/kg... Shocked Shocked Shocked

Pili! Én már az 500- tól is elájultam, a megszokott 380-400- hoz képest. Nem is vettem csak egy fél kilót, majd gyártok magam, és kilós adagokban lefagyasztom. Fejes káposztát láttam 180- ért termelőnél. Ha én savanyítom, legalább tudom, mi van benne.

Legutóbb arozsa szerkesztette (2019.09.15, 18:04), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.14, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pili írta:

Majd 700 ft egy Kilo savanyu káposzta??
Az bizony nagyon durva.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.14, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Öszinten szolva én nem szeretem a Magyar káposztát mert az aprora vágotthoz vagyok szokva.
Amit vettünk MO-on az mind olyan Volt mint a spagetti tehát hosszu.
Olloval probáltam mindig rövidebbre vágni.
En csomagolt savanyu káposztát szoktam venni a fél kg-os kb 60cent-be kerül.
En azt szeretem Wink

Egész nap fözéssel voltam elfoglalva.
Szilvásgomboc,francia saláta,kolbasz sütés,kacsamáj sütés,és még egy pár dolog készült.
Ezek olyan muszaj készitések voltak mivel a hütönk bedöglött.
Igy a fagyasztott ételekre egyébként a kidobás várt volna Very Happy

Legutóbb Emmylie szerkesztette (2019.09.14, 20:18), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.14, 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.14, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De jó volt Neked Durca
Én is szívesen találkoznék a "Józsival" Smile
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.14, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma Lurdy házban voltam a Shaer nyílt napján,,,,,,,voltak kóstolók, előadások, bemutatók
Ott volt Bernáth József séf is....szerettem már a Konyhafőnök adásaiban is, de ugyanolyan nyílt, kedves, közvetlen volt itt is

Kaptunk 2 db jegyet pizzára.......azt nem tudtam beváltani a sajt miatt
Egy jegyet hamburgerre.......annál megkértem, nekem ne tegyenek bele sajtot, így azt sikerült megennem. Nagyon finom, ropogós volt a zsömléje, jóízű az egész.

Itthon aztán ettem brokkoli krémlevest és kis székelykáposztát
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő
1 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban