15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Liliom (9)
Adeniumok (6)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Golgoták (17)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (62)
Nagyik és ŐK..........(3)
Találd ki (29)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
A Tudat keresése (3)
Valaki segítsen (22)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (61)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:22:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:48:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:06:pm kisfecske :
Szép napot Gazország!
8:01:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Nekem nincsenek utazó napjaim.
4:50:am kutyus :
Jó reggelt! Merre utaztál Etikém?
12:57:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok nektek. Kettökor megy a vonatom
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - IDŐJÁRÁS (61)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

IDŐJÁRÁS (61)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.17, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt semmi esö se zivatar nem Volt .
Enyhén fuj a szél és a hömérö a teraszon jelenleg 24 fokot mutat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.17, 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Éjjel volt csihi puhi,reggelre ragyogó napsütés és 1000 fokos páraaaaa Evil or Very Mad
Majd meg fulladtam,mire elmentem a fodrászhoz.
Mire hazaértem csurom víz voltam.

Napsütés és semmi szellő. Sad
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.17, 04:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma reggel 20 fok volt, az égen báránykák úszkáltak, némi szellő lengedezett............kellemes volt az idő.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::
A Köpönyeg.hu előrejelzése:

Ma
Erősen gomolyfelhős időre számíthatunk. Eleinte záporok, délutántól már zivatarok is kialakulnak. Az északi szél főleg a nap első felében lesz erős, illetve zivatarok környezetében viharos széllökésekre készülhetünk. 22 és 30°C között alakul a hőmérséklet - az ország nagy részén megszűnik a hőség, de fülledt lesz az idő.

Kedd
Marad az erőteljes gomolyfelhő-képződés. Hajnalban többfelé, napközben inkább északon fordul elő zápor, zivatar. Délután 24-29 fok valószínű.

Szerda és csütörtök
Folytatódik a változékony időjárás: a gomolyfelhőkből többfelé alakul ki zápor, zivatar (néhol felhőszakadás). 25-30 fokos melegre van kilátás, magas páratartalommal.

Péntek és szombat
Szárazabb levegő alakíthatja időjárásunkat, több napsütés várható, és már csak elszórtan fordul elő zápor, zivatar. Több helyen lehet 30°C körüli kánikula.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.06.16, 22:23    Hozzászólás témája: Időjárás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pár napja írtam, hogy jóó eső esett a telephelyen és vélhetően a búzára is. Hát nem! A férjem gépet vitt Novajra javítani, ott leszakadt az ég, de onnan 1,5 km-re a telephelyünkön csak a széle széle ment el a felhónek, pár esőcsepp és kész.
Rá vagy két napra hazazavart az eső, de igazából szintén csak nagy dirrel-durral jött, menekültem, hogy az emelkedőn fel bírjon jönni az autó. Másnap kiderült, még a port sem verte el.
Így napok óta megy az öntözős projekt. Tegnap is öntöztem.

Erre ma félkettőkor telefonált a férjem, hogy induljak azonnal öntözni, ott vár az új 5000 l víz. Holnap reggel 8-kor kell a tartály tulajdonosának a tartály és megint kölcsön adjuk a trakit. Ő a másikkal elmegy rendsodrózni, hogy mielőbb hordhassa a hamsterral a szénát.
Mondtam, hogy nagyon benne vagyok a főzésben, ha végezk, megyek.

Délután félötkor indultam. Az autó árnyékban állt, ekkor 32C volt.
5-től 7-ig öntöztem, majd az első esőcseppekre, bár nyugodt, békés felhók jöttek, mégis menekülőre fogtam a dolgot. Szerencsére, mert ha maradok még egy fél percet, kutyagolhattam volna ki a jeges esőben a szőlőútra, hogy a férjem a traktorral hazahozzon.
A férjemmel útközben találkoztam, átszállt hozzám a trakiból és indultunk haza. A szőlőútról már nem fordultam ki a főútra, mert szinte nem lehetett látni és már két autó vesztegelt a kifordulónál. Távolabb álltam meg a saroktól, hogy legyen hely azoknak, akik jobbnak látják befordulni a mellékútra biztonságba, mint a főúton várakozni.
Aztán beállt a fordulóba egy harmadik autó is.
Az eső jéggel csak szakadt, a jég úgy kalapált, pedig csak csersznye nagyságú volt, hogy én azt vártam, mikor törik be az üveg. A szőlő dűlőútjainak egy részéről ide ömlött ki a sok asővíz, az út teljes szélességén hömpolygött ki a főútra. Időnként semmit nem láttunk. Időnként hatalmas széllökések is voltak.
Az egyik ilyen széllökés a három autó közé kidöntött egy akácfát. A fa nem volt nagy, de ha egy autóra rávágja a szél, aligha lehetett volna ép bőrrel megúszni. Erre mondja a férjem, hogy az élethez kell egy kis szerencsi.

45 perc után az egyik autó elindult, hát erre mi is. De a főútra kifordulva, az akácfák után már egész konvoj állt, csak nem láttuk őket. Nekünk is le kellett állni, mert megint úgy esett, hogy semmit nem lehetett látni. Újabb 10 perc és elindultunk sorba, szép lassan, mert nagy vízátfolyások voltak az úton, helyenként sok iszapot hordott ki a víz a dűlőutakról, az eső változatlanul esett és nem voltak jók a látásviszonyok.
Nagy lassan hazaértünk. Mondtuk, hogy Egert elkerülte a felhőszakadás, csak sima eső esett.
Úgy álltam meg, hogy a férjem könnyen be tudjon ugrani a száraz alá. Bezzeg én már nem tudni kilépni, mert vágta be az ajtót a szél, őrülten esett.
Újabb 10 perc fogság és be tudtam jönni.

Ekkor 18C volt. Pár óra alatt 32-ről 18-ra hűlt le.

Ha tudtam volna, hogy ennyi eső fog esni, nem öntöztem volna. Bár az ilyen gyors esők nagy része elfolyik, nem hasznosul.

Az én sokat emlegetett krumplim vedel. Úgy szívja a vizet, mint a spongya. Ilyen a töltött trágyás föld. Az lenne a célom, hogy ennek a földdarabkának, amit tavasszal kialakítottunk, meg amit pár éve, a vízkapacitását úgy feltöltsem, ahogyan ideális.
Holnap megnézem, mennyi folyhatott el. Remélem, a veteményeket nem vitte el a víz.

Holnap beszélek a növényvédő szakmérnökkel, hogy most ez a jeges eső szükségessé teszi-e a búza fusarium elleni védelmét? Májusban végeztünk egy gomba elleni permetezést, de ez ebben a helyzetben aligha elegendő.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.16, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt furcsán esett 5 percig az eső.
A házunk előtt esett, 3 méterrel arrébb egyáltalán nem Vigyor

Utána a pokol tornácán álltunk.
devil&angel egó
Fullasztó meleg.Most kezd kicsit feltámadni a szél.este 6 ra ígérték ide az esőt.
Kíváncsian várom. Rolling Eyes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.16, 14:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dél körül beborult, és fél 2 tájban dörgött, villámlott, szakadt az eső.........
Kicsit hűsebb lett, a pártartalom viszont a duplájára nőtt

vonul a zivatar zóna

https://www.idokep.hu/idojaras/Budapest
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.16, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Reggel szauna,mostanra borongós égbolt,gyenge szellő és kissé visszább hűlt a levegő.
Talán lesz belőle valami. Rolling Eyes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.16, 04:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

HŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐSÉG éjjel-nappal Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Nagy lehűlés nem jön, csak még fullasztóbb lesz a meleg az esők miatt..........bár azt írják, hidegfront érkezik

https://www.origo.hu/itthon/20190616-viharokkal-erkezik-a-felfrisules.html

Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.15, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Napközben itt is nagyon meleg Volt Wink Már nagyon várom a lehülést Wink
Jelenleg még majdnem 30 fok van kisé fuj a szél várom nagyon az esöt.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.06.13, 20:01    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is csatlakozom hozzátok...marha meleg van. Twisted Evil
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.13, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kb fél órával ezelőtt a konyha ablakban 32 fok volt - a Nap már délelőtt 10 óta nem süt oda
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.13, 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
az aszfalt is olvadt

Nálunk már én is olvadok. ugh
Elviselhetetlen ez a hüle idő.
Ömlik rólam a víz. Evil or Very Mad
Elvoltam a kertészetben hát ott még ráadásul pára is volt dögivel ugh
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.13, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt reggel 24 fok Volt.
Nem tudom mennyi jelenleg mert nem merek kimenni.
Ruhateregetés közben majdnem le égtem.Nagyon meleg van jo lenne ha legalább a szél fujna kissé.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.13, 04:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tikkasztóan meleg volt tagnap ....különösen a konyhában, az eperlekvár főzése közben Laughing

A reggel megint 21 fokkal köszöntött, még kellemes a levegő, mert körben minden kertben mennek a locsolók ilyen korán

:::::::::::::::::::::::::

A napi középhőmérséklet az ország jó részén meghaladhatja a 27 fokot.

-Ismét sok-sok napsütés várható, de az északi megyékben erőteljesebb lehet a gomolyfelhő-képződés, és a délutáni, esti órákban főként az Észak-Dunántúlon, a Balaton, illetve a főváros környezetében alakulhat ki zápor, zivatar az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.

A délkeleti szél több helyen megélénkül, zivatarok környezetében átmenetileg erős, viharos széllökések is lehetnek.

A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 32 és 36 fok között valószínű. Késő estére többnyire 22, 28 fok közé hűl le a levegő.

A hőség miatt az összes megyében figyelmeztetés van érvényben, többségében másodfokú, azaz narancssárga. Ez utóbbi területeken a napi középhőmérséklet meghaladhatja a 27 Celsius-fokot.

Heves zivatar miatt hat megyére - Pestre, Fejérre, Győr-Moson-Sopronra, Komárom-Esztergomra, Tolnára és Veszprémre - elsőfokú, citromsárga figyelmeztetést adtak ki
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.06.12, 19:52    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nemtom hány fok volt,de az aszfalt is olvadt... Wink Laughing

Bent voltam a naffaluban,félájultan jöttem haza. Twisted Evil Se köszönés,sesemmi,gönc le,irány a tus... Shocked Twisted Evil
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 38, 39, 40  Következő
32 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban