15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:28:am pili :
Végre szép hétvége ígérkezik. Jó reggelt!
7:17:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (15)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (15)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.08, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép napot Nektek!

https://plus.google.com/u/0/photos/photo/103786171148428802220/6665962091586301858
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.03, 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fb-s szokás szerint:

Oh yes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.03.03, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Ászokom

Többnyire nekem is csak véleményem van.......és már elég régóta élek a világban, hogy lássam, honnan-hová tartottunk, tartunk
Crying or Very sad

Jól esik egyetérteni veled. (Pilibácsi megosztott videojával pl. teljes egyetértésben vagyunk. ...)
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.01, 09:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászokom

Többnyire nekem is csak véleményem van.......és már elég régóta élek a világban, hogy lássam, honnan-hová tartottunk, tartunk
Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.03.01, 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kutyus!
Apósom Böjte Csabáék felől való van affinitásom az onnan való dolgokhoz.
De alapos kritikával.
kutyus írta:
Ez a sajnálatos szemlélet még a Rákosi időkben lett a fiatalokban elültetve: tanulj, és széket kapsz a trágyahordás helyett!. ....
Persze ehhez az is kell, hogy a különféle - hétköznapi életben nem hasznosítható tudás helyett praktikus dolgokat tanuljanak!

Jö de ki dönti el, hogy ma vagy holnap mi az abszolut releváns "értékadó" tudás?
Nem a helyi értékén nem kamatoztatható tudás a probléma. A változtatásra való képesség hiánya. Az arra nevelés hiánya.
Bűntudatkeltéssel nem megyünk semmire.
-----------------------------------------------
Magam adtam a labdát a paraszti környezet említésével bár a nagyszülők parasztok voltak, a Petőfi rajongó nagybácsi velem azonos nevű fia már Budapesten él és a történetem időpontjában még tanul de ugyanott:
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Szervetlen és Analitikai
Kémiai Tanszékén a szilárdtestek termikus analízisével foglalkozik.
(:)Itt írnak illetve említik
Sokáig, a közvetlen környezetemben nem találtam sok olyan személyt aki a fentiekkel jelzett tudást "értékesnek gazdaságilag hasznosnak" tartotta volna. akkor...

Kedves Capsella!
Közel sem vagyok olyan szerencsés abban amit említettél. De ez egy másik történet. Minden gondolat ami a témával kapcsolatos nem fér be egy gazlapos hsz.-be. Azt hiszem,mese helyett, körünézek a szőlőmetszést és a sütőtök magelvetést előkészítem,- minkettőnknek hasznosabb dolgot teszek!
Nekem csak véleményem van. Köszönöm a türelmetek.

Wink
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.01, 04:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a sajnálatos szemlélet még a Rákosi időkben lett a fiatalokban elültetve: tanulj, és széket kapsz a trágyahordás helyett!. Ez aztán megcsontosodott, és már derogál bárkinek "magasabb" végzettséggel visszamenni oda, ahol felnőtt, és ott kamatoztatni a tudását.

Ausztriában voltunk már jó rég (még € a pagonyban sem volt) egy falusi háznál nyaralni. A házinéni 60 fölötti volt......ő látta el a ház körüli földet, aprójószágot és a vendégeket. A bácsi 70 fölötti, az erdőt rendezte, a tehenészetet vitte. Volt egy fiuk is, aki egyetemet végzett, visszajött a házhoz és ott kamatoztatta a megszerzett tudását.

Nos, nem tudom, minek kell itthon történnie, hogy rájöjjenek a fiatalok: amit tanultak, azt hasznosítsák OTTHON!!!
Persze ehhez az is kell, hogy a különféle - hétköznapi életben nem hasznosítható tudás helyett praktikus dolgokat tanuljanak!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.03.01, 02:44    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ászokfa!

Nagyon szerencsés dolog, hogy Te csak olyan értelmiségieket ismersz, akik bármikor készek a fizikai munkába is beállni, ha szükség van rá vagy netán mindennapjaiknak is részét képezi néhány órában.

Böjte Csaba nem erre gondol.
A rendszerváltás óta megnőtt a semmit nem érő, kenyérkeresetet nem adó diplomák száma itthon is, Romániában is. Ami még rosszabb, ha átjönnek egy szociológusi vagy hasonlóan kenyeret nem adó diplomát szerezni, miközben a szülőknek erőn felüli feladat a tanulmányokat pénzelni.
Sajnos, a sok fiatal diplomás miután rájön, hogy éveket vesztegetett a papírgyártásban, de azzal em lehet kenyeret keresni, nem tud magával mit kezdeni, jön a mamahotel, depresszió. De egy jó szakmát kitanulni derogál.

De ha valaki jó szimattal jó fajta diplomát szerzett, jól keres, annak sem bűn egy kis fizikai munkát végezni! Aki nem végez fizikai munkát, az kevésbé ismeri meg a világot, elméleti ember marad és ez nagyon nem jó.

Tanulni kell, tanulni jó, tanulni életünk végéig, de legalábbis Alzheimer bácsi látogatásáig kell!
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.02.28, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
....Bűnös nagyravágyással mindenkiből értelmiségit akarnak nevelni, és közben a reális élettől elszakadnak a felnövekvő generációk! ---
Böjte Csaba

Böjte Csabána dolgaiban a cselekvés és mint a jó példa prezentánsa, nálam hatalmas tiszteletet nyer.
A prédikáció sugallata viszont rendkívül leegyszerüsítő életszemlélet tanítása.
----------------------------------------------
Jól emlékszem 50 évvel ezelőtt. A láncsóki pince pihenőszoba hűvösében üldögélt velem három igazi parasztember. Az egyik ldesanyám messzi rokona dicsekedett velem mint egy "igéretes" tanulmányi eredményekkel bíró valakivel, aki valószínű meg fogja haladni a paraszti sorsot vagy életet...
Felejthetetlen volt a két vénember minden korban felismerhető felhorkanása.
- Node minek? Valakinek kapálni is kell!
-----------------------------------------------------------
Valahogy ez a prédikáció ami prejudikálja azt. hogy aki tanul vagy tanulttá akar válni, vagy csak igényei vannak a világ egy komlexebb megismerésére az eredendően "bünös".
Azt mindjárt az a legbünösebb aki tanítatni akarja a gyerekét....
-------------------------------------------------------------
Szerintem ebben történelmi korban sokkal nagyobb szellemi munícióval tudjuk csak a körülöttünk lévő kihívásoknak megfelelni.

Aki nem fog kémiát, fizikát tanulni könnyebben fogja megérteni, hogy nem teheti otthon a tűzre a háztartási hulladékát?
--------------------------------------------------
Aki ismer tudja mire vittem... Wink
Aki a gyerekeimet ismeri tudhatja, hogy három gyerek három főiskolai diploma plusz egy egyetemi.
-Megtanultak mellettem dolgozni. A megélhetésüket igazából az utóbbinak köszönhetik
Ezért a legkönnyebb lenne nekem Csaba testvérrel egyetérteni.
De kérem szépen a dolog nem mindíg olyan eccerű!
-------------------------------------------------------------------
-Más:
- Már csak egy köbméter fa hasogatása van vissza. Nagyon meg vagyok elégedve magunkal. A szokásos formánkat hoztuk ma is. Ünnep ide vagy oda, dolgoztunk egész nap.

Szép estét mindenkinek!
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.28, 19:24    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ott a PIROS pont. Ok Twisted Evil
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.28, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem szeretem különösebben a papi "malasztot", de neki ebben nagyon igaza van!

Szegénység van?!

Hatalmas bűn fogja a világunkat maga alá temetni, mert gyermekeinket, fiataljainkat nem tanítjuk meg megélni, gazdálkodni!
Mindenkit parancsszóra beterelnek az iskolába, ahol elvont igazságokkal reggeltől estig lefoglalják őket!
Bűnös nagyravágyással mindenkiből értelmiségit akarnak nevelni, és közben a reális élettől elszakadnak a felnövekvő generációk! Lehet, hogy nem lehet jó árban értékesíteni a húst, a tojást, a tejet, de hány szegény családnál jártam, hol mindenki dohányzik, issza a kávét és várják a segélyt!
Mennyivel másképp néznének a falvaink, ha legalább a munkanélküli réteget megtanítanák szépen, játszva gazdálkodni, megtermelni a saját mindennapi betevő ételét!
Friss, finom, egészséges táplálék mellett mennyivel kevesebb orvosság fogyna, s mennyivel több jókedv, kacagás lenne a tisztességes, jól végzett munka után, az emberhez méltó sikerélmények láttán?!

Böjte Csaba
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.26, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

EGY NŐNEK KELL, HOGY LEGYEN…
Elegendő saját pénze ahhoz, hogy elköltözzön, és kivegyen egy lakást magának
akkor is, ha soha nem áll szándékában,
és a szükség sem hozza úgy… Egy tökéletes ruhadarabja arra az esetre, ha álmai munkáltatója vagy álmai társa egy órán belül látni akarja…

Olyan fiatalsága, amelyet kész hátrahagyni…
Egy jó szaftos múltja... amelyet alig vár, hogy elmesélhessen majd öregkorában…

Egy jó csavarhúzókészlete, vezetékmentes fúrója és egy fekete csipkemelltartója…
Egy barátja, aki mindig megnevetteti…
És egy másik, aki hagyja, hadd zokogjon…

Egy minőségi bútordarabja, amelyet nem úgy örökölt valakitől a családban…
Nyolc egyforma tányérja, talpas borospoharai,
és legalább egy receptje, amelyet ha megfőz,
a vendégei teljesen odalesznek tőle…
Az érzése, hogy ő maga irányítja a sorsát…

MINDEN NŐNEK TUDNIA KELL…
Hogyan legyen szerelmes anélkül, hogy elveszítené önmagát…
Hogyan szakítson egy szeretővel,
és ellenkezzen egy baráttal anélkül,
hogy tönkretenné a barátságot kettejük között…
Hogy mikor kell keményebben küzdenie...
És mikor kell abbahagyni…

Hogy nem tudja megváltoztatni a lábai hosszát, a csípőcsontja szélességét,
és a szülei természetét…
Hogy a gyerekkora talán nem volt tökéletes,
de már vége van…

Hogy mit tenne, és mit nem tenne meg a szerelemért és másért…
Hogyan kell egyedül élni…
Akkor is, ha nem jó érzés.

Hogy kiben bízhat meg,
hogy kiben nem,
és hogy nem ő a hibás.

Hogy hová kell mennie,
legyen szó a legjobb barátja ebédlőjéről,
vagy egy tündéri vendégházról az erdő mélyén, amikor a lelkének gyógyulásra van szüksége…

Hogy mit képes, és mit nem képes elérni egyetlen nap,
egy hónap,
egy év alatt.

Pamela Redmond Satran
Fordította: D.Tóth Kriszta
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.26, 05:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ejnye-ejnye!!!Ászokom!
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.02.26, 05:45    Hozzászólás témája: Re: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Az idén nincs szökőév. Csak minden negyedik év szökőév, és akkor a az észám osztható 4-gyel. Jövőre lesz szökő év. Egy nappal többünk lesz határidőre teljesíteni a dolgainkat.

No igen a fiatalság heve! Most sem értem miért volt anno olyan sürgős az a február 28. Várhattam volna még egy évet és csak minden negyedijk évben lettem volna "hivatalosan" házas!
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.26, 05:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
NAGYON HELYES!!!!
így kellene mindenkinek a tűzgyújtásnál felkészüli! Én is így lettem nevelve, bár nem falun éltünk
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.25, 20:51    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Minket gyerekként úgy neveltek,hogy a férjem ma is nevet rajtam. Evil or Very Mad

Ha a kertben tüzet gyújtok,nem lehet szél!!!
Viszem magamhoz a slagot,gereblyét. Laughing Ha befejeztem a tüzelést,lelocsolom,mondhat a férjem bármit,annyira belém égett. Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 14, 15, 16  Következő
9 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban