16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Vendégeink a kertben (18)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Kertek és kalandok (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Aktuális tennivalók a kertben (3)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Találd ki (30)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
IDŐJÁRÁS (65)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
A Tudat keresése (3)
Valaki segítsen (22)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (16)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Vicces történetek...képek (19)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:06:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hétvégét kívánok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt! Kellemes hosszú hétvégét nektek!
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:51:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Segitséget kérnék a "kertészetben"
5:53:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
6:01:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......Sede próbált valamit csinálni, remélem, jobb lezs megint a GAZ!!
12:32:pm Emmylie :
Nekem az elsö KV-ra sokat kellett varni laborba mentem elöbb Szep delutant mindenkinek
11:41:am bau :
Sede Boldog névnapot kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Wanted! Őt keresem.....(8)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Wanted! Őt keresem.....(8)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.10.10, 19:59    Hozzászólás témája: Wanted! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedvesek vagytok, hogy gondoltok rám.

Megvagyok, csak nagyon el voltam foglalva. Meg most is.
Lement a 09.30-i határidő, a miénket késve adtam be.

Most itt van az ÁFA-bevallás új rendszerben 10.20-ra.
A kttős könyvvitelesekkel elvileg nem kellene bajomnak lenni, de nem tudom, hogy kell átvenni az ÁFA-bevallásba az adatokat. Majd a prograomozónak küldök egy e-mailt. Ha úgy gondolja, hogy őskövületi mivoltomban telefonon el tud navigálni, akkor telefonon segít, ha ennyi szellemi kapacitást nem néz ki belőlem, akkor eljön és megmutatja.
Ha netán nem lenne elég ideje,már van egy vészmegoldási tervem. Azt már tudom, hogy tudok egy adatállományt lekérdezni, ami kell az ÁFA-bevalláshoz. Azt kinyomtatm és készszerülök becsépelni a bevallásba. Szerintem az összes kettős könyvvitelest becsépelem néhány óra alatt.

Viszont a pénztárkönyvesket általam írt excel programba könyvelem, de én már nem tanulom meg, hogy lehetne az adatállományt átvinni.
Egy vállalkozó van, akinek egy kapcsos dosszié tele van a III. negyedévi számláival, na azt mókás lesz becsépelni a bevallásba, miután az excelembe lekönyveltem és ha netán eltér, kereshetem a hibát. És könnyű elütni számlaszámot, összeget is.

Vetetm egy pénztárkönyv programot, de nem fordítottam arra időt, hogy megtanuljam, két fajta számlatükröt készítsek egy adószámon belül, mert családi gazdaság és egyéni vállalkozó is.

Hm... Elfogadták a mezőgazdaság kistermelők új adózási rendszerét. Ha jövőre együtt mehet a családi gazdasággal a mezőgazdasági szolgáltatás is, akkor nem kell külön egyéni vállalkozásra is könyvelnem, tehát teljesen feleslegesen vettem a programot.
De ha meg az a világ jön, hogy a monitoron fogunk kontírozni, akkor mégis jól jön.

Egyik őstermelőm 2020.02.01-től NYUGDÍJAS! Tegnap hozta a határozatot! Én legalább úgy örülök neki, mint ő. Aranyos, kedves, szeretem, de rém macerás! Az őstermelőkkel sok munka van, már ahhoz képest, amilyen kevés az árbevételük. Többynire nagyon nem kedvelik a papírokat és a könyvelőknek nagy teher. Én meg azt gondoltam, akik pár éven belül nyugdíjba mennek, azokat emberségből már végig viszem. zt mondta ennek a nőnek az élettársa, hogy ő nagyon jó egészséget kíván nekem, hogy még tőlem tudjon nyugdíjba menni. Mármint az én könyvelésem alól.
De jövőre esedékes, reméhetjük, ez a kívánsága teljessülni fog. Bár nem hagyják abba a munkát, a nő nyugdíja nem éri el az 57 eFt-ot.
Sajnos, több kormány álhumánumból nem fizettetett semmit éveken át az őstermelőkkel, ezért nem keletkezett nyugdíjalapjuk. A közös őstermelői igazolvánnyal, családi gazdasággal jól ki is lehetett játszani, hogy ne fizessenek semmit se vagy csak nagyon keveset.
Volt mód legalább a minimálbér után megfizetni, de ha ezt vállalja valki, akkor szociális hozzájárulást is kell fizetni, ami sok. Ezért azt a megoldást kevesen választották. Így most ezek az őstermelők olyan pici nyugdíjakkal mennek nyugdíjba, amiből még a falvakban sem lehet megélni. Ehhez még muszáj valamit dolgozni.

Vallom, hogy nincs az a pénz, amit el ne lehetne költeni. Viszont sokan képtelenek maguktól önként és dalolva adót fizetni, azért, mert majd egyszer magsabb lesz általa a nyugdíjuk.
Sajnos, a média és a biztosítók is üvöltötték, hogy összeomlik a nyugdíjrendszer. Így még többen kifaroltak a az adózásból vagy egy alacsony, muszáj-szintre álltak be.

Pedig,ha valakit 80-85 évvel megvernek vagy megáldanak az égiek, akkor ilyen kis nyugdíjakból nem fognak tudni megélni.
Aktív korukban sokan mindent odaynomtak a gyerkeiknek, akár luxusra is, de ha majd nekik lesz segítségre szükségük, az önzetlenség már át fog menni kötelességbe, muszájba.

Én elképedve szoktam hallgatni különböző történeteket, hogy a szülők milliókat adnak a gyerekenek, hogy egy vadi új jó márkájú autót vegyenek vagy lecseréljék, mert ne szólják meg. Luxusnyaralásokat fedzeznek, de maguk után még a minimálbér szintjéig sem adóznak.
Az is tény, hogy sok kis őstermelő viszont sok munka és spórolás ellenére is az éhhalál körüli jövedelemmel bír.

Na, most nekiesek egy 09.30-i elemzésnek az egyik vállakozásnál. Nem volt jó az év sok hónapon keresztül, de jó lenne, ha egy minimumot hozna. Készítek egy év véégre várható kalkulációt is. Ha az nem hoz elég erdményt, akkor ki kell találnunk, mit kell lépni. Bár a költségeit ennél jobban már csak a bérköltség terhére lehet csökkenteni és ezt nagyon nem szeretnénk. Az árbevétel növelése sem egyszerű a mai helyzetben.
START!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.05, 04:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyszer láttam a névsorban, hogy itt van, de biztos nincs ideje írni is......betakarítás és az adóbevallások határideje biztos távol tartja
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.10.04, 18:07    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon remélem,hogy csak az őszi betakarítás tartja távol... hódol
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.10.04, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem láttátok Capsellát?
Szeptember 15. én írt utoljára... Rolling Eyes Rolling Eyes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.20, 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem, nem lettem beteg, és remélem, senki más sem.
Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.20, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oké pacsi
Csak aggódtam,hogy talán beteg lettél a buli után... Sírás-rívás

Jó tanulást! Vigyázz magadra! Puszi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.20, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, jövök már!
Vendégünk volt a hétvégén: a fiam régi iskolai barátja. És a két egyetemen is indul az élet, a Kodolányis órarend és a menetrend saját változatát csinálgattam, amikor kis időm volt. No meg Hagenben külön előkészítő-bemelegítő online anyagok is vannak, azokat is muszáj végig csinálni, hogy ne éles helyzetben szerencsétlenkedjek.

Angyal Bauka, köszönöm szépen a hiányolást! Bekukkoltam néha, csak nem jelentkeztem be.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.20, 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pár napja nem látom BOJTIT!!
Remélem nem beteg! Rolling Eyes
Nem szokott így eltűnni...
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.08, 19:39    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megvagyok szivem,csak sokat akar a szarka,de nem bírja a farka. Wink Laughing
A szombati vendégeskedés lefárasztott,vasárnap nagyjából rendet tettem,hétfőn meg jött a kicsi unokám. Plussz az időjárás ugh és lenulláztam magam. Very Happy
Most minden okés,készülök a vasárnapi ereszd el a hajamat-ra.
A COVID miatt minden besűrűsödött mint a tejbegríz. Wink Laughing

Örülök hogy hiányoltál. Wink röhög2
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.08, 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akkor jó pacsi Vigyor
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.08, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Előkerült!

Sok elmaradt, nagy létszámú ünneplős napjuk volt és kinyúlt, mint a béka
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.08, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

SZÉCSIKEEEEEE hangos hangos hangos
Hol vagy? Rolling Eyes Rolling Eyes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.07, 07:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap éjjel posztolt a Fb-n - nagy baj nem lehet.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.07, 05:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Merre lehet Szécsike????

Napok óta nem látom, remélem, nincs baj náluk!!!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.06.02, 00:47    Hozzászólás témája: Wanted! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus! Mindegyik szakma elvarázsolt a kívülállónak. De ez a számvitel-adózás valóban nagyon elvont. Vagy rááll az ember agya vagy elmenekül tőle.

Egy-egy előadáson, amikor lehet kérdezni, akkor hallanád a kérdéseket és a válaszokat! Azt szoktam mondani, hogy magyarul hangzik el, de alig van, aki érti. A maga módján olyan, mint az orvosok latin terminus tecnicusa, hiába magyarul mondjuk.

Az még igazi nehézség, hogy nagyon sok a kapcsolódó jogszabály és az még külön cifrázza, hogy ugyanannak a fogalomnak más a meghatározása az ÁFA-tv-ben, a számvitelben és megint más a Ptk-ban.

Ma a területalapút fejeztük be és még volt néhány IPA-bevallásom is. Az egyikben van közvetített szolgáltatás, de sok. Tehát nem lehet tévedni, hogy védhető vagy nem közvetített szolgáltatásként ez anagy összeg (sok számlából, szerződésből jön össze). Úgyhogy nagyon utána olvastam. Megnyugodtam, hogy nem én vagyok hülye, hanem a három jogszabály terminus technicusában vannak eltérések. Hát gyönyörű, dolgozz hibátlanul! Találd meg azt a megoldást, hogy mindhárom jogszabálynak megfeleljen! Nyilván lehet, csak idő kérdése. De akkor mikor dolgozunk? Hát iccaka, ünnepnapokon, hét végén! A könyvelő az egy külön bebázodott állatfaj!

De mindezek tetjébe az volt ma a korona, hogy este asszonta a zember, hogy én már nem is vagyok normális, mert nem leltem egy számlát. Világ mizéjéáre kerestem a 2020-as dossziéban, de nem találtam. Ja, persze, 2019. őszén vettük a vetőmagot, csak nem tudtuk elvetni. A 2019-es dossziéban előtte lévő, utána következő számlát láttam, de ezt összefogtam. A végén, hogy boldoguljunk, az interneten kerstük meg, hogy uccse, az a zöldugar 2 vetőmag nem csávázott. Azt tudtam, hogy a elegendő mennyiséget vettm. Miután elment a területalapú, bekattant, hogy tuti, őssszel vettem, csak nem tudtuk elvetni. Megnéztem a könyvelésemben, készleten volt év végén. Dátum, mikor vettem. A dossziéban a helyén volt.
De ezt már nem tudja a zember, ő már a keresési fázisban azt mondta, belehülyültem a sok papírba. Na, erre szoktam azt mondani, hogy legjobb hülyének lenni! Annak nem kell szellemi munkát végeznie, arra nem lehet semmi értelmeset bízni, annak nincsenek gondjai, csak vigyorognek, te repedt tök. Na és még egy olyan cifrát is mondtam neki, amilyet még soha.
Én már szédülésig ki voltam fáradva, de a lányom is. Ő bezzeg ilyenkor inkább bármit megcsinál odakint, még azt is letagadja, hogy olvasni tud, csak neki ne kelljen ezzel foglalkoznia. Ahelyett, hogy hozna egy süteményt az agyamat táplálni!

Sebaj, reggel megyünk a barátnőmmel kertészkedni.

Hú, ma láttam az interneten olyan házat, aminek a tetőjében üvegház működik, ott kertészkedik a család. Nagyo/melegtől a házat és nyeli a napenergiát. A belsejét nem mutatta kép, de el tudom képzelni, hogy a domboságyások mintájára alakítják ki a termőfelületetet, hogy kényelmesebben lehessen benne dolgozni és kevesebb felületet kelljen nagyon vízszigetelni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban